De bijzondere planten van het Limmerdie Opening nieuwe fotostudio Cekust Nieuwe uitvaartverzorger YvoMa Stap 't Praethuys binnen Van Swieten Society in Slotkapel 1 REGIO jft 20 INGEZONDEN MEDEDELING Wandelexcursie tussen Akersloot en Limmen (langs de Ag) ADRESSEN REGIO UITKIJKPOST 26 MEI 2010 HEILOO - Per 1 mei hebben Cleo van Mechelen en Erie Wilbers van Cekust fotografie een nieuwe fotostudio in gebruik genomen. De nieuwe fotostudio aan de Boekei 37d (Akersloot/ Boekelermeer) voldoet aan al hun wensen en heeft een ideale ligging voor zowel mensen uit Heiloo, Akersloot en Alkmaar. In deze fotostudio kan Cekust nu iedere foto opdracht verzor gen. Ook geeft de flexibele studioruimte nu de mogelijk om er diverse cur sussen en workshops op het gebied van fotografie en photoshop te gaan geven, welke momenteel nog in het het Open huis te Heiloo worden gege ven. Hiermee gaat een grote wens van Cleo en Eric in vervulling, die zij had den nadat zij beiden een vakopleiding hadden gevolgd aan de 'fotovak- sehool' te Amsterdam. Op zaterdag 29 mei van 10.00 tot 16.00 uur is er een open dag om geïnteresseerden kennis te laten maken met de nieuwe foto studio en het fotowerk van beide fotografen. Kijk voor meer informatie op www.cekust.nl/opening of neem contact op met Cleo van Mechelen of Eric Wilbers, tel. 072-5322612. LIMMEN - Yvonne van Ophuizen en Manuela Baas hebben veel ervaring in de uitvaartverzorging. Bij hun beider werkgever zagen ze dat het 'anders' kan. Ze startten hun eigen uitvaartverzorgingsbedrijf YvoMa. „Uitvaartverzorging is een vak", vertelt Yvonne. „Maar het moet ook een roeping zijn", vult Manuela aan. „Het heeft een grote impact op je leven. Wanneer je er niet honderd procent achter staat kun je het vak niet uitoefe nen. Een prachtig vak als je je passie en energie erin legt." Wanneer een dierbare overlijdt kan het regelen van een uitvaartdienst een van de moei lijkste dagen in je leven zijn. YvoMa adviseert en helpt bij het samenstellen en organiseren van een persoonlijke crematie of begrafenis. Yvonne en Manuela kennen helaas het klappen van de zweep waar het overlijden betreft. Yvonne verloor haar moeder en Manuela verloor twee kinderen. „Kinderen is een specialisatie, omdat ik weet wat ouders voelen. Je verliest een stuk van jezelf. Wij vinden het erg belangrijk ervoor te zorgen dat de uit vaart aansluit bij de wensen van de ouders." Uitvaartverzorging YvoMa biedt ondersteuning in emotioneel zware dagen. Zo worden ze dragelijk en met zorg en toewijding omgeven. Dit leidt tot een goed begin van het rouwpro ces. Yvonne: „We vinden het belangrijk dat onze inzet meerwaarde heeft. Wij zeggen: U bepaalt het, wij verzorgen het. Wij staan garant voor een ver zorgde, persoonlijke, stijlvolle en betaalbare uitvaart. YvoMa is actief in Alkmaar, Heiloo, Limmen, Akersloot, Castrieum, Egrnond en omgeving." YvoMa is 24 uur per dag en zeven dagen per week bereikbaar. Uitvaartverzorging YvoMa, tel. 072-5055220, www.uitvaartverzorging- yvoma.nl. LIMMEN - Bijna iedere automo bilist kent het natuurgebied Limmerdie dat naast de A9 ligt. Maar hoe kun je hier eens rond wandelen? Boswachter Onno Steendam van Landschap Noord- Holland organiseert er op zondag 30 mei van 10.00-12.00 een excur sie. Er groeien veel bijzondere plan ten, maar ook voor weidevogels is het belangrijk. Vanuit de auto zijn de kleuren in het Limmerdie goed te zien. De gele vlekken van de ratelaar en de roze velden van de echte koekoeksbloem. Ook het wit van het zeldzame veenpluis valt op als je er langs rijdt. Maar wist u dat hier ook veel orchideeën groeien? En we gaan op zoek naar het bevertjesgras, een heel fotogeniek plantje. Ook als broedgebied is het belangrijk. Hier komen hoge aantallen grutto's, kie viten, tureluurs, slobeenden en gele kwikstaarten voor. Aanmelden voor de excursie is noodzakelijk en kan bij de InformatieWinkel van Landschap Noord-Holland via 088-0064455. De kosten bedragen 6,50 (Beschermers betalen 3,50 en kinderen tot 12 jaar 2,50). Meer informatie en routebe schrijvingen vindt u op www.land- schapnoordholland.nl. Alle buite nactiviteiten in Noord-Holland staan op www.natuurwegwijzer.nl. Gemeente Castrieum, locatie Limmen Zonnedauw 4, Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Contact college Afspraken met burgemeester of wet houder/s) kunt u maken via het Bestuurssecretariaat, tel. (0251) 661 220 661 360, e-mail bestuurssecreta- riaat@castricum.nl Contact raadsfracties Afspraken met raadsleden, fracties of de griffie kunt u maken via de griffie, tel. (0251) 661 277, e-mail raadsgrif- fie@castricum.nl. De directe contact gegevens van de fracties staan vermeld op de website en in de gemeentegids. Geluidshinder Schiphol Geluidshinder van Schiphol kunt u mel den bij: CROS (Commissie Regionaal Overleg Luchthaven Schiphol, tel. 020- 6015555, fax (020) 653 0164 Platform Vlieghinder regio Castrieum, Postbus 327, 1900 AH Castrieum, www.vlieghinder.nl Zie adressen Heiloo elders in deze krant of op www.uitkijkpost.nl REGIO - Wordt u behandeld voor kanker? Heeft iemand in uw familie kanker? Heeft u een dierbare aan kanker verloren? Stap 't Praethuys eens binnen. Om te kijken, te luisteren, te informeren. U vindt 't Praethuys op Westerweg 50 in Alkmaar. U hoeft geen afspraak te maken. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Vindt u de drempel te hoog? Neem dan een vriend, vriendin, kennis of goede buur mee. Woensdag 26 mei is de masseur in huis. Gewoon, omdat kanker veel stress oplevert en het lekker is om even verwend te worden. Wilt u het een keer proberen? Maak dan een afspraak op een van de woensdag middagen. Donderdag 27 mei staat de wandeltraining voor de Wandelplusvierdaagse van Alkmaar (16 tot en met 19 juni) op het pro gramma. Op alle afstanden lopen gasten van 't Praethuys mee. Meedoen kan nog. Men start om 10.30 uur bij 't Praethuys. Maandagochtend 31 mei is de fysiotherapeut in huis voor mensen met lymfoedeem. Zij adviseert en behandelt op afspraak. Dinsdag 1 juni legt de wijkoneolo- gie verpleegkundige uit wat ze voor u kan betekenen. Ze is van 14.00 tot 15.00 uur in 't Praethuys. Dinsdagavond 1 juni kunt u ervaren wat Mindfulness inhoudt en wat het u kan brengen. De oefeningen beginnen om 19.30 en eindigen om 20.30 uur. Donderdagavond 3 juni is er van 19.30 tot 21.30 uur een inloop voor nabestaanden. Om elkaar te ontmoeten, tips en advie zen te geven en een stukje verder te komen in het omgaan met verlies. Na afloop wordt er onder het genot van een drankje nog even nage praat. 't Praethuys is een centrum voor mensen met kanker en hun naasten. Informatie: www.praethuys.nl, info@praethuys.nl, of tel 072- 5113644. EGMOND - De wereldver maarde fortepianist Bart van Oort speelt vrijdag 28 mei in de Slotkapel van Egrnond, om te spelen met zijn eigen Van Swieten Society. Zij nemen u mee naar de negentiende eeuw, naar de wereld van componist Felix Mendelssohn. Het is het laatste concert van dit seizoen. De Slotkapel van Egrnond aan den Hoef is een prachtig monument op één van de meest idyllische plek jes van Noord-Holland. Het bijwo nen van een concert in de kapel is een bijzondere belevenis. „Even de waan van de dag vergeten en weg dromen in een andere wereld, in een andere tijd", zegt organisator Mark Doorn van de Nederlandse Concertstichting. „En er branden échte kaarsen in de kroonluchters, zoals het vroeger was, zoals het hoort. Dat maakt de sfeer intiem. Genieten van de muziek, genieten van de entourage en uiteraard van een goed glas wijn." Concert Van Swieten Society, vrij dag 28 mei om 20.00 uur, toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur ver krijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072-5065973, emailinfo nederlandseeoneert- stichting.nl. Meer informatie op www.slotkapel-egmond.nl. De wereldvermaarde fortepianist Bart van Oort speelt vrijdag 28 mei in de Slotkapel. Aangeleverde foto De echte koekoeksbloem groeit massaal in het Limmerdie en kleurt het gebied hier en daar roze. Foto Kees Schaninga

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20