Kijkdag 't Dierenduintje Egmonds illustratieduo wint Vlag en Wimpel IVN-wandeling in PWN-duingebied de Westert en de Bleek Wandeling door Egmond met gids De Wielenmaker start met nieuwe natuurwandeling REGIO 10 21 JULI 2010 UITKIJKPOST Iedereen kan zaterdag komen kijken hoe de schapen worden geschoren en wordt gesponnen op een spinnewiel. Aangeleverde foto CASTRICUM - Kinderboerderij Stichting 't Dierenduintje houdt op zaterdag 24 juli van 11.00 tot 16.00 uur een kijkdag. Iedereen kan komen kijken hoe de schapen worden geschoren, de wol wordt bewerkt en meteen wordt gesponnen op een spinne wiel. Er zijn stands van de dieren bescherming, Kids for Animals, de imker, er zijn biologische arti kelen en sieraden en sandalen. Dierenartsenpraktijk IJmond geeft informatie over het op de juiste manier houden van konijnen en verbindt daaraan een prijsvraag met leuke prijzen. De muzikale ondersteuning wordt verzorgd door het duo Jan van de Schaaf en Henk Kersens, zij zullen tussen 11.00 en 13.00 uur met zang en gitaar kin derliedjes en algemeen bekende liedjes laten horen. U kunt tussen de dieren lopen, genieten van de vele bloemen en planten in de vlin dertuin en een bezoekje brengen aan de boomgaard met de mooie vijver. 't Dierenduintje kunt u vin den, achter het NS station, aan de Duinenboschweg la te Castrieum. Uitgebreide informatie vindt u op www.dierenduintje.nl. EGMOND - De Egmonders Philip Hopman en Katinka Krijgsman zijn voor de illustraties in het prentenboek 'Voordat jij er was' onderscheiden met een Vlag en Wimpel. De CPNB, de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek, heeft dat bekend gemaakt. De schrijver van het boek, Daan Remmerts de Vries, ontvangt ook een onderscheiding; de Zilveren Griffel. De prijzen worden tij dens de Kinderboekenweek, begin oktober, uitgereikt. 'Voordat jij er was' valt dus twee keer in de prij zen en dat is een leuke opsteker voor Philip Hopman en Katinka Krijgsman. Het illustratieduo, in het dagelijks leven familie als neef en nicht, werkten voor het eerst samen aan een boek. Hopman illustreerde ruim honderdvijftig kinderboeken en vond het een uitdaging om eens een andere manier van werken ter hand te nemen. Dit resulteerde in tekeningen waarin fotografie geïnte greerd is. In het eerste deel van het boek zijn alleen de tekeningen van Hopman te zien. In het tweede deel, op het moment dat het verhaal een wending krijgt, wordt de fotografie van Krijgsman geïntroduceerd. Zo ontstaat een inventieve combinatie van beeld en verhaal. Voor Philip Hopman en Katinka Krijgsman resulteerde dit in een geslaagde samenwerking die nu bekroond wordt met de eervolle vermelding Vlag en Wimpel. Een selectie van de illustraties wordt tijdens de Kinderboekenweek tentoongesteld in het Rijksmuseum in Amsterdam. EGMOND-BINNEN - Op 28 juli gaan de IVN-gidsen Cocky van Engen en Ingrid Siegenbeek van Heukelom van 19.00 tot 21.00 uur met u zwerven door het PWN-duingebied in Egmond- Binnen. De Bleek en de Westert behoren tot de oude duinen en zijn eeu wenlang door de mens in gebruik geweest: voor landbouw en het wei den van vee, voor het bleken van linnen en voor de bollenteelt. Dat heeft geleid tot het kenmerkende open 'nollen' landschap. Door juist beheer houdt PWN deze waardevolle restanten van de oude duinen in stand. De gidsen vertellen u van alles over de cul tuurhistorie, landschap en beheer, flora en fauna. Er kunnen maxi maal 12 mensen mee, die zelf voor een duinkaart dienen te zorgen. Aanmelden is noodzakelijk via tel. 072-5334948. Er wordt een bijdra ge gevraagd van twee euro. Door de aanwezigheid van teken wordt dicht schoeisel en bedekkende kleding aanbevolen. Vertrek: 19.00 uur, nieuwe parkeerterrein PWN, Oude Schulpweg, Egmond-Binnen (rechts van restaurant Anno Nu). EGMOND - Op zondagmid dag 25 juli staat er een gids klaar van Stichting Historisch Egmond. Hij neemt u mee door de smalle straatjes van Egmond aan Zee en vertelt over het voormalige vissers dorp met zijn trotse vuurtoren. En passant hoort u ook iets over de bijzondere geschiedenis van de drie Egmonden en hoe die met elkaar verbonden zijn. Verzamelpunt om 13.45 uur is de hal van de Prins Hendrik Stichting, Voorstraat 41. Nog niet zo lang geleden was dit het enige Nederlandse tehuis voor oud- zeelieden en de gids laat u zien dat de maritieme sfeer is gebleven. Voor of na de rondleiding door het dorp kunt u hier tevens het kleine scheepvaartmuseum bezoeken. De wandeling door Egmond duurt ruim anderhalf uur en kost 3,50. Kinderen tot 12 jaar gratis. Aanmelden is niet nodig. Meer informatie over wan delingen met een gids via Nel Wolf, tel. 072-5062344 of via www.historischegmond.nl. De vuurtoren is de trots van Egmond. Komende zondag is er een wandeling door Egmond aan Zee met een gids van historisch Egmond. Foto: Carta Kager Katinka Krijgsman en Philip Hopman. Foto: studio Krijgsman Krijgsman EGMOND-BINNEN - Op zon dag 25 juli starten de natuur- gidsen Ria Thijssen en Henri Genet om 14.00 uur bij heem- tuin De Wielenmaker, St. Adelbertusweg 38, Egmond- Binnen met hun nieuwe, twee uur durende wandeling: 'Van Cultuur naar Wildernis'. De wandeling loopt via de Nieuwe Schulpweg, een voorma lig schelpenpad waarover vroeger schelpenkarren vanaf het strand naar het Stet (het haventje) reden. Hier werd de vracht overgeladen op schepen en naar de kalkovens in Alkmaar vervoerd. Dit tracé is nog altijd zichtbaar in de duinen. Links en rechts van het pad liggen de nollen, de oude duinen, met op de achtergrond de jonge duinen, gevormd van de tiende tot de zes tiende eeuw. Via het Vennewater en de Kerkenlanden voert de wan deling naar de oude Westert, het huidige 'Anno Nu'. Hier waren vroeger de Mientgronden: geza menlijke akkers waar op com merciële basis werd verbouwd en vee geweid. PWN heeft het gebied onlangs teruggebracht naar de situ atie van rond 1959. Duinrellen en een oude blekerij werden hersteld. De afgraving bij Waterrijk laat zien hoe het waterpeil in dit gebied hoog wordt gehouden. Links hier van was de wildernis, rechts is in cultuur gebracht. Voor deze boeiende wandeling dient u zich vooraf aan te melden bij Henri Genet, tel. 06-22770986. Deelname kost twee euro. Een PWN duinkaart is verplicht en wan delschoenen zijn aan te bevelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 10