Leerlingen van basisschool Meander onderhouden moestuinen bij GGZ NHN Horeca- en Recreatiebedrijf 't Hoorntje Foto-expositie HAF bij dierenartsen Schaap en De Jong H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Kaarten Timmerdorp helemaal uitverkocht UITKIJKPOST 23 JUNI 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 150 euro ex. BTW. Vooraanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Met laarzen aan komen de leerlingen van groep 3, 4 en 5 van basisschool Meander, samen met hun leer krachten, aangefietst bij het ter rein van GGZ NHN. De planten sla, andijvie en spits kool staan al in de kruiwagen klaar om gepoot te worden. Naast de oude stal (tegenover de brandweer kazerne) zijn moestuinen aangelegd door tien cliënten, begeleid door Jos Houweling van GGZ NHN. De kinderen namen dinsdagmiddag 6 april officieel de tuintjes in gebruik en daarmee is het project om van de oude stal een theehuis te maken met rondom onder andere moestui nen en een vlindertuin, gestart. De leerlingen werden ontvangen in de oude stal. Nico Adrichem, directeur langdurende psychiatrie, vertelt de kinderen: „Een paar maanden geleden bestond deze plek alleen nog maar uit onkruid, inmiddels is er veel veranderd. Cliënten hebben meegewerkt om deze moestuinen aan te leggen. We zijn heel blij dat jullie de tuintjes wil len hebben en gaan onderhouden." Nico Adrichem overhandigt beide groepen een boek waarin ze kunnen lezen hoe ze een groentetuin verzor gen. Van de cliënten krijgen de leer lingen een emmer met tuingereed schap uitgedeeld. De leerlingen hebben op school al een bordje geverfd met hun naam erop. Samen met Jos Houweling en de cliënten gaan de groepen naar de moestui- Deze leerlingen zijn trots op de oogst van hun eigen moestuintje bij GGZ Noord-Holland-Noord. Foto: Nico Adrichem nen toe en mogen zelf een tuintje uitkiezen. De naambordjes worden trots in de moestuinen gezet. Jos Houweling heeft uitgelegd dat de plantjes netjes op een rij mogen worden geplant en dat er cliënten zijn die de kinderen kunnen helpen. Samen gaan ze aan de slag. Wat is het leukste van de moestui nen? Een leerling: „Het planten, maar ook de oogst is natuurlijk heel leuk." Het in gebruik nemen van de moestuinen is het eerste zichtbare resultaat van het project, waarvoor Stichting de Buitenkans is opgericht. Van de oude stal wordt in samenwer king met cliënten een theehuis gemaakt met rondom onder andere moestuinen, een vlindertuin en een speeltuin. Een plek in de buurt waar kinde ren graag met hun ouders, oma en opa op woensdag of in het weekend naar toe gaan. Een plek waar cliën ten van GGZ Noord-Holland-Noord voor dieren zorgen en thee schenken aan gasten die op het terras genieten van de zon. Tekst en foto: Carolien Breed Jetty en Jan Sander, Kerklaan 20, 1921 BL Akersloot, telefoon: 0251- 312120, www.hoorntje.nl,info@hoorntje.nl. AKERSLOOT - Altijd al romantisch willen trouwen midden op het Alkmaardermeer met het voorbijglijdende landschap als decor? De unieke combinatie van varen en feesten is mogelijk bij horeca- en recreatiebedrijf 't Hoorntje in Akersloot. Zelfs de officiële trouwplechtigheid kan in één van de twee schitterende nostalgische partyboten worden voltrokken en al varende, bijvoorbeeld richting Zaanse Schans of Spijkerboor, kan het aansluitende bruiloftsfeest beginnen! Salonboot De Neseh (anno 1913) biedt zitplaats aan maximaal vijftig gasten en het ruime partyschip Claes Horn, met een prachtig terras op het bovendek, aan zo'n honderd gasten. Het is zomaar een voorbeeld, want op het gebied van feesten en partijen zijn allerlei arrangementen (vanaf 25 personen) bespreekbaar bij horeea- en recreatiebedrijf 't Hoorntje. Een feestavond, bedrijfsuitje, jubileum, bruiloftsfeest enzovoort kan naar elk gewenst budget tot in de puntjes ver zorgd worden; met mogelijkheden voor eten en drinken tijdens het varen en/of afgewisseld met een diner of warm en koud buffet in één van de twee sfeervol ingerichte restaurantzalen aan wal. Jan en Jetty Sander runnen bijna 25 jaar het schitterende complex, gele gen aan het Alkmaardermeer. Het voormalige boerenbedrijf, waar Jan's ouders zijn begonnen met roeibotenverhuur en een kleinschalige camping, is stapsgewijs uitgegroeid tot een bloeiend horeeaeomplex met een luxe jachthaven, met ligplaatsen voor privéboten en -jachten, en een naastgele gen recreatiepark. De in stijl verbouwde boerderij -met volop parkeergele genheid- biedt ruimte aan een grote professionele keuken en twee ruime restaurantzalen: 't Achterom en De Zolder. Hier kan men zowel feesten als zakelijke aangelegenheden zoals bedrijfspresentaties houden. De zalen zijn huiselijk ingericht met leuke nostalgische details. Café 't Voorom aan de straatkant is in het weekend geopend en wordt bezocht door menig inwoner van Akersloot. De varende feestvariant werd begin jaren negentig aan het horecabedrijf toegevoegd. Jan en Jetty hebben hiertoe eerst een rondvaart boot gehuurd. Jetty: „Toen bleek dat hier vraag naar was, hebben we de Claes Horn aangeschaft. Ook na vergroting van het schip oversteeg de vraag onze capaciteit en uiteindelijk hebben we salonboot De Neseh erbij gekocht." De twee partyboten liggen aangemeerd in de jachthaven en zijn voorzien van alle gemakken. Tijdens de zomermaanden worden er op bepaalde dagen ook losse rondvaarten gehouden. De salons van beide schepen zijn gezellig ingericht met tafels en stoelen, waar men comfortabel kan genieten, en een bar. Jetty: „We verzorgen feesten aan boord met alles erop en eraan, zoals koffie met gebak, borrelen met hapjes, livemuziek, Noord-Hollandse Theeleuterij -een locale variant op high tea-, broodtafel, buffet en dergelijke. Het is mogelijk om een compleet arrangement aan boord te verzorgen, maar het feest/diner kan, eventueel gecombineerd met een mooie vaartocht, ook in één van de twee zalen worden gehouden. Ons hechte en ervaren team van medewerkers verwelkomt u graag voor een geslaagd feest!" HEILOO - Sinds 16 juni expose ren vijf leden van de werkgroep Seriefotografie een aantal van hun recente werken in de wachtkamer van de dierenart senpraktijk Schaap en De Jong, Commandeurslaan 1 in Heiloo. U ziet van elke fotograaf een serie van vijf bij elkaar horende foto's (thema's). Daardoor versterken de foto's elkaar. Voor een deel van de foto's is rekening gehouden met de ambiance waar de foto's tentoonge steld zijn. Het loont zeker de moeite even bij de dierenartsenpraktijk binnen te wippen om al dit moois te beschouwen. Openingstijden: van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 20.00 uur en op zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Op zaterdag 19 juni rond 01.30 uur streken de eerste mensen neer voor de deuren van de Ypsalon aan De Hucht in Heiloo, om de felbegeerde toegangskaarten voor het Timmerdorp 2010 te kunnen bemachtigen. Omdat de vraag naar kaarten nog steeds groter is dan dat er kaarten beschik baar zijn is het zaak er vroeg bij te zijn, want op is op! En dus groeide er vroeg in de ochtend een lange rij geduldig wachtende en de regen trotserende ouders en kinderen, die de tijd lezend, gamend, voetballend of gezellig kletsend doorbrachten. Om stipt 10.00 uur gingen de eerste kaarten 'over de toonbank' en werd het lange wachten beloond. Wanneer u onverwacht een toegangskaart voor Timmerdorp over heeft, adviseert de organisatie u om op dinsdag 17 augustus rond 09.30 uur naar het parkeerterrein van Timmerdorp te komen. Dit is ook de plek waar iedereen die geen kaarten heeft weten te bemachtigen zich zullen verzamelen. Foto: Ricardo Marcker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5