Voetbalgametoemooi voor de jeugd Dorcas Kringloopwinkel De Heilooër Avondvierdaagse; wandelplezier voor jong en oud H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Dorci wink KORTOM VVD Fractievergadering Opbrengst collecte epilepsiebestrijding CDA fractievergadering Straatspeeldag in Jan Boltenhof UITKIJKPOST 9 JUNI 2010 I n deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Donderdag 10 juni houdt de WD Heiloo haar fractie vergadering in het gemeentehuis (ingang Raadhuisstraat). Inwoners die iets willen bespre ken met de fractie zijn dan wel kom tussen 19.30 en 20.00 uur. Wel graag even aanmelden via tel 06-292344 00, Ellen Las van Bennekom WD Heiloo. HEILOO - De collecte van het Nationaal Epilepsie Fonds die van 25 tot en met 29 mei gehouden werd in Heiloo, heeft een bedrag van 4864,38 opgebracht. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactivitei ten, het organiseren van begelei de vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. HEILOO - Op donderdag 10 juni houdt de CDA-fractie een info- uur. Wanneer u een onderwerp met de fractieleden wilt bespre ken, graag van te voren een bericht aan: Henk van der Werf, tel 072-5335150. E-mail naar werf. hlo3 4 @planetnl. Aanvang om 19.30 uur in het gemeente huis (oude ingang). HEILOO - In het kader van Nationale Buitenspeeldag was voor het derde achtereenvolgende jaar de Jan Boltenhof weer afgeslo ten voor verkeer en konden alle kinderen uit de buurt op woens dagmiddag 2 juni naar hartelust spelen en ravotten. Initiatiefnemers Esther Belleman en Suus Kooistra hadden voor de kinderen een spelletjescircuit bedacht met allerlei leuke Oudhollandse spelletjes; zoals eierenlopen, koekhappen, blik- gooien en zaklopen. Ook het springkussen had een enorme aan trekkingskracht op de kinderen. De kinderen konden zich laten schminken, er was een heuse popcornmachine en de limonadeka bouter kon bij dit gezellige feest niet ontbreken. Al met al was de Buitenspeeldag weer een succes! Aangeleverde foto Tekst en foto: Carolien Breed Kennemerstraatweg 93-95, 1851 BB Heiloo, telefoon: 072-5320098, www.dorcas.nl. HEILOO - Stichting Dorcas Hulp Nederland, met landelijk inmiddels 68.000 donateurs, is onderdeel van de overkoepelende internationale hulp-organisatie Dorcas Aid International, die in Oost-Europa en Afrika 185 projecten van lokale partnerorganisaties ondersteunt. Dit gebeurt in de vorm van geld en goederen voor noodhulp, sociale hulp, structurele hulp en financiële adoptie. Zo helpt Dorcas de allerarmsten in de wereld; ongeacht ras, religie, geslacht of politieke overtuiging. Dorcas heeft lan delijk twaalf kringloopwinkels, waarvan drie in Noord-Holland, namelijk Andijk, Aalsmeer en sinds één jaar in Heiloo. Ook hier wordt door verkoop van ingebrachte tweedehands en nieuwe goederen door partic ulieren en bedrijven geld ingezameld. Dorcas is een transparante organ isatie met slechts 11 overheadkosten, waardoor de overige 89 van de opbrengst naar de bovengenoemde projecten gaan. Bij Dorcas Kringloopwinkel Heiloo (met zo'n 450m2 verkoopopper vlak) zijn zo'n 45 enthousiaste vrijwilligers actief. De één helpt in de winkel, de ander bij het innemen, uitzoeken, repareren, sorteren en labe len van de ingebrachte spullen en weer een ander rijdt met de vrachtwa gen om spullen op te halen bij particulieren en bedrijven. Kortom: er is altijd wel iets te doen en dat doen deze vrijwilligers maar al te graag met elkaar! Op de openingsdagen werken er gemiddeld twintig vrijwilligers en de onderlinge sfeer is heel gemoedelijk en gebroederlijk. En dat straalt uit naar de winkel, waar alle spullen overzichtelijk en gegroepeerd worden aangeboden. Kleding, vaasjes, potten en pannen, boeken, elektrische artikelen en meubilair: je vindt hier gewoon alles voor je complete uitzet wamreer je voor het eerst zelfstandig gaat wonen; en wel tegen ongelofe lijke stuntprijzen. Dagelijks wordt het assortiment veranderd door nieuwe inbreng. Zo af en toe zitten er pareltjes tussen de ingebrachte goederen. Vrijwilligster Debby van Etten lacht: „Het is hier bijna iedere dag Sinterklaas, omdat het altijd weer een verrassing is wat er binnen wordt gebracht. Als we soms iets tegenkomen waarvan we vermoeden dat het erg waardevol is, laten we het door een deskundige taxeren. Vervolgens gaat het naar een veiling waar het voor het hoogste bod verkocht wordt, maar de meeste waardevolle goederen verkopen we gewoon in de winkel." Voor 2010 heeft de winkel een project geadopteerd gedurende één jaar voor de aanleg van een waterhuishouding en sanitatie in een arme streek in Zuid-Egypte. Ook voorlichting omtrent hygiëne behoort hiertoe. De jaaropbrengst uit de winkelverkoop zal dan ook in zijn geheel hiernaar toe gaan. Verschillende ondernemers in Heiloo zijn Dorcas Heiloo welwillig gestemd. Winkelinventarissen, rekken, kledinghangers, restpartijen en dergelijke, worden regelmatig aan de winkel geschonken. Iedereen die gek is op het struinen naar leuke gebruikte en nieuwe spullen zal verbaasd staan over het echte winkelgevoel dat hem of haar overvalt.De openingstijden zijn op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 uur tot 15.00 uur. HEILOO - Ben je gek van voet bal en van gamen, dan moet je je opgeven voor het voetbalga- metournooi op zaterdag 26 juni in Bibliotheek Heiloo. Je speelt een halve competitie met maximaal zeven tegenstanders. En voor de winnaar staat een beker klaar! Van 13.00 tot 14.20 uur: 8 tot 12 jaar, van 14.30 tot 15.50 uur: 12 tot 16 jaar. Deelnamekosten bedra gen 1,-, inclusief één keer drin ken. Opgave bij de klantenservice, op www.bibliotheekheiloo.nl of tel 072-5330670. HEILOO - De weergoden had den hun beste beentje voorge zet, want tijdens de Heilooër Avondvierdaagse van dinsdag 1 tot en met vrijdag 4 juni was het schitterend weer. Jong en oud had de wandelschoe nen weer stevig aangesnoerd voor vier mooie avondwandelingen van 5, 10 of 15 kilometer, afwisselend voe rend langs de vele mooie plekjes die Heiloo rijk is. Start en finish vonden als vanouds op de schoolpleinen van de Radboudsehool en de Springschans plaats. Al op de eerste avond, voor aan vang van het wandelfestijn, was het hier een drukte van jewelste, daar ruim 1650 deelnemers met aanhang (ouders, oma's en opa's, buren, vrienden en bekenden) zich bij de start hadden verzameld. Wil Alleman (1922) was wederom de oudste deelnemer, de jongste was dit jaar Dobbe de Boer, die in augustus 4 jaar wordt! Alle avonden werd muziek op de schoolpleinen gespeeld, beurtelings door de drie Heilooër muziekverenigingen van Heiloo; Fanfare Showband Heiloo, Heilooër Harmonieorkest Caeeilia, met zowel de jeugdband als de Streetband, en muziekvereniging Eensgezindheid. De uitgezette rou tes bereikten alle windstreken van het dorp. Op dinsdag werd zuidwest Heiloo aangedaan, op woensdag ging de stoet richting Heilooërbos en door Plan Oost, donderdag was het noordwesten aan de beurt en op vrijdag via Ypestein met een omweg via de Breedelaan terug naar de finish. Deze avond namen ook twee groepen rolstoelers uit Overkerck en de Loet deel. Zij vierden hun eigen feestje, met koffiedrinken en de uit reiking van eigen medailles, aan het einde van hun Avondvierdaagse. Op de slotavond werden de wan delaars op de rustplaats muzikaal getrakteerd door Eensgezind, de laatste meters feestelijk binnenge loodst door Fanfare Showband Heiloo en met open armen ontvan gen door een enthousiaste menigte met bloemen. Met op het plein een muzikale verwelkoming door het grote orkest van Caeeilia! De veters worden nog maar eens flink aangesnoerd bij de start van de Avondvierdaagse op de eerste avond van het Heiloeër wandelfestijn. Foto: Carolien Breed MNG

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5