Pre-Kermis in La Strada Opera-'krakers' in de Witte Kerk Muzikaal onderhoud van De Zwagers tijdens de kunst6daagse f Al zes voorstellingen in De Beun uitverkocht HEILOO e duivenplaag DEUTEKOM Karin ten Cate zingt tijdens Kunstódaagse Corso Bioscoop Nanny McPhee 2 Boek van de week: De Duivenplaag door Louise Erdich voor l8,50 Buk Danny zal de 'boogie' ten gehore brengen Kunst kijken bij Madam Art BOEK VAN DE WEEK De duivenplaag door Louise Erdrich UITKIJKPOST 23 JUNI 2010 Zaterdag treedt Karin ten Cate op in de Witte Kerk. Aangeleverde foto Een moeder roept de hulp in van kinderjuf Nanny MePhee die haar toverkunsten gebruikt om de kin deren een lesje te leren. De met een Oscar bekroonde actrice en seript- sehrijfster Emma Thompson keert terug in de rol van de tovernanny, zij weet te verschijnen wanneer zij het meest nodig, maar het minst gewenst is. Ditmaal verschijnt Nanny McPhee aan de deur Isabel Green (Maggie Gyllenhaal) die pro beert de familieboerderij draaiende te houden terwijl haar man oorlog voert. Nanny McPhee komt tot de ontdekking dat de oorlog ook is uit gebroken tussen de luidruchtige plattelands kinderen van mevrouw Green en hun verwende neefjes uit de stad. Plotseling gebeuren er wel hele bijzondere dingen: van een vliegende motorfiets, een biggetje dat in bomen klimt tot een plotse ling tot leven komend standbeeld en baby olifantje dat op de vreemd ste plekken opduikt aan toe. Met behulp van haar magische krachten weet Nanny McPhee de kinderen vijf nieuwe lessen te leren. Dit is het tweede hoofdstuk van het komi sche en tijdloze sprookje dat tot de verbeelding van kinderen overal ter wereld spreekt. Pluto, North Dakota, een stadje aan de rand van een indianenreser vaat. Hier is iedereen met elkaar verbonden - door vriendschap, werk of familiebanden, en door de last van een gruwelijke misdaad en de daaropvolgende vergelding. Dit is de plek waar Evelina Harp opgroeit: van gemengd bloed, slim en geestig, en voortdurend hope loos verliefd. Evelina's grootvader, Mooshum, is een geweldige verha lenverteller, en pijnlijk goed op de hoogte van het geweldadige verle den. En niemand begrijpt de zwaar te van het misdrijf beter dan rechter Antone Bazil Coutts, die vol mede dogen waakt over de mensen die hij moet berechten. Gezamenlijke ver tellen zij de verhalen van verschil lende generaties en families in deze uithoek van de wereld, verbonden door liefde en verscheurd door schuld en boete. Auteur Louise Erdieh is dochter van een indiaanse moeder en een Duits-Amerikaanse vader, groeide op in North Dakota. HEILOO - Op vrijdagavond 25 juni krijgt Heiloo in La Strada aan de Kennemerstraatweg een voorproefje op de kermis, die een week later in het stations centrum van start gaat. Vier geheel verschillende bands uit Heiloo gaan vanaf 20.30 uur achter elkaar het podium op. Porc Pyn doet de aftrap met de presenta tie van hun eerste cd. Het '60-jaren trio Porc Pyn gaat na een speech van de blonde dochters van Piet en Gert-Paul een aantal nummers ten gehore brengen van hun cd 'Hallo uit Heiloo'. Het setje zal deze avond verder bestaan uit een aantal oude meezing hits van hun grootste favorieten Beatles, Rolling Stones, Kinks en Small Faces. Na het optreden is de cd voor vijf euro te koop bij de drie bandleden, die er dan desgewenst hun eigen handtekening op kunnen zetten. Om circa 21.30 uur neemt de nieuwe en zojuist met een bassist gecompleteerde band JJJUHS het stokje over. De zes letters staan voor de voornamen van de bandleden, HEILOO- De afgelopen weken hebben al veel mensen uit Heiloo en omgeving kaarten besteld voor het nieuwe theaterseizoen in De Beun. Zes voorstellingen zijn uitverkocht en de belangstel ling voor de andere 18 is groot. Meer dan zeshonderd bestellin gen kwamen bijvoorbeeld binnen voor het optreden van Hans Liberg, maar de zaal in De Beun telt slechts 300 stoelen. De programmacom missie heeft geprobeerd Liberg tot een tweede optreden te verleiden, maar dat bleek niet mogelijk. Ook de toneelstukken Ontrouw met HEILOO - Troubadours De Zwagers bestaande uit Hubert Kuijper en Sjaak Keijzer uit Heiloo, spelen Ierse folk, Blues, Country en Ballads. De klank van de akoestische bas gitaar en twaalfsnarige eountrygi- taar, in combinatie met het stemge luid van deze heren, is krachtig, puur en heel 'dicht bij de basis'. Op zaterdag doet Henk Jan van der Horst hier een schepje bovenop en speelt een uurtje mee als gastper- cussionist op de Cajón, een houten handtrommel uit het Zuid Amerika van de 19de eeuw. Zaterdag 26 juni van 14.00 tot 17.00 uur bij De Groene Kip, de Omloop 24 en zondag 27 juni van 14.00 tot 17.00 uur bij Jan en Toos Oudhoff, Stationsweg 42 te Heiloo. waaronder drummer John Hoetjes. Zij spelen frisse nummers die ieder een wel kent, maar die niet vaak gecoverd worden. Vanaf circa 22.30 uur wordt er eigenzinnig gerockt door The Seaside Stringers: Ze laten er geen gras over groeien nu ze na een bassistwisseling weer lekker creatief aan de gang zijn. Zij zullen zich deze avond in La Strada als her boren presenteren met hoogstwaar schijnlijk nog een 'special guest' in hun midden. Rond 23.30 uur gaat Buk Danny voor de allerlaatste keer de 'boogie' ten gehore brengen. Hoetjes Hoetjes, Kraakman, Klaase, Mooy en Zonderhuis slaan vrijdagnacht 25 juni het 'boogie' dicht. Hun laatste nummer zal heel toepasselijk 'Bye Bye Johnny' zijn. Linda van Dyck en De Kus met Huub Stapel zijn overtekend. Andere uitverkochte voorstellingen zijn die van Liesbeth List, Paulien Cornelisse en op enkele kaarten na die van Paul Witteman met pianist Gerard Boeters. Na 1 juli krijgen de mensen die al hebben besteld bericht welke kaarten zij toegewe zen hebben gekregen. Ondertussen kan men via www.vriendenvande- beun.nl kaarten blijven reserveren voor de nog niet uitverkochte voor stellingen. Zo zijn er nog kaarten voor het toneelstuk Duet for One waarmee op vrijdag 17 september het theaterseizoen wordt geopend. HEILOO- Ze is de flonkerende ster op de route langs mooie muziek, in het weekeinde van de Kunstödaagse: Karin ten Cate, sinds drie jaar woon achtig in Heiloo. Zaterdag 26 juni treedt Karin drie keer op, dicht bij huis in de Witte Kerk. Begeleid door pianiste Doroté Crijns zingt ze bekende operastuk ken, door haar oneerbiedig 'kra kers' genoemd. Zoals de aria Habanera uit Carmen van Bizet. Maar ook toegankelijk werk van Gershwin. Karin ten Cate heeft in haar prachtige zangcarrière al vele buitenlanden aangedaan en in eigen land menig concert gegeven in gerenommeerde muziekhuizen. Gevraagd naar wat zij het hoogte- punt-tot-dusverre vindt, noemt ze zonder aarzelen Freddie Mercury's rockopera Barcelona. Zij zong deze virtuoze partij al vele malen, onder andere in Kiev, in Oslo en in het Amsterdamse Concertgebouw. 'Haar' Ensueno is nu ook op You Tube te zien, gezongen bij de al legendarische vleugel van Horowitz. Karin is uitgenodigd om begin sep tember, rond de verjaardag van Mercury, naar Montreux te komen voor drie grote openluchtconcerten van Barcelona. Uit die opera zal ze ook iets in de Witte Kerk zingen, belooft ze. Een ander hoogtepunt vindt ze haar optreden op de Amsterdamse Uitmarkt. Karin treedt veel op in de regio. Samen met Doroté Crijns verzorgt ze maandelijks zo'n vier klassieke reci tals en ook met gitarist Paul Pleijsier is ze veel gevraagd. In haar huis aan de Kennemerstraatweg waar de woonkamer goed gevuld is met een mooie Petrov-vleugel bege leidt ze zangtalent. Ze zet haar talent ook maatschappelijk in. „Dat is een beetje mijn Zaanse achter grond", zegt ze lachend. Voor de Stichting Muziek in Huis treedt ze op in zorginstellingen ('Daar komt muziek heel direct binnen'), ze geeft sehooleoneerten ('je wilt kin deren toch wat meegeven van opera') en ook de Kunstödaagse klopte niet tevergeefs bij haar aan. In het weekeinde dat mensen weer langs huizen en tuinen met beelden de kunst kunnen fietsen, wordt er op zo'n dertig locaties ook muziek gemaakt. Het is het streven van Karin ten Cate om haar vleugel mee te nemen naar de Witte Kerk. Want ze wil van de kleine concerten daar (om 14.00, 15.00 en 16.00 uur) echt wat maken, een feest voor wie mooie muziek weet te waarderen. HEILOO - Het afgelopen seizoen hebben de cursisten van Atelier madam Art vol enthousiasme gewerkt aan hun kunstwerken. Dit heeft mooie resultaten opgele verd! In het weekend van 26 en 27 juni van 10.00 tot 17.00 uur zijn de kunstwerken te bekijken bij Atelier Madam Art. Tevens zal kunstdocente Madeleine Freyée enkele van haar eigen werken exposeren in het kader van de kunstzesdaagse Troubadours Hubert Kuijper en Sjaak Keijzer uit Heiloo spelen tijdens de Kunstödaagse. Aangeleverde foto Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11