Eerste officiële honkbalwedstrijd van G- teams in Heiloo Zeb de Haas wint derde keer op rij penaltybokaal Blip mrn sport 25 'Mmmm ijÊfmm SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Het Heilooër team betrad in Double Stars outfit trots het veld .WSBbëZs B&G HSV5 is ongeslagen kampioen nunmitfiittifffj SpM HONKBAL HEILOO - Dinsdagavond 18 mei vond bij honk- en softbal- vereniging Double Stars de eerste officiële wedstrijd van Nederland plaats tussen de twee G-honkbalteams van Double Stars en De Volewijckers uit Amsterdam. De G-honkbalteams zijn een gezamenlijk initiatief van MEE Noordwest Holland en Sportlijf Sport en Zorg (Heilooër Patrick Rupsam). Beide organisaties heb ben als doel om sporten voor men sen met een verstandelijke beper king mogelijk te maken en te stimuleren. Patrick is, samen met de consulent projecten van MEE, één jaar geleden begonnen met het opzetten van een G-tearn in Haarlem. „Dit werd door iedereen zeer positief ontvangen en het leek mij een logische stap om dit ook in Heiloo, waar honkbal erg leeft, op te zetten. Het bestuur van Double Stars en honkballer Mark Groothuis waren meteen enthousi ast en Mark wierp zich op als trai ner van het Double Stars G-team. Aan het einde van het vorige sei zoen zijn we in de zaal spelender wijs begonnen met trainingen. Een paar weken geleden zijn we met de buitentrainingen gestart. Het is onze bedoeling om meerdere G- teams op te zetten, zodat een soort competitie mogelijk wordt." Speler Eric Stam (catcher) uit Egmond aan den Hoef vindt het geweldig dat hij nu eindelijk zelf kan honkballen: „Honkbal is mijn leven! We zijn helemaal klaar voor de wedstrijd!" Op de vraag wie hij de beste honkballer vindt, hoeft hij niet lang na te denken: „Dat is Mark, onze trainer!" Niet alleen het publiek, dat in grote getale was komen opdagen, maar ook de spe lers waren laaiend enthousiast. Het Heilooër team betrad in officieel Double Stars outfit trots het veld. Ook de tegenpartij uit Amsterdam was uitgedost in een prachtig honkbal tenue. De openingscere monie werd ingeleid door Streetband Caecilia met het Wilhelmus. Uit eerbied voor het Nederlands volkslied hielden de spelers de petten voor de borst. Daarna kon de strijd beginnen. Sportief als de G-spelers zijn inge steld, gaven ze elkaar doorlopend complimentjes, ook wanneer de tegenpartij een goede bal sloeg. Het publiek genoot van een span nende partij honkbal, waarbij de homeruns je om de oren vlogen. De G-teams waren behoorlijk aan elkaar gewaagd, getuige de eind stand van 15 - 15! De eerste officiële wedstrijd in Heiloo is mede mogelijk gemaakt door steun van Stichting Reach. HEILOO - Pinksterzaterdag werd op sportpark Het Maalwater door de jeugd van HSV gestreden om de fel begeerde Penalty-Bokaal 2010. Zeb de Haas, spits van de Dl, won na een foutloze serie strafschoppen op HSV 1 keeper Thomas de Vries de bokaal voor de derde keer op rij. Hij maakte alle zes zijn penalty's en mocht de glimmende wisselbokaal die hij tweemaal eerder had gewon nen, dan ook trots in ontvangst nemen. Deze keer mag hij hem zelfs voor altijd houden, zoals de traditie van de 80-jarige club dat voor schrijft. Jeugdsecretaris Mona Burgering „We vertellen de jeugd voetballers altijd dat de speler/ster die de bokaal driemaal op rij weet te winnen hem mee naar huis mag nemen. Dit was tot vandaag echter nog nooit gebeurd." Met ruim 250 toeschouwers was het gezellig druk in de rood gele penalty-arena. Na de voorrondes waaraan 320 jeugdleden van de club deelnamen stonden er zaterdag veertig jongens en meisjes in de finale. Zij kregen een pittige uitdaging, want hun penalty's moch ten zij afvuren op de net naar de tweede klasse gepromoveerde kee per van HSV 1: Thomas de Vries. Het werd mede door zijn katachtige keeperswerk een prachtig schouw spel. Ties de Boer (MP), Chenaux Jonkhart (F), Thomas Sikkens (E), Rick Ory (D), Lian Molenaar (Meisjes) en Kristyan van Rijssel (C) kwamen als winnaars van hun leef tijdscategorie naar voren. Samen met Zeb speelden deze winnaars de 'grote finale'. Het nemen van de penalty's stond onder leiding van jeugdseheidsreehter Tom Sibma. De finalisten namen in volgorde van leeftijd opnieuw drie penalty's. De keeper wist van iedere jonge deelnemer één poging te keren. Toen was het de beurt aan Zeb. Als hij alle drie zijn kansen wist te verzil veren dan pakte hij opnieuw de hoofdprijs en kon hij met de jaarbe ker én de wisselbokaal naar huis toe. De eerste twee ballen vlogen strak langs Thomas de Vries in de rechter hoek. Nog één keer concentreren, aanleggen, trappen en via de binnenkant van de paal ketste de bal in het doel. Zo kreeg penaltykoning Zeb een grote smile op zijn gezicht en een prachtige sportmiddag een mooi einde. V Onbetwiste winnaar werd Zeb de Haas, die HSV-keeper Thomas de Vries wist te passeren. Aangeleverde foto Na het Wilhelmus, gespeeld door Streetband Caecilia, kon de wedstrijd eindelijk beginnen. Foto: Carolien Breed 26 MEI 2010

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21