Heilooër Kunst6Daagse een compleet evenement H E I L O O V "Ik streef naar r perfectie. Zeker bij een uitvaart." 3 Associatie Uitvaartverzorging Schuurbrand aan Oosterzijweg Afsluiting Hoog en Laag De mensW v Vertrouw* d van Associatie Uitvaartverzorging, ichtbij.^ www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 30 JUNI 2010 HEILOO - Vrijdagochtend omstreeks 04.00 uur schrokken de bewoners van een woning aan de Oosterzijweg wakker van een knetterend geluid. Het bleek te gaan om een flinke brand in hun achtertuin. Een tuinhuisje, een schuur en enkele bomen ston den in lichterlaaie. Om de woning en een woning met een rieten dak te beschermen tegen vliegvuur werd door de brandweer een watergordijn aangelegd. De schuur en het tuinhuisje brand den tot de grond toe af. De oorzaak van de brand is nog onbe kend. Aangeleverde foto Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces Gerrit Zeeman, directeur Stichting Welzijn, de nieuwe wethouder mevrouw Schmalschlager, burgemeester Hans Romeyn en Saskia Sengers, scheidend coördinator van de Kunstödaagse, voor het indrukwekkende interactieve beeld ScrapZ. Foto: Ricardo Marcker HEILOO - GP Groot is bezig met het woonrijp maken van het laatste gedeelte van nieuwbouwplan Hoog en Laag. Om een aansluiting te kun nen realiseren sluit men de ingang vanaf de Westerweg tijdelijk af voor alle verkeer. Maandagochtend om 07.00 uur is men begonnen met de werkzaamheden voor het maken van een aansluiting van het straat werk met de Westerweg. De huidige verharding breekt GP Groot op. De werkzaamheden duren naar verwachting twee weken en zijn uiterlijk 9 juli om 15.00 uur afge rond. Bewoners en bestemmings verkeer kunnen tijdelijk gebruik maken van de fietspadverbinding naar de parkeerplaatsen van de NS (hellingbaan). Deze tijdelijke in-/ en uitrit is niet toegankelijk voor vrachtverkeer. Men probeert de overlast tot een minimum te beper ken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de uitvoerder, de heer M. van Beek, tel 06- 51345641. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maandag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en mogelijk heden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 17.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma di 08.00 -12.00 13.00 -17.30 uur wo do 09.00 -12.00 13.00 -16.30 uur vrijdag 09.00 -12.00 13.00 -14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. senteren, mede doordat meer spon sors zich hebben verbonden aan de KunstöDaagse en door spontane medewerking van zeer veel enthou siaste mensen, bedrijven en instel lingen," aldus Sengers. „De hal van het tenniseentrum biedt volop ruim te en licht om het werk van de 19 deelnemers aan de expositie op een overzichtelijke manier tentoon te stellen." Het centraal geëxposeerde, reusachtige, interactieve beeld ScrapZ van Ybo Brouwer, zeer in trek bij de jeugdige bezoekers, illustreerde dit gegeven prachtig. Tijdens de opening ontving Sengers uit handen van Theo Hes, voorzitter van de Rotary club, een cheque ter waarde van 2500,-, de opbrengst van de jaarlijkse Rotary filmavond bestemd voor de KunstöDaagse! Overal in het dorp waren uiteen lopende kunstuitingen te bewonde ren en te beluisteren. Zoals een optreden van Heilooër sopraan Karin ten Cate in de Witte Kerk of oud-journaallezer Eugène Herlaar, die voordroeg uit werk van Ans Wortel en eigen werk. De verschil lende workshops werden goed bezocht. Vele ervan waren voor aan vang van het evenement reeds vol geboekt. Een recordaantal van 95 kunstenaars deden afgelopen week einde mee aan de Kunst- en muziek- route. Ook veel winkels en bedrij ven hadden hiervoor expositie ruimte beschikbaar gesteld. Per fiets of met Buurtbus Heiloo was de route voor iedereen bereik baar. Tijdens de afsluiting van de Kunstödaagse waren ongeveer tachtig aanwezigen die hebben genoten van de afsluitingsaet en de kunstamuze. Het winnend lotnum mer waar het schilderij van de ope ning naar toe gaat is nummer 41. De eigenaar van het lot was helaas niet aanwezig, maar kan contact opnemen met de organisatie (kunst- zesdaagseheiloo@gmail. com) Het was een emotionele afsluiting omdat Saskia afscheid heeft geno men als coördinator van de Kunstödaagse. „Het is de laatste keer geweest dat ik het heb georga niseerd. Ik heb besloten te stoppen zodat ik meer tijd in mijn eigen bedrijf kan besteden. Ik kan terug kijken op een fantastische tijd, waarin we van niks zijn uitgegroeid De zandsculpturen van Inez Muhren bij De Dors waren van strandzand gemaakt. Foto: Ricardo Marcker naar een geweldig kunstevenement. Mede dank zij de enorme inzet van 'mijn' team van 18 vrijwilligers. En wie weet kan ik volgend jaar deelne men als kunstenaar aan de Kunstödaagse." HEILOO - Heiloo is een kunst hal rijker! Het overdekte ten- niscentrum aan De Dors fun geerde zes dagen lang als Heilooër kunstcentrum en bleek een uitstekende locatie voor de uiteenlopende kunst ontmoetingen. Mensen wisten het te vinden, want ruim 1400 bezoekers is het dubbele ten opzichte van voorgaande jaren. Dinsdag 22 juni barstte de KunstöDaagse van Heiloo los, waar na liefhebbers zes dagen lang kon den genieten van een verscheiden heid aan kunst, muziek en literatuur. Velen waren afgekomen op de fee stelijke opening van de expositie aan De Dors, waarbij burgemeester Hans Romeyn het startschot gaf door met vaste hand het penseel te hanteren. Feilloos en trefzeker schetste hij spontaan het astrologi sche teken van de zon op het sehil- dersdoek! De gastsprekers compli menteerden Saskia Sengers en haar team van vrijwilligers met de profes sionele opzet van het evenement. Een van de tentoongestelde beelden. Foto: Ricardo Marcker Vanaf september vorig jaar zijn zij hard in touw geweest om de KunstöDaagse ook dit jaar weer tot een succes te maken. „We kunnen een mooi en compleet geheel pre- Ilse de Vaal, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3