Zenit Centrum voor Bewustzijn op Uit Zo Galerie De Kapberg: het landschap en de mens Open middag Anders Activiteiten Zangles in studio Egmond aan Zee 'Reis om de wereld in vier dagen' afgesloten REGIO 22 INGEZONDEN MEDEDELING Timmerdorp Akersloot was een groot succes KORTOM Nieuw kabouterseizoen scouting van start Kennismaking met de computer voor 55-Plus SWOL vraagt boeken in goede staat l SEPTEMBER 2010 UITKIJKPOST ALKMAAR - Ook dit jaar is Zenit aanwezig op de Uit&Zo Heiloo. Haar doelstelling is een bijdrage leveren aan het ontwikkelen van persoonlijke identiteit vanuit individuele zingeving door middel van cursussen, thera pieën, workshops en lezingen. Op 5 september start om 11.00 uur de half jaarlijkse Open dag met twaalf workshops waaraan gratis kan worden deel genomen. Om 17.15 uur eindigt de laatste workshop. Najaarscursussen: kundalini yoga -Tai Chi, Chuan, Thaise yogamassage, zazen, een cursus in wonderen, Feldenkrais-Yoga, academie voor counselling en coaching, intu ïtieve ontwikkeling, meditatietechnieken, meer gemak in houding en bewe ging door Alexanderteehniek, erkende opleiding tot voetreflextherapeut(e) erkende opleiding HBO medische vakken, de kunst van het creëren, dialoog met uw gids. Workshops: helende emotional freedom techniques (EFT), op weg naar 2012 (hoogfrequente energie), familieopstellingen, mantra's helende klanken, krishnamurti-video-lezingen, training voor hoog sensitieve personen. Lezingen: Het verhaal! Van jou en mij en iedereen, Dialoog met uw gids, De Helende Kracht van Familierelaties, Kies voor de Middenweg en Een zoektocht naar uzelf. De bibliotheek bevat een keur aan boeken goed aansluitend bij het programma. Op www.centrum-zenit.org vindt u uitge breide informatie over alle activiteiten en het programma van de Open-dag. Zenit is op maandag, woensdag en vrijdag geopend van 10.30 tot 13.00 uur. Het programma-boekje is verkrijgbaar op de Uit&Zo en bij bibliothe ken, natuurvoedings-winkels en op Zenit. Adres: Spoorstraat 62, Alkmaar (recht tegenover het station), e-mail: postbus@centrum-zenit.org. In galerie De Kapberg is een mooie mix van schilderijen, beeld houwwerk en boeken te zien. Aangeleverde foto EGMOND - Vanaf 28 augustus biedt galerie De Kapberg een mooie mix van landschappelijke schilderijen, spannend herken baar beeldhouwwerk, geïllu streerde boeken en afbeeldin gen van vrouwen met een licht erotische uitstraling. De drie kunstenaars volgen ieder hun eigen weg en toch zijn er over eenkomsten: ze kijken goed naar de werkelijkheid om hen heen. Stella Burggraaf (1967) maakt grote schilderijen van typisch Noord- Hollandse landschappen, op zoek naar de sfeer van de polder in het platte vlak. Annette Koek (1954) laat in De Kapberg haar beelden zien. In haar werk gaan traditie en experiment gelijk op. Er zijn de bijna klassieke beelden van paarden en dansers, geheel binnen de traditie van de Europese beeldhouwkunst, maar tegelijker tijd zoekt zij naar nieuwe uitdrukkingsmogelijkheden. Peter van Hugten (1949) is aanwezig in de galerie met grote vrouwenportret ten in inkt en gouache. Ondeugend en licht erotisch. Wellicht kent u Peter van zijn wekelijkse tekeningen op woensdag in de Volkskrant. Hij maakt die tekeningen nu al bijna dertig jaar voor deze krant. Of kent u de boeken van de NOVIB- serie met een illustratie van hem op de omslag? Hij is immers ook actief als typograaf. In de tentoonstelling zijn in de boekvitrines ook bladzijden te zien van zijn laatste werkstuk: David van Sassoen, een Armeens volksepos, een boek dat in juni is verschenen. Ook Tijl Uilenspiegel illustreerde hij en het verzameld werk van Willem Elsschot. De tentoonstelling is te zien tot en met 2 oktober op zaterdag- en zon dagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur. Het adres is: Slotweg 17 in Egmond aan den Hoef. De opening van de tentoonstelling vindt plaats op zon dag 29 augustus om 15.00 uur. Wie thuis iets wil zien van de galerie: www.galeriedekapberg.nl. EGMOND - In de maand sep tember starten de activiteiten en cursussen van de stichting Anders Actieven in het dorps huis Hanswijk 1 Egmond aan den Hoef. Deze activiteiten zijn bedoeld voor mensen die 'buiten het arbeidspro ces staan' ongeacht de leeftijd. Er is een groot aanbod van cur sussen zoals: Engels en Spaans op diverse niveaus, gegeven door erva ren en vakbekwame leraren in een aangepast programma. Voor computer lessen van begin ners tot gevorderden zowel in Apple als in Windows in een up to date accommodatie is iedereen uit de Egmonden welkom. Ook digitale fotobewerking behoort tot de mogelijkheden. En voor wie dit nog niet genoeg is kan er op de eomputersoos eens in de veertien dagen nog extra gewerkt worden. Voor de creatieve men sen is er gelegenheid om in kleine groepen te tekenen en te schilde ren onder leiding van een tweetal ervaren kunstenaars. Bij voldoende deelname kan er in het goed geou tilleerde vaklokaal aan houtbewer king worden gedaan. Ook op gebied van ontspanning biedt de stichting Anders Actie ven diverse mogelijk heden. Zo is er iedere woensdag middag bridge soos waar in een gemoedelijke sfeer wordt gespeeld. Voor liefhebbers van biljarten is er op meerdere ochtenden en midda gen gelegenheid om op ons geheel vernieuwde biljart te spelen. En eens in de week is er op de soos ook een mogelijkheid voor een praatje en een spelletje klaverjas. Alles bij elkaar een uitdaging om eens kennis te maken met de acti viteiten van de Anders Actieven. Inwoners van de drie Egmonden zijn allen welkom. Open middag Anders Actie ven: Woensdag 8 september van 13.00 uur tot 16.00 uur, Dorpshuis Hanswijk 1 Egmond aan den Hoef. Voor info, tel. 072-5063655, tussen 17.00 en 18.00 uur. EGMOND - Ook het komende seizoen start Michel Schutte weer met de muzieklessen in zijn studio in Egmond aan Zee. Zing je in Musical, band of zomaar voor je plezier? Door de moderne methode van Michel leer je goede zang en presentatietechniek. Bovendien kun je optreden in een van de geplande theatershows en maak je ook een heuse videoclip en CD. Keyboard en pianoles zijn weer helemaal 'hot'. Binnen enkele weken speel je al leuke songs. Speciaal voor de gitaristen heeft Michel een eigen popgroep gestart waar je eventueel in mee kunt spelen. Nieuwsgierig? Kijk op www.miehel- schutte.nl, alstublief niet mailen, maar bellen met tel. 072-5063047. Een hoogtepunt tijdens de afsluiting van het timmerdorp in Akersloot was de uitreiking van de gouden hamer. Aangeleverde foto AKERSLOOT - Timmerdorp Akersloot zit er weer op! En wat hebben de kinderen, de organisatie, de ouders en de vele vrijwilligers ontzettend genoten. Eerst van de landenoptoeht bij de opening, daarna van het timmeren, knutselen, spelletjes, speurtocht, een goochelaar, het brandweer spektakel en last but not least: de Bonte Avond. Met dit jaar zelfs een zelfgemaakt timmerdorp lied op de klanken van Waving Flag waarbij menig timmerdorpdeelnemer toch even een brok moest wegslikken of een traantje moest wegpinken. Een ander hoogtepunt was de uit reiking van de Gouden Hamer voor de mooiste hut. Namens Bouwend Nederland mogen de bewoners van deze hut ook nog met zijn allen een dagje naar Artis. En toen was het zaterdag, waarna dankzij de kinde ren en vele vrijwilligers het veldje aan de Roemersdijk al aan het begin van de middag er weer strak bij lag! Alsof er niets gebeurt was, klaar voor timmerdorp 2011, wat in het teken zal staan van het derde lustrum. Meer genieten van timmer dorp Akersloot kan op www.tim- merdorpakersloot.nl of op hyves. LIMMEN - De scholen zijn weer begonnen en dat betekent dat ook bij scouting Limmen is begonnen aan een nieuw seizoen. Ben je een meisje en zit jij in groep 4 of groep 5 van de basis school, dan kun je geheel vrijblij vend een avondje 'meedraaien'. Vaste avond is op maandagavond van 18.45 tot 20.00 uur. Op zo'n avond wordt er geknut seld, gespeeld in het bos en buiten op het veld of gezellig binnen. Vind je leuk om te zien wat de scouts van groep 4 en 5 doen? Kom dan op maandag 20 september om 18.45 naar de blokhut van Scouting Limmen op Kapelweg 72. Voor meer informatie: M. Hoogeboom op 072-5052830 of kijken op www.seoutinglimmen. nl onder het kopje 'kleine kabou ters'. Verder is er bij andere spel- takken ook nog ruimte zat om een seoutingervaring op te doen. Zaterdagochtend van 09.30 tot 11.00 uur jongens en meisjes uit groep 2 en 3. Dinsdagavond van 18.45 tot 20.15 uur voor jongens groep 4 en 5. Zit je in een hogere groep en wil je ook bij de scouting, ga dan naar de website voor meer infor matie. LIMMEN - Bij de stichting Welzijn Ouderen Limmen (SWOL is het mogelijk om een cursus te volgen voor mensen die geen of weinig ervaring hebben met de computer. Het cursus-aanbod bestaat uit twee delen te weten Beginnerscursus en een Vervolgcursus. In de beginners cursus leert u Kennismaking met de PC en introductie Windows voor beginners. In de vervolg cursus leert u uitgebreide tekst verwerking, e-mailen en internet ten, ed-branden et cetera. Er wordt gestart met zes mensen per cursusgroep. Een beginnerscursus op dinsdag aanvang 7 september van 14.00 uur tot 16.00 uur. Duur van de cursus is zes weken. De vervolgcursus op woens dag aanvang 8 september van 14.00 uur tot 16.00 uur. Duur van de cursus is vijf weken. Inlichtingen en opgeven kan via tel. 06-10243695 tussen 17.00 en 19.00 uur. LIMMEN - Stichting WOL is geïn teresseerd in mooie of interes sante boeken waar u wel afscheid van wilt nemen. Voor SWOL vormen zij een bron van inkom sten voor de aanschaf van Franse boeken voor de bibliotheken in Burkina Faso. Zowel kinderboe ken, als boeken voor volwassenen zijn welkom. Als tegenprestatie wordt aan u vermeld wanneer de verkoopdata zijn. U kunt dan zelf profiteren van mooie aanbiedingen. Er zijn ver koopdagen in Castricum, Limmen en omstreken gepland. De bouw van de bibliotheek wordt gefinancierd uit de opbrengsten van Fietsen voor Burkina. U kunt uw boeken inle veren op de Eerste Groenelaan 10, Castricum. Bel even om een afspraak te maken, tel. 0251-656954 of 06-30385039 of Vredenoord 166 Heiloo, tel. 072-5335060.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 22