§P Werk van Leonti Haring bij Abdijkaarsen Egmond Beelden en schilderijen bij Gemaal 1879 Kunst- en muziekroute met Karin ten Cate H E I L O O DEUTEKOM 'Icoon-schilderen: een geestelijke weg' Corso Bioscoop Ik wist niet wat oorlog was BOEK VAN DE WEEK De verborgen geschiedenis van Courtillon door Charles Lewinsky Boek van de week: De verborgen geschie denis van Courtillon door Charles Lewinsky voor 19,95 ■«■■■■MM Charles Lewinsky Courtillon UITKIJKPOST 2 JUNI 2010 Het boodschappenvrouwtje van Clasina Buijs De film 'Ik wist niet wat oorlog was' over Castriemn in de Tweede Wereldoorlog, zal aankomende zon dag 6 juni om 11.30 opnieuw ver toond worden bij Corso. De toegang is 2 euro incl. een consumptie (kof fie, thee of fris). 'Ik wist niet wat oor log was' van de Castricumse cineast en geschiedenisdocente Pauline van Vliet met camerawerk van Marriet Haverkamp. In mei 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland werd bevrijd van de Duitse bezetting. Dit was in oktober 2009 aanleiding voor Cor Smit van de historische vereni ging Oud-Castrieum om een educa tief project op te zetten voor de scholen in Castricum met als thema: Castricum tijdens de Tweede Wereldoorlog. Cor heeft Pauline van Vliet van Caleidoscoop Films bij dit project betrokken en gevraagd of zij een film over Castricum in de Tweede Wereldoorlog wilde maken. Aangezien zij het afgelopen jaar al met een interviewprojeet met Castrieummers in de bezetting bezig was geweest, ging zij enthousiast op dit verzoek in. Naast interviews met oudere Castrieummers en een Duitse soldaat die hier gelegerd was, is er ook authentiek beeldmateriaal te zien uit de oorlogstijd. In De verborgen geschiedenis van Courtillon brengt Lewinsky het fictieve FYanse dorp Courtillon tot leven, met een meesterlijke schrijf stijl dat je het geroezemoes van de Fransen op de straten kunt horen en de geur van verse baguettes kunt ruiken. Maar bovenal kan Lewinsky personages in het leven roepen. De komst van een buiten staander naar Courtillon vormt de aanzet tot een verhaal waarin vele dorpelingen zullen worden meege sleept, on-danks de tegenwerking van degenen die het verleden willen laten rusten. Die vreemdeling, het hoofdpersonage, zocht juist naar een vredig en slaperig dorp om rust te vinden en een nieuw leven te beginnen. Een leven dat hij samen wil opbouwen met zijn verre gelief de op wie hij wacht. Het is door deze afwezige geliefde dat hij betrokken raakt in de verborgen geschiedenis van Courtillon. EGMOND - De tentoonstelling over het schilderen van iconen, die met ingang van 5 juni te zien is bij Abdijkaarsen in Egmond, heeft een ongewoon karakter. Ze is er niet op gericht om het tentoongestelde werk te laten bewonderen en/of te verkopen, maar ze wil de bezoeker een geestelijke weg laten ervaren en bewandelen. „Deze expositie vormt het resul taat van een intensieve studie", zegt Leonti Haring wiens werk te zien is. „Ze toont het gaan van een geeste lijke weg waarin vooral het gebed tot de heilige die wordt geschilderd en de vreugde van het werk zelf, centraal staan." De van huis uit beeldend kunste naar Ben Haring (geboren in 1945 te Amsterdam) heeft zich in 1989 als Russisch orthodox christen laten dopen in de Kathedraal van de heili ge Nicolaas te St. Petersburg en heeft daar de kerknaam Leonti gekregen. Niet lang daarna is hij zich gaan toeleggen op de kunst van het ico nen schilderen. Jarenlang studeerde hij bij Bernard Frinking die zelf weer een leerling was van Leonid Ouspenski, één der grootste iconen- schilders uit de 20ste eeuw. Inmiddels werkt Leonti als zelfstan dig iconenschilder en hangen ico nen van zijn hand in verschillende kloosters. In 2004 verscheen, met de zegen van de aartsrector van de Russisch orthodoxe kerk van de Heilige Nicolaas van Myra te Amsterdam, een boek over heiligen van de Lage Landen met ontwerpte keningen van Leonti Haring. Het bevat onder andere een ontwerpte kening van de heilige Adelbert, apostel van Kennemmerland. De icoon zelf, die in 2003 in opdracht van de Abdij van Egmond is gemaakt, is ook op de expositie te zien. Leonti werkte ook mee aan een aantal tv-programma's over iconen en over het Russisch orthodoxe geloof. FYagmenten hieruit zijn op de tentoonstelling te zien. De ten toonstelling zal op 5 juni om 14.00 uur officieel worden geopend door hiëromonnik Serafim Standhardt. 'Icoon-schilderen: een geestelijke weg' in de galerie bij Abdijkaarsen is te zien van 5 juni tot en met 26 juni. De galerie, die gelegen is aan de Vennewatersweg 27 in Egrnond- Binnen, is van maandag tot en met zaterdag geopend tussen 10.30 en 16.30 uur. AKERSLOOT - Op 6 juni aan staande opent in het Gemaal 1879 de beelden- en schilderij ententoonstelling verzorgd door Ans van Straaten en Clasina Buijs. Na de succesvolle expositie van oma Gonny Vinekemöller, dochters Michelle en Monique van der Mei en kleindochter Sanne Spring in 't Veld, wordt de tweede groep van exposanten van dit seizoen ge vormd door Ans van Straaten en Clasina Buijs. Ans van Straaten die in het Gemaal beelden tentoonstelt, noemt zichzelf 'voornamelijk auto didact'. Zij heeft echter ook gewerkt in verschillende ateliers van kunste naars. Eerst maakte zij bronzen beelden, daarna hakte ze in steen. Tussen het beeldhouwen door sehil- HEILOO - Van dinsdag 22 tot en met zondag 27 juni is Heiloo dorp van de Kunst tijdens de Kunstödaagse. Zaterdag 26 en zondag 27 juni kunt u de kunst- en muziekroute door Heiloo volgen, die voert u langs meer dan negentig exposan ten in onder andere tuinen, ateliers, maar ook winkels (ook op zondag open!) en openbare gebouwen. Op meer dan twintig locaties, onder andere in het Stationscentrum, de Witte Kerk en de Willibrorduskapel musiceren solisten, koren en orkest jes. Karin ten Cate is de flonkeren de ster op de route langs mooie muziek. Karin ten Cate is sinds drie jaar woonachtig in Heiloo. Zaterdag 26 juni treedt 'de sopraan van Heiloo' drie keer op, dicht bij huis in de Witte Kerk. De sopraan van Heiloo, het is een te beperkte kwali ficatie voor Karin ten Cate. Ze heeft in haar prachtige zangcarrière al dert zij ook. Nieuw voor haar is het snijden van kunstwerkjes uit papier die vervolgens van een omlijsting worden voorzien. Schilderen doet haar vriendin Clasina Buijs even eens. Zij is hiermee zo rond haar achttiende begonnen. Haar werk is intuïtief en direct en de onderwer pen zijn gevarieerd. Het liefst werkt ze die uit in vrolijke kleuren. De expositie van Ans van Straaten en Clasina Buijs wordt op zondag 6 juni officieel geopend, waarna zij vanaf 13.30 tot 16.30 uur voor iedereen toegankelijk is. Het Gemaal is gelegen aan de Fielkerweg nummer 4 in Akersloot. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt een euro; essentieel voor het onderhoud van het pand. Kinderen onder de twaalf hebben gratis toegang. vele buitenlanden aangedaan en in eigen land menig concert gegeven in gerenommeerde muziekhuizen. Haar streven is dat ze haar vleugel mee kan nemen naar de Witte Kerk. Want ze wil van de kleine concerten daar (om 14.00, 15.00 en 16.00 uur) echt wat maken, een feest voor wie mooie muziek weet te waarde ren. Tijdens de kunst- en muziek route op zaterdag 26 en zondag 27 juni is in het Witte Kerkje onder andere het werk van de kunstenares Ans Wortel te bezichtigen. Haar werk bestaat uit tekeningen, colla ges, etsen, gouaches, schilderijen en gedichten. Mooie verzen van Ans Wortel worden zaterdag 26 juni voorgedragen door Eugénie Herlaar, de oud-journaal presenta trice. Zij doet dat tijdens de literaire dag in Tenniseentrum De Dors. Voor meer informatie over het programma: www. kunstödaagse heiloo.nl. Of bellen met Stichting Welzijn tel. 072-5331297. 'Icoon-schilderen: een geestelijke weg' in de galerie bij Abdijkaarsen is te zien tot en met 26 juni. Aangeleverde foto De verborgen geschiedenis van HGILJGe G60RG D- wonder d osngr Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekomOlibris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11