37 ifrW Foto 9: Dorpscentrum anno 1966 De Oude Herberg in brand! Foto 12: De situatie naast de voormalige Oude Herberg anno 2010 Foto 13 en 14: ABN AMRO-bank sinds 1980 Foto 15: Dorpscentrum in 2010 Bronnen Foto 11: De Oude Herberg 1977 UITKIJKPOST i SEPTEMBER 2010 rrnihjUh? er eerder het verkeer regelden, nu de rotonde. Rechts het omstreeks 1984 gebouwde politiebureau, waarvoor de Rustende Jager moest worden afgebroken. De huizen en winkels naast de Rustende Jager waren al eerder afgebroken. De Oude Herberg met op de voor grond nog het plantsoentje met de fontein (nu deels de rotonde). Zo zag het dorpscentrum er in 1966 uit. Aan de overkant van de Oude Herberg de winkels die later wer den gesloopt: banketbakkerij Groot (later Ramp, Over en als laatste Hoekstra)Kapper Piet Klopper, en op het hoekje Slager Renes, (later Kaan). Foto 10:1966 Op 29 november 1966 kwam uit Verona het Italiaanse orkest "Quarto Velenti". De volgende dag zouden zij er voor de eerste keer optreden met hun programma. Het heeft echter niet zo mogen zijn. Rond een uur of 6 op 30 november 1966 kwam een voorbijganger bin nenstormen en riep "Brand!!!" De vlammen sloegen toen reeds uit het dak. In korte tijd stond de boven verdieping in brand. Er woei een harde westenwind en er was groot gevaar voor overslaan van de brand op de ernaast liggende panden en ook op "De Rustende Jager" aan de overkant. De brandweerkorp sen van Heiloo en van Alkmaar werkten samen om de brand te bestrijden en hielden de daken van de omliggende gebouwen kletsnat. Binnen een half uur was het vuur gedoofd. Alleen de zwartgebla kerde muren stonden nog overeind. Waar nu 'Hoorteehniek' is gehuis vest, was in de jaren '50 de winkel van Banketbakkerij Boonaeker. Garage Vosse zat toen in het pand van voorheen J. van de Kommer. Ook loodgietersbedrijf J.J. Jansen is er gevestigd geweest. Later een bloemenwinkel, rond 1997 de motorzaak "Motor Trend Adventure", een keukenwinkel, een meubelzaak en nu, sinds 2009, de kringloopwinkel Dorcas. "De Oude Herberg" is sinds 1980 een filiaal van de ABN-bank, later ABN-AMRO-bank. Maar ook de locatie dit bankfiliaal behoort sinds het voorjaar van 2010 tot de verle den tijd. De bank is verhuisd naar het pand van de Fortisbank. De kruising Raadhuisweg' Kennemerstraatweg in 2010, met inmiddels, na de stoplichten die Over de Historische Vereniging Oud Heiloo: 'Oud Heiloo' stelt zich o.a. ten doel de historie van Heiloo levend te houden voor de inwoners van Heiloo en zet zich in voor het behoud van historisch waardevolle monu menten en hun omgeving. Lid/sympathisant worden van Oud Heiloo kan voor 10 euro per jaar. Informatie en opgave: tel. 072-5321404 of www.oudheiloo.nl. Hist. Ver. Oud Heiloo, Hans Ruiter, Jan van Tiel, Frans Speur: www3.telus.net/fspeur/ Heiloo, Ruud van den Aakster, Wikipedia, website www.anno.nl, ABN-Bank boekje 'Er is iets veranderd', recente foto's: M.D. Sanstra-Veenis. Onbegrijpelijk dat voor de ramen de schemerlampjes bleven branden. Het moet een spookachtig gezicht zijn geweest! Maar de Oude Herberg werd in 1967 herbouwd, mooier en groter dan het was geweest. Er kwam toen een etage bovenop! Daarmee waren er meer hotelkamers (54) en er kwam ook een mooi interieur. Hoewel, de oude gelagkamer, hele maal uit hout opgetrokken, was erg de moeite waard, met altijd schoon duinzand op de vloer. Je kon in de vernieuwde Oude Herberg lekker eten en er werden vele bruiloften gevierd. Op den duur bleek het echter toch niet rendabel te zijn. In 1974 werd de zaak verkocht en wisselde nog twee maal van eigenaar. Maar de gasten kwamen niet meer.In 1980 werd "De Oude Herberg" gesloten.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 37