Open Dag bij Uitvaartpaviljoen Schoonheidssalon bij Labori Jac. P. Thijsse organiseert jongeren ontmoeten ouderen Jubileumfeest Lamoraal Adelbertfeest: Viering van de spiritualiteit van vriendschap Fietsen en kunst kijken Bloemendagen: het roer moet om REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 16 JUNI 2010 REGIO - Tijdens de Open Dag op 26 juni in het Uitvaartpaviljoen te Sint Paneras kunt u zien en ervaren dat volwassenen en kinderen afscheid, uit vaart en rouw op geheel eigen wijze kunnen vormgeven en beleven. Het Uitvaartpaviljoen biedt ruimte om op te baren, afscheid te nemen en te con doleren in een sfeer die zoveel mogelijk aansluit bij de vertrouwde omge ving van overledene en nabestaanden. Het paviljoen is een natuurlijk alter natief als thuis opbaren onmogelijk is. De Open Dag biedt gelegenheid om kennis te maken met de sfeer van licht, warmte, openheid en rust in het Uitvaartpaviljoen. U kunt de gehele dag rondkijken en kennismaken met Sybille Wetzel en Koert Huber. Zij tonen u hun werk en visie rond uitvaart en rouw. De dag is gevuld met demonstraties van de 'doe-het-zelf-kist' (pri meur in NL), de GedaehtenNis en 'Herinneringskastjes'. Er zijn workshops voor kinderen en volwassenen. Middels een 'meditatie naar de zee' laat Immia Sehellevis u ervaren hoe zij werkt bij het maken van herdenkingsinstrumenten www.immetplek.nl. Aan het eind van de dag wordt de winnaar van een uitvaart van Terramor Uitvaartzorg ter waarde van 5000,- bekend gemaakt. Het complete programma is gepubliceerd op www.uitvaartpaviljoen. Een exemplaar per post kunt u telefonisch aanvra gen via 072-8449767. EGMOND - Een honderdtal muzikanten uit de Belgische Egmontstad Zottegem luistert zaterdag 19 juni in dorpshuis Hanswijk de viering van het jubileumfeest rond het stand beeld van graaf Lamoraal van Egmont op. Bij de onthulling van het beeld 12,5 jaar geleden was eveneens een muzikale delegatie uit de plaats waar de graaf en zijn gemalin begra ven liggen aanwezig. De Egmondse Lamoraal is een kopie van het beeld op de Markt in Zottegem. Na de offi ciële ontvangst door burgemeester H. Hafkamp verzorgt Harmonie De Vrije Kunstkring zaterdagavond een ALKMAAR - Gezondheidswinkel Labori in Alkmaar is onder andere gespe cialiseerd in homeopathie, fytotherapie, natuurlijke huidverzorging en deco ratieve cosmetica. Op 17 juni van 13.00 tot 16.00 uur opent Labori haar Alqvimia schoonheidssalon. Laat u verwennen door schoonheidsbehande- lingen met 100% natuurlijke producten. De behandelingen zorgen ervoor dat u kunt onthaasten en genieten. De behandelingen geven kracht voor schoonheid, gezondheid en balans. Schoonheidsspecialiste Nancy vertelt: „Een behandeling bij Labori is geen schoonheidsbehandeling, maar een wellnesservaring! Het is pure verwennerij door de geuren en natuurlijke oliën en een beleving door het vele masseren dat in de behandelingen zit. De etherische oliën worden direct in het bloed opgenomen en werken op het gehele lichaam. Behalve lichamelijke ontspanning geven de behandelin gen ook mentale ontspanning." Er wordt gewerkt met de lijn verzorgings producten van het Spaanse merk Alqvimia. De meest zuivere ingrediënten worden wereldwijd voor de producten geselecteerd. Er valt hierbij denken aan natuurlijke ingrediënten van medicinale kruiden, bloesemwater en honing uit biologische bloemen. Het resultaat is effectieve, krachtige pro ducten van de hoogste kwaliteit, die zorgen voor uiterlijke schoonheid en innerlijke balans. Labori speelt hiermee in op de trend ethisch handelen en de groeiende aandacht voor welzijn en genieten. Ook absolute schoon heid bereiken? Tot 31 augustus kost een behandeling geen 59,95 maar 49,95! Schoonheidssalon Labori, Laat 78, Alkmaar. Tel. 072-5113403. Openingstijden: Donderdag van 10.00 tot 21.00 uur. concert, aanvang 20.00 uur. Daarna speelt de Zottegemse Revival Big Band feestmuziek. Het feest duurt ongetwijfeld tot in de kleine uur tjes. Toch zullen de gasten samen met de fanfare van Lamoraal van Egmont zondag om 11.00 uur pre sent zijn bij de aubade van beide muziekcorpsen bij het standbeeld van Lamoraal. Daar brengen zij de mars De Vrienden van de hand van Egmonder Rinus Druiven en Egmonts Dood ten gehore. Vervolgens concerteert muziekver eniging Lamoraal van Egmont in het dorpshuis. Spontane feestmuziek in een ongedwongen sfeer vormt het sluitstuk van het Belgische bezoek. De toegang is gratis. CASTRICUM - Zonder veel tam tam te maken heeft het Jac. P. Thijsse College een record-aan tal inschrijvingen binnengekre gen voor de dag 'Jongeren ont moeten Ouderen 2010'. De aanmelding is dan ook geslo ten. Binnen een paar weken was de stand tot 138 gestegen. Allemaal mensen van 65 jaar of ouder die zich hebben ingeschreven om op 1 juli ontvangen te worden in het schoolgebouw aan De Bloemen. De bezoekers worden door een per soonlijk gastheer/gastvrouw van 14 a 16 jaar oud begeleid door een dag met activiteiten, workshops, koffie-, lunch- en theepauzes. De leerlingen van 3-mavo zijn er al op gespitst om in elk geval op die dag naar voren te komen als 'het ideale kleinkind'. Ze zijn actief in veertien activiteiten oftewel work shops. Op het programma staan onderdelen als iet-groep (gebruik van computer en andere moderne levensgereedschappen)de nieuw ste mogelijkheden met make-up, gps-routes (de weg vinden via satel lietinformatie), een rondleiding door de school met uitleg over wat er zich per dag afspeelt. Leerlingen zijn hier de deskun digen die uitleg geven en vragen beantwoorden. Maar ook de bezoe kers kunnen zich laten gelden. Samenwerking met hun gastheer kan tot verrassende resultaten lei den in workshops als Plintposter (het combineren van poëzie met beeldend werk), Engelse conver satie, koken (recepten uitproberen uit grootmoeders tijd), de gesehied- kundigengroep (wat is er in de Tweede Wereldoorlog in Castrieum gebeurd) en spelletjes (schaken, sjoelen, darten, scrabbelen, klaver jassen). Centraal staat deze dag de ont moeting tussen jong en oud in de dagelijkse omgeving van de leerlin gen. De dag past in het onderwijs programma als invulling van de maatschappelijke stage die leerlin gen geacht worden te doen tijdens hun middelbare schoolopleiding. Ook de volgende dag wordt in dat kader gebruikt. Op vrijdag 2 juli brengen de leerlingen een bezoek aan de dagelijkse omgeving van ouderen: ze bezoeken zes ver zorgingshuizen. Het gaat om De Boogaert (Castrieum), De Cameren (Limmen), Geesterheem (Uitgeest), Strammerzoom (Akersloot)De Santmark (Castrieum) en Overkerek (Heiloo). Leerlingen verzorgen een ochtendprogramma en maken daar mee hoe de dag van de bewoners is ingevuld. Voor ouderen die zeer slecht ter been zijn, hebben de leer lingen een busreis door het duinge bied georganiseerd. Centraal staat deze dag de ontmoeting tussen jong en oud in de dagelijkse omgeving van de leerlingen. Aangeleverde foto EGMOND - Elk jaar vieren de parochie van St. Adelbert, de andere Rooms Katholieke Egmondse Parochies, de broe ders van de Adelbertadbij en de zusters van het Liobaklooster het feest van Egmonds Patroon st.Adelbert. Sint Adelbert heeft de spirituali teit van de vriendschap gebracht. Vriendschap met God en medemen sen. Vanuit die vriendschap liet hij de mensen van toen, maar eigenlijk nu nog steeds, zien dat wie in vriend schap met elkaar verbonden is sterk staat en de kwaliteit van het leven op een hoger plan brengt. Elk jaar komen rondom zijn sterfdag 25 juni 740 velen naar de Adelbertakker, de plaats waar hij ooit begraven is geweest om met elkaar die vriend schap te vieren. De Adelbertakker is een plek waar zowel Christenen als niet Christenen graag komen omdat de sfeer er goed is, omdat er 'kracht in de grond' zit. Door de eerbied voor deze plaats en de gebeden die de eeuwen door op deze plek gezegd zijn is de grond door en door geheiligd en dat voelt iedereen die er komt. Het is met recht een bijzondere plek in Kennemerland, het oudste bedevaartsoord in Noord-Holland. Men komt er voor de rust, voor de natuur, voor de leij- lijnen die er lopen of om iets te vie ren, vreugde en verdriet. Op zondag 27 juni wordt er een bedevaarts dag gehouden om de vriendschap met elkaar, maar ook met Adelbert te vieren. Om 07.00 uur is er een Eucharistieviering met samenzang, waarna de reliek van de heilige kan worden begroet. Om 10.00 uur is er een plechtige Eucharistieviering waarin het koor Hoeverture uit Egmond aan den Hoef samen met de fanfare Eensgezindheid uit Egmond-Binnen hun muzikale ondersteuning zal geven. Er zijn vijfhonderd zitplaatsen, kom op tijd, want de ervaring leert dat 15 minu ten voor de viering alles vol zit, als u wat later komt, neem dan zelf een klapstoel mee. Deze vieringen gaan ongeacht de weersomstandigheden door. Om 11.30 uur is er traditie getrouw een koffieconcert door Eensgezindheid in de tuin van de Abdij. Tevens is de tentoonstellings ruimte van Abdijkaarsen geopend. LIMMEN - Dit jaar zijn voor de 58ste keer de Bloemendagen van Limmen gehouden. De Stichting Bloemendagen Limmen is daar trots op en wil het evenement graag voortzet ten. De Bloemendagen zijn van Limmen en zonder de inzet van de Limmer bevolking wordt het steeds moeilijker om de Bloemendagen te organiseren. Het Mozai'ekencomité heeft er de afgelopen jaren van alles aan gedaan om de Bloemendagen weer aantrekkelijk te maken voor ieder een: de route is aantrekkelijker gemaakt, er worden meerdere prij zen toegekend in de diverse catego rieën, de kunstroute en bloementuin Hortus Bulborum zijn erbij betrok ken, het idee van een reuzemozaïek, er is ruimte in de koelcellen voor de ploegen beschikbaar gesteld, enzo voorts. Maar uiteindelijk gaat het om de mozaïeken, de straatversieringen en de bloemsierkunst. Het zijn de deelnemers aan de Bloemendagen die het evenement tot een suc ces maken. Het comité wil graag verder, maar zonder de medewer king van de inwoners van Limmen lukt het niet. We doen dan ook een oproep om samen met de Stichting na te denken over hoe we de Bloemendagen een aantrek kelijk evenement kunnen maken. Het roer moet om! Daarom organi seert het comité in september een bijeenkomst waarvoor alle (oud-) deelnemers worden uitgenodigd. Dus inwoners van Limmen laat uw stem horen. Reacties zijn wel kom op: info@bloemendagenlim- men.nl of Stichting Bloemendagen Limmen, p.a. Westerweg 62a, 1906 EG Limmen. REGIO - Komend weekend wordt voor de vijftiende keer de Kunstfietsroute gehouden in Castrieum, Bakkum en Limmen. Sportieve kunstliefhebbers kunnen zaterdag en zondag tus sen 10.00 en 17.00 uur op bijna twintig adressen genieten van schilderijen, keramiek, foto's, objecten en beeldhouwwerken. Zondag is er bij alle deelnemers bovendien live muziek of een ander optreden te beluisteren. Dit jaar is bij het Oude Theehuys op Dijk en Duin de start van de route. In dit sfeervolle café/restaurant wordt een expositie van het werk van de deel nemende kunstenaars gehouden. De expositie duurt van 1 tot en met 27 juni en is geopend op woensdag tot en met zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Een folder met daarin de route door Castrieum en Limmen is te vinden bij de VW, boekhandel Laan in Castrieum, de bibliotheken van Castrieum en Limmen, Ida Bakker in Castrieum, Perspectief, Toonbeeld en bij Het Oude Theehuys en staat ook op internet: www.kunstfietsrouteeas- tricum.nl, ook informatie op www. beleefcastricum.nl. Minder spor tieve cultuurliefhebbers mogen de route overigens gewoon met de auto afleggen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 21