Lotenverkoop Zonnebloem in 't Loo Presentatie jaarlijks dichtproject PCC Heiloo Wandelen over gras met het Nivon 13 H E I L O O 9 INGEZONDEN BRIEF Renovatie Hoi Watertemperatuur Baafje KERK DIENSTEN OUD PAPIER ierenbescherming UITKIJKPOST 2 JUNI 2010 HEILOO - Door de verkoop van de jaarlijkse Zonnebloemloten, bijdragen van donateurs en gif ten kan de plaatselijke afdeling van de Zonnebloem in Heiloo gelukkig nog steeds veel acti viteiten ontwikkelen voor hun gasten. De Zonnebloemvrijwilligers bren gen de wereld binnen bij die mensen die weinig buitenshuis komen en behoefte hebben aan contact. Gezelschap en een goed gesprek staan daarbij centraal. De huisbezoe ken van de Zonnebloem blijken vaak een effectief wapen te zijn tegen sociale uitsluiting en vereenzaming van mensen die vanwege hun fysieke beperking niet of nauwelijks de deur uit kunnen. De Zonnebloem verwel komt u graag als sponsor, donateur, vrijwilliger maar vooral natuurlijk als gast! Meer informatie? Bel of mail met het secretariaat: mevrouw Bult, tel. 072-5255309/jlfbult@cs.com. In een bomvolle bibliotheek presenteerden de PCC-leerlingen hun gedichten. Aangeleverde foto HEILOO - Dinsdag 25 mei was een poëtische avond in de Openbare Bibliotheek van Heiloo. De tweejaarlijkse dicht bundel van PCC Heiloo werd er gepresenteerd en vijfentwintig leerlingen van de school droegen er hun zelf geschreven gedichten De afgelopen periode deden alle 300 leerlingen van PCC Heiloo mee aan het jaarlijkse dichtproject. Ze bestudeerden de theorie van het dichten en ontdekten aan de hand van bestaande gedichten welke regels er zijn om gedichten te schrij ven. Daarna gingen de eerstejaars leerlingen aan de slag met het zelf schrijven van gedichten bij het vak Nederlands en maakten vervolgens bij beeldende vorming nog kunst werken, die eveneens in de biblio theek te zien waren. Voor de tweede jaars leerlingen kreeg het gedichtenproject de titel Als sterren aan de hemel staan' en deze leerlin gen schreven een gedicht binnen de vorm van de smartlap. In een prop volle bibliotheek werd de tweejaar lijkse dichtbundel van de school feestelijk gepresenteerd. Vijfentwin tig leerlingen droegen hun gedicht voor, waarna de Noord-Hollandse schrijfster en dichteres Margreet Sehouwenaar steeds de gedichten van professioneel commentaar voor zag. Joop Meijer, docent Nederlands van de school, is trots op het resul taat: „Het is enorm leuk om te zien hoe leerlingen in de loop van het project enthousiast raken voor deze vorm van schrijven." Deze vierde dichtbundel van de school kreeg de titel 'Dichten lijkt zo makkelijk', naar het gelijknamige gedicht van de twaalijarige Sanne Prins (Egmond aan de Hoef): Dichten het lijkt zo makkelijk, Dit is mijn eerste gedicht hier, Da t maak ik met veel plezier. Soms ben ik op zoek naar noorden, En v ind, ik het moeilijk om mijn gevoelens te venvoorden. Dichten het lijkt zo makkelijk je denkt dat doe ik wel even, Maar het duurt lang ik begin helemaal te beven. Schr ijven wat er in je opkmnt en watje voelt van binnen, Je weet het wel m aar schrijf dat maar eens op in dichterszinnen. Het begon anderhalf jaar geleden met een brief aan de gemeente, het resulteerde in goed overleg met belanghebbenden. Dit voorjaar is de herinrichting rond het water tussen Vredenoord en Vrieswijk gereali seerd. Grote bomen zijn gekapt, plantsoenen geruimd, er is herbe- plant, herbestraat en er zijn nieuwe straatlantaarns geplaatst. Namens vele buurtbewoners dank ik de gemeente voor de correcte samen spraak en alle medewerkers die hun steentje hebben bijgedragen aan deze fraaie opwaardering. Petje af voor ieders vakmanschap! E. Langendijk Heiloo Deze (ongepaste benaming aan ouderen en jongeren) aanhef staat boven de brief, onlangs door de gemeente Heiloo verzonden aan onder andere mijn ouders van bijna 80 jaar, woonachtig aan de Bayershoffweg. Het betreft het mede uitkiezen van een glijbaan aan de Spillaan, waarbij de meeste stem men gelden. Welnu, meneer Bets, hoofd afdeling Beheer Openbare Ruimte, bij deze dan: zij willen graag model 3, die heeft de meeste mogelijkheden voor senioren, maar zij willen er wel graag een kussentje bij, want wellicht glijdt de baan niet zo soepel voor mensen van hun leef tijd, is dit mogelijk? Mijn ouders staan te trappelen van ongeduld en kunnen niet wachten tot de herfst vakantie, aangezien in de brief wordt aangegeven dat de mensen van de speeltoestellenfabriek drie maanden nodig hebben om dit toe stel te maken. Tot dan! Doei! Monique Tromp-Verbeek Heiloo In de Uitkijkpost van vorige week stond een ingezonden brief van M. Sehole te Heiloo over de watertem peratuur in Het Baafje. Daarmee ben ik het 100% eens. Sinds jaar en dag wordt 23 graden aangehouden als aangename zwemtemperatuur. Degene die dat wil terugbrengen tot 20 graden is vast geen Baafjeszwemmer! Wat ik niet begrijp is dat meteen na de aanleg van de zonnepanelen begin vorig seizoen de 'normale' verwarming is uitgeschakeld. In ons land met niet optimale zonuren is het toch gebrui kelijk om in gebouwen en woonhui zen met zonnepanelen zo nodig bij te verwarmen en niet onmiddellijk de gewone cv uit te schakelen? Duidt het feit dat dat hier wel gebeurd is op ondeskundigheid of verkeerde zuinigheid? Vorig seizoen was de begintemperatuur ook maar 18 graden en dus veel te laag en nu is hetzelfde het geval. Ik hoop dat er spoedig verbetering komt, want anders komen de zwemliefhebbers niet meer en dat gaat nog veel méér geld kosten! Over de gedupeerde abonnementhouders hebben we het dan nog niet eens... A.C. Posch-Michels HEILOO - Met de wandeltocht op/ over/ tussen/ door/ in gras wordt voor de 21ste keer het seizoenprogramma van het Nivon Heiloo afgesloten. Deze keer gaat de wandeling via Heerhugowaard, Broek op Langendijk naar het recrea tiegebied het Geestmer- ambacht ten noorden van Alkmaar. De tocht start officieel vanaf NS- station Heerhugowaard (10.00 uur). De deelnemers wandelen via een prachtig pad door het 'Rijk der Duizend Eilanden' de Oosterdel naar Zuid-Seharwoude waar koffie wordt gedronken. De route gaat verder naar het Geestmerambaeht; een prachtig parkachtig natuurge bied, gelegen rondom de grote plas, de 'Zomerdel'. Het is circa 220 hec tare groot; een verdere uitbreiding is in voorbereiding. Via NS Alkmaar-Noord gaat men huis waarts. De wandeling vindt plaats op zondag 6 juni. Lengte: circa 17 kilometer. Verzamelen bij NS-station Heiloo uiterlijk om 09.15. Leden gratis, anderen één euro. Aanmelden bij Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Ina Bennen, tel. 072-5336427. Protestantse Gemeente Heiloo, Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds E.J. Kooiman, H.A. 12 Protestantse Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur ds. F.J. van der Wind. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur voorganger pastor M.J. van Bolhuis. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met dameskoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met Cantores, voorganger H. Hudepohl, 12.00 uur: kleuterkerk en kinderkerk. Bezichtiging Witte Kerk Woensdag 25 juli, 11.00 - 16.00 uur. Orgelbespeling op woensdagmiddag van 12.00 tot 13.00 uur, 9 juni: Gerard Leegwater. OL Vrouw ter Nood www.onzelievevrouwternood.nl, tel. 072-5051288. Donderdag 12.00 uur: eucharistievie ring, vrijdag 09.00 uur: eucharistievie ring, zaterdag 12.00 uur: eucharistie viering. Priesterzaterdagviering 11.30 uur: rozenkrans met biechtgelegenheid, 12.00 uur: Heilige mis met Surinaams koor, 14.15 uur: stille aanbidding, 15.00 uur: lof. Zondag 09.00 uur: gele zen eucharistieviering, 10.30 uur: eucharistieviering celebrant rector M.A.L. Wagemaker, mmv Laurentiuskoor Alkmaar. Eerste zaterdag van de maand Paulusschool, papier gebundeld neerzet ten in de hoek van het Brunogebouw (Buk Buk), op de hoek van de Pastoor van Muijenweg en De Kloosterhof. Tussen 09.00 en 11.00 uur. Tevens huis- aan-huis-actie tussen Pastoor van Muijenweg-Ewisweg-Het Zevenhuizen en de Westerweg. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer-verzamel- plaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Tweede dinsdag van de maand Zwem- en poloclub De Spetters, huis- aan-huisactie tussen spoorlijn - Zeeweg - Pastoor- Het Malevoort (ine. Harrelaers en De Rietvink) - De Omloop en Belieslaan. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, voor 19.00 uur. Maandag t/m vrijdag - Sportvereniging Dojo 't Loo, contai ner bij Bergeonstraat 28. - Stichting Hobbyfarm container bij de Westerzij (Woonheuvel) - De Springschans Oost en Centrum (bij de schuur), Sluijsweijdt 9/ Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 08.45 en 15.30 uur. - Radboudschool, Breedelaan. Van maandag t/m vrijdag tijdens openingstijden school. - De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens de schooluren, ook gebruikte kleding. - Muziek Dansschool, Het Veld 1tus sen 09.30 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 19.30 uur. Maandag t/m zaterdag - Stichting Ouderenwerk Heiloo, con tainer naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. - Flashing Heiloo, container op de par keerplaats bij zwembad het Baafje. Dagelijks - Papiercontainer achter de Ter Coulsterkerk, beheerd door Gymnastiek- en turnvereniging Heiloo. - Papiercontainer bij Sporthal Het Vennewater aan Het Zevenhuizen, beheerd door basisschool Willibrord, basisschool de Zuidwester, sportvereni ging De Foresters, hockeyvereniging De Terriers, base- en softbalcub Double Stars, vogelvereniging Kleurenpracht, tennisvereniging Het Vennewater, Badmintonvereniging Het Vennewater. - HS\( container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. - Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. H. Corneliuskerk Limmen Zondag 10.00 uur: dankviering van afgelopen seizoen; woord- en commu nieviering met alle koren. Voorganger pastor J. Oiling, waar ook alle eerste communicanten en vormelingen aan wezig zijn. Daarna is er koffiedrinken in het pastoorsbos. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur aan Het Veld 1, Heiloo. Voor kinderen is er een aparte dienst. Info: 06-14121138. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072- 5325720. Kerkdiensten Egmond Sint Adelbert Egmond-Binnen Geen opgave ontvangen OLV Onbevl. Ontvangen Egm. Zee Geen opgave ontvangen H. Marg. Maria Alacoque Egm. Hoef Geen opgave ontvangen H.Agnes Egmond aan Zee Geen opgave ontvangen Protestanse Gemeente Egmond Egmond Binnen, zondag 10.00 uur: voorganger ds S.H. Ossewaarde. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger Folko van Starkenburg. Tevens zon dagsschool. Gebouw Mare Nostrom, Arubastraat 2, Alkmaar, 072-7510700/ www.ekvriendschap.nl. Doopsgezinde Gemeente Alkmaar Koningsweg 14 Info: 072-5123864 Zondag 6 juni 10.00 uur themadienst. m.m.v. eigen leden en het koor A Capella Musiscala. St. Jacobus de Meerdere Akersloot Zondag 10.00 uur: Eucharistieviering met dameskoor, voorganger pastor H. Helsloot. Protestantse Gemeente Uitgeest- Akersloot Zondag 10.00 uur Castricummerweg Uitgeest, voorganger ds. G.J. van Aller. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingnhn.nl, www.dierenbeschermingnhn.nl. Vogelopvang De Strandloper: 0226- 343495 Landelijk Meidnummer Dierenmishandeling, tel. 0900- 2021210 (E 0,10/min). Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loet 3, tel. 5090234, e- mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierentehuisalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Stichting Vissenbescherming, A.J. Dekker, tel. 5332879, e-mail: info@vissenbescherming.nl, internet: www.vissenbescherming.nl Dierenambulance Noord- Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Dierenbescherming meidnummer misstanden jacht: 072-5323411 Vermist Cypers poesje, kort wit snorretje, witte bef uitlopend in klein kraagje, voor witte tenen en linksachter wit voetje, zwart bandje met kokertje en magneet je, 10 maanden, Exa, Hoogeweg Limmen. Ongec. kater, kop, rug en staart cypers, rest is wit, 9 mnd, Bambi, Vrieswijk/ Het Zevenhuizen Heiloo. Gevonden Kleine grijze poes, schuin staande ogen ca. 2 jr, Boekenstein Heiloo. Informatie vermiste en gevonden dieren: Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9