Regiogenoten vinden elkaar in wedstrijdzeilteam Paulussehool ongeslagen in finale sehoolvoetbal Jeugdvisclub Samen Beet Limmen sport 23 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Forestersmeisjes derde in poule KNVB selectie De tweede helft werd er gevochten als leeuwen Tornado Team NED-131 probeert catamaran zeilen als sport te promoten Groep 6 eindigt als dertiende van Nederland ^4* Winner WJ Na de vorige twee voorrondes dik verdiend gewonnen te hebben, trok ken de jongens op zaterdag 5 juni naar de distrietsfinale te Nieuwegein. Een bijzondere beleve nis voor iedereen die erbij kon zijn. De sfeer zat er bij vertrek goed in en in de bus werden de jongens als echte sterren voorgesteld aan alle meegereisde juffen, klasgenoten, papa's, mama's, broertjes en zusjes. In Nieuwegein aangekomen zochten de spelers direct de kleedkamer op en werd er door de supporters een echt Paulus supporterskamp gebouwd. Er stonden slechts twee poulewedstrijden op het program ma, dus het was van tevoren duide lijk dat het erg spannend kon gaan worden. De eerste wedstrijd werd gespeeld tegen de kampioen van de regio Amsterdam, De Weidevogel uit Ransdorp. Deze ploeg had de eerste wed strijd gewonnen, dus er mocht niet verloren worden door de Paulussehool. Direct na de aftrap werd er ontzettend goed gespeeld en werden er een aantal kansen gecreëerd die helaas niet benut wer den. Enige tijd later werd er toch gescoord uit een corner, 1-0 voor de Paulussehool. Daarna werd de tegenstander steeds sterker en had- Het werd een moeilijke wedstrijd, waarin de toppers uit Heiloo zelfs op achterstand kwamen, 0-1 bij rust. De tweede helft werd er gevochten als leeuwen en de jon gens wisten de achterstand om te buigen naar een 2-1 overwinning. Gevoelens van trots en teleurstel ling wisselden elkaar af na deze wedstrijd, omdat er wel heel goed gespeeld én weer niet verloren was, maar de finale desondanks niet gehaald werd. Na het douchen met de kleren aan, veel gezang en gedans in de kleedkamer, was de terechte blijdschap weer terug bij de mannen. In drie toernooien vijftien wed strijden gespeeld, dertien gewon nen, twee gelijk, nul verloren en gedeeld dertiende van Nederland. Maar nóg belangrijker: dertien heel tevreden spelertjes, die stuk voor stuk een hele unieke ervaring heb ben meegemaakt dankzij het sehoolvoetbal. Ronald Vermolen uit Akersloot en Tim Berende uit Limmen zullen het komende seizoen deelnemen aan wedstrijden als de ronde van Texel. Aangeleverde foto CATAMARAN ZEILEN REGIO - Omdat zeilen vaak niet als sport gezien wordt, pro beert Tornado Team NED-131 het tegendeel te bewijzen. Zo is catamaran zeilen een tak binnen de zeilsport waar snel heid en sportiviteit een grote rol spelen. Begin 2009 zijn Ronald Vermolen uit Limmen en Tim Berende uit Heiloo als zeilteam bij elkaar geko men. Ronald op zoek naar een nieuw teamgenoot, Tim op zoek naar meer uitdaging en het ontwik kelen van zijn vaardigheden in het zeilen. Zo stapten zij samen op de oud Olympische klasse, de Tornado. Deze catamaran van drie meter breed, zes meter lang en een zeilop- pervlak van totaal 59 vierkante meter leidt tot het behalen van hoge snelheden op het water. Hoewel deze klasse in Nederland bijna ver dwenen is, probeert dit team de eer hoog te houden en blijven zij volop doortrainen op deze boot. Na drie maanden hard en effectief trainen op het Uitgeester Alkmaardermeer, stonden vanaf juni 2009 de eerste wedstrijden voor de boeg. Helaas kwam het zeilseizoen moeilijk op gang en stond het jaar in het teken van materiaalpech, wat leidde tot matige uitslagen. Toch sloot het team af met een nette vijfde plaats bij Rondje Pampus in Muiderzand. Het team heeft tijdens de winter niet stilgeze ten. Met een frisse kijk op het nieu we seizoen is er weer volop geïn vesteerd in nieuw materiaal en het doorontwikkelen van de boot zelf. Het zeilseizoen van 2010 is dan ook weer vol verwachtingen begonnen. Vanaf begin maart is de boot weer naar zijn thuishaven in Uitgeest gegaan, waar het team volop aan het trainen is op boothandeling en snelheid. De vele uren training leverden resaultaat op tijdens de eerste wedstrijd van het seizoen, Rondje Fluessen in Friesland, waar zij met de tweede plaats naar huis gingen. Het team is zich nu verder aan het voorbereiden op wedstrij den als de ronde van Texel waar zij samen met vierhonderd andere catamarans zullen strijden voor een zo hoog mogelijk resultaat. Vanaf augustus zullen zij participeren in vijf nationale wedstrijden. VOETBAL HEILOO - Voor het eerst dit jaar deden de groepen 5/6 in Heiloo ook mee aan het school- voetbaltoernooi en meteen werd groep 6 van de Paulussehool gedeeld dertiende van Nederland! den de jongens het moeilijk, maar ze hielden toch knap stand. Tot acht seconden voor tijd toch de verdien de gelijkmaker viel: 1-1. De tweede wedstrijd moest er met minimaal vier doelpunten gewonnen worden van de kampioen van de regio Utrecht, De Brink uit Leusden. HENGELSPORT LIMMEN - Zaterdag 19 juni wordt de derde wedstrijd van de jeugdcompetitie gevist. Viswater is het Stet. Verzamelen om 18.30 uur op het haventje. Omdat het Nederlands Elftal die middag moet spelen, en natuurlijk gaat winnen, wil de organisatie graag zoveel mogelijk deelnemers in oranje uitdossing aan de water kant zien. Voor de leukste outfits en WK-gadgets zijn er extra prijsjes. En natuurlijk gaan ze voor een mooie foto in de krant. Bij een vorig WK werd de vereniging zelfs in de nationale hengelsportbladen geplaatst! Meer informatie op www. samenbeet. nl. De spelers van de Paulussehool wisten zich tijdens de finale van het sehoolvoetbal in Nieuwegein gesteund door alle meegereisde supporters. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23