Nieuwbouwproj eet De Driemorgen open huis 2 a Zangles bij Artpracticum Egmond wandelen met de tv-boswachter van Landschap Noord-Holland bij Akersloot Particuliere basisschool voor Natuurlijk Leren in Linunen groeit snel Grote rommelmarkt Egmond-Binnen REGIO r 20 INGEZONDEN MEDEDELING De Hempolder is een weidevogelparadijs! Gemeenteraad beslist over toekomst van Kleurenorkest Crea Bea J0EB 2 JUNI 2010 UITKIJKPOST LIMMEN - Nieuwbouwproject De Driemorgen aan de Rijksweg 45 te Limmen houdt zaterdag 5 juni van 10.00 tot 16.00 uur een open dag, geor ganiseerd door Kamp bouwbedrijf BV Dit is in het kader van de jaarlijkse Dag van de Bouw, een initiatief van Bouwend Nederland en de aangesloten bouwbedrijven. Op zaterdag 5 juni krijgt u de kans ons nieuwbouwproject met de nagenoeg afgebouwde appartementen 'De Driemorgen' aan de Rijksweg 45 te Limmen van dichtbij te bewonderen. Van 10.00 tot 16.00 uur is het project voor het publiek opengesteld. Het is een project waar het 140 jaar 'jonge' Kamp Bouwbedrijf BV uit Heerhugowaard trots op is. De verkoop van het project is succesvol ver lopen en wordt verzorgd door makelaarskantoor Rietveld Makelaars uit Limmen. Van de negen appartementen zijn er nog slechts twee vierkamer appartementen te koop, elk met 123 m2 woonoppervlakte exclusief terras of balkon. De appartementen worden geleverd met garage, parkeerplaats en berging. Inruil van eigen woning is mogelijk, de makelaar kan hier informa tie over verstrekken. De oplevering staat gepland medio juli 2010. Kamp Bouwbedrijf nodigt graag een ieder uit voor een bezoekje op de bouwplaats, in ieder geval staat de koffie/thee voor u klaar! m Jonge scholekster, te zien in de Hempolder. Foto: Ger Tik EGMOND - Zangeoaeh Michel Schutte uit Egmond aan Zee geeft al weer meer dan twintig jaar les in zijn eigen studio Artpracticum Egmond in Egmond aan Zee. Enthousiaste zangers en zangeressen weten hem te vin den als het gaat om persoonlijke ondersteuning bij stemontwikkeling. Michel, zelf afkomstig uit het entertainmentvak, weet als geen ander hoe belangrijk het is om je stem te beschermen. Door de enorme populariteit van 'het vak' heeft Michel het er druk mee. Hij heeft een speciale unieke methode ontwikkelt waardoor 'artiesten' uit alle muziekstijlen en leeftijden zich goed kunnen ontplooien. „Of het nu musical, band, koor of gewoon zomaar lekker zingen is, het maakt niet uit", zegt Michel. „Met mijn metho de heb ik bijna iedereen vooruit kunnen helpen." In zijn gezellige studio werkt Michel ook aan diverse projecten zoals een nieuwe flitsende theaters how waardoor leerlingen zich ook op het podium kunnen ontwikkelen. Als mensen zelf liedjes schrijven kunnen ze ook bij Michel terecht voor advies en ondersteuning. „In mijn studio kunnen we professionele opnamen maken, eventueel met bijbehorende videoclip. Ook weet ik hoe en waar je een eigen song kunt presenteren." Michel heeft uit het verleden goede con necties met diverse platenlabels die altijd geïnteresseerd zijn in nieuw talent. Michel doet geen klassieke vervelende oefeningen maar een geheel nieuw concept waardoor leerlingen van alle leeftijden van 8 tot 80 zich prettig kunnen ontwikkelen. Je kunt je alvast inschrijven voor het nieuwe seizoen in september. Zin in een gratis proefles? Bel 072-5063047 of kijk op www. miehelsehuttenl. AKERSLOOT - Waarschijnlijk realiseren maar weinig mensen in de omgeving van Akersloot het zich: De Hempolder is een van de beste plekken voor wei devogels in de hele wereld. Boswachter Arjan Postma van Landschap Noord-Holland laat u dat op zondag 6 juni van 10.00 tot 12.00 uur met zijn bekende enthou siasme graag zien. Het wemelt inmiddels van de jonge weidevogels. Kieviten kunnen in deze tijd vaak al vliegen, maar andere vogels zoals de scholekster zijn nog maar net uit het ei. De eerste weken van hun leven dreigen er allerlei gevaren. Roofvogels en kraaien liggen op de loer om een jong te vangen. Omdat in de Hempolder zoveel weidevogels leven, proberen ze met elkaar het gevaar te verdrijven. Altijd een spec taculair gezicht, een wolk weidevo gels om zo'n rover! Arjan Postma, onder meer bekend van het tv-pro- gramma Noord-Holland Natuurlijk, laat het graag zien. De hooilanden in de Hempolder staan vol kruiden zoals boterbloemen en zuring. Die trekken veel insecten aan en zo is er volop voedsel voor de jonge pullen. Tijdens de wandeling kunt u zelf ervaren hoe bijzonder de Hempolder voor de weidevogels is. Deze excursie wordt ook gehouden op zaterdag 19 juni van 10.00 tot 12.00 uur. Men adviseert u water dicht schoeisel te dragen en een ver rekijker mee te nemen. Verzamelen bij de werksehuur de Dodde, Hemweg 1 in Akersloot, vlakbij het gehucht Klein Dorregeest, achter Motel Akersloot. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij de InformatieWinkel van Landschap Noord-Holland, tel. 088-0064455. De kosten bedragen 6,50, Beschermers betalen 3,50 en kin deren tot 12 jaar 2,50. Meer informatie op www.landsehap- noordholland.nl. EGMOND - Op 10 juni is het weer zover; meidenavond in JOEB! De vorige meidenavond hebben de meiden aerobicles gehad van Nina. En om de afwisseling er in te houden gaan ze deze keer crea tief aan de gang met mozaïeken maken. Alle spullen zijn geregeld, het enige dat je hoeft mee te nemen is 2,- entree en je creati viteit! De meidenavonden zijn voor meiden van ongeveer 10 tot 13 jaar en opent om 19.00 tot ongeveer 20.30. LIMMEN - Het Kleurenorkest, de particuliere basisschool voor Natuurlijk Leren in Limmen, groeit snel. Werd in augustus 2007 gestart met 14 kinderen, nu telt de school al zeventig leerlingen. De ouders zijn tevreden en er ligt een positief rapport van de Onderwijsinspectie. „We hebben een wachtlijst van 16 leerlingen en moeten daardoor herhaaldelijk ouders teleurstellen", aldus direc teur Els Vonk. De gemeenteraad van Castrieum beslist binnenkort over de toe komst van de school. „Nee zeggen is eigenlijk geen optie voor de poli tiek. Eerder hebben alle raadsleden hun handtekening gezet onder een positief advies aan de minister." Alle raadsfracties zijn op bezoek geweest op de school, ze hebben een informatieochtend bijgewoond en een rondleiding gekregen. Ze waren zo enthousiast dat ze op 17 augustus 2009 namens alle fracties in de gemeenteraad een brief heb ben gezonden naar de toenmalige staatssecretaris van Onderwijs, Sharon Dijksma, met een pleidooi om het Kleurenorkest voor (pilot) bekostiging in aanmerking te laten komen. Op 3 juni behandelt de Raadsearrousel van Castrieum het collegevoorstel. Directeur Els Vonk: „Wij rekenen erop dat de gemeenteraad van Castrieum posi tief zal besluiten over de opname van het Kleurenorkest op het Seholenplan van het Rijk. De poli tiek wil graag vernieuwing. Hier krijgt men het in de schoot gewor pen." EGMOND - De muziekvereni ging Eensgezindheid uit Egmond-Binnen houdt op zater dag 5 juni voor het veertigste achtereenvolgende jaar, haar grote rommelmarkt. Deze markt vindt plaats op het Kerkplein te Egmond-Binnen alwaar zo'n 3500 m2 vol gezet wordt met spullen van uiteenlo pende aard. De leden van de muziekvereni ging en tal van vrijwilligers zullen de koopwaar vanaf 09.00 uur aan de maiVvrouw proberen te brengen om een zo hoog mogelijke opbrengst voor de muziekvereni ging te realiseren. Met de opbrengst hoopt de vereniging voor enkele duizenden euro's aan uniformen en instrumenten te kunnen aanschaf fen. Tevens worden de kosten van de eigen muziekopleiding voor een deel uit het resultaat van de rom melmarkt bekostigd. De spullen die op het plein worden uitgestald zijn door de eigen leden opgehaald bij mensen die deze spontaan beschik baar stelden; al veertig jaar een unieke formule. Als speciale service worden de gekochte (grote) spullen tegen een geringe vergoeding thuis bezorgd van Haarlem tot Den Helder! Op deze markt wordt ook aan dacht besteed aan het vermaak en aan de inwendige mens. Tijdens de markt staat een team van pannekoe- kenbaksters klaar en er worden soep en diverse broodjes te koop aangeboden. Eveneens is er een vis kraam. Daarnaast is er op de mobiele muziektent (eigendom van de vereniging) een bar ingericht waar verfrissingen en koffie worden geserveerd. Bij het Rad van Avontuur worden weer tal van prij zen over het marktterrein gestrooid en het unieke prikbord is eveneens weer van de partij. Voor de jongste bezoekers is er een 'altijd prijsga rantie' bij deelname aan het kleine rad en touwtje trekken of soortge lijke spelletjes. Directeur Els Vonk tussen 'haar' kinderen. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 20