Fotostudio CElcust Feestelijke onthulling nieuw logo van De Paulusschool Vijf jaar Samen Uit Samen Thuis H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 Er is gekozen voor nieuwe symbolen; een kleine en een grote hand Initiatieven van kinderen worden serieus genomen KORTOM Geslaagd KWF start collecteweek Creatieve workshop Kinderkermis bij 't Loo ioo-Jarige mevrouw Keppel ontvangt felicitaties UITKIJKPOST i SEPTEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Studio CEkust Cleo van Mechelen en Erie Wilbers, Boekei 37d, 1921 CE Akersloot, tel. 06-52630237, www.eekust.nl,info@cekust.nl AKERSLOOT - Fotostudio CEkust is sinds maart gevestigd in de pro fessionele fotostudio aan Boekei 37d; komende vanuit Heiloo net voor de bocht naar links richting Alkmaar aan het einde van de Kanaalweg. Fotografen Cleo van Mechelen en Eric Wilbers, die beiden de opleiding voor professioneel fotograaf aan de Fotovakschool in Amsterdam heb ben gevolgd, hebben ruime ervaring op het gebied van reclame en pro ductfotografie, (groeps-)portret- en bedrijfsfotografie. Eric heeft twintig jaar in de grafische sector gewerkt alvorens hij en Cleo vanaf 2005 geleidelijk de stap naar zelfstandigheid zetten. In 2009 zijn ze er onder de naam Fotostudio CEkust helemaal voor gegaan en in 2010 openden ze hun eigen studio aan de Boekei. Cleo heeft zich, naast allround fotografie, gespecialiseerd in het bewerken van foto's in Photoshop. Vanaf 2009 geeft Fotostudio CEkust cursussen in fotografie en beeldbewerking, eerst in Het Open Huis en sinds maart in de huise lijke sfeer van hun eigen studio. Eric: „Samen kunnen we elke opdracht op het gebied van fotografie aan; of het nu gaat om zakelijke of particu liere opdrachten. Naast reclame-, product-, bedrijfs- en modefotografie zijn we thuis in de publieke sector, zoals portret- en groepsfoto's, trouw reportages, fotoshoots en dergelijke. Dankzij mijn grafische achtergrond kunnen we bovendien aan (startende) ondernemers een aantrekkelijk totaalpakket bieden, waarbij we zowel het webdesign, de huisstijl (visi tekaartjes, briefpapier en dergelijke) en de fotografie verzorgen. Cleo heeft zeer veel affiniteit met beeldbewerking, maar ook met portretfoto grafie, zoals kinderen. Vandaar dat we ook schoolfotografie verzorgen. Daarnaast exposeren we regelmatig met ons vrije werk, zoals onlangs tijdens de KunstöDaagse in Heiloo." Fotostudio CEkust geeft diverse cursussen, waarbij fotografie en beeldbewerking centraal staan. In groepjes van maximaal acht deelnemers kunnen zowel beginners als gevorderden alles op het gebied van fotografie (bij)leren. Cleo: „We dagen cursisten uit om creatief met de camera aan de slag te gaan. In de basiscursus fotografie leggen we de effecten uit die sluitertijd (bewe ging) en diafragma (scherptediepte) op een beeld hebben en hoe je hiermee kunt spelen. In de cursus fotografie voor gevorderden gaan we dieper in op de compositie van een foto, bijvoorbeeld van landschap- en portretfoto's. In de verschillende cursussen/workshops digitale beeldbe werking leren we de basistechnieken, het samenvoegen van meerdere beelden in één foto (collage) en bewerking van een Raw-bestand. Alles wat vroeger in de donkere kamer gebeurde, kan in een Raw-bestand ook op de computer worden bewerkstelligd. Voor gevorderden kan een opfriscursus altijd van pas komen." Fotostudio CEkust verzorgt ook de fotoprints, die worden gedrukt in een vaklab. Eric is zeer enthousiast over de nieuwste trend op dit gebied: „De afgelopen jaren was het mode om een foto op canvas te laten afdrukken. Tegenwoordig kan dit nu ook op een aluminium onder grond met een besehermfolie of acrylaat of op plexiglas; dit geeft een schitterend, strak effect!" HEILOO - Dinsdag 31 augus tus is het nieuwe logo aan de ouders en de kinderen van De Paulusschool onthuld. Het hui dige logo heeft 18 jaar op een prima wijze het beeld van de school bepaald, nu is het tijd om een eigentijds logo te intro duceren. Kinderen, ouders en belangstel lenden verzamelden zich aan het begin van de dag om de onthulling mee te maken. Er is gekozen voor nieuwe symbolen, een kleine en een grote hand die elkaar onder steunen. Deze afbeeldingen zijn symbolen voor het onderwijs op De Paulusschool. De leerkrachten nemen de kinde ren bij de hand om hen middels het onderwijs te ontwikkelen. Ook kun je zien dat de hand al wat is losge laten, dit geeft aan dat de kinderen zelfstandig gaan worden en verant woordelijk gaan worden voor hun werk en leren. De Paulusschool staat voor ontwikkelingsgericht onderwijs, onderwijs waarin vier kernwoorden een belangrijke rol spelen: zelfstandigheid, initia tief nemen, verantwoordelijkheid en sociale omgangsvormen zijn de cultuurdragers van de school. Zelfstandigheid betekent dat kin deren (uiteindelijk) zelf in staat zijn om, volgens een door hen zelf gemaakt plan, een activiteit zonder hulp te kunnen uitvoeren. Initiatieven van kinderen wor den serieus genomen en uitgelokt, de leerlingen zijn dus in staat tot aetief-meedoen en mede-vormge ven en zijn dus niet alleen consu menten van onderwijs. Kinderen leren verantwoordelijk te zijn, door ze te betrekken bij hun eigen leer- en ontwikkelingsproces door het maken van hun taken leren de kinderen verantwoordelijk te zijn voor het plannen en afmaken van hun taken. Bij sociaal gedrag gaat het om het leren samenwerken met elkaar, leren hoe je met elkaar omgaat en samen met elkaar een goede sfeer maakt in de groep. Leren doe je het best in echte situaties. De kinderen gaan er dus regelmatig op uit om een museum, tentoonstelling, bos of kasteel et cetera te bezoeken. De kinderen werken aan de hand van thema's met echte opdrachten en situaties. Er worden brieven geschreven, e-mails verstuurd naar musea en organisaties, internet wordt gebruikt om kennis en infor matie te verzamelen. Het nieuwe logo past prima bij deze vernieu wende vorm van onderwijs. HEILOO - Voor het vijfde ach tereenvolgende jaar hebben Jaap en Patricia Langedijk voor de Stichting Welzijn Heiloo vakantieweek voor senioren georganiseerd. Kinderen en kleinkinderen zijn in de zomervakantie vaak een aantal weken buiten beeld. Dat was voor de initiatiefnemers een reden om ook met de ouderen een week op pad te gaan. Het gezelschap reist met een bus voor een week af naar een sfeervol hotel op, elk jaar weer een andere mooie plek, ergens in Nederland. Deze keer stond het hotel in Nunspeet. Er is altijd tijd voor een paar excursies, een spelletje, wat muziek, maar ook tijd voor jezelf. De vijftig vakantiegangers hebben ook dit jaar weer genoten van het programma dat Jaap en Patricia vol enthousiasme voor hen hadden georganiseerd. De laatste jaren werden ze daarin bijgestaan door het echtpaar Klaase. Jaap en Patricia hebben aangege ven dat ze het stokje nu graag wil len overdragen aan iemand die deze traditie met minstens net zoveel enthousiasme wil voortzetten. Voor meer informatie: Marian van Dam, vrijwilligerseoördinator Stichting Welzijn Heiloo, tel. 072- 5331297 of e-mail vrijwilligers® welzijnheiloonl. HEILOO - Mevrouw Keppel-Geertsma heeft donderdag 26 augus tus de respectabele leeftijd van honderd jaar bereikt. Geboren in Friesland verhuisde ze op jonge leeftijd met haar familie naar Heiloo. En hier woont ze nog altijd. Ondanks haar hoge leeftijd is ze nog altijd kranig en bij de tijd. Op haar honderdste verjaardag ontving ze burgemeester Hans Romeyn, die haar op deze bijzon dere dag persoonlijk kwam feliciteren. Ze vertelde hem verhalen uit haar jeugd, toen ze kind aan huis was in het gemeentehuis. En daarmee bedoelt mevrouw Keppel niet alleen het huidige gemeentehuis aan Raadhuisweg 1, maar ook het oude raadhuis dat ooit aan de andere zijde van de Witte kerk stond. Haar vader had vroeger namelijk als veldwachter en gemeentebode veel met de toenmalige burgemeester en het gemeentehuis te maken. Foto: Carolien Breed HEILOO - Na een zesjarige HBO-studie aan de school voor Klassieke Homeopathie te Amersfoort, is Gerlinde de Wit geslaagd als Klassiek Homeopaat. Ze gaat per 1 september praktijk voeren aan de Nijverheidsweg 19 in Heiloo. Ze is oud-leerling van de Radboudsehool. HEILOO - Op maandag 6 septem ber gaat de grootste collecte van Nederland weer van start. Met maar liefst 120.000 vrijwilligers heeft KWF Kankerbestrijding het grootste aantal vrijwilligers op de been wat resulteert in de hoogste collecte opbrengst. De collectant van KWF Kankerbestrijding komt in de week van 6 tot en met 11 september weer bij u aan de deur. Wie de collectant mist, kan een gift overmaken op giro 26000. HEILOO - Zondag 12 september geeft Wanda Vasbinder een crea tieve workshop in het zondagmid dagcafé in het Trefpunt. Er zullen twee eadeaukaarten gemaakt worden, een voor twee theezakjes en een voor chocola dereepjes. De kosten bedragen tien euro inclusief twee euro entree zondagmiddagcafé. De workshop start om 13.30 uur. Voor info en/of aanmeldin gen kunt u contact opnemen met Wanda Vasbinder, tel. 06-20105588 of 072-5338612. HEILOO - Op 4 september houdt Stichting Abajo een kinderkermis. Het doel is om hiermee geld in te zamelen voor de stichting. Dit geld wordt gebruikt om activi teiten te organiseren voor jonge ren met een verstandelijke beper king. De kermis vindt plaats van 11.00 uur tot 16.00 uur op het plein voor winkelcentrum 't Loo Voor de kinderen is er een zweef- en draaimolen, een pretmobiel, een springkussen en andere echte kermisattracties. Voorafgaand aan deze dag zijn er loten ver kocht. Om 16.00 uur komt burge meester Romeyn de prijswinnaars bekend maken door te draaien aan het rad van Fortuin.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5