Derde PCC Maalwater Run in september Veel diploma's bij Zwembad Loos Botenwedstrijd Limmerpolder Derde dan voor judotrainer Dorssports Damesteam AV Trias naar Landelijke Finale SPORT 27 Rotary Club Heiloo en Trias organiseren inmiddels de derde edititie De loop zal gehouden worden op zondag 5 september Op zaterdag 29 mei was er een uitgebreid examen in de Witte Brug in Castricum Sander Groefsema heeft examen succesvol afgerond Het team liep een geweldige zweedse estafette Nancy Kareis won het hoogspringen met 1.60 meter UITKIJKPOST 9 JUNI 2010 HARDLOPEN HEILOO - Na twee eerdere suc cesvolle edities zal dit jaar de PCC Maalwater Run georgani seerd worden door Rotary Club Heiloo en atletiekvereniging Trias. De loop zal gehouden worden op zondag 5 september op en rondom het terrein van AV Trias aan het Maalwater in Heiloo. De PCC Maalwater Run is een hardloopeve nement voor alle leeftijden, waarbij het sportieve karakter voorop staat en waarbij tevens door Rotary Club Heiloo geld wordt ingezameld voor het goede doel. Ook dit jaar wil de organisatie weer meer jongeren en ouderen tot bewegen aan te zetten, middels de mogelijkheid tot inschrijven op drie afstanden. Voor de jongste jeugd is er de twee kilo meter loop. Voor de gevorderden en de wedstrijdlopers is er de tien kilo meter. Nieuw dit jaar is een vier kilometer team estafette. De estafet te wordt gelopen door teams van vier deelnemers die ieder een kilo meter moeten afleggen. De organisatie hoopt dat veel teams zich zullen inschrijven. Deelnemende teams kunnen bestaan uit bijvoorbeeld vrienden clubs, klasgenoten, collega's, fami lies, buren, sportclubs et cetera en kunnen bestaan uit vrouwen, man nen of gemengde teams. Voor de estafetteloop geldt speciaal, mee doen is belangrijker dan winnen. Het met elkaar in beweging zijn en de smaak van hardlopen te pakken krijgen is de doelstelling van de estafette. Het Petrus Canisius College, de hoofdsponsor van de loop, houdt dit jaar voor alle afstan den een aparte onderlinge competi tie voor haar deelnemende leerlin gen en medewerkers. De PCC Maalwater Run start op 5 september om 14.00 uur met de twee kilometer loopt voor de jeugd, later die middag gevolgd door de overige afstanden. De opbrengst dit jaar zal zijn voor de inrichting van de nieuwe tuin van de Stolp in Heiloo. Dit jaar wil de organisatie wederom nieuwe vrienden van de PCC Maalwater Run maken. Inschrijven kan via www.peemaal- waterrun.nl. Hier is ook meer infor matie over de loop, de teamestafet te, de inschrijving en de vrienden te vinden. ZWEMMEN HEILOO - Zaterdag 29 mei was er een uitgebreid examen van zwembad Loos in zwembad de Witte Brug te Castricum. De kandidaten voor het ABC diploma beten de spits af. Eerst zwommen zij met extra kle ding aan, daarna de verplichte banen en vaardigheden. Ze mochten allemaal na een daverend applaus hun diploma in ontvangst nemen. Daarna kwamen de leerlingen voor Zwaardvis en Dolfijn in actie. Het Dolfijn diploma is een overle- vingsdiploma. Hierbij moeten de leerlingen onder andere zwemmen met laarzen en een regenpak aan en zich redden onder een omgeslagen boot vandaan. Bij het techniek diploma Zwaardvis laten de leerlin gen mooie zwemslagen en keerpun ten zien hier dwingt de Vlinderslag altijd weer veel respect af. Zondag 30 mei mochten de jongste leerlin gen in eigen bad examen doen voor het Teddybeer diploma. Zij lieten zien dat ze al heel veel durven in het diepe water. Het was een druk afzwemweekend, maar iedereen ging trots met een diploma naar huis. De geslaagden zijn: Diploma A: Ruben Bruin, Nikki Huls, Hilde de Jong, Berend de Koning, Feline Laban, Louise Leijen, Dirkje Leurink, Suus Luijben, Laila Molhoek, Sam Prinse, Kees Pirovano, Ezra Sander, Vera Schiphorst, Beer Stavenuiter, Juliette van der Veer, Hylke van der Wal, Lisa Warmenhoven. Diploma B: Sophie Aaftink, Stan Bonhoff, Mirte Bronkhorst, Isabel Dekker, Anne Glorie, Dewi Haanstra, Matz van Haperen, Stijn Hink, Lars Houtenbos, Gielijn Janssen, Pharrell Johnson, Youri de Jongh, Merijn Koornen, Annemieke van der Kraan, Tijs Los, Storm Lourens, Kevin Mayer, Sofie Metselaar, Marijn Morssink, Lara Oostrom, Elise Rijnbeek, Max Rutte, Tim Rutte, Tommy Tervoort, Sterre Tiemstra, Een blankvoorntje dat is gevangen vanuit de boot, met op de achtergrond enkele trouwe zwartbonte supporters. Aangeleverde foto HENGELSPORT LIMMEN - De Limmerpolder bergt veel viswater. Voor de hen gelaars is dit water niet altijd even makkelijk toegankelijk, door het vele riet en hooiland. Het meest ideale vervoersmiddel is dan een boot. Met dit idee heeft HSV Limmen gemeend om weer eens een botenwedstrijd te organi seren. Het wedstrijdelement is van ondergeschikt belang, het gaat met name om de gezelligheid en om de leden erop te wijzen dat de polder een zeer gezonde visstand biedt. Er zijn wel prijsjes te winnen en daar om zal 2,- inleggeld per persoon worden gevraagd. Opgave vooraf is noodzakelijk en kan bij Ron Droog, tel. 072- 5054009 tot en met donderdag 21.00 uur. De wedstrijd vind plaats op vrijdagavond 11 juni in het ver- bindingswater tussen Dusseldorper- vaart en Overdie. Verzamelpunt is het zogenaamde pannenkoeken landje wat zich bevindt aan het einde van de Laandervaart. Om 19.00 uur worden hier de stekken verdeeld. Als puntentelling zal een mix van gewicht, aantal en hoeveelheid vissoorten worden gehanteerd. Na de wedstrijd volgt de prijsuitreiking op het pannen koekenlandje. Sander Groefsema Kyle de Vries, Kas Warmenhoven, Dominique van Bennekom, Sofie Peters, Quin Weijkamp. Diploma C: Arjane Dzialiner, Dave Herts, Daniek Schaap, Anne Smit, Romy van der Wal, Jens Wingelaar, Sterre Wingelaar. Zwaardvis Brons: Jasmijn Visseher, Francien Verweij, Flora Kuus, Romy Jonker, Sinea van der Vlies, Sander Schaap. Zwaardvis Zilver: Amra Hartman, Emma Daarnen, Nadeche van Alphen, Stella Janssen. Zwaardvis Goud: Eilish Sehoemaker, Mare Edelenbos. Dolfijn Zilver: Brent van Leeuwen, Eke van Leeuwen, Tabitha van Alphen, Anna Verkuijl. Dolfijn Goud: Lysanne Holenberg. Dolfijn Diamant: Willem van Diernen, Caya van der Sluis, Emma Visseher. Teddybeer: Fleur Apeldoorn, Suus Groot, Lisa Kamping, Tristan Munk, Delphine Sehooneman, Lotte van der Sluis, Lotte Wilkens, Anouek Wolven, Sanne van Zeist. Judoka Sander Groefsema toont trots het behaalde derde dan judodiploma. Aangeleverde foto HEILOO - Maandag 31 mei heeft Sander Groefsema trainer van Judo Dorssports examen gedaan voor zijn derde dan Judo. In het bondscentrum in Nieuwegein werd voor alle leerlin gen van het CIOS Haarlem, Heereveen, Goes, Arnhem en Sittard het examen tweede of derde dan afgenomen. Samen met valpartner Mikos Salminen heeft Sander Groefsema examen gedaan voor derde dan judo. Na het demonstreren van Nage-No-Kata en het Katame-No- Kata werd er in het vrije gedeelde verschillende worpen en grondtech nieken gedemonstreerd. Aan het einde van het examen werd het Tokui-Waza (favoriete teehienk) getoond. Verschillende vragen wer den er gesteld over het Tokui-Waza werkstuk. Sander wist alle vragen netjes te beantwoorden en mocht vervolgens wachten op de examen uitslag. De jury was unaniem en konden Sander Groefsema de derde dan judo uitreiken. Dit was het laatste onderdeel van Sander Groefsema zijn Judo Leraar B opleiding. Eerder werd het lesge ven al afgerond met het cijfer 9. Sander kan zich nu weer volledig gaan richten op de lesgeven bij Judo Dorssports. ATLETIEK HEILOO - Afgelopen zondag heeft het damesteam tijdens competitie wedstrijden in Alkmaar de derde poulewed strijd weer gewonnen. Dit betekent dat A.V Trias als een van de favorieten in september begint aan de finale in de derde divisie. Het jonge team liep een geweldige Zweedse estafette Lisanne de Witte (vierhonderd meter)Lenneke Stam (driehonderd meter), Lenneke Beeldman (twee honderd meter) en Nancy Kareis (honderd meter) verpulverde het clubrecord met zes seconden en liep uiteindelijk twee minuten en 21 seconden en 34 honderste. Deze tijd betekent tevens de twee de prestatie op de nationale rang lijst van Nederland. Nederlands juni- ore kampioene Lisanne de Witte was het hele weekend al goed bezig nadat ze zaterdag al tijdens interna tionale wedstrijden in België 56.40 seconden (vierhonderd meter) liep ze in Alkmaar een honderd meter in 12.81 seconden en een uitstekende tweehonderd meter in 25.56 secon den, die ze dan ook onverwacht won. Andere prestaties waren onder andere van de 15-jarige Tessa Molenaar, die op de honderd meter horde een mooie tijd liep. Nancy Kareis won het hoogspringen met 1.60 meter, Eileen Groenland werd tweede op de 1500 meter, Lenneke Stam liep na haar blessure weer een top vierhonderd meter in 62 seconden. Roanne Bruin die haar persoonlijk record verpulverde.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 27