Heiloo contact Open dag bij de brand weer en afdeling Beheer Openbare Ruimte Kortingsbon Rookmelder Jeugdbrandweer Heiloo HEILOO i8 GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Lever deze bon in op de open dag en koop een compact design rookmelder met een verzegelde batterij die gegarandeerd 10 jaar meegaat van 12,95 Nu voor€ 10,00 23 JUNI 2010 UITKIJKPOST Programma demonstraties 11.00 uur vlam in de pan 11.30 uur realistische hulpverleningsinzet brandweer 12.00 uur demonstratie Korps Nationale Reserve 12.30 uur demonstratie jeugdbrandweer 14.00 uur demonstratie Korps Nationale Reserve 14.30 uur realistische hulpverleningsinzet brandweer 15.00 uur vlam in de pan 15.30 uur demonstratie jeugdbrandweer Tijdens de open dag is de afvalbrengplaats gesloten. Op zaterdag 26 juni van 11.00 tot 16.00 uur is de open dag van de brandweer en de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) van de gemeente Heiloo. Op deze pagina's leest u wat er te doen is en vindt u een handige platte grond om mee te nemen naar de open dag. U kunt bijvoorbeeld bekijken hoe de gladheidbestrijders, de bomenploeg en de afvalbrengplaats hun werk doen. Zo is de bomenploeg bezig in een hoogwerker en kunt u zien hoe een riool wordt doorgespoten. Ook kunt u de vuilniswagens en alle brandweerwagens van binnen en buiten zien. Met de brandweerwagen zijn de hele dag rondritten. Speciaal voor de open dag komt ook de vrijwillige landmacht (Natres) naar Heiloo. Wie durft, kan de klimwand beklimmen of een rit maken in een legervoertuig, of kijken naar een van de demonstraties. Voor kinderen zijn er spelletjes en een quiz. Meer informatie De open dag is op en rond de terreinen van de brandweer en de BOR, Rosendaal 2 en 2a. Het volledige programma kunt u nalezen op www.heiloo.nl. E.H.B.O., REANIMATIE en AED Op de open dag is de EHBO- vereniging Heiloo met een stand aan wezig. De vereniging staat paraat bij evenementen, en geeft ook trainingen in EHBO en AED. Cursussen Een EHBO-cursus bestaat uit 10 tot 12 lessen. Daarin leert u in theorie en praktijk wat u kunt doen bij een onge luk. Na deze cursus hebt u het basisdi ploma EHBO reanimatie, AED en verbandleer. Het is ook mogelijk om u via de EHBO- vereniging op te laten leiden tot AED- bediener. Met het certificaat dat u na twee avonden training behaalt, kunt u een AED-apparaat bedienen en als u wilt AED-vrijwilliger worden in de gemeente Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie of om u op te geven voor een van de cursussen, kunt u contact opnemen met Martin Vogelsangs, tel. 072 533 86 45 of mailen naar martin.j.g@kpnplanet.nl. Nederlandse Brandwonden Stichting Op de open dag is de Nederlandse Brandwonden Stichting aanwezig om voorlichting te geven over brandwon den en hoe je ze kunt voorkomen. Brandwonden zijn de meest ernstige verwondingen die je kunt oplopen. Ze kunnen blijvende schade aanbrengen en daarmee kun je voor het leven gete kend zijn met littekens. De Nederlandse Brandwonden Stichting doet aan preventie, zorg, werkt aan de kwaliteit van leven van slachtoffers en doet onderzoek. Zo geeft de Brandwonden Stichting voor lichting op scholen, helpt bij het op de juiste manier behandelen van brand wonden en draagt bij aan onderzoek naar nieuwe behandelmethoden. Collecteren In de week van 10 tot en met 16 oktober 2010 wordt de Nationale collecte voor de Nederlandse Brandwonden Stichting gehouden. Als u ook collectant voor de Nederlandse Brandwonden Stichting in Heiloo wilt worden, kunt u contact opnemen met Martin Vogelsangs op 072 533 86 45 of martin.j.g@kpnplanet.nl. Meer informatie Meer over de Nederlandse Brandwonden Stichting vindt u op www.brandwondenstichting.nl Korps Nationale Reserve De klimtoren van de het Korps Nationale Reserve (Natres), staat op 26 juni op het terrein van de open dag. Ook kunt u een legervoertuig bekijken, er een rondje in rijden en kijken naar een van de demonstraties die het Korps Nationale Reserve geeft. Het Korps heeft vijf regionaal ope rerende bataljons, waarbinnen een kleine drieduizend functies worden vervuld door actieve reservemilitairen. De typische Natresmilitair vervult zijn functie naast een baan in de burger maatschappij en in de nabijheid van de eigen woonomgeving. De kerntaak van het Korps Nationale Reserve is het bewaken en beveiligen van het eigen grondgebied in alle denkbare scenario's. Ook verleent het Korps assistentie bij rampenbestrijding, bijvoorbeeld bij watersnoden. Verder wordt het Korps vaak ingezet bij cere moniële activiteiten en verleent het ondersteuning bij grote evenementen, zoals de Halve Marathon van Egmond en de Vierdaagse van Nijmegen. Vrijwilliger worden bij Politie Noord-Holland Noord? Heb jij naast je baan nog zin in een andere uitdaging? Dan is werken bij de vrijwillige politie misschien iets voor jou! Politie Noord-Holland Noord is op zoek naar nieuwe politievrijwilligers; mensen met pit, tact en mensenkennis. Vaak worden vrijwilligers ook ingezet bij speciale activiteiten zoals alco hol- en verkeerscontroles. Maar ook bij evenementen zoals jaarmarkten, kermissen, sportevenementen en Koninginnedag. Wil je meer weten over het werk van de vrijwillige politie en wat daarbij komt kijken? Zaterdag 26 juni zijn ervaren vrijwilligers aanwezig op de open dag bij de brandweer in Heiloo. Ook op www.politie-werving.nl is meer informa tie over de vrijwillige politie te vinden. Sinds 2006 heeft de brandweer Heiloo een jeugdbrandweer met enthousiaste leden tussen de 12 en 18 jaar. Om de week op zater dagmorgen tussen 9.00 en 11.30 komt de jeugdbrandweer bij elkaar. Net als bij de 'echte' brandweer leren de jongens en meiden van de jeugdbrandweer precies hoe je veilig een brand kunt blussen. Het is heel belangrijk om alles te weten over vuur, rook, water, blussen en het materiaal. In de afgelopen jaren heeft de jeugdbrandweer door heel Heiloo geoe fend. Alle leden krijgen vooroefeningen een eigen overall, helm, hand schoenen, laarzen en een polo en sweater met het logo van de jeugd brandweer. De jeugdbrandweer helpt niet met blussen bij echte branden en hulpverleningen in Heiloo, maar helpen wel mee bij een open dag of demonstraties, bijvoorbeeld in het timmerdorp. Wil jij ook bij de jeugdbrandweer? Dan is nu je kans! Ben je ondernemend, sportief en heb je een keer in de twee weken op zaterdag van 9.00 tot 11.30 nog niet zo veel te doen, dan past die helm jou misschien wel! Om bij de jeugdbrandweer te komen moet je wonen in Heiloo, dit schooljaar minimaal 12 jaar (zijn) (ge)worden, maximaal 16 jaar oud zijn, minimaal opleidingsniveau VMBO-KB volgen/ gaan volgen en een goede gezondheid hebben. En misschien wel het belangrijkste: je moet enthousiast zijn! Meld je aan op de open dag of vul het aanmeldingsformulier in op www.brandweerheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18