Keer op keer steunt wederom benefietfestival Dolfïnn Rocks Pianorecital in Witte Kerk Heiloo Volop sfeer en zon tijdens jaarmarkt Heiloo Lars de Vre wint schoolreisje Enkhuizen H E I L O O 5 Al op elfjarige leeftijd soleerde Sophiko op het Beethoven Festival Zwemdiploma's zwembad 't Vennewater Red jezelf brevet zwembad Loos UITKIJKPOST 14 JULI 2010 Arno Holstvoogd van Dolflnn Rocks, Wim Maan en Willem Liefting van Keer op Keer. Aangeleverde foto HEILOO - Het tweede zomer avondconcert op vrijdag 16 juli (aanvang 20.30 uur) in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) wordt verzorgd door de jonge zeer getalenteerde en veelbelovende pianiste Sophiko Simsive. Sophiko, geboren op 23 decem ber 1991 in Georgië. Zij begon op achtjarige leeftijd haar muziekstu die (piano) aan de muziekschool van Tbilisi. Sophiko bereikte in 2003 de finale van het Nationale Concours voor Jonge Kinderen in Georgië. Mede dankzij de hulp van dirigent Lev Markiz kon zij vervol gens gaan studeren op een speciaal Muziek Gymnasium voor jong top talent. Sinds 2007 woont Sophiko in Nederland om te kunnen studeren bij Mila Baslavskaja aan het Conservatorium van Amsterdam. Al op elfjarige leeftijd soleerde Sophiko in het tweede pianocon cert van Beethoven op het Beethoven Festival in Bonn. In 2004 gaf ze een recital in het Kremlin in Moskou en in hetzelfde jaar maakte ze een tournee door Nederland en Italië met een piano concert van Mozart, begeleid door I Virtuosi Italiani onder leiding van Lev Markiz. Sophiko volgde in Zwitserland diverse masterelasses bij Rudolf Buehbinder. In 2008 won Sophiko de Nationale Finale van het Prinses Christina Concours. Het programma omvat werken van Beethoven, Liszt, Debussy, Ligeti en Prokoviev. De toegangsprijs bedraagt 10,- en voor 65 CJP en kinderen t/m 12 jaar 9,-. Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072- 5334804 of 072-5335852. Op deze telefoonnummers kunt u tevens terecht voor informatie over de andere concerten. Het concert is ook te combineren met een diner (culinair 3-gangenmenu vooraf gaand aan het concert) in restau rant de Loocatie (tegenover de Witte Kerk) tegen de gereduceerde prijs van 24.50 (tevoren reserve ren via 072-5333352). Boeken, potten, pannen; er was van alles te koop op de jaar markt van Heiloo. Foto: Carolien Breed HEILOO - Afgelopen zaterdag ontving de organisatie van Dolflnn Rocks uit handen van Wim Maan en Willem Liefting een cheque van 3.000. Hiermee ondersteunt keer op keer al voor het vierde achter eenvolgende jaar het evenement Dolflnn Rocks. Keer op keer genereert dit geld uit de opbrengst van de kringloopwin kel. Zes jaar geleden heeft de doch ter van Willem Liefting, Margriet, het initiatief genomen om een kring- HEILOO - Lars de Vre van groep 7/8 van de Paulusschool had voor zijn hele klas een school reisje gewonnen naar het Zuiderzeemuseum. Alles was geweldig geregeld; het vervoer, de lunch en het educatieve programma in het museum. Ze kre gen les in een klas uit 1930. Netjes loopwinkel te openen. Vader Willem is er van af de eerste dag bij geweest om te helpen. Inmiddels 81 jaar oud, is hij nog steeds dagelijks te vinden in de winkel. Alwaar hij zich voorna melijk bezig houdt met het testen en repareren van de elektrische appa raten die aangeleverd worden. Zeer trots, en met een warm hart voor Stichting Dolflnn, overhandigde vader Willem de prachtige cheque aan Arno Holstvoogd van organisa tie Dolfinn Rocks. Stichting Dolfinn gebruikt de opbrengst om kinderen met een beperking, in de regio, twee aan twee in de rij, armen over elkaar, schrijven met een kroontjes pen, en als je linkshandig was, werd je hand achter je rug vastgebonden. Ook waren er heel andere straffen dan tegenwoordig, 's Middags mochten de kinderen zelfstandig het openluchtmuseum ontdekken. Het was hele leerzame en gezellige dag! financieel bij te staan. Hierdoor kun nen kinderen dolfljnentherapie vol gen en ondersteunen zij scholen en clubs om dingen voor kinderen met een beperking te kunnen organise ren. Het benefietfestival Dolfinn Rocks is één van de activiteiten die de stichting organiseert. Zaterdag 21 augustus wordt voor de vijfde keer op rij het benefietfestival gehouden op het plein bij winkelhof 't Loo. Ook donateur worden? Kijk op www.dolfinn.nl en meld u aan als donateur, sponsor of vrijwilliger. HEILOO - Op woensdag 7 juli is er in zwembad 't Vennewater afge zwommen voor het A-diploma. Deze kinderen zijn allemaal geslaagd: Pup Pruymboom, Jill Bakker, Robin Langedijk, Rick Bootsma, Kim en Lars Tervoort, Brian Bakker, Thom Kuyper, Fay Drissen en Inge Engel. Woensdag 7 juli en donderdag 8 juli werd in zwembad Loos door 56 kin deren gezwommen voor het 'Red jezelf'-brevet. De geslaagden zijn: Robin Schipper, Isis Visser, Rebekka Biesbroek, Kobus Hink, Bram van der Vegt, Naut Dekker, Mees Konings, Léon Kaandorp, Ewout de Wit, Guus van Leeuwen, Koen Idema, Julian Blaeke, Madou Duyvestijn Dorus Bouter, Daron Erfmann, Maaike Vreeswijk, Tom Bras, Jiakang Sun, Gaby Yavus, Siley Mamakheel, Eva Hoebe, Meggy Hoek, Dave Meegdes, Rick Zonneveld, Lynn Jonker, Rosa Palventer, Vito Jak, GijsLangedijk, Isa Zentveld, Maud Leering, Bente Madderom, Sara Rupert, Anne Dekker, Zenna Komen, Aepril Ariens, Kjeld Tervoort, Britte Simons, Chloé Henselmans, Joep Galavazi, Mees Bakker, Lize van Duuren, Amber van Duuren, David van Dorsten, Nathan Glorie, Bas Kuiper, Iris Klaver, Solana Dimattia, Laurens Dulmers, Lewis Schouten, Marjolein van der Kraan, Lucas te Lintelo, Latisha Dimattia, Jesse de Brouwer, Sierra Baart, Gijs Aaftink, Esmée Nebbeling. HEILOO - Het weer was ideaal voor een bezoekje aan de lang ste jaarmarkt van Noord- Holland. Niet te warm en niet te fris. Drommen mensen van heinde en verre, maar ook gewoon uit het dorp, slenterden langs de gezellige slinger van kramen, die stonden opgesteld langs de Heerenweg; van winkelcentrum 't Loo tot en met het Stationscentrum. Boeken, curiosa, kleding, speelgoed, schoenen, tas sen, stroopwafels en volop Hollandse aardbeien en kersen; er was van alles te koop. Ook de ras echte standwerkers waren van de partij en prezen de beste poetsmid delen, pannen, schoonmaakmidde len, knoflooksnijders, enzovoort aan. Voor al dit prachtigs moest u uiteraard bij hen zijn! Voor de echte koopjesjagers was de jaarmarkt van Heiloo een Luilekkerland. Want bijna twee kilometer aan koopjes wil je niet missen. Dit jaar stond er geen kraam van de gemeente. Er was besloten om de buurtkraan! van burgemeester en wethouders een jaartje over te slaan. Het nieuwe college is immers kortgeleden aan getreden. Wel waren twee lokale partijen, CDA en Heiloo 2000, ver tegenwoordigd met kar en kraam en namen vragen en opmerkingen van inwoners in ontvangst. Hier kwa men Heilooërs langs voor een praat je en bleek, dat de watertempera tuur van het Baafje de gemoederen van enkelen blijkbaar toch wel bezig houdt. Lars en zijn klasgenoten genoten met volle teugen! Aangeleverde foto lumor Strif °P gladijs

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5