Opnieuw clubrecord voor Job Beintema Judo op school-project groot succes! Kortebaandraverij tijdens de Hoever kermis Kortebaandraverij Eg mond trekt gokkers en liefhebbers I\duuuaim SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Een wore karavaan van doorgewinterde en goklustige koersliefhebbers Verrassend winnaar werd Ziva Frisia met Wim van der Mespel Watersport, ATLETIEK HEILOO - Tijdens atletiekwed strijden in Alkmaar heeft de 15-jarige Job Beintema van A.V. Trias het clubrecord op de 400 meter horden bij de JB (tot en met 17 jaar) verbeterd naar een tijd van 58,97 seconden. Job Beintema is een van de atle tiek talenten van A.V. Trias die met een ijzersterk atletiekseizoen bezig is. Zo staat Job Beintema op de Nederlandse ranglijst tot en met 15 jaar op de 300 meter horden op de eerste plaats en staat hij tweede op de Nederlandse ranglijst op de 100 meter horden. Een ander talent van Trias, Thorn Slot, benaderde afge lopen vrijdag zijn eigen elubreeord met twee centimeter en sprong 6.07 meter. Thorn Slot en Job Beintema zullen 20/21 augustus als grote favo rieten starten tijdens de Nationale C-spelen. Lenneke Stam (MB) ver beterde tijdens deze wedstrijden in Alkmaar haar persoonlijk record op de 100 meter. Lisanne de Witte was afgelopen zaterdag actief bij inter nationale wedstrijden in België op de 800 meter. De Nederlands junior kampioene op de 400 meter verpul verde in Leusden haar persoonlijk record met meer dan vijf seconden en liep uiteindelijk 2.16.00 secon den. Lisanne is dus helemaal klaar voor de Nederlandse kampioen schappen voor senioren die volgend weekend worden gehouden in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Aanstaande vrijdag wordt er op het complex van A.V. Trias een instuif- wedstrijd gehouden waar veel van de jonge Triastalenten aan zullen meedoen. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur, iedereen is welkom. 14 JULI 2010 LIMMEN - Na het grote succes van vorig jaar heeft Judoclub Groefsema het Judo op school project voor de tweede keer op basisschool de Sint Maarten in Limmen gegeven. Gedurende zeven weken kregen de groepen een tot en met vijf zes judolessen die werden afgeslo ten met een judo examen. In zes judolessen leerden de kinderen de basisgrepen van het judo. Zo wer den er verschillende staande judo worpen aangeleerd en leerden ze verschillende kantelteehnieken en houdgrepen. Leuk om te zien was, dat de groepen die vorig jaar al een keer hebben meegedaan aan het project, de basisgrepen van het judo nog wisten. Bij de exa- rnenles kregen alle leerlingen een gele slip die op een judoband kan worden gezet, dit is de eerste stap richting de gele band. Twee groe pen vijf kregen een oranje slip, dit was namelijk voor deze groepen de tweede keer dat zij deelnamen aan het Judo op school-project. Judoclub Groefsema bestaat nu ruim een jaar in Limmen en is opgericht door Sander en Wesley Groefsema, die beiden de judoles sen verzorgen. Er zijn al verschil lende activiteiten gehouden. Zo is er dit jaar voor het eerst een club kampioenschap gehouden. Ook is er ieder kwartaal een puntencom- petitie waar de judoka's ervaring op kunnen doen met het doen van wedstrijden. De judolessen worden gegeven op dinsdagmiddag in sportcentrum de Enterij. Voor meer informatie: www.judoclubgroefsema.nl. Met hoge snelheden raasden de paarden over het parcours op de Herenweg tijdens de kortebaandraverij in Egmond aan de Hoef. Foto: Caroiien Breed KORTEBAANDRAVERIJ EGMOND AAN DEN HOEF - Van woensdag 7 juli tot en met zondag 11 juli was het weer Hoever kermis. Na het grote succes van vorig jaar heeft Judoclub Groefsema het tweede keer op basisschool de Sint Maarten in Limmen gegeven. Judo op school- project voor de Aangeleverde foto Stichting de Hoef had ook dit jaar weer een aantal vermakelijke eve nementen in petto. Zoals het tobbe- dansen op vrijdag, waarbij zelfge maakte vaartuigen van een schans het water in werden gelanceerd om zo snel mogelijk de bel te bereiken. Op donderdag 8 juli werd voor het vijfde jaar een kortebaandraverij gehouden. Voor dit doel was de Herenweg over een afstand van 300 meter afgezet en met een laag zand bedekt. Het evenement was goed bezocht, ondanks dat de nabijgele gen stranden lonkten vanwege het prachtige weer. Omwonenden had den zich prinsheerlijk op tuinstoe len in hun voortuintje genesteld. Er gingen in de eerste omloop 26 combinaties van start. Nummer 11 Zero Option Lane, bestuurd door Ruud Pools, was voor aanvang van de koers duidelijk de favoriet. Een ware karavaan van doorge winterde en goklustige koerslief hebbers, meereizend met het hele draverscircus, was in Egmond aan den Hoef neergestreken; dat bleek wel uit het recordbedrag dat aan weddenschappen werd ingezet. Wouter Lak van Stichting de Hoef: „Ook bij de paardeneigenaren en de pikeurs is de Hoever kortebaan zeer populair, gezien het hoge aan tal inschrijvingen. We hebben zelfs negen combinaties moeten teleur stellen. De competitie wordt in verschillende manches -in een afval systeem- verreden, waarbij na vijf omlopen uiteindelijk één winnaar overblijft. Officiële baancommissa rissen zien er op toe dat alles vol gens de regels verloopt en leiden de wedstrijd in goede banen. Het publiek kan wedden en hiermee een mooi geldbedrag vergaren." Want als een outsider wint, kan het gewonnen bedrag per inge zette euro nog aardig oplopen. Verrassend winnaar werd Ziva Frisia met rijder Wim van der Mespel. Favoriet Zero Option Lane eindigde op de derde plaats. Wouter Lak van Stichting de Hoef: „Voor ons was het een geslaagd evenement, met een mooie huldiging en een hoop blije gezichten langs het parcours." Na afloop vulde de waard de kelken en kon het feest beginnen. VlTALI

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17