Tïmmerdorp Heiloo: De wereld op één locatie Dochter doet wens bij Paul de Leeuw Oude motoren en klassieke auto's rijden tweede Kustrally H E I L O O 3 Telefooncirkel het Rode Kruis Nationale Buitenspeeldag Commandeurslaan UITKIJKPOST 9 JUNI 2010 HEILOO - Heb je weieens een piramide gezien in Heiloo? Of dat je de straat uitrijdt en de Eiffeltoren ziet staan?! Het lijkt allemaal onwerkelijk maar in de week van dinsdag 17 augustus tot en met vrijdag 20 augustus verschijnen deze gebouwen op het Timmerdorpterrein. Er wordt al hout gesprokkeld. Containers vol zullen in de laatste week van de zomervakantie afgele verd gaan worden op het veld aan de Omloop in Heiloo. Pallets, afge keurd plaatmateriaal, balken en nog meer pallets. Er is een theater- act geboekt. Zij zullen een show geven die zijn weerga niet kent. Het thema dit jaar is 'Wereldse Bouwwerken'. Zaterdagochtend 19 juni trapt Timmerdorp af, want om De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijkvervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - De Heiloose Wil van de Velde had een wens om een oproep te mogen doen bij Paul de Leeuw. De oproep was: 'Wij zoeken levensechte speelgoed poezen en hondjes voor de dementerende medebewoners van mijn moeder die in ver- pleegafdeling Amberhof woont nabij de Loet.' En dat is gelukt, zaterdag werd de wens uitgezonden in een extra lange want laatste aflevering van Keer de Leeuw! Samen met haar zus zus Til Houtenbos toog Wil naar de studio in Hilversum. Wil vertelt: „De oproep is ontstaan doordat ik en mijn zus ons moeder een levensech te poes hebben gegeven, en ze rea geerde daar zo leuk op, net als de medebewoners. Het personeel vroeg aan ons of wij er nog meer konden vinden, wij hadden deze namelijk op de koninginnedagmarkt gevonden voor vier euro, en waar schijnlijk zijn er veel van die speel goedbeesten bij mensen thuis waar niets mee gedaan wordt. Zodoende, dacht ik, ik doe een wens! We mochten dus te gast zijn, ik had flink de zenuwen want je weet het nooit met Paul de Leeuw. Maar hij was ontzettend lief en vond het een geweldig idee. Van hem kregen we dus een prachtige poes cadeau die miauwt, spint, op z'n rug rolt en zijn pootje likt. Ik heb hem op de tafel van de gezamenlijke huiskamer neergelegd en mevrouw Bierman, die niet getrouwd is geweest en geen kinderen heeft en de hele dag aan die tafel zit te suffen, reageerde zo goed op die poes. Elke keer als hij bewoog of geluid gaf ging ze weer tegen hem aanpraten en aaien. Die van mijn moeder leggen ze er ook bij en dan vertellen ze tegen ons dat het vriendinnetjes zijn, zelfs het personeel staat er van te kijken, hoe goed ze erop reageren. Mensen als mijn moeder zitten vaak in zich zelf gekeerd de hele dag in de huis kamer, en als ik dan met mijn hond kwam, reageerde ze zo leuk. Hopelijk krijgen we veel respons op onze wens, dan kunnen we ze uitde len aan andere huizen waar demen terende mensen zitten. Het moeten wel 'levensechte' beesten zijn, het liefst met geluidjes of bewegende exemplaren." Heeft u zo'n knuffel beest in uw bezit? Neem dan con tact op met redactie@uitkijkpost.nl, dan zorgen wij ervoor dat mevrouw van de Velde contact met u opneemt. U kunt de beesten ook opsturen of langsbrengen bij de Amberhof, de Loet 1, 1851 CR in Heiloo. HEILOO - Het Rode Kruis in Heiloo verricht veel activiteiten voor onder meer hulpbehoevende ouderen en chronisch zieken. Een onderdeel van de activiteiten van het Rode Kruis in Heiloo vormt de telefoon cirkel. Ouderen kunnen zich opge ven voor deze broodnodige service, waarna zij dagelijks in de ochtend worden gebeld. Degene die gebeld wordt, belt weer de volgende. Het eerste gesprek vindt plaats door een vrijwilliger om 08.30 uur, om 09.00 uur is de kring weer rond. De vrijwilliger is ook weer de laatste die gebeld wordt. Het is een manier van sociale controle en doorbreekt voor ouderen en alleenstaanden het isolement, waarin zij zich veelal kunnen bevinden. In Heiloo is een aantal telefooncirkels actief. Naast de deelnemers zijn daar ook vrijwil ligers bij betrokken, die actie onder nemen als een deelnemer de tele foon niet opneemt, de alarmdienst. Wilt u deelnemen aan deze tele fooncirkel of als vrijwilliger helpen bij de alarmdienst, neem dan con tact op met mevrouw H. Post- Meijer, coördinator van de telefoon cirkels in Heiloo, tel 072-5339176. 10.00 uur zitten de medewerkers van Timmerdorp klaar. De kaartver koop wordt gehouden in de Ypsalon in Ypestein (de Hueht 4 te Heiloo). De regels zijn simpel: wie het eerst komt, die het eerst maalt. Maximaal drie kaarten per persoon. De kosten bedragen 10,- per kaart. Voor dat bedrag is uw kind verzekerd van vier dagen pret. Onder begeleiding van een capa bele ploeg vrijwilligers komen de kinderen op dinsdagochtend vanaf 10.00 uur zeer enthousiast het veld op. Al timmerend vormen zij binnen enkele uren een prachtig dorp. Terwijl op woensdag in de ochtenduren de prachtige hutten afgebouwd worden, wordt door een aantal medewerkers verf klaar gezet. In de loop van woensdagmid dag wordt er dan ook naar harte lust geschilderd, waarbij soms iets minder verf op de hutten terecht komt, maar des te meer op de schil ders in spé. Donderdagmiddag, na een spetterende openingsaet, zullen de kinderen hun handelsgeest demonstreren tijdens de enorme vrijmarkt. Vanaf 17.00 uur mogen dan eindelijk de ouders, broers, zussen en alle andere belangstellen den het terrein op. Het advies luidt om genoeg kleingeld mee te nemen! Op vrijdag ochtend worden de hutten gesloopt ter voorberei ding van het prachtige vreugde vuur. Zoals de voorgaande jaren begint dit omstreeks 20.00 uur. Gedurende deze week zorgt het Timmerdorp voor het vermaak, begeleiding en de veiligheid. Neem eens een kijkje op www.timmer- dorpheiloo.nl en verheug u op een heerlijke week timmeren, schilde ren en lol. HEILOO - Op woensdag 2 juni was het nationale buitenspeeldag. Nickelodeon ging op zwart en overal in Nederland werden bui- tenspeelactiviteiten gehouden. Op de Commandeurslaan was een waveboard-circuit uitgezet. Wel 25 kinderen deden mee op hun boards. Het snelste meisje was Donna de Graaff; Itse Dalenberg was de snelste jongen. Aangeleverde foto Vervolg van voorpagina Van de motoren reed een Belgische deelnemer, George Boussu met zijn Norton met earbid- verlichting uit 1926, onderweg in een prutsloot. Nadat hij nog twintig kilometer was verder gekomen moest hij toch nog afhaken. De pech onderweg leverde hem wel een van de drie poedelprijzen op. Ook een TVR2500 en een Volvo p 1800 vie len uit met pech. Gelukkig was er een sleepwagen mee die de uitval lers weer naar Heiloo bracht. De winnaar van de prijsvraag die bij de Kustrally hoort was Edward Westenberg met zijn Caterham. De tweede prijs was voor Flip en Annet Martens met hun Triumph GT6 uit 1970. Na afloop volgde het gezellige diner in het Witte Kerkje in Heiloo. Hier werden de sponsors bedankt en de cheque overhandigd aan FTans Veldt, de broer van René Veldt van Stichting Veldwerk. De opbrengst van 4500 euro is een meer dan wel kome bijdrage voor het goede werk van de Stichting in Nepal. De muziek tijdens de maaltijd werd verzorgd door 'De Zwagers' die belangeloos hun medewerking verleenden. De meeste deelnemers riepen 'tot volgend jaar', dus de derde editie van dit goed georgani seerde evenement zal er zeker komen! Deze Norton hield het onderweg niet droog. Foto: Ricardo Marcker Mevrouw Ooms is dolblij met haar 'net-echte' poes. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3