Max wint DVD-speler bij Rietveld Makelaars Vlinder- en libelledag in de Uilenvanger Feestvreugde na herexamens op Bonhoeffer, Jac. P. Thijsse en Clusius Vertrek nadert voor deelnemers van Fietsen naar Burkina Faso Feestvreugde na herexamens op Jac P. Thijsse, Bonhoeffer en Clusius College REGIO 15 INGEZONDEN MEDEDELING UITKIJKPOST 14 JULI 2010 LIMMEN - Onder het genot van limonade en een feestelijk gebakje heeft Max Couwenberg uit Limmen zijn DVD-speler opgehaald bij Rietveld Makelaars. Tijdens de jaarmarkt was Max de enige die in één serie met de gouden ballen twee keer het 15 punten gat wist te vinden. Op die manier scoorde hij 30 punten en was daarmee de winnaar. Max speelt in D2 van Limmen en wil graag profvoetballer worden. Zo te zien heeft hij daar het talent voor in huis! Samen met zijn trotse opa en makelaar Erik Niernan ging Max op de foto. Namens alle medewerkers van Rietveld Makelaars heel veel plezier met je DVD-speler! REGIO - Op zondag 18 juli staat de omgeving van natuurcentrum de Uilenvanger van 10.00 tot 16.00 uur geheel in het teken van vlinders en libellen. Het evenement is geschikt voor het hele gezin. Er zijn geen kosten aan verbonden. U hebt alleen een toegangskaart voor het duin nodig. Vlinders zijn mooi en spreken tot de verbeelding. De gedaante verwisseling waarin de kruipende, vaak onopvallende rups verandert in de opvallend fraaie en vliegende vlinder is heel bijzonder. Libellen worden vaak gerekend tot de enge beesten die steken en bijten. Kenners van deze beestjes laten zien dat dit geheel ten onrechte is. In en rond de Uilenvanger fladdert u van de ene naar de andere activiteit om alles over vlinders en libellen te leren. In de eerste plaats door ze goed te observeren. Via de ogen van bewogen gidsen en macrokijkers opent zich een nieuwe wereld. De fijnste details laten zich ineens goed bekijken: bijvoorbeeld de roltong waarmee vlinders nectar drinken of de facetogen van de libelle waarmee ze supergoed kunnen zien. Ook ver tellen deskundigen van alles over de leefwijze van de verschillende in het duin voorkomende soorten. Bij diverse stands van onder ande re de Vlinderstichting, Landschap Noord-Holland, bezoekerscentrum de Hoep, het IVN en de KNNV is er alle gelegenheid tot vragen en ont dekken. Kinderen kunnen meedoen aan een quiz met leuke prijzen, zich laten schminken of hun eigen vlin derfiguur uitzagen. Ook treedt tus sen 14.00 en 15.00 uur de veel geprezen verhalenverteller Eric Borrias op met het stuk Erik of het Klein Insectenboek. De Uilenvanger is te vinden aan de Uilenvangersweg gelegen in het duingebied van Bergen, bereik baar vanaf de Zeeweg van Bergen naar Bergen aan Zee. Het terrein is prima te bereiken per fiets. Komt u met de auto, dan kunt parkeren op parkeerplaats Uilenvangersweg. REGIO - Veel blije en opgeluch te gezichten op de diverse scho len nu ook de examenuitslagen van het tweede tijdvak binnen zijn. Ook de herkansers kunnen nu gaan genieten van een wel verdiende vakantie. Geslaagden na het tweede tijdvak van het Jac. P. Thijsse College zijn: HAVO: Tom Beentjes (Akersloot), Steven de Boer, Sam Castrieum, Robert Hoebe, Robin Kuijper, Debbie Tervoort, Stephanie Zonderman (Castrieum), Marleen Kostense, Cindy van Leeuwen, Mareo Palfenier (Heiloo), Miteh Brakenhoff, Yaelle Vleugel (Limmen). MAVO: Nandy Kerkhoven (Heiloo), Lars Freriks, Suzan Limmen, Alex Terluin (Limmen). VWO: Iris Kloots en Sander Toering (Heiloo). Het Bonhoeffereollege is trots op zijn leerlingen die een prachtige presta tie hebben neergezet. Geslaagd zijn: MAVO: Daniëlle van Zijl (Heiloo) en Elise Vrugt (Limmen). HAVO: Tom van Amstel (Egmond-Binnen) en Lotte Hageman (Heiloo). Atheneum: Maya Abdelrazek (Heiloo). Ook feliciteert het Bonhoeffereollega haar oud-leerlingen die geslaagd zijn op het VAVO voor MAVO: Nena Desserjer (Heiloo), HAVO: Anniek Seignette (Akersloot), Tom Hafkamp, Anne Oldenhof (Heiloo). Atheneum: Shirley Gravemaker (Egmond-Binnen), Thijs Witkamp (Limmen). Ook vier herexamen kandidaten van het Clusius College Castrieum kregen woensdag de positieve uitslag van hun herexa men. Het slagingspercentage van het Clusius College Castrieum komt hiermee uiteindelijk op 98,3%. Een resultaat waar alle leerlingen en docenten bijzonder trots op zijn! Voor de kaderberoepsgerichte leer weg is Cheryl Zomerdijk uit Limmen alsnog geslaagd. LIMMEN - Het idee om naar Burkina Faso te fietsen ont stond gekscherend tijdens een verjaardagfeestje bij de fami lie Baltus aan de Westerweg. Toen pastor Johan Oiling daar van hoorde moest hij terug denken aan zijn fietstocht naar Santiago de Compostela. Eens per zeven jaar kunnen katholieke pastores uit het bisdom Haarlem de dagelijkse werkzaamhe den drie maanden verruilen voor een sabbatperiode met een aparte invul ling of doel. Oiling heeft contacten met Stichting WOL uit Limmen, die in Burkina Faso al 15 jaar op het gebied van ontwikkelingshulp aan de weg timmert. Oiling: ,,Anderhalf jaar geleden ben ik concreet met deze tocht aan de slag gegaan en wist ook andere mensen enthousi ast te maken. We hebben een apar te stichting opgericht: Fietsen voor Burkina. We leveren het ingeza melde bedrag van 150.000,-, dat bij allerlei eerder gehouden acties (de spinningmarathon, de spullen- markt, de Limmer Bloemendagen, et cetera) binnen is gehaald, sym bolisch op de fiets af in Burkina Faso. Het geld wordt daar besteed aan drie onderwijsprojecten. De truck, die met ons meereist, wordt na aankomst in Ouahigouya ingezet bij allerlei voorlichtingscampagnes op scholen, het tweede project is het opknappen van een schooltje in Toba en het derde de uitbreiding van een scholencomplex in Zoodoo, waar jongeren de kans krijgen om een beroep te leren en/of verder kunnen studeren. Via Stichting WOL en hun samenwerking met Développement Sans Frontière, de lokale partner van WOL in Burkina Faso, is continuïteit van deze pro jecten gewaarborgd." 27 deelne mers uit Limmen, Heiloo en de wijde omgeving hebben zich aange meld om de uitdaging van de mon sterfietstocht naar dit Afrikaanse land aan te gaan. Waaronder Bart Korf uit Heiloo, die de oproep in de Uitkijkpost had gelezen. Korf: „Het doel spreekt me erg aan en het lijkt me leuk om dit met een groep geza menlijk te bereiken. Bovendien heb ik een grote interesse voor Afrika. Alle deelnemers zijn bij de voor bereidingen betrokken. Want een fietstocht van 8500 kilometer gedu rende drie maanden tijd vergt een gedegen voorbereiding. Zoals het werken aan een goede conditie, de medische begeleiding daarbij, het uitstippelen van een veilige route en een haalbaar fietssehema, aan schaf van materiaal (sterke fietsen, onderhoudsmateriaal, tenten en der gelijke). En ook het thuisfront wil tijdens de tocht op de hoogte blij ven van onze ervaringen." Op zater dag 21 augustus is het zover. Op de dag van de Ronde van Limmen zal de groep vertrekken om op 27 november weer thuis te zijn. De reis voert via Frankrijk, de Pyreneeën en Spanje en daarna langs ongeëf fende paden door het Atlasgebergte van Marokko en de Sahara, door via Senegal richting eindbestemming Ouahigouya in Burkina Faso. Oiling besluit: „De tocht zal ongetwijfeld anders verlopen dan dat wij het ons voorstellen. Het zal een groot avon tuur worden, waarbij we drie maan den op elkaar aangewezen zijn." Via de website www.fietsenvoorburki- na.nl kan men de fietstocht volgen. Ook voor aanmelding als sponsor. Bart Korf (links) en Johan Oiling buigen zich over de kaart van Noordwest Afrika. Foto: Carolien Breed Op zondag 18 juli staat de omgeving van natuurcentrum de Uilenvanger van 10.00 tot 16.00 uur geheel in het teken van vlin ders en libellen. Foto: Natascha Nachbar REGIO - Veel blijde gezichten op de diverse scholen nu ook de examenuitslagen van het twee de tijdvak binnen zijn. Geslaagden na het tweede tijdvak van het Jac. P. Thijsse College zijn: HAVO: Tom Beentjes (Akersloot), Steven de Boer, Sam Castrieum, Robert Hoebe, Robin Kuijper, Debbie Tervoort, Stephanie Zonderman (Castrieum), Marleen Kostense, Cindy van Leeuwen, Mareo Palfenier (Heiloo), Miteh Brakenhoff, Yaelle Vleugel (Limmen). MAVO: Nandy Kerkhoven (Heiloo), Lars Freriks, Suzan Limmen, Alex Terluin (Limmen). VWO: Iris Kloots en Sander Toering (Heiloo). Het Bonhoeffereollege is trots op zijn leerlingen die alsnog een prachtige prestatie hebben neergezet. Geslaagd zijn: MAVO: Daniëlle van Zijl (Heiloo) en Elise Vrugt (Limmen). HAVO: Tom van Amstel (Egmond-Binnen) en Lotte Hageman (Heiloo). Atheneum: Maya Abdelrazek (Heiloo). Ook feliciteert het Bonhoeffereollega haar oud-leerlingen die geslaagd zijn op het VAVO voor MAVO: Nena Desserjer (Heiloo), HAVO: Anniek Seignette (Akersloot), Tom Hafkamp, Anne Oldenhof (Heiloo). Atheneum: Shirley Gravemaker (Egmond-Binnen)Thijs Witkamp (Limmen). Ook vier herexamen kandidaten van het Clusius College Castrieum kregen woensdag de positieve uitslag van hun herexa men. Het slagingspercentage van het Clusius College Castrieum komt hiermee uiteindelijk op 98,3%. Een resultaat waar alle leerlingen en docenten bijzonder trots op zijn! Voor de kaderberoepsgerichte leer weg is Cheryl Zomerdijk uit Limmen alsnog geslaagd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 15