r Heiloo contact Denk vooruit, hoe goed bent u voorbereid op een ramp? 7 HEILOO GEMEENTE nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo Openingstijden Verkeer Sport en recreatie Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 4 AUGUSTUS 2010 Overstromingen, tsunami's, tornado's Grote rampen lijken meestal ver van uw bed te gebeuren. Toch zijn sommige rampen helemaal niet ondenkbaar in Nederland. Het is daarom belangrijk dat u weet wat u moet doen als er iets gebeurt bij u in de buurt. In dit artikel leest u wat u kunt doen om goed voorbereid te zijn. Dit doet de gemeente De gemeente Heiloo heeft een rampenplan, daarin is de inzet van politie, brandweer, ambulancedienst en de gemeentelijke organisatie geregeld. Als er iets in Heiloo gebeurt, komen zij in actie en regelen behalve het bestrijden van de ramp ook de opvang van slachtoffers, informatievoorziening, enzovoort. Deze partijen oefenen regelmatig om bij een echte ramp of zwaar ongeval goed te kunnen samenwerken. Wat kunt u doen? Een tsunami of tornado zullen we in Nederland niet zo snel meemaken. En Heiloo ligt veilig op een zandwal en zal niet snel overstromen. Als er bij u in de buurt een grote fabriek is, of een tankstation is het risico op een grote brand of het vrij komen van gevaarlijke stoffen groter. Maar ook een woning brand waarbij asbest vrijkomt kan voor de directe omgeving ingrijpende gevolgen hebben. Op onze website en in de gemeentegids vindt u een kaart waarop staat wat u kunt doen bij een ramp. U kunt zich bijvoorbeeld ook voorbereiden op een noodsitu atie door een noodpakket samen te stellen. In een noodpak- ket zitten spullen die u helpen u in noodsituaties enige tijd te redden. Een noodpakket bevat in ieder geval: een radio op batterijen; een zaklamp; een eerstehulpdoos; lucifers in waterdichte verpakking; waxinelichtjes; warmhouddekens; een gereedschapsset en een waarschuwingsfluitje. Daarnaast is het verstandig in ieder geval enkele flessen water in huis te hebben. Ga ook na wat voor uw gezinssituatie onmisbare producten zijn. Kijk voor meer tips op www.nederlandveilig.nl. Meer informatie Wilt u meer weten over wat u moet doen bij rampen en meer lezen over het gemeentelijke rampenplan? Neem dan contact op met de coördinator rampenbestrijding, mevrouw T. van den Berg, telefoonnummer 072 535 68 22 of kijk op www.heiloo.nlofwww.nederlandveilig.nl. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Verkeersbesluiten Regeling voorrang bij de kruising Ypesteinerlaan - De Kroft Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: - het regelen van de voorrang op de Ypesteinerlaan voor gemotoriseerd- en langzaam verkeer ten opzichte van het verkeer op De Kroft. Dit wordt kenbaar gemaakt door haaientanden te plaatsen op weg De Kroft en het plaatsen van het bord 'B6' van bijlage 1 van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RW 1990). Daarnaast wordt het fietspad langs de Ypesteinerlaan doorgetrokken in dezelfde betegeling zodat de voorrangsituatie voor de weg gebruiker duidelijk is. De gemeente heeft deze maatregel genomen omdat de Ypesteinerlaan een gebiedsont- sluitingsweg is waarop een vlotte doorstroming van het verkeer wenselijk is vanwege het belang van doelmatig heid en verkeersveiligheid. Deze ver keersmaatregel komt overeen met het beleid dat wordt gevoerd volgens het Verkeersplan Heiloo 2008. Parkeerplaats bestemmen voor autodeelsysteem Burgemeester en wethouders hebben besloten tot: - het reserveren van een parkeer plaats op de hoek Ter Coulsterlaan - Holleweg voor het autodeelsysteem van Greenwheels. Dit wordt kenbaar gemaakt door een blauw bord met aanduiding vergun- ninghoudersparkeren (verkeersbord E9 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990) inclusief een onderbord met de tekst "Uitsluitend Autodate". De gemeente heeft deze maatregel genomen zodat de gebrui kers van het autodeelsysteem van Greenwheels in Heiloo bijna altijd een deelauto tot hun beschikking hebben zodat de voordelen van het autodeel systeem volledig worden benut. Ter inzage Deze besluiten liggen gedurende zes weken na publicatie ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis. Bezwaar Als u belanghebbende bent en het niet eens bent met dit besluit kunt u, bin nen zes weken na de dag van deze publicatie, een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 11850 AA Heiloo. Het bezwaarschrift moet schriftelijk worden ingediend, ingediend, ook om een voorlopige zijn ondertekend en moet ten minste voorziening (schorsing) vragen bij de bevatten: voorzieningenrechter van de rechtbank a. naam en adres van de indiener; te Alkmaar, Postbus 251, 1800 BG b. de dagtekening; Alkmaar. Als u van de laatstgenoemde c. een omschrijving van het besluit mogelijkheid gebruik maakt, bent u grif waartegen het bezwaarschrift is fierecht verschuldigd. gericht; d. de gronden van het bezwaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact Een bezwaarschrift heeft geen opnemen met een medewerker van de schorsende werking. Als er sprake publieksbalie Bouwen en Wonen, tele is van een spoedeisend belang kunt foonnummer 072 535 66 66. u, nadat u een bezwaarschrift heeft Zwembad Het Baafje www.heiloo.nl/zwembad De Omloop 11, 1852 RJ Heiloo 072 533 39 09 informatie zwembad, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail zwembad@heiloo.nl Sportcentrum Het Vennewater Het Zevenhuizen 48, 1852 JC Heiloo inlichtingen verhuur sporthal 072 533 31 52 b.g.g. de heer G.J. Wolven 06-1240 44 38 of e-mail sporthal@heiloo.nl Gymzalen inlichtingen verhuur, mevrouw A. Busso-Besseling 072 535 66 82 of e-mail gymzalen@heiloo.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 7