Klaarovers in de knel Archeologieclubje droomt van echte opgravingspullen Eensgezindheid start opstartorkest basisschool H E I L O O Ik streef naar r perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging De mens® v Vertrouw* d van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij.^ H www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 2 JUNI 2010 Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Voor veel mensen een bekend tafereel: op het drukke kruispunt Stationsweg/ Breedelaan staan 's ochtends en 's middags verkeersbriga- diers in knaloranje jassen. Zij helpen schoolkinderen overste ken. Deze klaarovers staan er inmiddels al bijna tien jaar. Petra Brouwer, een ouder van de Radboudsehool: „Toen mijn oudste in 2001 naar de basisschool ging, viel me op dat bijna geen kind alleen naar school ging. Ik ging als kind wel alleen naar school. Klaarovers, waaronder mijn eigen moeder, hielpen ons op dit kruis punt oversteken." Petra heeft ver volgens niet lang geaarzeld. Samen met Saskia Smit, een moeder van de Springsehans, en gesteund door gemeente, politie en ouderraad heeft ze georganiseerd dat er 's och tends en 's middags verkeersbriga- De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voorinformatie overtarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. diers staan. „We werken met een vast rooster. Je staat één keer per week op het kruispunt. Dat kost een kwartier van je tijd. Als iemand een keer niet kan, wordt er onderling geruild. Kinderen vinden het span nend dat hun moeder of vader het verkeer staat te regelen, terwijl zij zelfstandig naar school gaan. Je ziet ze trots langskomen." Ieder jaar nemen ouders afscheid, omdat hun kind naar de middelbare school gaat. Dan gaat Petra op zoek naar nieuwe verkeersbrigadiers. Dit jaar hebben zich nog niet genoeg mensen aangemeld. ,,Als er onvol doende klaarovers zijn om het kruispunt te bemannen, moeten we stoppen met deze service. Dat zou ik ontzettend jammer vinden. Het is zó belangrijk dat kinderen zelfstan dig aan het verkeer leren deelne men. Juist op een veilige route die ze dagelijks fietsen, kunnen ze dat oefenen. Als ouder stuur je ze met een gerust hart op pad, wantje weet dat de klaarovers op hun plekje staan." Bij deze daarom een dringende oproep aan iedereen met kinderen op Radboudsehool of Springsehans: geef je op als klaarover! Natuurlijk zijn ook grootouders en betrokken buurtgenoten welkom. Ook mensen die bijvoorbeeld om de week kun nen of die vanwege wisseldiensten niet altijd op hetzelfde tijdstip beschikbaar zijn, kunnen zich aan melden. Voor meer informatie: Wessel (10), Luuk (8) en Stan (10) met hun vondsten. Foto: Silke Lange De kinderen wonen in de buurt waar vroeger de bibliotheek heeft gestaan en nu een nieuwe wijk is gebouwd, bekend als het Malle voort. Tijdens de bouw hebben de jongens de bouwplek verkend en vonden het ene interessante voorwerp na het andere. Wessel (10 jaar) vertelt: „Je voelt het aan de aarde. Als ze donker is en een beetje kleiig, dan weet je dat je goed zit." De archeologe bevestigt dit. Vaak zijn het afvalkui- len, dichtgegooid met klei en zand, en overgebleven van bewoning in het verleden. Luuk van acht jaar, beschrijft enthousiast wat hij denkt te hebben gevonden. „Ik dacht meteen: dat zijn heel oude botten. Maar ik weet niet van welk dier." Het zijn inderdaad botten van een dier. Om precies te zijn van een koe. Samen met de archeologe bekijken de kinderen de snijsporen op de bot ten. De botten zijn zelf open gesne den, waarschijnlijk om het merg eruit te halen." Dat werd vroeger namelijk graag gegeten", krijgen ze te horen. Wat was je mooiste vondst, wordt aan Wessel gevraagd. „Deze scherf hier. Toen ik die zag dacht ik meteen dat het een bijzondere vondst was." Wessel draait de scherf van een kleipotje om en wijst op een streep. „Is dit erin gekrast? Door mensen in het verleden?" „Nou", zegt de archeologe „als je goed kijkt, zie je dat het een verse bescha diging is. Misschien is de scherf door de bak van een kraan of door een schep geraakt." De doos met vondsten schenken de kinderen aan het museum van de Stichting Regionale Archeologie Baduhenna. „Cool, onze eigen vondsten in het museum", zegt Luuk. Stan (10 jaar) vertelt dat ze een archeologieclubje hebben opgericht. „We hebben ook een Legoclubje en zo, maar ons archeologieclubje is het meest succesvol." Luuk vult aan: „We dromen van echte opgravings pullen. Een kraan mogen we waar schijnlijk nog niet. Want daar mogen we nog niet mee rijden. Maar een metaaldetector en dingen waar je vondsten mee schoon kunt maken, dat zou tof zijn." De archeologe nodigt de kinderen uit om een keer bij Baduhenna langs te komen. Trouwens, ook andere geïnteresseerden, groot of klein, zijn welkom in het museum van Baduhenna. Voor openingstijden: www.baduhemra.nl. Petra Brouwer, tel. 072-5333498, of per e-mail: commandeurs® ziggonl. HEILOO - Met een doos vol vondsten en een plastic zak vol botten kwamen drie jongens afgelopen woensdag op bezoek bij de archeologe van de gemeente Heiloo. HEILOO - Muziekvereniging Eensgezindheid uit Heiloo start in september weer met een opstaporkest dat bedoeld is voor leerlingen van groep 4 tot en met 8 van het basisonder wijs. Het betreft een speelse instrumen tale oriëntatiecursus van een jaar gericht op de blaasmuziek. Op een lichtvoetige wijze worden de leerlin gen vertrouwd gemaakt met de ver schillende mogelijkheden van de blaasmuziek. In het opstaporkest wordt er wekelijks les gegeven op donderdag van 18.30 tot 19.00 uur in het repetitielokaal aan De Oude Werf 18 te Heiloo. De lessen worden gegeven door een ervaren onderwij zeres uit het basisonderwijs. Leerlingen ontvangen van de vereni ging een sopraanblokfluit, aantrek kelijk studiemateriaal en een bijbeho rende cd. Met vier weken kunnen de kinderen al leuke muziek spelen en thuis oefenen met een cd. Het opstaporkest zal in de loop van het lesjaar meewerken aan diverse con certen van zowel het leerlingen- als grootorkest van Eensgezindheid. Insclrrijving voor het opstaporkest is mogelijk tijdens het Open Huis van de Muziekschool Heiloo op 5 juni tussen 11.00 en 14.00 uur maar ook via een inschrijfformulier op www.mv-eensgezindlieid.nl. De in schrijftermijn loopt tot eind augustus 2010. Telefonische informatie is te verkrijgen via tel. 072-5334851. Met behulp van de blokfluit leren de leerlingen de verschillende mogelijkheden van de blaasmuziek. Foto: Jacques van der Sterren Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3