Bijzondere kunst in Gemaal Akersloot Zonnige hitlijst op Castricum 105 C-TV Augustus-optredens in Hoeve Overslot Inschrijving PWN Egmond Halve Marathon Huifkartocht door de duinen met boswachter REGIO 13 Ria de Ruiter exposeert haar draadkunst Mr. Moon zorgt voor zwoele zomersfeer op 8 augustus Ook het ontwerpen en maken van sieraden beoefent Ria de Ruiter Tijdens de korte stop kunt u de benen strekken KORTOM Heidewandeling door het Buizerdvlak Vissen bij HSV Limmen IVN wandeling: Stuifduinen en meertjes UITKIJKPOST 4 AUGUSTUS 2010 Ria de Ruiter heeft zich gespecialiseerd in het maken van driedi mensionale objecten. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Tot en met 26 september is in het Gemaal 1879 een bijzondere kunstvorm te zien. Ria de Ruiter uit Heiloo exposeert dan namelijk haar draadkunst waar mee zij momenteel een steeds bre der publiek trekt. Ria de Ruiter heeft zich na het werken met kant gespe cialiseerd in het maken van trans parante, driedimensionale objecten, daarbij gebruik makend van wat afwijkende materialen als dikke en dunne draden, paardenhaar, folie, metaal, gaas en kunststoffen. Zij ontwerpt de objecten op de tekenta fel, maar bij de verdere uitwerking zijn het juist de materialen die voor het eindresultaat bepalend zijn. Zij verduidelijkt: „Dat zorgt voor veel variatie: grote en kleine, hangende en staande objecten. Door de mate rialen er op ingenieuze wijze in te verwerken, zorgen kleurgebruik van de materialen zelf en schaduw werking mede voor het ruimtelijke effect." Na het behalen van twee aktes op het gebied van textiele werkvormen, het doorlopen van de Nederlandse Kantopleiding (NKO) en enkele workshops werd Ria de Ruiter zelf docente Kanttechnieken op dezelfde NKO in Amsterdam en Utrecht en aan de Volksuniversiteit in Haarlem. Nu geeft ze nog lessen thuis en op andere locaties. Ria de Ruiter die van 1994 tot 2006 lid was van het kunstenaarscollectief REGIO - Castricum 105 zendt deze zomer de Zomerse 50 uit, een zonnige hitlijst met de vijf tig populairste zomerhits aller- tijden. De lijst wordt dit jaar voor de tiende keer samengesteld. Luisteraars van Castricum 105 kun nen tot en met zondag 15 augustus meestemmen via www.zomerseöO. nl. Onder de internetstemmers wor den onder meer bungalowvakanties verloot. De Zomerse 50 wordt op Castricum 105 uitgezonden op 21 augustus van 12.00 tot 16.00 uur. Tijdens deze uitzending kan je een reischeque ter waarde van 150,- winnen. Vorig jaar stonden Damaru Jan Smit met Mi Rowsu (Tuintje EGMOND - Zondag 8 augus tus zorgt Mr. Moon voor een zwoele zomersfeer in Hoeve Overslot met een warm stem geluid, akoestische gitaren, flamenco-invloeden en Latijns- Amerikaans temperament. Gedragen door contrabas en zachte funky drums. Mr. Moon is in 2001 opgericht rondom zanger Willem Jan van der Mark. Zijn jazzy bari- tonstem combineert prachtig met het warme geluid van akoestische gitaren. Met een aantrekkelijke mix van Braziliaanse juweeltjes en jazzy, funky songs. Zondag 22 augustus veranderd Peter van Raamsdonk met PDC hoeve Overslot weer eens in een ouderwetse jazzclub PDC is een kwartet rond drummer Peter van Raamsdonk, die saxofo nist Frank Stolwijk, bassist Teake Ettema en gitarist Ton Mulders de sterren van de hemel laat spelen. Op geheel eigen wijze vertol ken deze musici standards uit het American Songbook, onbekende jazzjuweeltjes, maar vooral eigen composities. Daarbij wordt voor ieder stuk een geheel eigen aanpak gehanteerd, waarbij het deconstru eren van de muziek eerder gebruik dan toeval is. Zondag 29 augustus verzorgt traditiegetrouw de band rondom gitarist/gitaarbouwer Piet Visser een van de zeldzame akoes tische optredens in Hoeve Overslot. Voor de vaste bezoekers is dit een niet te missen optreden, voor wie het nog niet eerder meegemaakt heeft; laat u verrassen. Aanvang is steeds om 15.00 uur, entree per voorstelling bedraagt 5,-. Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egrnond aan den Hoef. ED en buiten Nederland exposeerde in België, Duitsland en Italië, zegt over haar werkwijze verder onder meer nog: „Ik wil de toeschouwer de schoonheid van draden laten zien en zijn of haar fantasie daar mee prikkelen." Ook het ontwerpen en vervaar digen van sieraden beoefent Ria de Ruiter. De expositie bij het Gemaal 1879 is zondagmiddag 1 augustus gestart en loopt door tot eind sep tember. Het Gemaal, gelegen aan de Flelkerweg nummer 4 in Akersloot, is altijd zondagmiddag geopend van 13.30 tot 16.30 uur. Aan bezoekers boven de twaalf jaar wordt één euro als toegangs prijs gevraagd. Van dit geld wordt het Gemaal - een historisch monu ment - mede onderhouden. Is men jonger dan twaalf jaar dan kan men gratis naar binnen. Bezoekers die met de auto komen, kunnen die op de Flelkerweg niet kwijt. Hen wordt aangeraden de auto te parkeren op het schuin er tegenoverliggende terrein van het Van der Valk Hotel Akersloot; hooguit drie minuten lopen naar het Gemaal. EGMOND - Op zaterdag 8 janu ari en zondag 9 januari 2011 staat Egmond aan Zee weer in het teken van de ATB'-ers en hardlopers. Op zaterdag wordt de ATB Strandrace Egmond- Pier-Egmond gehouden. Op zondag komen duizenden lopers in actie voor hun PWN Egmond Halve Marathon. De inschrijving voor beide evenemen ten is inmiddels gestart. Vanwege de afgelasting van deze beide eve- nementendit jaar verwacht organi sator, Stichting Sportevenementen Le Champion, een snelle toestroom van inschrijvingen. De fietsers en lopers willen niet nogmaals misgrij pen en zullen er alles aan doen de komende edities wel mee te maken. Voor inschrijven en meer informa tie: www.egmondpieregmond.nl en www.pwnegmondhalvemarathon.nl. In Mijn Hart) op nummer 1. Ook La Camisa Negra van Juanes, La Isla Bonita van Madonna, We're going to Ibiza van de Vengaboys, Summer of '69 van Bryan Adams en Varnos a la playa van Righeira doen het elk jaar goed. Dit jaar wordt voor het eerst de ZomerseöO op C-TV in twee delen uitgezonden, de uit zendtijden worden bekend gemaakt op www.c-tv.nl. Meer informatie op www. zomerseSO. nl. De uitzendingen van Radio Castricum 105 zijn te beluisteren in de ether op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM in Bakkum en Castricum en 89.0 FM voor Akersloot, Limmen en De Woude. Ook de beluisteren via www.eastri- cuml05.nl. Gedurende de twee uur durende rit vertelt de boswachter over de bijzonderheden van het prachtige duingebied. Aangeleverde foto REGIO - Ook dit jaar doet PWN boswachter Kees Zonneveld weer een aantal exclusieve huifkartochten door de duinen. Op zaterdag 28 augustus en 25 september zijn nog plaatsen vrij en u kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 en 12.45 uur. Dit keer ver trekt de huifkar vanaf Johanna's Hof gelegen aan de Zeeweg te Castricum. Per rit is plaats voor 23 personen. De kosten zijn 8,50 per persoon. Aanmelden via het boekingsbureau online www.pwn.nl/activiteiten of via tel. 0900-7966288. Gedurende de rit van twee uur vertelt de bos wachter over de schoonheid en bijzonderheden van ons prachtige duingebied. Tijdens een korte stop kunt u de benen strekken en wordt u op een verfrissing getrakteerd. Neem verrekijker, foto- en filmca mera mee want er is veel te zien! Deze al jaren populaire activiteit wordt zoals gebruikelijk gedaan met manege Groot uit Egmond aan de Hoef. Het is een unieke gelegenheid om de duinen eens op een andere manier te beleven. De huifkar wordt getrokken door twee stoere Friese paarden. BERGEN - Op vrijdag 13 augus tus kunt u onder begeleiding van PWN-boswaehter Egbert van Diepen het afgesloten duingebied ten noorden van Bergen aan Zee bezoeken. De tocht gaat via het Buizerdvlak en de Pirolavlakte richting de Kerf in boswaehterij Sehoorl. Meer informatie of aan melden (verplicht) op www.pwn. nl/activiteiten of via boekingsbu- reau De Hoep in Castricum, tel. 0900-7966288. De excursie start om 19.30 uur vanaf het parkeerterrein aan de Verspeijekweg in Bergen aan Zee. De wandeling duurt ongeveer twee uur. De kosten bedragen 3,50 per persoon. Dit bedrag is inclusief de toegang tot het Noord-Hollands Duinreservaat waar de wandeling door heen voert. Voor kinderen onder de 12 jaar is deze tocht niet geschikt. Trek voor deze wandeling stevige schoenen aan. LIMMEN - Zondag 8 augustus wordt de zevende witviswedstrijd van de HSV Limmen gevist in het kanaal bij Koedijk. Het kanaal is ter plaatse circa drie tot vier meter diep en heeft een redelijk steile oever. Een plateau en een lang leefnet zijn hierdoor zeer gewenst. Er wordt gevist op gewicht. Opgeven bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056 of 06-27872854 tot vrijdag 20.00 uur. Verzamelen bij Albert Heijn te Limmen om 07.00 uur. De wedstrijden zijn ook toe gankelijk voor leden van DVW, HVCastrieum en De Sander. In de tussenstand staat Ron Droog in de A-groep ruim aan de leiding en in de B-groep is er een nek-aan-nek race tussen Rien Faasse en Rob Jak. Na deze wed strijd is er nog een stukswedstrijd in het Stet te Limmen. Voor visvergunningen kunt u zich de komende weken ook wenden tot Peter van der Heijdt op boven staande telefoonnummers. Meer info op www.hsvlimmen.nl of op www.samenbeet.nl. BERGEN - IVN gids Jos Bos vertrekt zondag 8 augustus om 10.00 uur voor een wande ling die ongeveer twee uur zal duren. Verzamelen bij het IVN Bezoekerscentrum Parnassia in Bergen aan Zee. Het centrum is bewegwijzerd. Door de aanwe zigheid van sehelpresten zijn de duinen ten zuiden van Bergen aan Zee kalkrijk. Dat is te zien aan het gele zand en aan de weelderige groei van meidoorn en duindoorn (met zijn oranje besjes). Ook groeien er kalkminnende plantjes als slangenkruid en muurpeper. Tegenwoordig mag het zand weer vrij waaien en er zijn inmiddels weer zeer fraaie 'blonde duinen' te bewonderen. De wandeling voert ook naar de 'meertjes', die een aantal jaren geleden zijn aangelegd en voor een grote verscheidenheid van vogels en planten zorgen. Een dynamisch en uniek gebied. De gids vertelt hoe deze duinen zijn ontstaan, zo'n tweeduizend jaar geleden. Deze zeer afwisselende en boei ende wandeling met Jos Bos kost twee euro per volwassene, kin deren gratis. Graag van tevoren even aanmelden, bij voorkeur per e-mail: IVNNKL@hotmail.com of tel 06-23576647. t ;~-v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13