Gemeente Castricum huldigt Maarten Stekelenburg op 14 juli Een luchtig Slot in de Slotkapel X Nieuwe kanoroute Limmer Die geopend Brand bij mortuarium Akersloot Vlinder- en libelledag in Uilen vanger regio 15 NIEUWS UIT DE REGIO ■MfêsCarj Geslaagd Het is weer timmerdorptijd in Egmond! 14 JULI 2010 LIMMEN - Maarten Stekelenburg, keeper van het Nederlands voetbalelftal dat afgelopen weken deelnam aan het WK in Zuid-Afrika, wordt vanavond, woensdag 14 juli in zijn woon plaats Limmen gehuldigd door de gemeente Castricum. Loco-burgemeester Christel Portegies en sportwethouder Bert Meijer ontvangen hem voor een officieel moment op het plein bij De Burgerij, Dusseldorperweg 103. Dat gebeurt tussen 19.00 en 19.30 uur. Stekelenburg speelde in alle zeven wedstrijden van het toernooi. Alleen de laatste, finale wedstrijd bracht het Nederlandse team geen over winning. De gemeente Castricum waardeert de sportieve prestaties van haar keepende inwoner. Dat laat zij blijken door hem officieel te ontvangen nu hij weer in zijn woon plaats is teruggekeerd. De keeper wordt ingehaald vanaf kruispunt Visweg/Rijksweg (rond 18:30 uur), en de intocht voert langs de route Visweg, Dusseldorperweg, kruising Kerkweg. Inwoners van de gemeente en andere belangstellenden zijn van harte welkom om langs de route of bij de huldiging bij De Burgerij aanwezig te zijn. In verband hier mee wordt het kruispunt Kerkweg/ Dusseldorperweg tijdelijk afgeslo ten voor doorgaand verkeer tussen 18.30 en 19.30 uur. EGMOND - Slotkapel zet de traditie voort! In de eeuwen oude, prachtig gerestaureerde Slotkapel in Egmond aan den Hoef, bent u zondagavond 18 juli welkom om een klein uurtje te genieten van muziek, proza en poëzie onder de noemer 'Een luchtig Slot'. Dit jaar is het thema 'Zomer in de polder'. De muziek wordt verzorgd door Wim Noteboom op piano en Mark Zandstra op viool. Het altijd weer verrassende natuurarrange- ment komt van de hand van Ans Zwart. Samenstelling en presenta tie: Map Blijleven. De avond begint om 20.00 uur, de deur is om 19.30 uur open. De toegang is gratis; voor koffie of thee wordt een kleine ver goeding gevraagd. LIMMEN - Onze (oud-)plaats- genoot Jan Nanne is geslaagd voor zijn opleiding Media en Entertainment Management op de Hogeschool InHolland te Haarlem. Jan is oud-leerling van basisschool Sint Maarten te Limmen en Jac. P. Thijsse College te Castricum. EGMOND - De vakantie is weer begonnen en dus is er weer Timmerdorp in Egmond aan den Hoef. De hele week hebben meer dan 200 kinderen met veel inzet en plezier gesleept, gezaagd en getim merd aan hun bouwfantasieën op het thema: 'Amerika'. Als u het resultaat wilt zien, dan kan dat op donderdagavond 15 juli van 19.00 tot 20.30 uur. Dan is er namelijk de traditionele vrijmarkt waar u de bouwwerken kunt bewonderen en de kinderen u zullen proberen te verleiden aan hun speciale spelletjes mee te doen of hun waren te kopen. Via de Hyves http://jeugdbelangeneadh.hyves.nl kan het wel en wee van Timmerdorp worden gevolgd, ook zijn er foto's te zien. Aangeleverde foto De nieuwe kanoroute verbindt de dorpskernen van Castricum, Akersloot en Limmen en voert tussen de weilanden door over de Schulpvaart, het Limmer Die en het Kerkmeer. Aangeleverde foto REGIO - Onder grote belang stelling opende wethouder Portegies woensdag 7 juli de Castricumse kanoroute Limmer Die. De nieuwe kanoroute verbindt de dorpskernen van Castricum, Akersloot en Limmen en voert tus sen de weilanden door over de Schulpvaart, het Limmer Die en het Kerkmeer. Op diverse plaatsen zijn kanosteigers aangelegd en de gehele route, met afstanden van vijf tot tien kilometer, is gemarkeerd met bord jes. De wethouder sprak een bont gezelschap toe. 45 Kanovaarders van diverse kanoverenigingen uit de omgeving maakten van de gele genheid gebruik om de nieuwe kanoroute te verkennen. Daarnaast waren er onder de belangstellenden diverse raadsleden en de burge meester. Na het openingswoord van de wethouder werden de kano's te water gelaten en werd er lustig op los gepeddeld. Ook de wethouder en de burgemeester lieten zich niet onbetuigd en maakten een kano tochtje. Het feest werd opgeluisterd door een accordeonist en onder het genot van een hapje en drankje werden de sportievelingen toege wuifd. De wethouder overhandigde het eerste exemplaar van de folder van de kanoroute aan burgemeester Emmens-Knol, die voorzitter is van het programma Samenwerken in het Groen (SWIG). Een folder van de kanoroute is verkrijgbaar bij de twee kanover huurbedrijven die langs de kanorou te zijn gevestigd. De folder is ook af te halen bij de gemeentelijke locatie in Limmen en bij de bibliotheken in de gemeente. AKERSLOOT - Waar rook is... Zo luidde de wel heel toepas selijke titel van een boek dat deel uitmaakte van een hoop papier dat betrokken was bij de buitenbrand die vrijdag 9 juli woedde tegen de gevel van het mortuarium aan de Mozartlaan in Akersloot. Kinderen hadden in de bosjes tegen de gevel een hut gebouwd, welke nog door onduidelijke rede nen vlam had gevat. De vlammen die bij aankomst van de brandweer al boven het dak van het mortua rium uitkwamen, waren gezien door personeel van het aangrenzende bejaardentehuis. Deze reageerde adequaat door een handmelder van het brandmeldsysteem in te druk ken. Hierdoor dacht de brandweer in eerste instantie dat het ging om een binnenbrand in het bejaardente huis. Door de snelle opkomst van de brandweer werd erger voorkomen, de boeidelen van het dak stonden al in brand, welke met twee stra len hoge druk snel waren geblust. Binnen hing alleen een lichte rook- geur welke door de ventilatieroos- ters binnen was gekomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13