Maarten Stekelenburg feestelijk gehuldigd Engels voetbalfeest bij HSV Aspirantenlijn bij Sans Atout SPORTNIEUWS UIT DE REGIO In een bomvolle zaal werd Maarten Stekelenburg gehuldigd Tussen het enthousiaste publiek bevonden zich ook burgemeester Hans Romeyn Het voetbalfestijn in Heiloo trok dit jaar 450 bezoekers Lustrum voor GHC golftoernooi sport 13 VOETBAL LIMMEN - Velen hebben onge twijfeld de beelden gezien van de uitzinnige huldiging van het Nederlands elftal in Amsterdam. Limmen deed het de volgende dag op eigen wijze dunnetjes over. De keeper van het Nederlands elftal, Maarten Stekelenburg, werd woensdag 14 juli feestelijk in zijn woonplaats onthaald door mas saal toegestroomde inwoners van Limmen, loeoburgemeester Christel Portegies en sportwethouder Ben Meijer van Gemeente Castrieum. De stromende regen weerhield veel Limmers niet om hun held en dorps genoot te eren. Maarten werd met een knaloranje bus, voorzien van de toepasselijke tekst 'Beware of the Dutch Lions' van huis opgehaald. Langs de route naar De Burgerij, voor de gelegenheid omgedoopt tot Stekelenburgerijhadden zich al al veel enthousiaste Limmer Oranjefans opgesteld; schuilend onder hun paraplu. Eenmaal bij de plaats van de huldiging aangekomen wachtte een doorweekte menigte hem op met vrolijke muziek, veel oranje en rood-wit-blauwe ballon nen; de aanhoudende regen leek niemand te deren. De officiële huldiging was vanwe ge het weer naar binnen verschoven en helaas kon niet iedereen naar binnen. Buiten stonden nog rijen mensen halsreikend te wachten, hopend op een glimp van de hul diging. In een bomvolle zaal werd Maarten Stekelenburg al zingend bedankt voor zijn prestaties in het Nederlands elftal en kreeg de hoog ste onderscheiding van de gemeente Castrieum opgespeld. Op zijn beurt bedankte Maarten het publiek; hij had dit totaal niet verwacht en was onder de indruk van zo'n enorme opkomst met dit slechte weer. Een aangenaam verraste Maarten Stekelenburg en zijn vrouw Kim lieten alle lof over zich heen komen. Foto: Caroiien Breed VOETBAL HEILOO - Na de WK finale van de zondag ervoor wachtte Heiloo op dinsdagavond 13 juli een voetbalklassieker van een geheel ander kaliber: het Engelse Hartlepool United F.C. ging op het HSV veld de vriendschappelijke strijd aan met Almere City (voorheen FC Omniworld). De wedstrijd is onderdeel van de Dutch Trainingtour. Hartlepool United, dat uitkomt in de Coca Cola League One, speel de op het veld van HSV de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe sei zoen. De in de Jupiler League spe lende Almeerse ploeg van trainer Henk Wisman had er al een aantal achter de rug, met wisselend suc ces. Het bijna traditie geworden voetbalfestijn in Heiloo trok dit jaar 450 bezoekers, ondanks de huldi ging van het Nederlands elftal in Amsterdam. Het was een gezellige drukte en de stemming zat er goed in. Vanaf het begin werd het publiek getrakteerd op een levendige wed strijd, vol strijd en, met name van Almere City zijde, technisch ver zorgd voetbal. Op de mooie kunst- grasmat konden deze technisch begaafde spelers uitstekend uit de voeten. Hartlepool United FC zette daar noeste arbeid tegenover, waar uit een aantal mooie combinaties voortvloeiden. In de vijfentwintigste minuut scoorde nummer 9 van de Almeerse ploeg, Karim Faehtali, een schitterende goal. Vanaf de rand van het strafschopgebied haalde hij verwoestend uit en de bal verdween in de rechter bovenhoek van het doel. De stand 1-0 voor Almere City was tevens de einduitslag. Tussen het enthousiaste publiek bevonden zich ook burgemees ter Hans Romeyn, Rob Opdam, de voormalige- en Hero Veger, de kers verse wethouder Sport. Veger: „Dit is nu al het leuke van mijn nieuwe portefeuille. Van Hans Romeyn had ik al begrepen dat de Engelse wedstrijden bij HSV een feest zijn om mee te maken. Nu ik het met eigen ogen aanschouw, kan ik dit beamen. Echt goed van HSV om dit voetbalfestijn ieder jaar te organise ren." Ook chairman Ken Hodcroft van Hartlepool United was onder de indruk van het mooie sportcom plex en de goede organisatie. In de bestuurskamer nam Hodcroft spon taan het woord en bedankte HSV voor de gastvrijheid en nodigde de Heilooër club uit om een keer naar Hartlepool te komen om een wed strijd te spelen. Kortom: het was wederom een geslaagd voetbalfeest! BRIDGE HEILOO - Bridgeclub San Atout wil komend seizoen starten met een aspirantenlijn, betsemd voor ieder een die nu alleen nog thuis bridget. Een avond bestaat uit zes rondes van een half uur, dus de deelnemers spelen 18 spellen per zitting. De lijn onderscheidt zich van de anderen doordat er een spel minder per half uur wordt gespeeld. Promoveren hoeft daarom niet voor deelnemers aan deze speciale klasse. Het sei zoen begint op 6 september Vanaf het begin werd het publiek getrakteerd op een levendige wedstrijd, vol strijd en, met name van Almere City zijde, technisch verzorgd voetbal. Foto: Caroiien Breed

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11