Musical Fame in de Beun Kunst6daagse zet Heiloo in teken van Kunst Voorstellingen in De Beun erg in trek Jazz Walk concert d' Sfinx Juniorengroep Oberon Theaterproducties speelt Annie Jr. H E I L O O 9 De hand van Fatima 24,95 fj DEUTEKOM Corso Bioscoop Prince of Persia: The Sands of Time BOEK VAN DE WEEK De hand van Fatima door lldefonso Falcones Boek van de week: door lldefonso Falcones voor «- Volwassenen kunnen deelnemen aan literaire workshops sjr AÏfl ----S'H"l UITKIJKPOST 26 MEI 2010 Avonturenfilm gebaseerd op de videogame Prince of Persia met Jake Gyllenhaal als Prins Dastan. Van de makers van de Pirates Of The Caribbean trilogie, brengen Walt Disney Studios en Jerry Bruckheimer Films Prince Of Persia: The Sands Of Time, een waar episch avontuur dat zich afspeelt in het mystieke Persië. Een prins (Jake Gyllenhaal) moet met tegenzin zijn krachten bundelen met een mysterieuze prinses (Gemma Arterton). Samen vechten ze tegen het donkere kwaad om een eeuwenoude dolk met enorme krachten in veiligheid te brengen. Deze mysterieuz dolk beschikt namelijk over de kracht van The Sands of Time - een gift van de goden. Met the Sands Of Time kan de drager van de dolk terug in de tijd reizen en heerser over de wereld worden. In 1568 brak er rebellie uit in de Alpujarras, een berggebied in het zuiden van Spanje. De morisken hadden genoeg van de rechtsonge lijkheid, de plunderingen en de ver nederingen door de christenen en kwamen in opstand. Hun strijd mis lukte echter; ze werden verslagen en verspreid over het koninkrijk Castilië. Onder de rebellen bevindt zich de jonge Hernando, die zich na de nederlaag van 1568 in Córdoba vestigt en daar een bestaan opbouwt. Hij richt al zijn energie op het eerherstel van zijn onderdrukte cultuur en religie. Daarvoor moet hij grote risico's en gedurfde initia tieven nemen. Intussen dingt hij naar de hand van Fhtima, een mooie jonge vrouw met donkere, amandelvormige ogen. De hand van Fhtima is een roman vol vaart en verve, die - tegen de achter grond van de tragische geschiede nis van de Spaanse Moren - het ver haal vertelt van een man die tussen twee werelden leeft, die zich niet gewonnen wil geven maar vecht voor zijn liefde voor een vreedzaam bestaan. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel mail: info.deutekomOlibris.nl HEILOO - Op 22 juni om 16.00 uur wordt het startsein gege ven voor de Kunstödaagse in Heiloo. De officiële opening zal plaatsvinden in Tenniscentrum De Dors, De Dors 5 tot 7 in Heiloo en zal worden verricht door burgemeester Romeyn. In het weekend van 26 en 27 juni barst er in Heiloo een ware kunstex plosie los. Een recordaantal van maar liefst negentig kunstenaars neemt deel aan de grote Kunst- en muziekroute. Diverse ateliers, beel dentuinen, winkels, woonkamers en dergelijke kunnen bezocht worden. Op de grotere locaties, zoals Het Witte Kerkje, De Dors en de Willibrorduskapel zal men kunnen genieten van met name Heilooër musici. Solisten, kleine groepen, maar ook koren en orkesten. Van amateur tot prof, van klassiek tot modern. Tenniscentrum De Dors zal tijdens deze zes dagen het cen trale punt zijn binnen de Kunstödaagse. Er is daar een grote tentoonstelling te bezichtigen van 18 geselecteerde kunstenaars. Deze kunstenaars geven in de daaropvol gende dagen diverse inspirerende workshops en lezingen. Ook zijn er workshops voor kinderen zoals etsen, vogelhuisjes beschilderen en zandsculpturen maken. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar dus schrijf u snel in! Elders in deze HEILOO - Het theaterseizoen in Heiloo werd besloten met een leuke voorstelling door de Belgische cabaretier Wouter Deprez. Het vooral jonge publiek werd betrokken in zijn verhalen over zijn prille vader schap en hoe dat zo was geko men; de zaal liet enthousiaste geluiden horen. In het volgende seizoen komt er weer een Vlaming naar Heiloo: Roy Aernouts, meer liedjes en scherpe teksten. De vierentwintig voorstel lingen die de Stichting Vrienden van De Beun in het Heilooër theater programmeren blijken bij de lezers van de Uitkijkpost en de donateurs van de Stichting (de 'Vrienden') aan te slaan. De donateurs ontvingen het programmaboekje een week eerder en zij hebben tot 1 juli voor rang bij de toewijzing van kaarten. Na 1 juli krijgen alle bestellers bericht welke kaarten ze hebben gekregen. De try out van Hans Liberg is al uitverkocht. Het was niet mogelijk deze voorstelling nog eens naar Heiloo te halen dus ook 'Vrienden' die later bestelden zullen worden teleurgesteld. Datzelfde dreigt te gebeuren met de twee toneelvoorstellingen Ontrouw en De Kus. Maar er blijven genoeg parel tjes uit de kleinkunst beschikbaar, al geldt ook voor de andere voorstel- krant staat het programma en een inschrijfformulier voor de work shops. Tevens zal er ook dit jaar op zaterdag 26 juni een literaire dag plaatsvinden. Deze start om 11.00 uur met diverse voordrachten van schrijvers en dichters. Waaronder een voordracht van Eugènie Herlaar uit de gedichtenbundel van de bekende kunstenares Ans Wortel. Maar ook voordrachten van Adri Oudejans, Martin Spierings, Mariëtte van Wamel, Arjo Klein, Ada Mol, Henk Brandsma, Annemarie Kuster en Anneke Overtoom. bi het kader van de literaire dag kunnen volwassenen deelnemen aan literaire workshops onder lei ding van Mariëtte van Wamel, Ada Mol en Anneke Overtoom. Op de kunst- en ambaehtsmarkt op zon dag 27 juni zijn er verschillende kunstwerken te bezichtigen en demonstraties te volgen, en u kunt een portret laten tekenen. Voor deelname aan de workshops en informatie kunt u kijken op www.kunst6daagseheiloo.nl of bel len met Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072-5331297. lingen dat de boekingen buitenge woon snel binnenkomen. Het enthousiasme waarmee het boekje werd ontvangen en de manier waar op wordt gereageerd op de keuze van de voorstellingen zijn een opsteker voor de vrijwilligers van de Stichting Vrienden van de Beun. Er zijn originele voorstellingen die hun primeur in en voor Heiloo hebben: Paul Witteman en Gerard Boeters met een muzikaal programma op de zondag, 'onze' Ilonka Ory die haar 'Stalles' verruilt voor De Beun, de geweldige zangers van The Gents en het Heilooër Harmonie Orkest Caecilia met de veel geprezen Limburger Gé Reinders. Alle pro gramma's staan op de website www.vriendenvandebeun.nl. HEILOO - Op zaterdag 29 en zondag 30 mei speelt de Juniorengroep van Oberon Theaterproducties de Musical Annie Jr in theater De Beun. Het verhaal van het weesmeisje dat op zoek gaat naar haar ouders HEILOO - Wie kent de film en de TV-serie uit de jaren '80 niet? De hoop van zoveel jonge creatieve musici, dansers en acteurs die allemaal proberen om via de 'Academy of Performing Arts' van New York hun plaats te verdienen aan de top van de theaterwereld. De musical Fame gaat over een groep leerlingen die uitgekozen zijn voor de 'New York High School of the Performing Arts'. Fhme gaat over dromen, teleurstellingen, keu zes en verantwoordelij kheden. En HEILOO - Zaterdagavond 29 mei wordt een Jazz Walk con cert in café d'Sfinx gehouden. Speciaal voor deze gelegenheid staat trompettist Saskia Laroo en haar band voor u klaar om deze Jazz Walk avond swingend voor u af te sluiten. Saskia Laroo, in Amerika door pers en publiek gebombardeerd tot 'Lady Miles Davis of Europe', is een van de weinige vrouwen die al meer dan drie decennia een trompet blaast. Saskia Laroo creëert nieuwe stijlen, die worden omschreven als en uiteindelijk wordt geadopteerd door Daddy (Oliver Warbueks). Al maanden zijn de kinderen onder lei ding van een professioneel artistiek team aan het repeteren. Het belooft dan ook een fantastische voorstel ling te worden waar jong en oud van zullen genieten. De zaterdag natuurlijk komen er een groot aan tal dans- en zangaets voorbij, inclu sief de hits Starmaker, Out here on my own en natuurlijk Fame! Onder de regie van FYans Sehraven en Norman van de Huut, de muzikale leiding van André Jansen en de choreografie van Charo Vivas is deze vernieuwde ver sie van de musical te zien op vrijdag 28 mei in Theater de Beun in Heiloo, aanvang 20.00 uur, kaarten zijn te bestellen via www.showbizzonline.nl of via tel. 06-10327723. Toegangsprijs: Theater de Beun 12,50. 'nu jazz' of 'swinging body music'. Ze combineert verschillende muzi kale stijlen zoals jazz, pop, dance en world op een manier dat het lijkt alsof ze altijd bij elkaar hebben gehoord. Het resultaat is een prettig mengsel van hip-hop, jazz, salsa, funk, reggae, dat niet veel muzikan ten kunnen waarmaken. De opgeda ne muzikale ervaringen zette ze om in vijf albums, die variëren van dance, jazz en salsa-bop tot pure jazz waarin ze haar persoonlijkheid sterk neerzet. Plaats: Café d'Sfmx, Heerenweg 201 in Heiloo, aanvang 21.00 uur, toegang is vrij. avond is al uitverkocht, maar voor de voorstelling van zondag om 14.30 uur zijn nog kaarten verkrijg baar aan de kassa van De Beun. U kunt ook kaarten reserveren door te bellen naar Sylvia Hielkema tel. 072-5717629. Voor meer informa tie: www.oberontheater.nl. - -Fr fAV"'# - Fame gaat over dromen, teleurstellingen, keuzes en verantwoor delijkheden. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9