3 Dolfinn Rocks viert vijfjarig lustrum Kunst6Daagse 2010 barstensvol kunst, muziek en literatuur H E I L O O 1080 Recepten DEUTEKOM Corso Bioscoop Robin Hood BOEK VAN DE WEEK 1080 recepten door: Simone en Ines Ortega Boek van de week door Simone en Ines Ortega voor 12,50 Helder is de nieuwe naam van de populaire en bekende band GIGA Wandelaars weer door Heiloo Netty Vader exposeert in Overkerck Opkikkertje van Keer op Keer UITKIJKPOST 9 JUNI 2010 Avonturenfilm over Robin Hood met Russell Crowe in de titelrol en Cate Blanchett als jonkvrouw Marian Robin Hood vertelt het ver haal van een ervaren boogschutter, die in dienst treedt bij het leger van koning Richard om tegen de Fransen te vechten. Na de dood van de koning vertrekt Robin naar Nottingham, een stad die lijdt onder de corruptie van een tiran nieke schout en torenhoge belastin gen. Daar valt hij voor de weduwe Lady Marion, die de identiteit en de motieven van deze kruisridder niet volledig vertrouwt. In de hoop de hand van Lady Marion te winnen en de stedelingen te redden, brengt Robin een bende bij elkaar die uit blinkt in dodelijke veehttrues en levenslust. Samen vallen ze de rijke bovenklasse aan om het onrecht te herstellen. Met onder andere Russell Crowe, Cate Blanchett, Matthew MacFadyen, Mark Strong, Kevin Durand en William Hurt. Inéi Ortega t 12,50 1080 recepten is het best verko pende kookboek voor de Spaanse keuken, dat voor het eerst ver scheen in de jaren '70. Deze druk werd door de auteur en haar doch ter aangepast en geactualiseerd met onder andere magnetronbereidin- gen. Het staat boordevol dagelijkse en feestelijke recepten, min of meer gesorteerd op menuvolgorde. Ze zijn allemaal genummerd, wat pret tig is, want er wordt regelmatig ver wezen naar andere bereidingen; ook de drie leeslinten komen dan goed van pas. Het boek wordt afge sloten met menu's van beroemde Spaanse chefs uit heel de wereld. 1080 is een praktisch en vrolijk geïllustreerd basiskookboek in een kloek formaat. Tussen de hoofd stukken zitten kleinere katernen met steeds vier fotopagina's zonder enige glamour. Duidelijk opgezet, goede recepten, grafisch mooi ver zorgd op goed papier, heldere druk. De vertaling is uitstekend. Met een keukenlexicon en register op Nederlandse en Spaanse (gecursi veerde) receptnamen. Geen modieuze ontwikkelingen, gewoon duidelijke, informatieve recepten voor een breed publiek. HEILOO - Stichting Dolfinn houdt dit jaar alweer voor de vijfde keer op rij het succesvol le benefietfestival Dolfinn Rocks. Het festival vindt dit jaar plaats op zaterdag 21 augustus op het plein bij Winkelhof 't Loo in Heiloo. De opbrengst van het benefietfesti val komt wederom geheel ten goede aan Stichting Dolfinn. Deze stich ting is in het leven geroepen om kinderen met een beperking, uit Heiloo en omgeving, financieel bij te staan, en onder andere dolfijnen therapie te kunnen volgen. Het festival begint rond 12.00 uur met tal van kinderactiviteiten. Zo zijn er onder andere springkussens, een zweefmolen en een heuse trein, natuurlijk zijn er ook diverse moge lij kheden om heerlijk te knutselen en kan je prachtig geschminkt wor den. Vanaf 13.00 uur is er live muziek op het plein. Lokale bands en artiesten treden deze dag op. Om 18.00 uur zal Djumbo optreden. Met bekende hits als Boya boya bay, Summertime in Dubai en de laatste uitgebrachte single Chase zullen de meiden van Djumbo zeker weer voor een fantastische show gaan zorgen op het festival. Verder heeft ook 'Helder' toege zegd om op te treden. Helder is de nieuwe naam van de zeer populaire en bekende band GIGA. Al zes jaar spelen Patrick van Diepen (gitaar), Léon Sehuijt (bas), Erik van Dok (drums), Hubert-Jan Horrocks (toetsen) met zangeres Marjet van den Brand samen feesttenten plat. Naast de vele optredens schrijven ze hun eigen nummers, waarvan 'Laat me leven' het debuut vormt en momenteel zelfs in de Nederlandse single top 50 staat. Ook Oös Joös heeft reeds toegezegd te komen optreden; rock&roll maar dan in het Fries! Sinds 2005 maken Oös Joös, de band van de broers Knoin, de bühne onveilig in Westfriesland. Het begint als een goeie grap: Westfriese teksten op bestaande rocknummers. Route 66 wordt AC de Graaf, The Wanderer Bloemköle en Paint it black Bloid as blik. Het festival duurt tot ongeveer 22.30 uur. Gedurende het gehele festival wordt er ook een ruim assortiment eten en drinken aangeboden. Uiteraard kan de stichting Dolfinn Rocks alle hulp goed gebruiken. Wilt u misschien een bijdrage leve ren aan dit fantastische evenement neemt u dan gerust contact op met Arno Holstvoogd middels arno@dolfinn.nl. Kijk voor meer informatie over de invulling van de dag en achtergrondinformatie over stichting Dolfinn op www.dolfiim.nl. HEILOO - De KunstöDaagse is uit haar jasje gegroeid en is daarom uitgeweken naar een nieuwe en grotere locatie: ten- niscentrum De Dors aan De Dors 5-7. Het aantal aanmeldin gen om mee te doen aan de expositie en de Kunstroute is wederom gestegen. Coördinator Saskia Sengers, die samen met tal van vrijwilligers namens Stichting Welzijn de KunstöDaagse organiseert, verkeer de dan ook in de gelukkige omstan digheid dat ze door het enorme aan bod de kwaliteit voor het uitzoeken had. En dat kan de liefhebber van kunst, muziek en literatuur zeer binnenkort zelf beoordelen, want op dinsdag 22 juni barst de Kunstödaagse los. Burgemeester Hans Romeyn verricht om 16.00 uur het officiële startsein in tennis- centrum De Dors. Er valt genoeg te zien en te beleven; met tal van inte ressante workshops en demonstra ties voor kinderen, scholen en vol wassenen, gegeven door de exposerende kunstenaars. Wie zich nog wil opgeven voor deelname aan een workshop moet er snel bij zijn, want ook hier overstijgt de vraag het aanbod. Verder zijn er op diverse locaties in Heiloo muziekuitvoerin gen tijdens de Kunst- en Muziekroute in het weekend van 26 en 27 juni, zoals in de Witte Kerk met onder meer Heilooër sopraan Karin ten Cate, in de Willibrorduskapel en in wijkgebouw Ypsalon. De Kunstroute kent dit jaar het recordaantal van 95 deelnemers! Mensen van buiten Heiloo, die per trein arriveren, kunnen fietsen huren bij de fietsenspeeiaalzaak aan de Stationsweg en Buurtbus Heiloo rijdt op zondag gratis door Heiloo. Op zaterdag 26 juni vanaf 11.00 wordt de Literaire dag gehouden, waarbij dichters voordragen uit eigen werk of werk van anderen. Zoals Eugènie Herlaar, die gedichten van Ans Wortel voordraagt. Naast de gedichtenbundel heeft de KunstöDaagse ook een aantal schil derijen van Ans Wortel in bruikleen gekregen. Verder zijn er die dag lite raire workshops van Anneke Overtoom, Mariëtte van Wamel en Ada Mol. Zondag 27 juni vindt een Kunst- en ambachtsmarkt plaats, waarbij uitgebreid aandacht wordt besteed aan houtsnijwerk, diverse gebruiksartikelen gemaakt van binnenband, sieraden, kleipoppen, hoeden en portrettekenen. Als rode draad loopt de expositie door de KunstöDaagse. Saskia Sengers is zeer in haar nopjes over het brede aanbod van kunstenaars: „We laten een brede keuze aan verschillende technieken zien, variërend van schilderijen, fotografie, keramiek, sieraden, objecten van textiel en glas, beelden en ruimtelijke objecten tot en met zandsculpturen en meer." Opvallend is het groot aantal jonge kunste naars, dat met verrassend werk op de proppen komt, zoals Simone Joosten, goudsmid en sieradenont- werper, Anouk Bouwman met haar kleurrijke keramische vrouwenbeel den of de zeer gedetailleerde minia- tuurschilderingen van Margot Lamers. Maar ook de andere deelne mers aan de expositie tonen werk van hoog niveau. Het uitgebreide programma met gedetailleerde informatie is te vinden in de speciale KunstöDaagse bijlage in de Uitkijkpost van 16 juni. Meer infor matie kan men ook vinden via: www. kunstödaagseheiloonl. HEILOO - De derde dag van de Plus Wandel4daagse Alkmaar gaat traditiegetrouw weer dwars door Heiloo. De ondernemers van Winkelhof 't Loo hebben voorbereidingen getroffen om er een mooi en onvergetelijk feest van te maken. Op vrijdag 18 juni wordt de Heilooër route van de Plus Wandel4daagse gelopen. De wan delaars van de 7,5 en 15 kilome ter volgen deze dag routes waarin Landgoed Nijenburg en het Heilooër Bos centraal staan. De wandelaars van de 25 kilometer volgen een landelijke route over de Boekelermeerweg en door de Groot-Limmerpolder naar Akersloot. Langs Gemaal 1879 wordt door Limmen gelopen en over het terrein van de Kapel Onze Lieve Vrouwe ter Nood en het gezellige centrum van Heiloo naar de feestelijke ontmoetings plaats winkelhof 't Loo. 's Morgens om 11.00 uur wor den de eerste lopers verwacht op het Looplein. Zij worden welkom geheten door zanger Ben die bovenop een enorme welkomst- boog staat en de deelnemers toe zingt. De deelnemers kunnen op verschillende punten uitrusten onder het genot van koffie thee met wat lekkers er bij, frisdran ken en ook een broodje. Na win kelhof 't Loo is het nog maar drie kilometer te gaan. Een groot deel van de kunstenaars, die exposeren tijdens de KunstöDaagse 2010, presenteerden dins dag 1 juni hun werk. Foto: Carolien Breed HEILOO - Tot medio juli kunt u de schilderijen van Netty Vader bewonderen in het zorgcentrum Overkerck, dagelijks van 10.00 tot 16.30 uur. Zij schildert sedert drie jaar en heeft destijds een tekencursus gevolgd, die haar heeft geleerd met perspectief en diepte te werken. Haar onderwer pen zijn zeer divers. Het ene werk is wat traditioneler dan het ander. U kunt deze expositie bekijken in Zorgcentrum Overkerck (Viva- zorggroep), Stationsweg 92 c in Heiloo. HEILOO - Kringloopwinkel Keer op Keer schenkt elke maand een Opkikkertje van 300,- aan een vereniging of stichting. Elke maand wordt een door Keer op Keer gekozen vereniging of stich ting verblijd met een opkikker van 300,-. De opkikker van de maand juni gaat naar Zwem- en poloclub De Spetters. U kunt de kringloopwinkel Keer op Keer vinden aan het Industrieterrein Oosterzij 17 (hoek Nijverheidsweg), in Heiloo. Openingstijden: dinsdag, donder dag van 10.00 tot 15.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel. 072- 5325962. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11