Open Dag Panfluitstudio ERA Open Huizen Route Veel animo voor AED-reanimatie cursus Winkeliers Heiloo sponsoren gul voor Funnyfair De Duif Op woensdagen ldjlqe nemen in de Witte Kerk H E I L O O INGEZONDEN BRIEF Watertemperatuur Baafje Meer informatie is in de kerk te vinden en op www.pknheiloo.nl In de vitrine Lotgenoten Zomerbeurs Veilig Medicijngebruik Boodschappen Aan huis gebonden? Samen Uit, Samen Thuis Lezingen in het Trefpunt UITKIJKPOST 26 MEI 2010 een nieuw speeltoestel voor op het schoolplein, dat de leerlingen gedu rende de feestweek zelf hebben uit gekozen. De jaarlijkse spelletjes- markt, in de vorm van een Funnyfair, werd druk bezocht door kinderen en hun ouders. Er waren diverse spellen, heer lijke hapjes en drankjes en iedereen kon een gokje wagen bij het Rad van Avontuur om een mooie prijs in de wacht te slepen. De vele prijzen waren afkomstig van diverse winkeliers uit Heiloo en omgeving. Ook veel van de heerlijke hapjes en maaltijden zijn belange loos gesponsord. Juist in deze eco nomisch lastige tijd verdient deze enthousiaste inzet een extra pluim! Volgens een artikel in de Uitkijkpost van 19 mei noemt wet houder Opdam een watertempera tuur van 20 graden aangenaam. Het punt is dat de raad bij de beslissing over de nieuwe verwarmingmetho de voor het Baafje heeft besloten tot het afsluiten van de gasketel. Daarmee werd echter tegelijkertijd de garantie voor een temperatuur van minimaal 22 graden losgelaten. Twintig graden is echter een veel te lage temperatuur. In september zijn er bij de gemeente Heiloo veel klachten binnengekomen over de temperatuur van het badwater, die in de zomer van 2008 wekenlang circa 20 bedroeg. Zwemmers wer den daardoor uit het bad gejaagd en veel anderen kwamen niet meer. Bovendien is een temperatuur van 20 heel ongezond, vooral voor ouderen en kinderen. Het is gewenst dat de ketel weer wordt ingezet om een temperatuur van minimaal 23 te bereiken. Deze tem peratuur werd in het jaar 2007 en ook in de jaren daarvoor steeds gehandhaafd. Ook in andere open- luehtbaden met afdekking en zonne collectoren wordt bijverwarmd om een temperatur van minimaal 23 te bereiken. M. Schole Heiloo NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl HEILOO - De panfluit is een eeuwenoud instrument, dat over de hele wereld op verschillende manieren werd vervaardigd. Vooral door heel virtuoze Roemenen heeft de geronde bamboefluit uit het Balkangebied bekendheid gekregen in Nederland. Het is hier zelfs een conservatoriuminstrument gewor den. Aan de Vennewatersweg 22 ligt de Panfluitstudio waar docente Hélène Kolkmeijer (afgestudeerd in 1990 te Hilversum) al veel kinderen en volwasse nen heeft geholpen het instrument te bespelen. Er kunnen privélessen worden genomen en er worden regelmatig panfluitworkshops gegeven. Tijdens die tien weken durende workshop kunt u zelfs een panfluit huren. Via het panfluitspel leert u meteen noten lezen. Zaterdag 29 mei mag iedereen tussen 12.00 en 16.00 uur de panfluitsudio binnenlopen op de Open Dag. Om 13.00, 14.00 en 15.00 uur zullen enkele leerlingen een klein optreden verzorgen. HEILOO - Zaterdag 5 juni wordt de landelijke ERA Open Huizen Route weer gehouden. Uissen 11.00 en 15.00 uur kunnen woningzoekenden zon der afspraak en vrijblijvend binnenlopen bij de deelnemende panden. Naar verwachting zal de Open Huizen Route weer goed worden bezocht. „Ten opzichte van de vorige Open Huizen Route, maart 2010, is ook hier in de regio de woningmarkt licht aangetrokken", aldus Leny Sommeijer van Hopman ERA Makelaars. „Wij verwachten dus de nodige belangstelling voor de deelnemende woningen." Meer informatie over de adressen waar u terecht kunt vindt u op www.era.nl. Er zijn in Nederland 180 ERA-make laars. Alle ERA-makelaars zijn aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Hopman ERA Makelaars Heiloo, tel. 072-5334095, www.hopmanmakelaars.nl. HEILOO - Vanaf oktober 2009 beschikt Winkelhof 't Loo over een AED apparaat. Deze hangt bij de vestiging van Albert Heijn, naast het informatie bord. Om er voor te zorgen dat opgeleide mensen het apparaat ook gaan gebruiken, heeft het bestuur van de Stichting Winkelhof 't Loo een cursus georganiseerd voor ondernemers en hun medewerkers. Meer dan twintig deelnemers hebben verdeeld over twee dagen de cursus gevolgd. Op de foto de deelnemers tijdens de cursus in de kantine van Albert Heijn in Winkelhof 't Loo. Foto: Ricardo Marcker Vervolg van voorpagina Het interieur ademt de sfeer van vorige eeuwen. Waar rond 700 een kerkje op de strandwal werd gebouwd, verrees in de elfde eeuw de huidige tufstenen kerk. Ze is later uitgebreid en in 1573 ver woest door de Benden van Sonoy. In de tuin zijn de contouren van het verwoeste deel zichtbaar. In 1630 kwam het in protestantse handen en kreeg het zijn huidige vorm. Tot 2001 werden er de wekelijkse kerk diensten gehouden. Aan de overkant van de Kennemerstraatweg staat een (inmiddels te koop aangeboden) wit pand, tot in de twintigste eeuw het huis van de predikant. Dit werd lan delijk bekend door dominee-dichter J.R Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Het werd een ont moetingsplaats voor jonge dichters, verenigd in de Kring van Heiloo, waartoe ook Nicolaas Beets behoor de. In de kerk hangen ook foto's van doopvonten en zeer oude foto's van de Witte Kerk. Meer informatie is in de kerk te vinden en op de website www.pknheiloo.nl en dan doorklik- ken naar Witte Kerk, geschiedenis. Leden van de protestantse gemeen te treden op als gastheer en gast vrouw. Wekelijks vindt u in de Uitkijkpost onder Kerkdiensten wie het orgel op de eerstvolgende woensdag bespeelt. Tijdens de jaar markt, op woensdag 7 juli, is de kerk open van 09.00 tot 16.00 uur en op de Monumentendag van zaterdag 11 september van 09.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Donderdag 29 april vond bij cbs De Duif, na een feestelijke jubileumweek, een succesvolle sponsoractie plaats waarbij een totaalbedrag van 1.900,- werd opgehaald. De helft daarvan is bestemd voor KiKa (Kinderen Kankervrij). KiKa is een organisatie die zich onder meer inzet voor onderzoek naar kinderen met kanker. De andere helft van de opbrengst zal worden besteed aan De Funnyfair 2010 was een groot succes, mede dankzij alle gulle sponsors. Aangeleverde foto In onze vitrine is van 17 mei tot 30 juni iets bijzonders te zien: prachtige bloemstukken van origi nele zijdebloemen, gemaakt door Froukje Bangrna. Geboren in Friesland, wordt Froukje door haar kinderen nog steeds 'Mem' genoemd. Daar komt de naam van haar atelier vandaan: Mern's atelier. Voor elk jaargetijde en voor alle gelegenheden maakt zij mooie bloemstukken. Froukje geeft ook workshops op het gebied van huis- en tuindeeoraties met groen en bloemen. Nieuwsgierig? Kom dan kijken bij het Trefpunt gedurende de openingstijden. Woensdag 2 juni gaat de Lotgenoten Contactgroep Partner- verlies met een Fluisterboot het gebied de Oosterdel in Langedijk verkennen. Bij mooi weer is de start om 13.30 uur bij de Broekerveiling in Broek op Langedijk. Iedereen is van harte welkom. Deelname 5,- inelusief consumptie. Informatie en opgave: Annita Ruijs, ouderenco- ach@ welziijnheiloonl Donderdag 3 juni van 13.30 tot 16.30 uur houdt de Gezelsehaps- bank een zomerbeurs in het Trefpunt. Met leuke workshops. Tijdens de beurs speciale aandacht voor het formeren van groepjes die samen allerlei activiteiten willen ondernemen: samen fietsen, wan delen, theater/museumbezoek/film, vakantie en samen eten. Als u deze zomer wat met iemand anders wilt ondernemen, dan moet u zeker de beurs bezoeken. U kunt zich meteen voor de activiteiten inschrij ven. Samen geniet je immers meer? Iedereen is van harte welkom. Entree €2,-. Dinsdag 15 Juni van 14.00 tot 16.00 uur zal apotheker mevrouw Nieborg van apotheek Heylo een lezing geven over de gevaren en veiligheid van medicijngebruik voor uw gezondheid, verkeersdeelname en verblijf in buitenland. Entree inclusief consumptie 3,- per per soon. Wie problemen heeft met het doen van boodschappen kan bij de Stichting Welzijn Heiloo informeren over de mogelijkheid voor hulp daarbij. U kunt daarvoor contact opnemen met onze ouderenadvi seur Margreet van Zwet, oudere nadviseur @welzij nheiloonl Bent u aan huis gebonden en vindt u het gezellig om samen met een vrijwilliger een activiteit bij u thuis te doen? Wij zorgen dat u met een vrijwilliger in contact komt. In onderling overleg maakt u afspra ken over de activiteit en over de fre quentie van de bezoeken. Meer informatie: Annita Ruijs, ouderen- coach, e-mail ouderencoach@wel- zijnheiloo.nl. Voor het vijfde jaar achtereen wordt een gezellige seniorenvakan tieweek gehouden in eerste week van augustus. Het is elk jaar weer een uitdaging, maar zeker ook een feest om de deelnemers een onbe zorgde week in een hotel in Nederland te bezorgen. De organi satie is voor de vakantieweek van volgend jaar op zoek naar een paar nieuwe, enthousiaste vrijwilligers met organisatietalent en een posi tieve instelling. Neem contact op met Marian van Dam, vrijwilligers- eoördinator voor meer informatie over deze vacature of kijk op www.vrijwilligersheiloo.nl. Eenmaal per maand worden inte ressante informatieve lezingen georganiseerd in het Trefpunt die op veel waardering van de bezoe kers kunnen rekenen. Nieuwe ver keersregels, geld en geldzaken, erf recht en medicijngebruik zijn bijvoorbeeld het afgelopen seizoen aan de orde geweest. Steeds wer den daarvoor deskundige inleiders daarvoor gevraagd. Om deze reeks in het volgende seizoen te kunnen voortzetten, zijn nieuwe organisa tietalenten nodig. Spreekt het u aan, neem dan contact op met Marian van Dam, vrijwilligerseoör- dinator voor meer informatie over deze vacature of kijk op www.vrijwilligersheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7