Porc Pyn presenteert cd met eigen nummers Oratoriumkoor geeft speciaal optreden tijdens Kunst6daagse Falkland toneel speelt op locatie 'Nu even wel' Geheimen van de Kust DEUTEKOM Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Geheimen van de Kust Van Zwin tot Marsdiep Door Hisgen en Laane door Ruud Hisgen en Remi Laane voor 29,95 Laatste optreden De Brug voor de zomer The Ghostwriter De cd is in eigen beheer gemaakt en uitgegegeven Een van de werken die het koor zingt, is het mooie Gloria van Vivaldi De Nederlandse kust kent iedereen van de Bosatlas, van de geschiede nisles en van het dagje aan strand. Maar er is zoveel meer te ontdekken aan de kust. Onze kust is in totaal circa 353 kilometer lang. 254 kilo meter bestaat uit duinen en 34 kilo meter wordt gevormd door zeedij ken en stormvloedkeringen. Dit boek beschrijft de Nederlandse kust aan de hand van een wandeling van het Zwin aan de Belgische grens tot aan de eilanden in de Waddenzee. Onderweg worden alle vierendertig badplaatsen aangedaan. Per plaats vertellen de auteurs over het verle den, het heden en de toekomst van het stukje kust. Zo kunt u lezen waar Romeinse vestingen in zee verdwenen, waar de Vikingen aan land kwamen, waar oude vissersha vens lagen en welke duinen uitzicht boden op verwoestende zeeslagen. Ook is er aandacht voor duinen, dij ken, sluizen en plekken waar de kustlijn is verplaatst en de zorg die wordt besteed aan het behoud daar van. HEILOO - Zaterdag 19 juni om 19.00 uur luistert het vierstemmi ge koor De Brug de dienst in de Willibrorduskerk op. Het thema is deze keer: 'Wie zeggen de men sen dat ik ben?' U zult kennisma ken met liederen die dit thema zullen benadrukken: 'Zo ben jij', 'Voorbij je eigen grens', 'Jesus remember me'. Na afloop wordt er een (gratis) kopje koffie of thee aangeboden. Willibrorduskerk, Westerweg 265-267. Naast sopra nen en alten, zijn vooral tenoren en bassen welkom in het koor. Voor informatie: Fridoline Neefjes, tel. 072-5322588. Wanneer de succesvolle Britse ghostwriter, 'The Ghost' (Ewan McGregor) instemt om de memoi res te schrijven van de vroegere premier van Groot-Brittannië, Adam Lang (Pierce Brosnan), lijkt dat de kans van z'n leven te zijn. Hij vliegt naar het Amerikaanse huis van Adam Lang om de onafge maakte biografie te kunnen voltooi en van zijn voorganger die bij een ongeluk is omgekomen. De reputa tie van de voormalige premier ligt onder vuur vanwege de beschuldi ging dat hij op de hoogte was van het illegaal uitleveren van verdach te terroristen aan de CIA ten tijde van zijn premierschap. Het eiland waar Adam Lang samen met zijn vrouw Ruth (Olivia Williams) en zijn persoonlijke assistente en tevens minnares Amelia (Kim Cattrall) en ook 'The Ghost' ver blijft, wordt omringd door verslag gevers en demonstranten. Tijdens zijn schrijfwerk ontdekt 'The Ghost' geheimen die niet alleen de wereldpolitiek op haar grondvesten zal doen schudden, maar ook zijn eigen leven in gevaar zal brengen. Met onder andere Ewan McGregor, Kim Cattrall en Pierce Brosnan. HEILOO - Al 65 jaar zingt het Oratoriumkoor Heiloo met veel enthousiasme en, de laatste jaren, met steeds grotere waardering. Tijdens de Kunstödaagse presen teert het zich aan het publiek met een speciaal optreden in de kapel op het GGZ-terrein. Onder de bezie lende leiding van dirigent Paul Waerts werkt het Oratoriumkoor aan een ambitieus Baeh-projeet. De laatste drie jaren voerde het koor in dat kader op prachtige wijze de Matthaeus Passion uit. Vooral de laatste keer kreeg het koor grote lof van velen. Maar niet alleen Bach komt bij het koor aan bod, momenteel repe teert het koor werken van Vivaldi. Elke dinsdagavond komen de meer dan negentig leden van het koor samen in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg. Daar kunnen zich ook mensen melden die lid van het koor willen worden. Een van de werken die het koor zingt, is het mooie Gloria van Vivaldi. Dit is ook te horen in het speciale optreden tijdens de Muziekroute van de Kunstödaagse op zondag 27 juni. Om 14.00 uur en om 14.30 uur kunnen belangstellen den komen luisteren in de GGZ- kapel. Falkland speelt 'Nu even niet' van Maria Goos. Aangeleverde foto HEILOO - Het Heilooër sixties trio Porc Pyn presenteert op vrijdag 25 juni in café La Strada om 20.30 uur hun eerste CD 'Hallo uit Heiloo' met daarop een viertal eigen nummers. De band, bestaande uit Gert-Paul van der Horst (1956, gitaar en zang), Piet Schouten (1954, zang en mondharmonica) en Tom Min (1963, drums), treedt regelmatig in Heiloo op met bekende en minder bekende covers van Nederlandse-, Britse- en Amerikaanse bands en zangers uit the Sixties. Zo nu en dan sluipt een zelfge schreven nummer het uitgebreide repertoire binnen, daar Gert Paul al vanaf zijn vijftiende eigen nummers schrijft. Gert-Paul en Piet kennen elkaar van jongs af aan, via school en voetbal, en speelden voorheen samen in de bekende Heilooër six ties revivalband: The Porcupines. Ook Tom Min, die sinds ruim één jaar deel uitmaakt van de band, heeft in het verleden muzikaal samengewerkt met Gert-Paul bij onder meer Dat Koor, de Ypetypes en Skyline. De cd is in eigen beheer gemaakt en wordt in eigen beheer uitgege ven. Om geheel in de 60's sfeer te blijven, is gekozen voor een viertal nummers, het aantal dat in die tijd op een EP stond (een maat tussen de LP en single). De nummers klin ken gevarieerd; twee ballads, één up-tempo- ('The songs from the 60's) en een bluesaehtig nummer (At the dead night'), maar hebben toch dezelfde sfeer. Gert-Paul: „Drie nummers zijn midden 70's geschreven, in de na- gloed van de 60's. De nummers passen alle vier goed bij onze band en de sfeer uit die tijd. We hebben bewust voor opname van een klein aantal nummers gekozen, omdat we een kleine band met beperkte mogelijkheden zijn en we graag op de cd willen klinken zoals we live spelen. En om het project betaal baar te houden. Zo blijft het leuk en overzichtelijk! Bovendien is ons repertoire zo breed, dat we mis schien ooit nog wel een cd met geheel andersoortige nummers, bij voorbeeld Nederlandstalig, opne men." De uitvoering van de cd is zwartAvit gehouden, kenmerkend voor de vroege jaren zestig. De cd is a 5,- verkrijgbaar tijdens de pre sentatie op 25 juni en verder via de bandleden: Piet, tel. 06 - 51009720, of Gert Paul, tel. 06 - 50969586 of horsl663@planet.nl. Het programma waar Porc Pyn binnenkort te horen zal zijn, kan men vinden op de agenda van www.heiloo-online.nl. Meer infor matie op www.wix. com/gertpaul/porcpyn. REGIO - Vier vrouwen op vier klapstoelen met eten, wijn en venijn binnen handbereik spe len in de openlucht in Bergen aan Zee, Alkmaar en Heiloo de voorstelling 'Nu even wel' van Maria Goos. In deze voorstelling gaat een weduwe, bijgestaan door haar zus en beste vriendin, de confrontatie aan met de minnares van haar over leden man. Precies één jaar na zijn dood, nodigen zij de minnares uit op een neutrale plaats. Er moet een punt worden gezet achter een pijn lijke affaire. Maar nieuwe feiten komen boven tafel en littekens wor den opengereten. Niets blijft onbe sproken. Ouder worden, overspel en verlies wisselen elkaar af. Wat begint als een gezamenlijke missie eindigt in een elegante slachtpartij. Niemand blijft buiten schot. Soms zeg je dingen even niet, maar nu even wel! 'Nu even wel' is dan weer even grappig, dan weer even droe vig en soms allebei. In ieder geval een mooie middag of avond uit op een plek waar natuur en theater elkaar ontmoeten. 'Nu even wel' heeft enige jaren geleden in de the aters gespeeld. De dames ontmoet ten elkaar toen in een restaurant. Falkland heeft er een picknick van gemaakt. Met voor de bezoekers dezelfde hapjes op tafel als de spe lers. Ook is het mogelijk is iets te drinken te kopen. 'Nu even wel' van Maria Goos is vorig jaar tien keer opgevoerd. De reacties waren erg enthousiast. Vandaar dat 'Nu even wel' nog vier keer wordt opgevoerd. Voor 12,50 kan men genieten van de voorstelling èn lekkernijen die op tafel staan. Bij alle voorstellingen is het mogelijk koffie, thee, fris, bier of wijn te kopen. Reserveren kan via www.falklandtoneel.nl of tel. 06- 49610399. Vrijdag 25 juni 20.00 uur bij IVN Natuureentrum De Uilenvanger in de duinen bij Bergen aan Zee. Zaterdag 26 juni om 13.30 uur en 16.00 uur in De Alkmaarder-hout bij de muzieknis, Alkmaar. Zondag 27 juni om 16.00 uur terrein GGZ NHN Heiloo. Na aanmelding ontvangen bezoekers een routebeschrijving. Regie: Lieke Burger Spelers: Norine Haps, Mirjam Pels, Myrthe Schuuring en Anke Wisselink. Gert-Paul van der Horst, Piet Schouten en Tom Min vormen de band Porc Pyn. Op vrijdagavond 25 juni presenteren zij hun eerste cd 'Hallo uit Heiloo' in café La Strada. Foto: Caroiien Breed Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekomOlibris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11