V i Zomerfeest in De Wielenmaker Harpconcert in Abdijkerk te Egmond Binnen Kunst Koningsduin in Bakkummer duinen Van alles te zien en te beleven tijdens Kunst Koningsduin 2l NIEUWS UIT DE REGIO Een luchtig slot Bloemen plukken bij De Wielenmaker Kunst en natuur met elkaar verbinden Kunst Koningsduin wordt geopend door de burgemeesters 11 AUGUSTUS 2010 Sint Jansvlinder en zweefvlieg op knoopkruid. Aangeleverde foto EGMOND-BINNEN - Stichting De Wielenmaker houdt op zaterdag 14 en zondag 15 augus tus van 10.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse Zomerfeest in de heemtuin. EGMOND - Zondag 15 augustus is er in de Slotkapel in Egmond aan de Hoef weer een avond met poëzie en muziek, rond het thema 'zomer in de polder'. Op deze vierde avond in een serie van vijf trekken we in gedichten en muziek langs polders en kusten van Zeeland tot Groningen. De kapel is open om 19.30 uur en het programma begint om 20.00 uur. Na afloop is er koffie en thee. De toegang is gratis. EDMOND-BINNEN - Op woens dagmiddag 18 augustus is er een open middag in de Heemtuin De Wielenmaker aan de Sint Adelbertusweg 38. Tussen 14. OO IT. 00 uur is er voor iedereen gratis de mogelijkheid om veld bloemen te plukken. Deze bestaat nu negen jaar, is een halve hectare groot en werd vroeger gebruikt als agrarische grond. Er zijn alleen inheemse plantensoorten aangeplant en bio topen geschapen voor planten en dieren die zich hier van nature thuis voelen. De heemtuin staat er, ondanks de droogte en het koude voorjaar, weer prachtig bij. Door de kille lente kwam de natuur laat op gang, de warmte die volgde zorgde er voor dat andere soor ten eerder bloeiden, zodat nu een waar zomerfeest ontstaat. Omdat er nog veel bloemen zijn, zijn er ook veel hommels en wilde bijen, het wemelt van de sprinkhanen en bij weer mooi dartelen er veel vlinders. Ook dit jaar hebben de vrijwil ligers van De Wielenmaker weer verrukkelijke (zomer)vruchten- taarten voor u gebakken. Maar ze kunnen niet alleen geweldig bak ken, ook in de turn staan ze hun mannetje en vertellen u alles over de flora en fauna, het principe van een heemtuin en over de nieuwe wandeling die door ze is bedacht. Kom dus op 14 en 15 augus tus genieten in Heemtuin De Wielenmaker, Sint Adelbertusweg 38 in Egmond-Binnen. De entree is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. Zie voor meer informatie www.wielenmaker.nl. REGIO - De befaamde harpiste Erika Waardenburg geeft van 20 tot en met 26 augustus voor de achtste keer een Master Summer Course Harp in het Lioba-klooster te Egmond. Met 16 deelnemers uit onder andere Duitsland, Engeland, Oostenrijk, Turkije en China wordt zeer intensief gewerkt aan de klein ste detailas op Master Niveau. De jongste deelnemer is 16 jaar. Tijdens deze cursus zijn drie optre dens gepland. Op 20 augustus in de kapel van het Lioba klooster, Herenweg 85, Egmond Binnen, aanvang 19.00 uur, en op 22 augustus in de Abdijkerk, Abdijlaan 26 te Egmond Binnen. Aanvang: 15.00 uur. Op 25 augustus in de kapel van Willibrord, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo, aanvang: 19.30 uur. Voor verdere informatie zie: www. erikawaardenburg. com. BAKKUM - Zondag 15 augus tus wordt voor de vierde maal het evenement Kunst Koningsduin gehouden in de duinen bij Bakkum (gemeente Castricum). Ook deze editie is georganiseerd door het PWN waterleidingbedrijf Noord- Holland, Kunstenaarscentrum Bergen (KCB) en de Eerste Bergensche Boekhandel. Met Kunst Koningsduin kunt u op een andere wijze dan gebruike lijk kennismaken met de duinen. Er is een wandelroute uitgezet waar bij u zoveel mogelijk kunt genieten van de grote diversiteit aan natuur in het duingebied. Daarnaast kunt u zien hoe kunst en natuur met elkaar verbonden zijn en op elkaar inspe len. Tijdens Kunst Koningsduin worden vele kunstvormen gepresen teerd door kunstenaars die op een of andere wijze zijn geïnspireerd door de natuur en speciaal de dui nen. Dit jaar zijn er theatermakers, een danseres, muzikanten, schrij vers en dichters en een verschei denheid aan beeldend kunstenaars die voor u optreden. Voor het eerst zijn er ook twee kmderboekenillu- stratoren en -schrijvers. De kunstenaars presenteren hun werk op eigen wijze en vertellen aan het publiek welke relatie zij hebben met de natuur en met de duinen in het bijzonder. In het begeleidend boekje dat u voor 2,50 op deze dag kunt kopen stellen de deelne mers zich in volgorde van presen tatie aan u voor. De nummers op de kaart geven aan waar u de kun stenaars op de route tegenkomt. U kunt de wandeling zowel beginnen bij het eerste nummer als bij het laatste nummer. Kunst Koningsduin wordt om 11.00 uur geopend door de burge meester van Castricum, mevrouw Emmens-Knol, en de burgemeester van Bergen, mevrouw Hafkamp. Aansluitend zal muzikant JP den Tex u op bijzondere wijze uitnodi gen om te starten met de wandeling. Tot 17.00 uur staan de kunstenaars langs de route. Gedurende de dag kunt u voor een hapje en een drank je terecht op het duinterras, gelegen aan het begin/einde van de route. Om 17.00 uur is er een muzi kale, swingende afsluiting van Kunst Koningsduin 2010, door trompettist Eric Vloeimans met de Cubaanse pianist Ramon Vallé op het podium van het duinterras. Kunst Koningsduin vindt plaats in de duinen van het Noordhollands Duinreservaat bij Bakkum. U start uw wandeling op de parkeerplaats Noorderstraat, gelegen aan de Heereweg te Bakkum (gemeente Castricum). Door de financiële en facilitaire inbreng van vele sponsoren is het evenement gratis! Voor meer infor matie www. kunstenkoningsduin. nl. Sandra Mirabal en Jakob Klaasse. Foto: Merlijn Doomemik

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11