Korenfestival Akersloot Henny Huisman overhandigt single 'Lean on Me' aan Popstarswinnares Zomerexpositie in het Museum van Egmond Hubert llario te gast bij Castricum FM regio 21 Tien popkoren brengen op 13 juni muzikaal feest Opbrengst single Steffie Zoontjes gaat naar kindertehuis in Ghana Recordpoging Limmen Ludiek bereikt hoogtepunt Levendig beeld van leven in de tweede wereldoorlog Ringsteken in Limmen CASTRICUM - Op maandag 7 juni om 19.30 uur overhandigde Henny Huisman de eerste sin gle Lean on Me aan Popstars- winnares Steffie Zoontjes uit Limmen. Op initiatief van Stichting Mariëtte's Child Care nam zij deze single op in Ghana voor het kinder tehuis Hanukkah Children's Home. De volledige opbrengst komt geheel ten bate aan dit Ghanese kinderte huis. Tijdens de officiële uitreiking in de Surprise Stables van Henny Huisman, bracht Steffie het num mer live ten gehore. Niet voor niets kozen Stichting Mariette's Child Care en Steffie voor de hit Lean on Me. Iedereen heeft tenslotte iemand nodig om 'op te leunen'. Kinderen in het bijzonder. Daarom heeft de jonge Nederlandse Mariëtte Asagbo- Krouwel (26 jaar) sinds 2004, samen met haar Ghanese man Moses Asagbo het kindertehuis 'Hanukkah Children's Home' in de Ghanese stad Sunyani opgezet. Hier hebben zij de zorg voor 35 (wees) kinderen. Het kindertehuis in Ghana kan niet bestaan zonder steun vanuit Nederland. Daarom wil Steffie de opbrengst van de single aan Hanukkah Children's Home schenken om de kinderen een bete re toekomst te geven. In mei bracht zij een bezoek aan Mariëtte en Moses in het kindertehuis in Ghana, waar zij de single en videoclip van 'Lean on Me' opnam, in samenwer king met de kinderen van Hanukkah. Voor meer informatie over het project kunt u kijken op www.mclrildcare.nl en www.steffie- music.nl. In de Surprise Stables overhandigde Henny Huisman de eerste single van het nummer 'Lean on me' aan Steffie en haar vriendin Mariëtte Asagbo-Krouwel. (vlnr) Henny Huisman, Steffie, Mariëtte en de moeder van Mariëtte. Foto: Ricardo Marcker AKERSLOOT - Zondag 13 juni is het feest in Akersloot. Maar liefst driehonderd leden van tien pop/musicalkoren zullen tijdens een vijf uur durend pro gramma op het Wilhelminaplein hun muzikale kunnen ten geho re brengen. Een half openpodium zorgt ervoor dat men vanaf de aanwezige terrassen kan genieten van een heel divers genre koormuziek. Nummers zijn onder andere van The Supremes, Aretha Franklin, Caro Emerald, En Vogue en vele andere nationale en internationale num mers. De deelnemende koren zijn Pop Corn en MiXXt uit Heerhugowaard, She Sings uit Wognum, Track 9 uit Heiloo, De Stemband en Popkoor Koor en Co uit Alkmaar, Aquariuskoor uit Akersloot, Cheezzz! uit Alkmaar, Voices uit Umuiden en Re Mix uit Purmerend. De eerste koren zullen deze dag gaan optreden van 14.00 uur tot 19.00 uur. Het Akersloter Aquariuskoor is een van de koren die deelneemt aan het festival. Met als thuisbasis de RK Kerk op een kleine honderd meter van het plein, is dit voor hun een leuke manier om aan de inwoners van Akersloot en andere belangstellenden te laten zien dat zij, naast hun 'kerkrepertoi- re', ook een festivalrepertoire heb ben. „Zingen is voor ons allemaal een hobby, het is leuk om eens in de zoveel tijd voor een ander publiek te zingen", vertelt een van de enthousi aste koorleden. Horeea-onderne- rners Levering van De Vriendschap en Sander van 't Hoorntje zijn blij met het initiatief van Rob Dekker (Aquariuskoor). Akersloot had in het verleden bijna tweewekelijks een leuk evenement om naar uit te kijken, het initiatief van het Korenfestival is dan ook met open armen ontvangen. Voor het volledi ge programma kunt u kijken op www. hoorntjenl/korenfestival. EGMOND - In het bijzijn van genodigden, vrijwilligers en donateurs heeft mevrouw Hetty Hafkamp afgelopen zaterdag de zomertentoonstelling in het Museum van Egmond geopend. De tentoonstelling, die een beeld geeft van het gewone leven van mensen in de Egmonden tijdens de Tweede Wereldoorlog, laat voorwer pen, foto's en dagboekherinnerin gen zien. In haar openingswoord benadrukte de mevrouw Hafkamp de dankbaarheid dat wij in Nederland in een vrij land kunnen leven. Geen angst voor oorlog. Het is van belang dat mensen zich blijven realiseren hoe goed het is, om zonder angst, hun dagelijkse dingen te kunnen doen. Voor veel mensen is een oorlogssituatie geluk kig niet meer voor te stellen. Toch moeten we ons realiseren dat zo'n tijd een enorme ingreep is in het leven van veel mensen. Deze ten toonstelling is daarom voor veel jongere mensen zeer waardevol. Ze herinnerde ons aan de jonge mensen, die in landen als Afghanistan, proberen vrede te handhaven en het oorlogsgeweld van dichtbij hebben meegemaakt. Ze prees de vrijwilligers die met elkaar het mogelijk maken het Museum van Egmond al vijftig jaar te laten bestaan. De interessante geschiedenis van de Egmonden maakt een bezoek aan het museum zeker de moeite waard. Hierna werd het glas geheven op een mooie expositie en de hoop uitgesproken dat veel mensen het museum komen bezoeken. Daarna was het voor iedereen mogelijk om de nieu we tentoonstelling te bekijken. LIMMEN - Op zondag 13 juni vindt in Limmen het jaarlijkse ringsteken plaats. Het is nog steeds mogelijk om u hiervoor in te schrijven. Het ringsteken begint om 13.30 en zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Er zijn twee rubrieken: paarden en pony's onder de man en paarden en pony's voor de kar. Een belangrijke spelregel is dat het paard een influenzavaeeina- tie (aantoonbaar met het pas poort) heeft gehad. Inschrijven kan schriftelijk bij J. de Zeeuw, Kopmand 12 1906 VL te Limmen, onder vermel ding van uw naam, leeftijd, naam van paard of pony, e-mail adres, telefoonnummer of via www. ringstekenlimmen. nl onder aanmelden. Bezoek ook deze website voor meer informatie. Deelnemen en toegang langs de baan is gratis. Direct na de wedstrijd zal de Harmony two man band in café de Lantaarn de sfeer verder verhogen. LIMMEN - Maanden van voorbereiding gingen er in Limmen aan vooraf, duizenden Legosteentjes werden gebruikt en honderden vrijwilligers werden ingezet om een doel te bereiken: het Guinness record verbreken van de hoogste Legotoren. Op zondag 6 juni om 15.00 uur mocht musicalster Joke de Kruijf het laatste steentje op de 30,52 meter hoge toren plaatsen en was het record een feit. Nadat het startsein werd gegeven op donderdag 3 juni stond het park aan de Vuurbaak bol van de activiteiten en geno ten jong en oud van een ongekend evenement. Aangeleverde foto 9 JUNI 2010

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19