Bizzolution H E I L O O VERSLAG VAN DE GEMEENTERAAD BELICHT 5 Zware kritiek VVD Duurzaamheid belangrijk thema Gré Ris begint eigen fractie 'Heiloo in balans' Eindelijk een nieuw college! UITKIJKPOST 16 JUNI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Tekst en foto: Carolien Breed Johan Zandbergen, Vinkenbaan 7 1851 TB Heiloo, telefoon: 06 - 20562367, www.bizzolution.nl,info@bizzolution.nl. HEILOO - Internet is een eigentijds medium om een boodschap (wereldwijd) bekend te maken, maar niet iedereen heeft de tijd en de ken nis in huis om zelf een doeltreffende website op te zetten. Ieder die op internet de aandacht op iets wil vestigen, bijvoorbeeld op zijn bedrijf, vereniging, verhuurmogelijkheden van een recreatiewoning, een op komst zijnd feest of evenement enzovoort, kan bij Bizzolution terecht voor een moderne en complete aanpak van zaken. Johan Zandbergen (24 jaar) is het creatieve en teehnologisehe brein achter Bizzolution. Naast het bouwen van websites verzorgt hij naar wens ook het benodigde foto- en videomateriaal en plaatst dit bewerkt en al op de website, zodat de bood schap levendig en eigentijds wordt overgebracht. Johan heeft enkele jaren als webredacteur en later als 'format develop er' bij het dynamische internetbedrijf ilse media gewerkt, waar hij verant woordelijk was voor de videoproducties van websites als nu.nl, sehool- bank.nl en kieskeurig.nl. Hij ondersteunde de redactie op het gebied van online video en regelde bijvoorbeeld het inhuren van het benodigde opnamemateriaal, zoals professionals en filmapparatuur. Verder was hij vaak direct betrokken bij het maken, bewerken en monteren van de video's. Daarnaast zette Johan in zijn vrije tijd websites op voor familie, vrienden en bekenden. „Tot volle tevredenheid van de mensen.", aldus Johan. Hij vond dan ook begin dit jaar de tijd rijp om met Bizzolution, een eigen bedrijf waarin hij al zijn talenten kan benutten, de stap naar zelf standigheid te wagen. Zijn passie voor technologie en internet heeft hem bovendien doen besluiten om de studie Communication and Multimedia Design aan de Hogeschool van Amsterdam te gaan volgen. „Want ik wil alles op het gebied van internet weten!" Door de persoonlijke aanpak en dankzij een helder advies krijgt de klant bij Bizzolution wat hij/zij wil tegen zeer betaalbare tarieven. „Ik kom vrijblijvend bij de mensen langs voor een oriëntatiegesprek en spreek met hen door aan welke wensen en eisen de website zoal moet voldoen. Deze ideeën probeer ik vervolgens zoveel mogelijk online te verwezenlijken." Het programmeerwerk van de website op maat wordt volledig verzorgt en de klant wordt zodanig ondersteund door Bizzolution, dat deze de web site verder zelf kan bijhouden. Van vastleggen van een domein, verzorgen van een logo, het maken van online promotiefilmpjes tot en met het ver zorgen van e-mailmogelijkheden via de website en optimalisatie bij diverse zoekmachines zoals Google; alles van A tot Z is mogelijk bij Bizzolution. Johan: „Bij het maken van (zeer kort tot en met zeer uitge breid) video- en fotomateriaal werk ik uitsluitend met professioneel materiaal, zoals een full HD filmcamera en een professionele fotocamera en integreer het eindresultaat bewerkt en al op de website. Ik ben zeer perfectionistisch en professioneel ingesteld en let op ieder detail. Het geheel moet er gewoon gelikt uitzien!" Roelof Bos doet verslag van de vergadering van de gemeenteraad van maandagavond 14 juni. De schrijver is freelance redacteur en is oud-wethouder van Heiloo. De fractievoorzitter van Heiloo- 2000, Dick Bergmans, zei dat door de partijen van de nieuwe coalitie 'vier weken lang onnoemelijk goed was samengewerkt': 'vier partijen met vijf ideologieën, die toch drie wethouders' in het veld brachten. Bergmans zei dat 'met waardering voor de vorige periode' toch 'nieuw elan' was ingebracht en hij verdedigde de figuur dat er mede voor Heiloo-2000 een externe wethouder was gekomen. WD-fractie-voorzitter René van Splunteren, de nieuwbakken oppositieleider, gaf ook een terugb lik, uiteraard zijn terugblik, op het proces van coalitievorming. Hij zei dat er op zeker moment een akko ord lag tussen de onderhandelaars van Heiloo-2000 en de WD, maar dat de onderhandelaars van Heiloo- 2000 door hun achterban werden teruggefloten. Hij zei ook dat het CDA 'had gedaan wat ze kon' om na voortdurende stagnatie het pro ces weer vlot te trekken en dat de PvdA helaas 'door de knieën was gegaan'. Hij hekelde Heiloo-2000, 'dat niet in staat is gebleken een wethouder te leveren' en in het proces blijk had gegeven van 'poli tieke armoede'. Van Splunteren constateerde dat er een 'uitgespro ken links college' was gekomen, namelijk met 'een meerderheid van twee linkse wethouders' en dat Hans van Halem, fractievoorzit ter van de combinatie D66/GroenLinks (DGL), consta teerde dat 'we een goede oppositie krijgen' en onderstreepte dat het thema duurzaamheid een 'zeer belangrijke plaats' innam in het coalitieakkoord. Hij ging ook in op de figuur van een coalitie van vier fracties met drie wethouders. 'Een uitbreiding van drie naar vier wethouders kunnen we in deze tijd van bezuinigingen niet maken', zei Van Halem en hij wees erop dat er was afgesproken dat er geen wethouder per partij zou zijn, maar dat de drie wethouders met de vier partijen gezamenlijk aan de slag zouden gaan. In het coalitieakko ord staan hierover deze zinnen: 'Om nog meer reliëf te geven aan het dualisme, is bewust afgezien van vier wethouders. De uitvoering van dit coalitieakkoord ligt in han den van de burgemeester en drie wethouders die zich niet partij-poli tiek opstellen.' Van Halem zei dat in de sollicitatieprocedure voor een wethouder namens D66/ GroenLinks en Heiloo-2000 ook Heiloo-2000 kandidaten 'in de aan bieding' had gehad, maar 'we had den maar één post'. Namens het CDA zei frac tievoorzitter Elly Beens dat zij het betreurde dat de WD buiten spel was geraakt. PvdA-fraetievoorzitter Cees Rootjes zei dat het vanaf de gemeenteraadsverkiezing van 3 maart tot aan Moederdag, 9 mei, niet over zaken, maar alleen maar over personen was gegaan en dat daarbij aan de WD 'onrecht gedaan' was. Hierbij had 'Heiloo zijn politieke correctheid verloren'. Toen de PvdA op Moederdag werd gevraagd om bij de nieuwe coalitie aan te sluiten, moest er worden gekozen tussen gevoel en ratio en koos de PvdA met het oog op een stabiel bestuur voor Heiloo voor de laatste. Omdat Willem Gomes van de NCPN in verband met privé omstandigheden afwezig was, werd het geluid van deze kleine (opposi tiepartij niet gehoord. Maar toch kwam er nog een zesde fractie aan het woord, een fractie die - pas - op deze avond was opgestaan: Gré Ris bleek zich te hebben afgescheiden van de fractie van Heiloo-2000. Over de aanleiding daarvoor was zij tamelijk duidelijk, deze was gelegen in het proces van coalitievorming van de afgelopen maanden. Letterlijk zei zij hierover: 'Uit de manier waarop er van het begin af aan op de persoon werd gespeeld en niet op inhoud en pro gramma's, bleek dat oud zeer nog lang niet begraven was.' Hiermee doelde zij op het uitsluiten door Heiloo-2000 van de WD, en dan met name WD-wethouder Rob Opdam. Over het coalitieakkoord van het nieuwe college was Ris mild: 'Daar staan eigenlijk hele maal geen nare dingen in', zo zei zij. Dit coalitieakkoord heeft als naam gekregen 'Heiloo in balans'. Het telt 9 pagina's A4 en werd deze avond met een beamerpresentatie toegelicht door mede-architect Hessel Hiemstra, raadslid van het CDA. De vier pijlers van het pro gramma-akkoord zijn: solide finan ciën; sociaal en transparant bestu ur; duurzaamheid; en veiligheid. Vooral de duurzaamheid is sterk onderstreept. Zo moet de gemeente zelf 'het voorbeeld geven door deze raadsperiode te realiseren dat zij 100 procent duurzaam inkoopt' en 'eind 2014 een klimaatneutrale organisatie is'. Er moet ook een route komen naar een klimaatneu traal Heiloo. En dan vermeld ik tenslotte nog: dat de kandidaat-wethouders Veger en Schmalschlager werden gesteund door 13 van de 17 aan wezige raadsleden en kandidaat wethouder Ouderkerken door 12 van de 17 dat wethouder Désirée Schmalschlager van de gemeenter aad voor de duur van een jaar ontheffing kreeg van het vereiste van ingezetenschap van de gemeente Heiloo dat de wethouders een per soonlijke presentatie hielden en dat Schmalschlager hierbij opmerkte dat zij in haar gemeente De Bilt, 'vanouds een WD-gemeente', met haar partijencombinatie bezuinigin gen op cultuur had kunnen tegen houden dat bekend werd gemaakt dat er op 30 juni een afscheidsreceptie is voor oud-wethouder Rob Opdam; en dat als nieuwe raadsleden wer den benoemd: Hanny Kaan-Brink van het CDA en Ko Hemminga van de PvdA. d i t niet strookte met de uitslag van de gemeen teraadsverkiezing. Bij de figuur van vier partijen met drie wethouders voorzag hij het uit de boot vallen van een van de partijen. Hij ging ver door te stellen dat hij verwachtte dat 'een deel van de goede ambtenaren die wij hebben, zijn conclusies zal trekken en zijn heil elders zal zoeken'. Daardoor zou Heiloo 'een prooi voor zijn omgeving' worden en Van Splunteren raadde Heiloo-2000 aan om zijn naam te veranderen in Annexatie-2014'. Maar even goed wilde de WD het nieuwe college op zijn daden gaan beoordelen. Eindelijk hebben we een nieuw college. PvdA-frae- tievoorzitter Cees Rootjes meende te weten dat Heiloo wat dat betreft de op een na laatste gemeente in Nederland is gewor den (de laatste: Diernen). Meer dan drie maanden na de gemeenter aadsverkiezing werden in deze ver gadering de drie wethouders geïn stalleerd: naast de zittende wethouders Hero Veger (CDA) en Jacob Ouderkerken (PvdA) een geheel nieuw gezicht, de 45- jarige Désirée Schmalschlager uit Bilthoven, gemeente De Bilt, waar zij tot nu toe frac tievoorzitter was van de combinatie GroenLinks/PvdA. In Heiloo gaat zij een heel andere combinatie verte genwoordigen, namelijk D66/ GroenLinks (DGL) met Heiloo-2000. Schmalschlager is door deze partijen voorgedragen na een solliei- tatieproee- dure die uit- drukkelijk ook werd opengesteld voor kandi daten van buiten onze gemeente. Voor het eerst in de (moderne) geschiedenis van Heiloo hebben we een coalitie van meer dan drie par tijen: het zijn er nu vier (om niet te zeggen vijf!). En voor het eerst sinds 1965 maakt de WD geen deel uit van het college.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5