Uit&Zo Heiloo wordt gehouden op zaterdag 4 september De Bibliotheek van. Jos van Kemenade Zomeravondconcert in Witte Kerk Heiloo 1 h ^"tuisteren naar nabestaanden. Dat doe ik mfetf mijn hart." Associatie Uitvaartverzorging Ook voorde kinderen zijn er weer volop activiteiten gepland De mensen van Associatie Uitvaartverzorging. Vertrouwd dichtbij, www.associatieuitvaart.nl tel. 0800-0375 UITKIJKPOST 11 AUGUSTUS 2010 Het MiRanDa Trio, bestaande uit Mirjam Rietberg, Anna Azernikova en Dasha Beltiukova. Aangeleverde foto HEILOO - Uit Zo Heiloo, voorheen Uitmarkt Heiloo, wordt dit jaar gehouden op zaterdag 4 september van 10.30 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. Evenals voorgaande jaren is de organisatie van de Uitmarkt Heiloo volledig in handen van Bibliotheek Heiloo. Uit&Zo Heiloo vormt het jaarlijkse begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Een groot aantal verenigingen en orga nisaties presenteert zich en geeft informatie over de activiteiten die ze het komende seizoen gaan onder nemen. Bezoekers aan de Uit&Zo Heiloo kunnen zich veelal direct daarvoor opgeven. Er heeft zich al weer een groot aantal verenigingen en organisaties aangemeld voor deelname. Naast de vele informa- De Uitkijkpost verschijnt op woens dag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Advertenties De advertentieafdeling is te bereiken via 072-5330175 of per e-mail: advertenties@uitkijkpost.nl. Advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,48 (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Voor informatie over tarieven en moge lijkheden, kunt u contact opnemen met Marion Becker- acquisitie, tel. 072-5351072 of per e-mail: verkoop@uitkijkpost.nl Zij is aanwezig op: dinsdag 09.00 t/m 17.30 uur vrijdag 09.00 t/m 14.30 uur Redactie Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor evenementen die in het weekend plaats vinden. In dat geval mag kopij tot maan dag 12.00 uur worden ingeleverd. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.30 t/m 17.30 uur dinsdag 08.30 t/m 13.00 uur donderdag 08.30 t/m 13.00 uur vrijdag 08.30 t/m 14.30 uur woensdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niette plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken of beweringen. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl internet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd tiestands worden er ook een groot aantal optredens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstra ties van sportverenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer acti viteiten gepland. Daarnaast is er de gebruikelijke verkoop van afgeschreven materia len van de bibliotheek. Ook zullen een aantal zogenaamde 'doe-aeti- viteiten' rond de informatiestands plaatsvinden. Op de website van Bibliotheek Heiloo vindt u onder andere een overzicht van de orga- HEILOO - Bibliotheek Heiloo presenteert sinds januari 'De Bibliotheek van...': een aparte boekenkast links van de ingang. Daarin staat de persoonlijke voorkeur van een bekende of minder bekende Heilooënaar. Als eerste was de beurt aan Hans Romeyn, burgemees ter van Heiloo, en inmiddels hebben oud-volleyballer Ron Zwerver, Diederik Dorbeck, en Ton Deutekom hun boekenkast gedeeld met de bezoekers van de bibliotheek en van www.bibliotheekheiloo.nl. Deze maand is Jos van Kemenade, voormalig minister en Commissaris van de Koningin in Heiloo gevraagd, zijn bibliotheek te delen. Prof. Dr. Jos van Kemenade, geboren op 6 maart 1937 te Amsterdam was hoogleraar onderwijs in Nijmegen, Groningen, Amsterdam en bij de Open Universiteit. Hij was van 1973- 1977 minister van Onderwijs in het kabinet Den Uyl. In 1981 werd hij opnieuw minister in het kabinet Van Agt 11. Vooral zijn plannen rond de Middenschool, het tweedekans onderwijs en de Open Universiteit zijn bekend. Na zijn vertrek uit de landelijke politiek werd hij achter eenvolgens universiteitsbestuurder, burgemeester van Eindhoven en Commissaris der Koningin in Noord- Holland. Thans is hij vanaf 2002 Minister van Staat. Wat direct opvalt bij binnenkomst in zijn studeerka- nisaties en verenigingen die zullen meedoen aan de Uit&Zo Heiloo van dit jaar. Ook dit jaar zal Uitkijkpost op de woensdag voorafgaande aan de Uit&Zo Heiloo, op woensdag 1 sep tember, extra aandacht geven aan dit evenement en de deelnemers. Deelnemende verenigingen mogen hun kopij plaatsen op de speciale pagina's over Uit&Zo Heiloo. Uw bijdrage mag maximaal 250 woor den bevatten, of 100 als u een foto bij uw artikel wenst, en gaarne zoveel mogelijk zonder opmaak. U kunt uw kopij en beeldmateri aal (in kleur, en gaarne minimaal 1MB groot) per e-mail (onder vermelding van Uitmarkt) sturen naar: redactie@uitkijkpost.nl ow Uit&Zo. Uw kopy dient uiterlijk aanstaande vrijdag 13 augustus om 17.00 uur in het bezit te zijn van de Uitkijkpost. nier zijn de grote hoeveelheden boe ken, in de boekenkasten maar ook op stapels op tafel. Van Kemenade heeft altijd veel gelezen, waaronder natuurlijk veel vakliteratuur over onderwijs, sociale wetenschappen en bestuurskunde. Maar daarnaast kon ook fictie hem bekoren met In de ban van de ring van Tolkien, boeken van Heinrieh Böll, en Pa Pinkelman van Godfried Bornans als uitgespro ken favorieten. Verder heeft hij alle boeken van Marten Toonder. Maar hij heeft zelf ook veel geschreven, zoals De katholieken en hun onder wijs, Democratie als opgave en het biografische Wakken in het kroos. Bij de 'rondleiding' door zijn boe kenkasten is de rode draad zijn grote belangstelling voor geschiedenis. Bijvoorbeeld het werk Overvloed en onbehagen en De Republiek van Simon Schama, en 1477-1806 van J.I. Israël. Voor poëzie heeft de politicus ook ruimte ingericht met gedichtenbundels van Martinus Nijhof, Leo Vroman, Guido Gezelle en Albert Verweij. Zijn boekenkast laat ook zijn interesse zien voor de plaatsen waar hij heeft gewoond: Amsterdam. Nijmegen, Eindhoven en Groningen. En sinds kort is daar Heiloo bijgekomen. Enthousiast ver telt hij over de geschiedenis van de plek waar hij nu woont, het verdwe nen duin en de opgravingen in de gezamenlijke tuin. Lees het volledige artikel, met links naar de boeken en hun achter gronden op bibliotheeklieiloo.nl. HEILOO - Het vierde (en voor laatste) concert in de serie zomeravondconcerten op vrijdag 13 augustus (aanvang 20.30 uur) in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) wordt verzorgd door het MiRanDa Trio, bestaan de uit Mirjam Rietberg - harp, Anna Azernikova - sopraan en Dasha Beltiukova - dwarsfluit. Een niet alledaagse bezetting, maar wel een samenstelling waarin laat romantische muziek (mede door de romantische harp) prach tig tot zijn recht komt. Het bijzon dere programma omvat muziek van onder meer Claude Debussy, Jacques Ibert, André Caplet, Camille Saint-Saëns, Maurice Ravel, Astor Piazzolla, Manuel de Falla en I. Albeniz. Muziek en (volksliede ren in een zeer gevarieerd en inte ressant programma. De muzikale wegen van Mirjam, Anna en Dasha kruisten elkaar op het Amsterdams Conservatorium. Sinds hun tele visieoptreden in het programma Vrije Geluiden van de VPRO en hun debuutconcert in 2004, in de Engelse kerk te Amsterdam, heeft het MirAnDa Trio diverse concerten gegeven op de belangrijke kamer- muziekpodia van Nederland zoals in het Concertgebouw van Amsterdam en in Vredenburg te Utrecht. Afgelopen jaren gaf het Miranda Trio ook concerten in Moskou en Minsk, waar hun optredens wer den uitgezonden door de landelijke radio en televisie. Komend seizoen zal het Trio in Minsk een stuk van de Wit-Russisehe componist Sergey Beltiukov in première brengen, spe ciaal geschreven voor het MirAnDa Trio en orkest. De toegangsprijs voor het roman tische concert bedraagt 10,- (65+, CJP en kinderen tot en met 12 jaar 9,-). Kaarten tevoren reserveren kan telefonisch via 072- 5334804 of 072-5335852. Van Kemenade temidden van zijn imposante verzameling boeken, naslagwerken en poëziebundels. Foto: Bibliotheek Heiloo ADVE RTE NTIE Petra Jurriaans, Uitvaartleider

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 3