Karwei-klant Heiloo wint scooter! Augustus in het Heilooër Bos GGZ NHN op zoek naar nieuwe toekomst voor monumentaal complex Schoolkinderen leren sparen bij Rabobank H E I L O O 9 INGEZONDEN MEDEDELING Op dinsdag 7 september wordt een inloopavond gehouden Nordic Walking voor mensen die moeilijk ter been zijn Introductiecursus golf Het veranderende land schap tussen Heiloo en Akersloot Mandala tekenen kennis makingsworkshop Schilderen voor beginners Zondagmiddagcafé Do you speak English? Gezocht: Kantoormedewerker UITKIJKPOST ii AUGUSTUS 2010 HEILOO - In de natuur is augus tus een betrekkelijk rustige maand. De lentedrukte van zingende vogels, een nieuw bladerdek, en alom in bloei rakende bloemen is nu wel voorbij en de herfst is nog niet echt begonnen, al verschijnen er al enke le paddenstoelen. Toch is het nooit saai in het bos, als je maar goed om je heen kijkt. Een actieve natuurgids van het IVN, de Vereniging voor Natuur- en Milieueducatie, kan u wijzen op de typische dingen van het seizoen, de details die je anders gemakke lijk over het hoofd ziet, een gal letje aan een blad, een veertje op de grond, een serie kleine padden stoeltjes. De maandelijkse natuur wandeling in het Heilooër Bos op de derde zondag, dus nu 15 augus tus, begint zoals gewoonlijk om 10.00 uur bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg en duurt onge veer twee uur. Een donatie (richtlijn 2 euro) wordt op prijs gesteld. Voor nadere inlichtingen kunt u mailen naar IVN-Heiloo@hccnet.nl of bel len: 072-5325110. Opgave vooraf is niet nodig. *7 Volgens het IVN-Heiloo is het nooit saai in het bos, als je maar goed om je heen kijkt. Foto: Paul ten Have REGIO - Wie heeft vroeger niet zelf meegedaan aan de Zilvervloot, of voor de nog ouderen onder ons: heeft zilverdoppen van melkflessen gespaard en daarmee wekelijks een klein bedrag kunnen wegzetten 'voor later'? Ra bobank Noord-Kennemerland wil met 'adoptie' van het project Jeudgspaar- plan van de Rabobank Foundation bereiken dat duizenden scholieren in de Filipijnen ook al jong leren sparen. Wekelijks gaan scholieren 15 eurocent sparen en krijgen daar 5% rente op. Dit alles gebeurt in coöperatiever band, waarvan de kinderen eerst 'associate' worden en later volwaardig lid. Zo leren ze automatisch ook de kracht van 'coöperatie'. Uiteindelijk zullen zo'n dertigduizend schoolkinderen aan het Jeugdspaarplan gaan deelnemen, verwacht directievoorzitter Ugur Pekdemir van Rabobank Noord-Kennemerland. „Vanuit alle onderdelen van onze bank zijn mede werkers vertegenwoordigd in een projectgroep MVO. Deze projectgroep heeft dit project voorgedragen. De keuze voor dit project was unaniem; ook de ledenraad van de bank is zeer enthousiast en bestemt haar jaar lijkse bijdrage aan de Rabobank Foundation de komende jaren voor dit Jeugdspaarplan. Iedereen vindt het belangrijk dat deze jongeren in de toekomst meer kunnen dan tot nu toe." Rabobank Foundation wil via het Adoptieplan de lokale banken verbinden met haar projecten in ontwik kelingslanden. Hiermee kan de lokale bank niet alleen 'een gezicht geven' aan de bijdrage die zij jaarlijks beschikbaar stelt aan de Rabobank Founda tion, maar ook laten zien aan medewerkers, leden en klanten dat de bank niet alleen aandacht heeft voor het eigen werkgebied, maar ook voor grote groepen achtergestelde medemensen in 25 ontwikkelingslanden. Vervolg van voorpagina HEILOO - Er dient zich een nieuwe locatie in Heiloo aan, die in aanmerking komt voor een nieuwe bestemming en waar kleinschalige bedrijven en horeca, culturele instanties, instellingen en verenigingen zich zouden kunnen vestigen. Het monumentale hoofdgebouw van GGZ NHN komt december 2010 leeg te staan en er wordt flink gebrainstormd over de her bestemming. GGZ NHN krijgt hier bij medewerking van Provincie Noord-Holland in het kader van herbestemming van monumentale panden. Nico Adriehem, directeur divisie langdurige psychiatrie, is bij het proces betrokken: „Samen met de provincie willen we mensen uit de lokale en regionale gemeenschap graag in het proces van de herbe stemming betrekken. Ook andere monumentale panden hebben door bemiddeling van de provincie een nieuwe bestemming gekregen, zoals de Westergasfabriek in Amsterdam en de Verkadefabriek in Zaandam. Het gaat hier om het middenge deelte van het hoofdgebouw, inclu sief de kapel. De provincie is van mening dat het gebouw een regi onale, markante uitstraling heeft en dat een goede herbestemming voor Heiloo zeer zinvol kan wor den. Het monumentale pand, met een totale oppervlakte van 5000 m2, verkeert in goede staat, waarbij bijzondere architectonische stijlele menten, ornamenten en zelfs veel van de oorspronkelijke inventaris bewaard zijn gebleven. Beginnende ondernemers, bijvoorbeeld in de creatieve sector, kunnen er bij wijze van spreken zo intrekken. Alle faci liteiten zoals internetverbindingen, telefoonlijnen en dergelijke zijn aan wezig." Het complex heeft ook een bin nentuin, waar veel eenheden van het hoofdgebouw aan grenzen. Adriehem: „Ik noem deze bin nentuin een onopgemerkte schat, omdat het bij weinigen bekend is. De bedoeling is dat de tuin in de toekomst ontsloten zal worden." Onder het hoofdgebouw bevindt zich een enorme kelder, met ramen waardoor daglicht binnenkomt. „De kelderruimten zouden bijvoorbeeld goed dienst kunnen doen als atelier ruimten. Een gedeelte van de kelder wordt al benut." Adriehem vervolgt: „Het terrein biedt veel mogelijkhe den, waar geïnteresseerden over kunnen meedenken. Door een gefa seerde herbestemming willen we het terrein haar levendigheid terug geven, zodat het weer onderdeel gaat uitmaken van de gemeenschap. De provincie zal dit proces samen met GGZ NHN gaan coördineren. Er hebben zich al enkele landelijke partijen bij ons gemeld, die inte resse hebben getoond. Deze partij en zouden voor Heiloo en de regio een aanzuigende werking kunnen betekenen voor werkgelegenheid en aanbod in cultuur. Bedrijvigheid op het terrein zou een meerwaarde creëren voor Heiloo, de regio en de cliënten die hier nog verblijven." Op dinsdag 7 september, aanvang 19.00 uur, wordt een inloopavond gehouden in het hoofdgebouw, voor geïnteresseerden met ideeën over de herbestemming. Iedereen is welkom. De binnengekomen ideeën zullen vervolgens worden geïnven tariseerd. Medio 2011 zal meer over de uiteindelijke herbestemming bekend worden gemaakt. Meer informatiehttp :/Avww. heiligehuis- jesnh.nl/index.cfm?chapter_id= 1 STICHTING WELZIJN HEILOO Trefpunt Abraham du Bois-hof 2 Heiloo tel. 072-5331297 www.welzijnheiloo.nl stichting@welzijnheiloo.nl Dinsdag 17, donderdag 19, dins dag 24 en donderdag 26 augustus van 09.30 tot 10.30 uur, van 11.00 tot 12.00 uur of van 13.00 tot 14.00 uur. Deze korte cursus van vier lessen van een uur is speciaal bedoeld voor mensen die slecht ter been zijn en wel een steuntje kunnen gebruiken. In een klein groepje leert u looptechnieken. Het vertrek is vanaf de parkeer plaats op de Nijenburgerweg. Kosten: 27,50 inclusief huur van de Nordic Walking stokken. Maandag 30 augustus tot en met 27 september van 10.00 tot 10.50 uur start op het golfterrein Heiloo de korte cursus golf. U krijgt les van een golfprofessional, die u in vijf lessen met alle slagen laat kennismaken (putten, chippen, pitehen, full swing en bunker). Kosten: 80,- voor vijf lessen in clusief elubhuur en een onbeperkt aantal ballen. Donderdag 26 augustus van 10.00 tot 16.00 uur zal Lia Vriend u vertellen over de oudste strandwal die 5000 jaar geleden de kustlijn vormde. Van 10.00 tot 12.00 uur geeft ze een lezing. Van 13.00 tot 16.00 uur gaat u fietsen tussen Heiloo en Akersloot en laat zij u zien hoe gevarieerd het landschap is en hoe de waterhuishouding geregeld wordt. Kosten: 19,-. Maandag 6 september van 10.00 tot 12.00 uur geeft Saskia Janssen een kennismakingsworkshop. U gaat zelf aan de slag met een mandala en zal ontdekken dat het vanzelfsprekend kan zijn om te tekenen en te kleuren. Het is heel ontspannend en het resultaat is altijd goed. De docente zorgt voor alle materialen. Kosten: 10,- inelusief materiaal. Woensdag 8 september tot en met 13 oktober van 09.30 tot 11.30 uur start de korte schildercursus van zes weken. U hoeft niets mee te nemen. De docente Trudie Buis zorgt voor alles. Kom lekker schilderen. Vooral als u het nog niet eerder heeft gedaan. Kosten: 55,- voor zes lessen inclusief materiaal. Zondag 22 augustus in het Golden Tulip Hotel aan de Kennemer straatweg. Vrij klaverjassen, bridgen, rummyeub of gezellig samenzijn, u bent vanaf 13.30 uur van harte welkom. Bij mooi weer kunt u buiten zitten op het terras. Geen vervoer? Even een telefoon tje naar 5331297 en de buurtbus zorgt voor gratis vervoer. Vanaf september start de cursus Engels voor 55+ weer in het Tref punt. U kunt meedoen met onze gezellige club op verschillende niveaus. Er zijn cursussen voor beginners, gevorderden en verder gevorderden. Bent u geïnteres seerd om deze cursus te volgen? Neem dan vrijblijvend contact op met mevrouw Tiebie tel. 0251- 314068 of de heer Van de Berg tel. 0251-656736 De afdeling die alle cursussen or ganiseert zoekt assistentie. Onge veer een keer per twee weken een aantal uren. Vindt u het leuk om posters te maken, persberichten te schrijven en bent u vaardig met de computer? Heeft u een aantal uren per maand over? De coördi nator Angelique Sterkman hoort heel graag van u: a.sterkman® welzijnheiloo.nl. HEILOO - Een trendy scooter voor de heer Stiegelis! De inwoner van Heiloo bleek de eerste winnaar van de Zomereampagne van Karwei Heiloo. En daarom mocht hij uit handen van bouwmarktmanager John Kamp een Sym Fiddle Il-seooter in ontvangst nemen. Aanleiding voor de Zomereampagne is het feit dat Karwei inmiddels 125 bouwmarkten heeft. Zes achtereenvolgende weken lang staan voor klanten van Karwei Heiloo daarom evenzoveel grote prijzen klaar. Met de scooter als eerste van de zes prijzen. Elke Karwei-klant maakt wekelijks kans op deze prijzen. „Een kwestie van je registreren via www.karwei.nl, met de coupon die je bij elke aankoop krijgt", legt John Kamp van Karwei Heiloo uit. „Die coupon bevat een unieke code. Onder alle deelnemers verloten we vervolgens de prijs van de week." De komende weken maakt u nog kans op onder andere een Bose Sounddoek, inclusief Apple iPod Touch en een LCD TV van Philips. „Maar er is meer", vertelt Kamp. „Zo kun nen onze klanten in de week van 1 augustus zelf stickers plakken en zo tot 15% korting regelen op een aantal producten naar keuze. Reden genoeg dus voor inwoners van Heiloo om de Karwei-bouw- markt binnen te lopen."

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 9