Feestelijk Open Huis bij tandartspraktijk Borst Kunst in Heiloo leidt ook naar de Wereldwinkel Juf Brigit neemt afscheid H E I L O O INGEZONDEN BRIEF Wat zie ik in het Stationscentrum Voetbalgametoernooi bibliotheek verplaatst ln Memoriam: Paul Pesser Eetgroep Gezelschapsbank In de vitrine Partnerverlies Zondagmiddagcafé Nordic Walking Lezing strandwal Mandala tekenen Schilderen Introductiecursus Golf Bridgeles Wonen Plus Heiloo Middagsluiting Stichting Welzijn Heiloo vraag extra subsidie Nieuwe cursusgids UITKIJKPOST 23 JUNI 2010 Uw brief mag niet meer dan 200 woorden bevatten, geen op personen gerichte verwijten en aanvallen bevatten, politieke partijen mogen hun discussie in de raad niet voorzetten via de Uitkijkpost. Uw inge zonden brief mag niet al eerder in andere media zijn geplaatst en anonieme brieven worden niet geplaatst. Tenslotte behoudt de redactie zich immer het recht voor om brieven in te korten, gedeeltelijk - of niet te plaatsen. Ruim twee jaar wonen we in het Stationscentmm. We wonen op een overzichtelijk punt. Zodoende zie ik veel. Ik zie kleine kinderen niet lopen, maar huppelen. Ik zie vrou wen heel vaak hun haar fatsoene ren, het moet tenslotte goed zitten! Ik zie mensen enorm genieten van een heerlijk ijsje bij ons aan de over kant. Ik kan genieten van een echt paar met drie meisjes die duidelijk laten blijken dat ze van elkaar en van de kinderen houden. Ik zie een man, wachtend op zijn vrouw die uit de trein komt. Een innige omhelzing geven ze elkaar en ze laten blijken dat ze blij zijn. Dat ontroert me. We hebben een prachtig voortuintje. Daar zorgt Henk Scholten voor. Net elke dag weer een andere kleur van bloemen. In het weekend gebeuren er nog wel eens dingen door de jeugd, die het daglicht niet kunnen verdragen. Maar de burgemeester heeft dat onlangs stevig aangepakt. Daardoor is het stukken verbeterd. Het is goed wonen in het Stationscentrum. De taal van het lichaam liegt nooit. Elk mens is net weer even anders. Hier zou ik wel honderd willen worden. Het ver veelt nooit en het voelt goed. Agnes Bakker Zut Heiloo HEILOO - Ben je gek van voetbal en van garnen, dan moet je je opge ven voor het voetbalgametournooi op zaterdag 3 juli in Bibliotheek Heiloo. Je speelt een halve competi tie met maximaal zeven tegenstan ders. En voor de winnaar staat een beker klaar! Van 10.30 tot 12.00 uur: 8 tot 12 jaar, van 12.00 tot 13.30 uur: 12 tot 16 jaar. Deelnamekosten bedragen 1,-. Daarvoor krijg je ook nog één keer drinken. Opgave: Bij de klantenser vice van de bibliotheek. Reserveren is ook mogelijk via www.biblio- theekheiloo.nl of tel. 072-5330670. HEILOO - In de afgelopen maanden is er heel wat veranderd aan de al zestig jaar bestaande tandartspraktijk op de Heerenweg 36 te Heiloo (bij 't Loo). De praktijk is per 1 februari overgenomen door tandarts Jasper T.A.C. Borst. Het druk bezochte open huis op 12 juni bood collega's, patiënten, familie en belangstellenden de mogelijkheid om het resultaat te bekijken. Jasper Borst, opgegroeid in Castrieum, is na zijn afstuderen in 2002 aan de VU te Amsterdam parttime universitair docent aan de UvA geweest en heeft als tandarts in middelgrote groepspraktijken gewerkt. Als algemeen practi cus heeft hij zodoende een brede ervaring opgebouwd. De praktijk is bereikbaar op maandag tot en met donderdag en op vrij dagochtend op tel. 072-5330756, keuze 1. E-mail: info@tandartsborst.nl, www.tandartsborst.nl. Binnen de praktijk is nu ook een tweede behandelka mer gerealiseerd waar op maandag, dinsdag en donderdag vrijgevestigd mondhygiënist Joyce Landman haar praktijk voert, tel. 072-5330756, keuze 2. E-mail: infomondhygiënist-landman.nl. HEILOO - De Kunstödaagse die in Heiloo gehouden wordt van 22 tot en met 27 juni leidt u langs verschillende winkels, waaronder de Wereldwinkel aan de Stationsweg. Tijdens dit kunstevenement zullen de aquarellen van Marleen de Vries te zien zijn in de etalage van de Wereldwinkel. Vanwege de feestelijkheden zal de Wereldwinkel Heiloo ook op zondag 27 juni geopend zijn, van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 26 en zondag 27 juni kunt u in de winkel van een kopje Fhir Trade koffie genieten. In de maand juni: 10% kor ting op al het glaswerk. Chutneysauzen en kruidenmolens zijn dan voordelig geprijsd. De daarbij behorende recepten op kaartjes kunt u meenemen uit de winkel: couscous met kip en tomatenehutney en van de brochette met tapenade en sardines. De maandaanbieding voor juli is: kokosmelk, ananas, Tibetaanse noedels en in juli zal de zomeropruiming van start gaan. Tot kijk bij de kunst en de koopjes bij de Wereldwinkel Heiloo, Stationsweg 105. HEILOO - Ongeloof, ontsteltenis, onmacht, onbegrip, maar vooral boosheid. Dat alles overheerste bij het vernemen van het trieste bericht van het overlijden van Paul Pesser (op de foto rechts), 39 jaar jong. Jarenlang heeft Paul met de Fanfare Showband Heiloo de bevolking bij lief en leed (hij speelde vaak op zijn trompet de 'Last Post' bij de dodenherdenking) ten dienste gestaan. Vele jeug dige muzikanten hebben het 'vak' van hem geleerd. Hij was de drij vende kracht achter de activiteiten van buurthuis het Oosthonk; was de grote (mede) organisator van de Oranjefeesten in Plan Oost en zijn naam was steevast verbonden aan de vele darttoer- nooien aldaar. Troostende woorden voor zijn ouders, die na het eerdere overlijden van hun andere zoon, nu ook Paul verhezen, schieten méér dan tekort! Bart de Vries, oud-voorzitter Fhnfare Showband Heiloo HEILOO - Op 1 juli neemt juf Brigit Goedhart-Warnaar na 41 jaar als leerkracht te hebben gewerkt, afscheid van het onderwijs. orkest. Veel kinderen hebben leren lezen van juf Brigit. Op donderdag 1 juli kunt u van 15.30 tot 16.30 uur afscheid van haar nemen tijdens een receptie. De laatste 22 jaar heeft zij met veel plezier gewerkt in vooral de groepen drie en vier van de Benedietussehool in Heiloo. Juf Brigit kwam in 1974 uit Emmeloord in Heiloo werken op de Lidwinasehool aan de Pastor van Muijenweg. Daarna ontstond de fusieschool Maria Lidwinasehool en werkte zij als leerkracht onder het schoolbestuur van Heiloo. In 1988 werd ze benoemd op de Benedietussehool aan de Hasebroekweg 21. Zij heeft de oprichting van Stichting Kaprion meegemaakt die ook weer fuseerde en Stichting Flore werd. Als muzika le juf werd zij al snel ingezet voor het verzorgen van de blokfluitles- sen en daarmee werd zij één van de dragers van het Benedietus-sehool- STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Dinsdag 29 juni om 17.30 uur gaat de Gezelschapsbank naar restaurant het Wapen van Egmond-Binnen. Wie mee wil: opgave bij c.spit@welzijnheiloo.nl. In de vitrine van het Trefpunt nog tot 30 juni prachtige bloem stukken van originele zijdebloe- rnen, gemaakt door Froukje Bangrna. Dinsdag 6 juli van 13.30 tot 15.30 uur houdt de Lotgenoten Contactgroep Partnerverlies haar maandelijkse bijeenkomst in het Trefpunt in Heiloo. U bent van harte welkom, ook als u eens de sfeer wilt komen proeven. Meer informatieouderencoach@ wel- zijnlieiloo.nl Entree inclusief con sumptie 5,-. Zondag 11 juli en 1 en 22 augustus vanaf 13.30 uur in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemerstraatweg. Iedereen is welkom om met andere allerlei spellen te doen, of gewoon gezellig samen te zijn. En bij goed weer zit men buiten! Vanaf dinsdag 17 augustus vanaf 09.30 uur: korte cursus van vier lessen van een uur speciaal voor mensen die slecht ter been zijn. In een klein groepje leert u looptech nieken. Vertrek vanaf de parkeer plaats aan de Nijenburgerweg. Kosten 27,50 inclusief huur wal- kingstokken. Donderdag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 lezing door Lia Vriend over de 5000 jaar oude strandwal waarop Heiloo gelegen is. Van 10.00 tot 12.00 lezing, van 13.00 tot 16.00 fietsen tussen Heiloo en Akersloot om te zien hoe gevarieerd het landschap is en hoe de waterhuishouding geregeld wordt, 19,-. Maandag 6 september van 10.00 tot 12.00 guur eeft Saskia Janssen een kennismakingswork shop mandalatekenen. Kosten 10,- inclusief materiaal. Vanaf woensdag 8 september van 09.30 tot 11.30 schildercursus voor beginners van 6 weken door Trudie Buis. U hoeft niets mee te nemen! Kosten: 55,-, inclusief materiaal. Vanaf maandag 30 augustus van 10.00 tot 10.50 uur op het golfter rein Heiloo korte cursus golf. U krijgt les van een golfprofessional, die u in vijf lessen met alle slagen laat kennismaken. Vijf lessen voor 80,- inclusief clubhuur en ballen. Vanaf zondagmiddag 12 septem ber van 13.30 tot 16.30 uur om de 14 dagen in het zondagmiddagcafé in het Trefpunt bridgeeursus voor beginners (alle leeftijden). De cur sus wordt gegeven door een leraar van de Nederlandse Bridgebond, de heer Ton Mooy en bestaat uit 15 lessen. Cursusprijs €88,50. Zelfstandig blijven wonen wil iedereen. Ook als u ouder wordt, langdurig ziek of gehandicapt raakt. Extra aandacht en onder steuning kan dan nodig zijn. WonenPlus Heiloo geeft die aan dacht voor 19,20 per jaar en neemt daarvoor sommige zorg van u over en bemiddelt bij werkzaam heden of diensten van vrijwilligers en commerciële aanbieders. Gratis informatie pakket? Stuur een mail naar c.spit@welzijnheiloo.nl. Het kantoor van Stichting Welzijn Heiloo is van maandag 12 juli tot maandag 2 augustus 's mid dags gesloten. De Stichting Welzijn Heiloo betaalt al jaren een deel van de personeelskosten uit eigen, door goed beleid extra vergaarde middelen. De afgelopen twee jaar lukt dat, ondanks bezuinigingen, niet meer en ook voor 2011 ver wachten zij deze kosten niet te kunnen dragen. Reden om een lid maatschapssysteem in te voeren, maar ook om de gemeente om een relatief kleine extra verhoging van de subsidie te vragen. Onze nieuwe cursusgids is ver schenen, boordevol activiteiten op het gebied van beweging, inspira tie, creativiteit en educatie. Gratis af te halen bij de receptie van het Trefpunt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7