Scandag botdichtheid bij drogist in Limmen ADD BV feliciteert Keurslagerij Snel I Eerste korenfestival Akersloot groot succes Spannend weekend bij Excelsior Limmen REGIO I 23 INGEZONDEN MEDEDELING Wieger is wakker: Spoken Griezels Wandelingen expositie Kunst en Abdijmeubels in voormalige bakkerij Zomertijd in 't Praethuys UITKIJKPOST 23 JUNI 2010 LIMMEN - Osteoeheek houdt op maandag 28 juni een seandag botdicht heid bij Drogisterij Aker aan Kerkweg 29A te Limmen. Veel Nederlanders hebben osteoporose zonder dat ze het weten. Volgens het RIVM (Rijks Instituut voor voorlichting en milieu) één op de drie vrouwen boven de 55. Het is dus verstandig u preventief te laten meten. In tien minuten heeft u inzicht in uw fractuur (botbreuk) risico. Vergoeding: De botsean wordt uit gevoerd door een natuurgeneeskundige of andere erkende therapeut. De scan valt onder alternatieve geneeswijze (aanvullende verzekeringen). Onze therapeut is aangesloten bij de VBAG, waarbij de scan doorgaans wordt vergoed voor 80°/o-100°/o zonder verwijsbrief. Voor meer informatie hierover kunt u bellen naar tel. 053-4313473. Meer informatie en aanmel ding? Osteoeheek is een onafhankelijke instelling die botmetingen verricht door heel Nederland. Raadpleeg www.osteoeheek.nl voor meer informatie. Bij Drogisterij Aker, tel. 072-5053138, kunt u zich aanmelden voor een bot- meting. LIMMEN - Keurslagerij Snel heeft recentelijk zijn gerenoveerde pand aan de Kerkweg 18 in Limmen in gebruik genomen. ADD Architecten BV heeft de nodige tekenwerkzaamheden ten behoeve van de bouwaanvraag ver zorgd. Kleinschalige renovaties behoren ook tot het brede scala van werk zaamheden van ADD. John en Josien de Boer waren van mening dat de ruimte waar hun klanten stonden te klein was, waardoor het op drukke dagen vaak dringen was. Wel gezellig natuurlijk, maar soms ook een beetje ongemakkelijk. John en Josien waren ook van mening dat de winkel niet meer aan de hedendaagse eisen voldeed, zodat het plan ontstond om de sla gerij uit te breiden. De slagerij is uitgebreid en tevens is de werkruimte bij de winkel gevoegd, zodat men kan zien hoe de producten worden voorbe reid. Visueel is de winkel hierdoor veel dieper geworden. Ook is het perso neel door deze uitbreiding meer betrokken bij de klanten en is er zo meer visueel en mondeling contact. De nieuwe winkel heeft hierdoor ook een sociale functie gekregen, omdat de klanten even gezellig met elkaar kunnen praten. John en Josien ontvangen veel positieve reacties en het werkplezier is door deze uitbreiding alleen maar groter geworden. ADD Architecten wenst John en Josien heel veel succes in hun nieuwe onderkomen. EGMOND - Bij de Hoever muziekvereniging Lamoraal van Egmont wordt hard geoefend door de kinderen die na het Scholierenconcert in april zijn begonnen met de opleiding blaas instrument en slagwerk. Toen was het thema 'Wieger wordt wakker' uit zijn droom om trompet te willen spelen. Op zater dagavond 26 juni om 19.30 uur treden zij op tijdens Lamoraal Night of Youth het thema luidt nu: Spoken en Griezels. Dit jaar lijks evenement omvat verder een optreden van Lamoraal's Jeugdorkesten en individuele leerlingen die op verschillende instrumenten en slagwerk solistisch gaan optreden. Kinderen, ouders en grootouders zijn welkom op zaterdagavond 26 juni in Dorpshuis Hanswijk, Egmond aan den Hoef. Informatie: www.lamoraalvanegmont.nl, de toegang is gratis. Aangeleverde foto Veel koren meldden zich na het festival spontaan aan voor de edi tie in 2011. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Muziek liefhebbers uit Akersloot en wijde omtrek werden zondag 13 juni op het Wilhelminaplein in het dorp getrakteerd op een korenfestival met tien ensemb les. Het podium was voor sommige koren, zoals She Sings uit Wognmu en het Aquariuskoor uit Akersloot, wat aan de krappe kant, terwijl klei nere groepen als Track 9 uit Heiloo en ReMix uit Purmerend er alle ruimte op hadden. Het spits werd afgebeten door Popcorn, een ruim dertig leden tellend koor uit Heerhugowaard onder leiding van de Britse dirigente Helen Ostafew. Eén van de nummers die Popcorn zong, was het swingende I've got the music in me. Dat gold niet alleen voor de leden van dit koor. Er kwa men die middag nog negen koren het podium op met mensen die de muziek in iedere cel van hun lijf heb ben. Zoals het eveneens uit Heerhugowaard afkomstige MiXXt, dat bestaat uit negen zangeressen die met Go like Elijah van Chi Coltrane en Never gonna get it van En Vogue bewezen dat ze kunnen swingen. Maar liefst drie koren uit Alkmaar gaven acte de presence: De Stemband, Koor en Co en Cheezzz!. Het organiserende Aquariuskoor trad zelf ook op. Onder leiding van René Swart en begeleiding van Ester Krom en Wido Roorda, bracht de 'thuisploeg' onder meer het vro lijke It's raming man van The Weather Girls en het romantische EGMOND - Gidsen van Historisch Egmond staan op zondag 27 juni om 14.00 uur klaar voor een wan deling van ruim anderhalf uur langs de mooie gevels van het oude cen trum van Egmond aan den Hoef. De gids leidt u ook langs de Slotkapel naar de fundamenten van het oude slot. Hierin zijn de contou ren te herkennen van wat in de geschiedenis is beschreven als 'de grootste en schoonste burcht van Holland' die in 1573 werd verwoest. Ook over de graven van Egmond weet de gids boeiend te vertellen. De beroemdste was graaf Lamoraal, wiens standbeeld precies 12,5 jaar in de Slotgracht staat. Na de wande ling kunt u gratis een expositie hier over zien in het bezoekerscentrum op Slotweg 46. Dit is ook het adres voor de inschrijving om 13.45 uur. Kosten 3,50 per persoon, kinde ren gratis. Meer informatie over de wandeling en over de historie van Egmond op www.historiseheg- mond.nl. De expositie is elke zon dagmiddag tot en met 11 juli van 14.00 tot 17.00 uur gratis te bezoe ken. The Rose van Bette Midler. Organisator Rob Dekker schat dat er op het hoogtepunt van de dag zeker vierhonderd toeschouwers waren. „Het is gewoon onwijs leuk om te zien hoeveel mensen uit de regio bezig zijn met muziek en er hun eigen ding van maken. Veel koren meldden zich vanmiddag al spontaan aan voor editie 2011. Of die er komt besluiten we officieel pas na de evaluatie maar het lijkt de diverse betrokken partijen nu al goed om door te gaan. Het is dus eigenlijk niet de vraag of we door gaan, maar op welke manier." EGMOND - In de voormalige bak kerijwinkel van Burgmeijer aan de Adelbertusweg 2 te Egmond-Binnen wordt vanaf juni de nieuwe galerie van het schildersgenootschap Hallem gehuisvest. De galerie krijgt de naam Hallemhuis III. Nadat eer der het kruisgebouw en de slagerij van Stuifbergen waren ingericht is dit nu de derde locatie waarmee de leegstand een halt wordt toegeroe pen. De drie kunstenaars, Erik Baart, Huug Zentveld en Jos Apeldoorn laten hun schilderijen zien. Maar ook houten beelden, schalen en meubelen zullen in de galerie te zien zijn. De kunst in de galerie is door de grote raampartijen goed te aan schouwen en er kan afgesproken worden om binnen een kijkje te nemen. Ook zal op één zaterdag middag in de maand de galerie opengesteld worden. ALKMAAR - 't Praethuys, centrum voor mensen met kanker en hun naasten, is ook in de zomer geo pend. Stap eens binnen om te kij ken, te luisteren of te informeren. U vindt 't Praethuys op Westerweg 50 in Alkmaar. U hoeft geen afspraak te maken. Openingstijden: maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. U mag ook een familie lid, vriend, vriendin, kennis of buur meenemen. Voor meer informatie over inloop en activiteiten: www.praethuys.nl, info@praethuys.nl, of tel 072- 5113644. Om 16.30 uur namen alle leerlingen hun diploma in ontvangst: Voor diploma A: Jos Boetzkes (trombone), Jeroen Castelein (sna- redrums en mallets), Julia van Diepen (dwarsfluit), Emma van der Geer (dwarsfluit), Céline Heijne (klarinet), Esther Heijne (klarinet), Joyce Levering (bariton), Sven Schoonebeek (klari net), Anne ten Seldam (klarinet), Karei Voorwalt (slagwerk) en Daan van Zeist (slagwerk). Voor diploma B: Randy Bruin (klari net), Tjitske Draafsel (klarinet), Irene Klaver (dwarsfluit), Amy de Leeuw (klarinet), Esther de Leeuw (dwarsfluit), Jos Nolden (trombone), Inge ten Seldam (klarinet) en Allard de Vries (saxo foon). Voor diploma C: Iris de Leeuw (hobo), Dylan de Vries (kla rinet), Lotte van Zeist (klarinet), Marieke van Zeist (dwarsfluit) en Arne Zoon (slagwerk). Aangeleverde foto LIMMEN - Afgelopen weekend werden er bij Muziekvereniging Excelsior Limmen praktijkexa mens voor muziekdiploma's gehouden. Zowel zaterdag 12 als zondag 13 juni zaten van 's morgens vroeg tot ver in de middag vol gepland met leerlingen van Excelsior Limmen die hun praktijkexamen gingen doen. De in totaal 24 deelnemers gingen er voor, om hun diploma A, B of C te behalen. Eerder dit jaar waren er al theorie-examens gedaan en die waren door alle deelnemers gehaald met prima resultaten. In het gebouw van de Muziekvereniging was het stil, om de examenkandida ten alle kans te geven zich voor te bereiden en zich daarna van hun beste kant te laten horen. De exa mencommissie, bestaande uit de docenten van Excelsior; Liesbeth Zonneveld, Maartje Peek, Alex Thijssen en Floris van Tol, hebben alle examens afgenomen en daarvan een kritisch verslag geschreven.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 23