HSV Limmen nieuws Druk weekend voor turnvereniging GTH Medailles voor Trias atleten tijdens Nederlands kampioenschap junioren Boscrossers profiteren van mooie eigen baan sport 19 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Onderlinge wedstrijd voor turnsters en springgroep De trampolinegroep deed voor het eerst mee aan onderlinge wedstrijd In een snikheet Zwolle liep Lisanne de Witte zondag ver voor de anderen uit Laura verpulverde haar persoonlijk- en clubrecord met bijna een seconde TURNEN EN TRAMPOLINESPRINGEN HEILOO - Op zaterdag 19 juni kwamen de deelnemers aan de jaarlijkse onderlinge wedstrijd naar de gezellige sportzaal in Dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Gelet op het aantal deelnemers werd het voor de organisatie een lange, maar wel een leuke dag, want het was duidelijk zichtbaar dat de deelnemers met veel plezier aan dit evenement deelnamen. Naast de medailles is er in iedere categorie een wisselbeker te winnen voor degene met de meeste punten. Dit jaar is de wisselbeker bij de jongste selectiemeisjes gewonnen door Emma Henriët en bij de oud ste selectiemeisjes door Myrthe Wols. Bij de jongste meisjes recre anten is de wisselbeker verdiend door Noa Blokdijk en bij de middel ste meisjes neemt Aimabel Jonkhart de beker mee naar huis. Bij de oudste meisjes werd de beker gewonnen door Stella Janssen. De trampolinegroep deed voor het eerst mee met de onderlin ge wedstrijd. Trainer Patrick Warmer (tweede op het NK tram polinespringen) gaf een demonstra tie. Hij sprong tot aan het plafond en liet met het grootste gemakt alle maal salto's en schroeven voor- en achterover zien. Hij zweefde alsof het niets was boven in de sporthal. Het was adembenemend om te zien. De wisselbeker trampolinespringen gaat dit jaar naar Myrthe Wols. Myrthe zit bij de selectie en bij de trampolinegroep en dat doet ze het dus allebei heel erg goed. De afslui ting van de dag waren de jongens die maar liefst zes onderdelen moesten turnen. Bij de jongens werd de wisselbeker met overmacht weer gewonnen door Flip de Jong. Dit is al de tweede keer dat Flip de beker wint. Uissen de verschillende wedstrijdonderdelen door was en nog een attractieve demonstratie van de Streetdaneegroep. De jonge enthousiaste streetdan- sertjes lieten zien dat dansen ook zeer zeker sporten is. Bij de spring groep is de wisselbeker overhan digd aan Jasmijn Lesterhuis. Een deel van de springgroep had de dag ervoor nog meegedaan aan de District kampioenschappen Groepsspringen. Trainster Melanie had twee groepen, meisjes en junio ren, ingeschreven voor deze kampi oenschappen en niet zonder succes. Op vier verschillende onderdelen werd gestreden om het eremetaal. Het jonge enthousiaste team van de meisjes, waarvan de meeste deel neemsters voor het eerst aan een wedstrijd 'buiten de deur' meede den, liet een sterk staaltje zien en behaalde een mooie derde plaats in een sterk deelnemersveld. De dames van de junioren hebben al vaker meegedaan en dat was te zien. Geroutineerd voerden zij hun sprongen uit. Helaas werd bij een onderdeel minitramp-Pegasus de keuzesprongen niet optimaal benut, maar voor het eindresultaat maakte dat niets uit. De junioren wonen de eerste prijs in deze categorie. Binnenkort staan de foto's op www. gth-heiloonl. HENGELSPORT HEILOO - Zondag 27 juni werd de vijfde wedstrijd gevist in de witviscompetitie van Limmen. Viswater was de grote vijver in plan Oost te Heiloo. Er kwamen twaalf vissers naar deze stukswed strijd. De vangsten waren matig tot slecht, twee vissers sprongen er echter uit: Jan Walta met 75 stuks en René Levering met 56 stuks. De overige vissers hadden moeite om wat te vangen. Opmerkelijk was verder nog dat Peter van der Heijdt tot twee keer toe een dikke paling aan de haak kreeg. De laatste van de twee werd gevangen en was ruim 60 centimeter lang. A-groep: 1. J. Walta 75 stuks, 2. R. Levering 56 stuks, 3. H. Serlijn 29 stuks. B-groep: 1. R. Fhasse 25 stuks, 2. D. van der Ven 22 stuks, 3. M. Bakkum 10 stuks. De volgende wedstrijd is op zon dag 11 juli, een combiwedstrijd in de Ursemmervaart. De springgroep heeft succesvol deelgenomen aan het districtskampioenschap Springen. Aangeleverde foto Lisanne de Witte, Laura de Witte en Dennis Barnhorn behaalden alle drie een podiumplaats tijdens de Nederlandse junioren atletiek kampioenschappen in Zwolle. Aangeleverde foto ATLETIEK HEILOO - Tijdens de Nederlandse junioren atletiek kampioenschappen te Zwolle hebben drie av Triasatleten Lisanne de Witte, Laura De Witte en Dennis Barnhorn voor podium plekken gezorgd. Lisanne De Witte won weer goud op de 400 vierhonderd bij de Meisjes A (tot en met 19 jaar). Al jaren is Lisanne de grote favo riete voor de titel. De laatste jaren maakt ze telkens haar favorietenrol waar. In een snikheet Zwolle liep ze ook zondag ver voor de anderen uit en liep uiteindelijk haar tweede beste tijd ooit gelopen 56.13 secon den. De 17-jarige De Witte heeft nu haar pijlen gericht op het NK senio ren dat over drie weken wordt geor ganiseerd in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Vorig jaar behaalde ze daar de vijfde plaats. Haar zus Laura was de verrassing van het Nederlands kampioenschap. De nog maar 14-jarige atlete won een bron zen medaille bij de Meisjes B (tot en met 16 jaar) op de 200 meter Laura verpulverde dan ook haar persoon lijk en clubrecord met bijna een seconde (25.20 seconde) De dag ervoor miste ze net de finale van de 100 meter. In de halve fmale van de 100 meter liep ze 12.70 seconden. Dennis Barnhorn behaalde bij het speerwerpen bij de jongens A een bronzen medaille. Dennis heeft afgelopen jaar veel progressie geboekt en wierp dit jaar al over de 62 meter. De pupil van trainer Piet Singer wilde dan ook niets liever zijn laatste junioren jaar afsluiten met een medaille tijdens deze kampioenschappen. Hoewel hij niet tevreden was over zijn afstand 56.48 meter behaalde hij wel de bronzen medaille. De 14-jari- ge Job Beintema liep bij de B junio ren de 110 meter horden. Beintema plaatste zich voor de finale doordat hij zijn serie met overmacht won in 15.25 seconden. Tijdens de finale eindigde de Trias atleet uiteindelijk op een keurige zesde plaats met een tijd van 15.22 seconden. Lenneke Stam behaalde bij de Meisjes B de halve finale op de 400 meter. Lenneke die terugkomt van een blessure heeft dit jaar als doel om onder de minuut te lopen. In de serie liep Lenneke een persoonlijk record van 60.81 seconden. 30 juni 2010 HPUfl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19