Rabobank Schoolkinderen leren sparen Het Coöperatiefonds is er voor goede ideeën Kunst zoals je het nergens anders beleeft 6 Jong geleerd is oud gedaan.... Aanstaande zondag Kunst Koningsduin Activiteiten en evenementen Rabobank Noord-Kennemerland augustus 2010 www.rabobank.nl/nkl Dichtbij, betrokken en toonaangevend Rabobank. Een bank met ideeën. li AUGUSTUS 2010 UITKIJKPOST Rabo Journaal Het spreekwoord gaat nog steeds op! Wie heeft vroeger niet zelf meegedaan aan de Zilvervloot, of voor de nog ouderen onder ons: heeft zilverdoppen van melkflessen gespaard en daarmee wekelijks een klein bedrag kunnen wegzetten 'voor later'? Rabobank Noord-Kennemerland maakt dit voor jongeren in de Filipijnen mogelijk. Duizenden scholieren in de Filipijnen al jong leren sparen. Dat is wat Rabobank Noord- Kennemerland wil bereiken met'adoptie'van het project Jeugdspaarplan van de Rabobank Foundation. Wekelijks gaan scholieren 15 eurocent sparen en krijgen daar 5% rente op. Dit alles gebeurt in coöperatieverband, waarvan de kinderen eerst 'associate'worden en later volwaardig lid. Zo leren ze automatisch ook de kracht van 'coöperatie'. Uiteindelijk zullen zo'n dertigduizend schoolkinderen aan het Jeugdspaarplan gaan deelnemen. Scorlewald De contractondertekening door directievoorzitter Ugur Pekdemir en Pierre van Hedel van de Rabobank Foundation vond plaats Organisaties die iets willen realiseren voor de lokale gemeenschap, kunnen het Coöperatiefonds van onze bank om ondersteuning vragen. Zo hielp ons fonds eerder dit jaar Scouting Akersloot met een bijdrage voor noodverlichting en een ontruimingsinstallatie, en ontving Oratoriumkoor Heiloo een donatie voor hun jubileumconcert. Veel meer voorbeelden vindt u op www.rabobank.nl/nkl onder de rubriek Coöperatiefonds. Daar vindt u ook het aanvraagformulier dat u tot eind deze maand in kunt dienen. Een commissie van de ledenraad beslist in oktober over de binnengekomen aanvragen. op Scorlewald, klant van Rabobank Noord- Kennemerland en voor de Rabobank Foundation geen onbekende. In 2008 mocht men hier immers uit handen van Erik Minnema, directeur Commercie van Rabobank Noord-Kennemerland, een cheque van 12.000 in ontvangst nemen voor het woon-werkproject Oosterheem. Een project dat inmiddels is gerealiseerd en zelfs een eervolle vermelding heeft gekregen van de jury van de Hedy d'Anconaprijs voor de zorgarchitectuur. Zes jaar geleden vond de eerste editie van Kunst Koningsduin plaats. Schrijvers, muzikanten, beeldend kunstenaars, dichters en zangers lieten zichzelf en hun werk zien en horen in een unieke omgeving. De combinatie van natuur en kunst was meteen een succes. Kees Zonneveld, boswachter in het duingebied en drijvende kracht achter Kunst Koningsduin, vertelt. "Mijn twee passies, kunst en natuur, komen samen in dit evenement. Ik vind het geweldig dat iets wat in mijn hoofd is ontstaan, zo aanslaat bij het publiek. Zoals je hier kunst beleeft, beleef je het nergens. Aanstaande zondag hebben we een geweldige line-up, divers en van hoge kwaliteit. Er één kunstenaar uitpakken is moeilijk, ik raad iedereen aan het programma te bekijken op www. kunstenkoningsduin.nl. Ik ben erg benieuwd hoe de slotact uit gaat pakken. Eric Vloeimans is de man met het beste trompetgeluid van Nederland. En naar mijn mening ook ver daarbuiten. Ik ben enorm blij dat de Rabobank als sponsor deze topact aanbiedt!" Rabobank Noord-Kennemerland Postbus 289 1900 AG Castricum Kantoren: Breelaan 16, Bergen Nh Dorpsstraat 62, Castricum Voorstraat 71, Egmond aan Zee Stationsweg 136, Heiloo Kerkweg 2, Limmen Heereweg 34, Schoorl T (072) 507 33 33 E communicatie@ nkl.rabobank.nl I www.rabobank.nl/nkl Ugur Pekdemir en Pierre van Hedel ondertekenen het contract. Kees Zonneveld Eric Vloeimans sluit zondag 15 augustus Kunst Koningsduin af. 13-15 augustus Preventieteam van Interpolis en Reddingsbrigade is actief op het strand van Egmond aan Zee, o.a. met het uitdelen van polsbandjes 15 augustus Kunst Koningsduin, Noordhollands Duinreservaat (www.kunstenkoningsduin.nl) 31 augustus Laatste dag indienen projectaanvragen Coöperatiefonds Jazz Sail, Bergen aan Zee 24 september Coöperatiedag Rabobank Noord-Kennemerland, diverse locaties 1 oktober Bijeenkomst Rabobanknetwerk voor vrouwelijke ondernemers 2 oktober Tussen Prul Pronkstuk, Klein Varnebroek in Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 6