GTH turnsters naar huis met acht prijzen Toernooi Hogedijk Open Bandexamens Dojo 't Loo Gevarieerde vangst DVW zeevissers Piet Glas-Vennewater biljarttoemooi SPORT 25 INGEZONDEN MEDEDELING Bruine band voor Jurgen Mooie naar Nico van Leeuwen stak er met kop en schouders bovenuit De 17de editie van zeer populair biljarttoemooi UITKIJKPOST 16 JUNI 2010 Jette, Silke, Jena, Julie, Sky, Milenka, Sjoukje, Isabella, Danique en Roos. Aangeleverde foto EGMOND - De tenniscompetitie zit er weer op, het is tijd voor de toer nooien! Ook dit jaar zal er een open Hogedijk tennistoernooi worden gehou den. Het toernooi wordt ook dit jaar weer gespeeld in week 28, dus van 12 juli tot en met 18 juli. Twee jaar hebben we hiermee een start gemaakt en dat is zo goed bevallen dat we er een vervolg aan geven. Of er net als vorig jaar in poulevorm wordt gespeeld, hangt natuurlijk van het aantal deelnemers af. Het is wel zaak om nu in te schrijven, want de inschrijvingen stromen binnen. De uiterste inschrijfdatum is 20 juni! Er wordt dit jaar gespeeld in de categorieën 4 tot en met 8, in enkel-, dubbel en gemengd dubbelspelen en zoals gebruikelijk zijn er een aantal onderde len met leeftijdsaanduiding (35+)dus er voor iedereen wel iets waar hij/zij in kunnen spelen op een plezierige manier. De weersvoorspellingen zijn gunstig, er zijn mooie partijen in het vooruitzicht en samen met de kantin ecommissie zal ook het randgebeuren tot in de puntjes geregeld worden: feestavond, muziek, saté et cetera, dus er is geen enkele reden om niet mee te doen of langs te komen op de banen van TC Hogedijk. Bovendien is er dit jaar een tennisclinic, dit keer op woensdag 14 juli. Hierbij worden behalve goede tennistips, leuke oefeningen en veel plezier ook nog mogelijkheden geboden om de snelheid van je service te meten en zijn er met het eindspel hele mooie prijzen te winnen, zoals rackets, tassen, en tennisreizen! Dus meedoen en je ook hiervoor snel opgeven. JUDO HEILOO - Afgelopen weekend heerste er een wat gespannen sfeer in de Dojo aan de Bergeonstraat. Een selecte groep judoka's mocht laten zien of ze een hogere judoband waardig zouden zijn. De examencommissie onder lei ding van Francisco Galarce Morales en Bart van Oerle was streng doch rechtvaardig. Na soms nog wat doorvragen, bleken alle examinandi voldoende judoteehnieken in huis te hebben en was iedereen geslaagd. BILJARTEN HEILOO - Dit jaarlijkse, bij velen zeer populaire biljart- toernooi, wordt voor de zeven tiende maal gehouden in Sportcentrum Het Vennewater in Heiloo. De speeldata zijn vastgesteld op 27 en 28 augustus. Op vrijdagavond en zaterdagochtend worden er voor wedstrijden gespeeld, waarna de beste 32gerekend over alle deelne mers samen, verder gaan naar de volgende ronde waarbij het 'knock Bijzondere aandacht was er voor het bruine bandexamen van Jurgen Moolenaar. Hij is geboren met een beperking, waardoor hij niet alle examenstof in één keer kan laten zien. Besloten was om Jurgen de afge lopen maanden in etappes deelexa- mens te laten afleggen. Afgelopen zondag was het slotstuk met het demonstreren van drie kata's. Samen met zijn leraar en valmaatje Bart, liet Jurgen een heel knap kata zien, waardoor hij voortaan ook met de welverdiende bruine band de mat op mag. out' systeem gehanteerd wordt. Naar verwachting zal de finale ronde op zaterdag omstreeks 17.00 uur plaatsvinden. Speelt u een moy enne vanaf minimaal 1.00 en wilt u meedoen dan kunt u zich opgeven bij: Nico Lapère, Tulpencroftlaan 19, Heiloo, tel. 072-5331864, e- mail: nlapere@quicknet.nl, Henk van der Veer, Warmoezierslaan 10, Heiloo, tel. 072-8503696, e-mail: h.vanderveer ©hotmail, com. Het inschrijfgeld bedraagt 8,-. De slui tingsdatum van inschrijving is 31 juli. TURNEN HEILOO - Zaterdag 5 juni kwa men tien turnsters van GTH in actie op de pre-instap wedstrijd in Waarland. Dit was de tweede wedstrijd van de ontmoetings wedstrijd tussen Con Amore Waarland, Gymlust Schoorl en GTH en er werd geturnd in twee verschillende divisies. Julie Warmenhoven, Jena van Ravenzwaaij, Sjoukje Pel, Danique Broers, Isabella Buijs, Silke Dekker, Jette Hartman en Roos Tervoort kwamen uit in de vijfde divisie. De wedstrijd begon bij sprong; Sjoukje had een goed uitgevoerde handstandplat (13.10). Het tweede toestel was de brug, waar mooie HENGELSPORT HEILOO - Tegen 07.30 uur 's ochtends haastten zich zaterdag 12 juni 24 zeevissers van DVW bepakt en bezakt naar hun stek op de Zuidpier bij I Jmuiden. Velen gingen richting kop van de ruim drie kilometer lange pier, omdat daar volgens de laatste berichten de nodige gul gevangen was. Anderen zochten hun heil hal verwege om een platvisje of geepje te scoren en, wat ook niet onbelang rijk is minder onderlijnen te verspe len tussen de ver onder water door lopende stenen. Wat in ieder geval erg mee zat waren de weersomstan digheden. In het begin een matig westelijk windje dat in de loop van de och tend naar het noordwesten draaide en enigszins toenam. Al snel werden over de hele pier de nodige vissen binnengedraaid. Richting de kop werd aan de buitenkant vooral ondermaatse gul gevangen die direct teruggezet werd; aan de binnenkant werden meest maatse botten binnengedraaid, die bij het tellen en wegen het nodige gewicht op de schaal zouden brengen. Halverwege de pier werd ook aan de buitenkant platvis gevangen; aan de binnenkant begon in de loop van de ochtend de geep te lopen. Aan het eind van de wedstrijd zou blijken dat keuze van stek en vistae- tiek, naast natuurlijk de nodige dosis geluk, in deze wedstrijd van doorslaggevend belang zouden zijn. Bij het tellen en wegen bleken er in totaal 94 vissen gevangen te zijn door 21 vissers. Er waren 43 vissen terug gezet, vooral gul van rond de dertig centimeter. De vangst bestond uit bot, gul, geep, tong, oefeningen getoond werden; Julie (12.20), Jette (11.90) en Silke (12.40). Daarna ging het verder op de balk, alle turnsters turnden een goede oefening, maar helaas moesten sommige de balk een keer verlaten. Roos (12.70) en Isabella (12.30) sloten keurig hun oefening af. De wedstrijd werd door alle turn sters netjes afgesloten op vloer, Danique behaald een 12.70 en Jena behaalde het hoogste cijfer een 13.60! Het was weer een spannende strijd, Roos werd derde en Isabella ging naar huis met goud! Over twee wedstrijden gezien waren er ook prijzen te verdelen, hierbij werd Silke derde, Sjoukje tweede en Roos eerste. Tegelijkertijd waren ook de turn- sehar en knorhaan. Onder de drie ongelukkigen die niets gevangen hadden, werd de ludieke prijs ver loot: Een vuurtorentje dat de herin nering vers zou houden aan deze voor hen 'trieste' dag. Een extra vermelding heeft de jeugdige Ramon Klaver verdiend; Hij ving maar liefst vier vissen met daarbij drie dikke botten die samen maar liefst 840 gram wogen. Degene die het minst ver gereden had om bij zijn stek te komen, Nico van Leeuwen, stak er dit keer met een score van 3330 punten - en dat sters uit de vierde divisie bezig met de wedstrijd, in de vierde divisie turnden Milenka Hoorn en Sky Backer voor GTH. De turnsters maakten een goede start op de balk. Het tweede toestel was de vloer, beide turnden een mooie oefening, Sky behaalde een 13.20. Op sprong werden door beide turnsters een goede sprong laten zien. Aan de brug werd de wedstrijd afgesloten, Milenka behaalde hier het hoogste cijfer (12.90)! In deze strijd kwam Sky net naast het podi um, Milenka ging naar huis met goud. Ook hier was een overall prijs, Sky kwam hierbij op een terechte derde plek en Milenka op de eerste plek. Voor de uitslagen kunt u kijken op: www.gth-heiloo.nl. is niet voor het eerst - met kop en schouders bovenuit. Hij gaat nu de helft van de competitie er op zit fier aan de leiding van het klassement om de DVW bokaal. Tweede werd Frank van Dijk met 2410 punten, derde Paul Steenhoek met 2290 punten, vierde Gerrit Linsen met 2210 punten en vijfde Menno Kuyper met 1960 punten. De twee de helft van de competitie begint op 25 september met een wedstrijd aan de dijk bij Petten. Opgave voor deze wedstrijd gaat op de gebruikelijke manier dus liefst via de mail. De dagprijs ging naar Nico van Leeuwen die, opmerkelijk genoeg, voor het derde opeenvolgende jaar eerste werd op de Zuidpier van IJmuiden. Aangeleverde foto Jurgen werpt zijn uke (valmaatje) met een fraaie schouderworp richting de mat. Foto: Menno Lesterhuis

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 25