Hanswijckers betoverend in Belle en het Beest Juf Truus en meester Ton nemen afscheid van hun leerlingen Jac. P. Thijsse leerlingen ontmoeten ouderen regio 21 NIEUWS UIT DE REGIO it' Sint Maartenschool zal gedreven en geliefde leerkrachten moeten missen Onder het genot van een drankje is iedereen welkom bij het afscheid Er is een prachtige produktie ten tonele gebracht Inloop in 't Praethuys 16 JUNI 2010 Truus Pepping en Ton van der Poel nemen afscheid van het onderwijs. Aangeleverde foto LIMMEN - De loopbaan van Truus Pepping-Buur is begon nen op de Mariaschool, wat later werd omgedoopt tot de Dusselhoek. Haar car rière eindigt, nog steeds op dezelfde lokatie, maar dan op de Sint Maartenschool, zo genoemd na de fusie tussen de Corneliusschool en de Sint Maartenschool. Met hart en ziel heeft Juf Truus aan meer dan negenhonderd kinde ren lesgegeven en ondanks de vele veranderingen binnen het onder wijs, heeft ze het plezier in het wer ken met kinderen tot op de dag van vandaag behouden. Elk kind was meer dan welkom in haar klas en sloot zij in haar hart. Haar klaslokaal onderging bij elk thema een ware metamorfose. Je kwam terecht in een heus oer woud met planten uit eigen tuin of een supermarkt met winkelwagen en echte kassa. Voor juf Truus was niets teveel, op een aantal vrije zaterdagen verzorgde zij bijvoor beeld de koffie voor de ophalers van het oud-papier. Kortom, een persoonlijkheid die altijd bezig was met en voor de school en wiens deskundigheid en gedrevenheid beslist gemist zal gaan worden. Een begrip voor veel Limmers, waarbij menig oud leerling het eigen kroost ook in het volste vertrouwen achterliet. Helemaal kwijt is de basisschool haar dierbare juf niet; ze is op de invallerlijst geplaatst en zal daar door waarschijnlijk in de toekomst ook nog in de sehoolgangen wor den gesignaleerd. Meester Ton van der Poel heeft er 41 jaar opzitten. Na de kweekschool startte hij in 1969 als onderwijzer op een kleine Zuid-Hollandse dorpsschool De Sint Bavo in Oud-Aden. Zijn kwaliteiten werden snel doorzien, want binnen een jaar werd hij het hoofdmeester van deze school. Na 21 jaren werd hij directeur van een middelgrote dorpsschool De Kinderbrug in Rijpwetering. Hier werkte hij voor een periode van tien jaar. Intussen was zijn oog op een mooi huis in Bergen aan Zee gevallen. Voor een kunstenaar in hart en nieren werd dit dorp zijn vaste verblijfplaats en koos hij voor een werkplek in de regio. In 1990 werd hij benoemd als leerkracht op de Sint Maartenschool in Limmen, waar hij tien jaar aan de bovenbouw heeft lesgegeven, wat hem op het lijf geschreven was. Een kunstzinnige en inspirerende onderwijzer, bij wie creativiteit hoog in het vaandel staat. Een man met zoveel hobby's zal zich straks abso luut niet vervelen, hierdoor kan de school op hem vermoedelijk géén EGMOND - Musicalvereniging De Hanswijckers speelde op vrijdag 4 juni en zaterdag 5 juni in Theater De Beun de musical De betovering van Belle en het Beest, geschreven door Vera Morris. 'De betovering van Belle en het Beest is een muzikale toneelbe werking van het bekende klassieke sprookje, waarin liefde, hebberig heid en egoïsme centraal staan. Open uw sprookjesboek zongen de zuivere stemmetjes tijdens het openingslied. Met volle overtuiging en veel enthousiasme namen de Hanswijckers de kijkers mee naar hun sprookjeswereld. De musical vertelt het verhaal over een prins die op een dag wordt vervloekt door een oude vrouw, nadat hij weigert haar onderdak te verlenen in zijn kasteel. Uit wraak verandert zij de prins in een beest en vertelt hem dat hij beest zal blijven totdat hij de ware liefde vindt. Maar naast het beest wordt ook zijn personeel en meubilair betoverd. In prach tige kostuums zien we een pratende klok, stoel, theekopje en kandelaar voorbij komen. Alle rollen worden op fantastische leuke wijze inge vuld en zorgen voor veel grappige en ontroerende speelmomenten. Uiteindelijk zorgt de liefde van de beeldschone Belle ervoor dat de vloek in het kasteel wordt opgehe ven. Onder leiding van een geheel nieuw artistiek team is een fantasti sche produktie ten tonele gebracht. Vanaf het begin is duidelijk dat de jeugd er ontzettend veel plezier aan heeft. Alle spelers, die variëren van 12 tot en met 18 jaar, pikken hun rol met verve op. Er wordt zuiver en meerstemmig gezongen en de dan sen gaan soepel en met veel enthou siasme. Het ontwapenend effect op de zaal is goud waard. Bijna zou je vergeten dat het een jeugdvoor stelling betreft. Meer informatie: www. hanswij ckers.nl. beroep meer doen. Jammer, want ook zijn ervaring en deskundigheid zal worden gemist. Onder het genot van een drankje is iedereen, die juf Truus en/of meester Ton de hand wil schudden, welkom op vrijdag 25 juni van 15.45 uur tot 17.00 uur in de aula van de Sint Maartsehool aan de Lage Weide 2. ALKMAAR - 't Praethuys is een centrum voor mensen met kanker en hun naasten. Stap eens bin nen om te kijken, te luisteren of te informeren. U vindt 't Praethuys op Westerweg 50 in Alkmaar. U hoeft geen afspraak te maken. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. U mag ook een familielid, vriend, vriendin, kennis of buur meenemen. Woensdag 16 juni is de kinderknut- selmiddag voor alle kinderen van 6 tot 12 jaar met een vader, moeder, broer, zus, opa of oma met kanker. Van 14.00 tot 15.30 uur op onze Praethuyszolder! Donderdag 17 juni is er van 10.30 tot 12.30 uur de bijeenkomst 'Uitzaaiingen en hoe nu verder?' Patiënten en/of partners wisselen informatie uit over wat zij in het ziekteproces tegenkomen. Ook deze bijeenkomst is gratis, de lunch is inbegrepen. Voor meer informatie over inloop en activiteiten: www.praethuys. nl, info@praethuys.nl, of tel. 072- 5113644. Met volle overtuiging en enthousiasme namen de Hanswijckers de kijkers mee naar hun sprookjeswereld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19