Timmerdorp Egmond weer afgelopen Van Anastasia tot Wibo VRIJWILLIGERS v/d ROLSTOELBUS HEILOO Egmonds ilustratieduo wint Vlag en Wimpel regio 10 wil ik hiermede bedanken omdat ze mij met veel toewijding lange tijd naar de schaakclub in Café Borst hebben gebracht. Omdat mijn vervoer in de toekomst niet altijd mogelijk is werd mij verzocht naar een andere mogelijkheid uit te kijken en is de samenwerking inmiddels beëindigd. Mark Smits en bewindvoerder Hortus op zoek naar oude voorjaarsbolgewassen Hut 18 wint de gouden zaag met een authentiek primitieve Wild West saloon Timmerdorp Egmond aan den Hoef is weer ten einde. Meer dan 200 kinderenhebben enorm genoten. Hut 18 met een bijna authentiek primitieve Wild West saloon verwierf de gouden zaag. Aangeleverde LIMMEN - Het is inmiddels al weer een traditie dat de Hortus Bulborum in Limmen jaarlijks een oproep doet aan het vak om haar collectie oude voorjaars bolgewassen verder uit te brei den. En die traditie heeft de stichting bepaald geen windei eren gelegd. Alleen de collectie tulpen groeide van 1760 in 2005 naar meer dan 2600 verschillen de cultivars en species in 2010. De verzameling van de muse ale bollentuin omvat momenteel ruim 4200 verschillende cultivars en species van de groepen Tulipa, Narcissus, Hyacinthus orientalis, Fritillaria en Crocus vermis en C. chrysanthus alsmede nog wat ander bijgoed. De Tulipa- en de Crocus vermis collectie behoren voor wat de soort betreft tot de Nationale Planteneolleetie. De gehele collectie van de Hortus is de meest unieke en gedocumenteerde verzameling van voorjaarsbolgewassen in ons land. Genenbank Mede dankzij het initiatief van Pieter Bosehman in de jaren twintig van de vorige eeuw werden tal van deze soorten voor het nageslacht bewaard. Het zou eeuwig zonde zijn vele fraaie cultivars te laten uitsterven. Juist nu er steeds meer belangstelling komt voor historisch plantgoed van landgoedeigenaren en tuinbazen van buitenplaatsen en conservatoren van kasteel- en paleistuinen; in binnen- en buiten land. Want de Hortus is niet alleen verzamelplek van cultivars en spe cies en (hof-)leveraneier van his torische tulpensoorten op beschei den schaal, doch bovenal ook een genenbank voor veredelaars. Ondanks het bestaan van de Hortus Bulborum verdwijnen bijna jaarlijks bijzondere en legendarische culti vars. De Hortus wil graag in contact komen met onder meer kwekers van de navolgende tulpensoorten: enkele late 'Batavia', parkiet 'Bird of Paradise', enkele late 'Grand Cru Vaequeyras', dubbele late 'Holland Princess'. Viridiflora 'Humming Bird', Darwin hybride 'Rubato', parkiet 'Onedin' en dubbele late 'Shannon'. Daarnaast is er belang stelling voor Triumf 'Silhouette Bouquet', Triumf 'Stargazer' en Triumf 'Superstar'. De stichting zoekt in het bijzonder naar cultivars en species uit de vier belangrijkste hoofdgroepen van haar collectie: tulpen, narcissen, hyacinten en Fritillaria (zoals keizerskronen en aanverwanten). Doel van de stich ting is overigens niet alleen hele oudjes voor het nageslacht te 'red den' maar evenzeer een compleet beeld te geven van de ontwikkeling van de tulp en de andere voorjaars bolgewassen vanaf het moment dat ze in onze contreien werden geïn troduceerd. Van de laat zestiende eeuwse Tulipa 'Due van Tol Red and Yellow', Nareissus 'Roman Double' en Fritillaria persiea (de laatste twee zijn op zijn vroegst gedateerd tot 1576) tot heden. Heeft u een of meerdere soorten die voor de Hortus Bulborum inte ressant kunnen zijn, neem dan con tact op. Voor meer informatie kunt u een e-mail sturen naar info@hor- tus-bulborum.nl of bellen met secre taris-conservator Joop Zonneveld, tel. 0251-231286 of 06-53831715. EGMOND - Met meer dan 200 kinderen, een hoop enthousi aste vrijwilligers en een stapel hout maak je in drie, vier dagen de mooiste bouwwerken. Het enige wat verder nodig is mooi weer. En dat hadden de kinderen van Timmerdorp Egmond aan den Hoef afgelopen week op een wat voch tige maandag na. Onweer ging aan ze voorbij en zware regen viel alleen 's nachts. Dus was er weer veel tim- mergeluk te beleven. Allereerst kan de organisatie mel den dat er massaal post is gestuurd naar de kinderen van Timmerdorp. De door hen gemaakte brievenbus sen puilden uit! De kinderen heb ben op het thema 'Amerika' een stel prachtige hutten gebouwd. En daarbij bleken er zeer creatieve te bewonderen. Het Witte Huis, een casino, Disneyland, een schoolbus, Mc Donalds, saloons, ja zelfs een theatertent met een echte broadway show! De vakjury had het dan ook weer ongekend moeilijk, maar viel uitein delijk voor de saloons. Hut 4 kreeg de zilveren zaag en hut 18 met een bijna authentiek primitieve wild west saloon verwierf de gouden zaag. Hut 11 heeft de verrassingsprijs gewonnen, en horen daar binnen kort meer over. De andere prijswin naars waren natuurlijk alle andere kinderen en de vele vrijwilligers. Nog steeds is Hortus Bulborum op zoek naar pareltjes voor de museale bollentuin. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9