Met huifkar door het duin Duiken is cool! Kermis Katerloop bij Limmer IJsclub D-alteten AV Trias zevende in Groningen r h Hrffjn SPORTNIEUWS UIT DE REGIO 1 1 i Veel animo voor introductieduik van OSVE Ruim honderd deelnemers nemen deel aan traditionele loop Meisjes tot 13 jaar zetten knappe prestatie neer Aankomende weekend is het de beurt aan de vrouwenploeg 1 EGMOND - Zaterdag 25 sep tember is de laatste mogelijk heid om met PWN boswachter Kees Zonneveld een exclusieve huifkartocht te maken door de duinen. U kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 en 12.45 uur. Het vertrek is vanaf het PWN par keerterrein Kraaiennest, gelegen aan de Kruisbergweg te Heemskerk. U dient zich van tevoren aan te mel den en het is raadzaam om dat snel te doen. De twee uur durende huif kartocht kost 8,50 per persoon. Aanmelden via het boekingsbureau online www.pwn.nl/activiteiten of 0900-7966288. Het is een unieke gelegenheid om de duinen eens op een andere manier te beleven. Bij hoge uitzondering wordt alleen in de zomermaanden van mei tot en met september voor een beperkt aantal deelnemers de huif kartochten gehouden. Gedurende de rit van twee uur vertelt de boswachter over de schoonheid en bijzonderheden van ons prachtige duingebied. Tijdens een korte stop waarbij u de benen even kunt strekken wordt u op een verfrissing getrakteerd. De enthousiaste deelnemers van de Katerloop worden 'weggeschoten', om vervolgens hun rondjes te maken rond het park aan de Vuurbaak. Foto: Ricardo Marcker HARDLOPEN LIMMEN - Met ruim honderd inschrijvingen was het een goede opkomst bij de kermis katerloop. Veel deelnemers uit eigen dorp die met of zonder kater deelnamen aan de vijf of zelfs tien kilometer. Het parcours van vijf kilometer was al vroeg door de organisatie/ vrijwilligers uitgezet en de start/ finish opgebouwd. Tijdens de loop werd de route door verkeersrege laars veilig gehouden. Uitslagen tien kilometer heren: 1. Roy Frinking 37.39 minuten. 2. Sander Pepping 37.52 minuten. 3. Kees Denneman 38.30 minuten. Dames: 1. Eileen Groenland 40.39 minuten (nieuw dames pareoursreeord) 2. Ria Stam 45.43 minuten. 3. Marion Grandiek 51.10 Jeugd tot en met 15 jaar over een afstand van vijf kilometer. 1. Max Rijs 18.58 minuten (nieuw jeugdreeord) 2. Maurice Rijs 19.52 minuten, 3. Mitehel Zijp 20.25 minuten. De basissehooljeugd was al om 10.00 uur gestart voor hun prestatieloop rond het park. Er waren 78 kinderen van start gegaan, aangemoedigd door enthousiaste ouders/grootouders. Uitslagen: Een ronde voor de kinderen tot en met 8 jaar: Meisjes: 1. Benk de Winter, 2. Quinty Boontje en 3. Danique Glorie. Jongens: 1. Jesse Glorie, 2. Tristan Aker en 3. Vin Wijnker. Twee ronden voor de kinderen 9 tot en met 12 jaar: Meisjes: 1. Bonnie Groot, 2. Maartje Verdwaald en 3. Silke Ebels. Jongens: 1. Quentin Aker, 2. Stijn Rijs en 3. Bart Verberne. DUIKEN EGMOND - De afgelopen twee maandagen werden de intro- ductieduiken van dit seizoen gehouden bij duikclub OSVE, ook bekend als 'Derp Divers'. De interesse was groot. Veel belangstellenden, waaron der opvallend genoeg veel jonge mensen, kwamen naar zwembad De Hoornse Vaart om een kijkje te nemen en te ervaren hoe het is om lange tijd onder water te blijven en te ademen door een ademautomaat. En dat bewijst dat duiken nog steeds cool is voor alle leeftijden vanaf 14 jaar. Om goed en vei lig te kunnen duiken zijn er twee zaken belangrijk: een degelijke uitrusting en een degelijke en seri euze opleiding. Een goede opleiding wordt in de regel gegeven bij een duikvereniging. Conform de nor men van de NOB; de Nederlandse Onderwatersport Bond. De Egmondse duikvereniging OSVE heeft tal van ervaren instructeurs, die in clubverband een goede opleiding verzorgen om onder alle omstandigheden veilig te leren dui ken. Behalve dat OSVE een serieu ze club is, is het vooral een gezel lige club. Denk alleen maar aan de Nieuwjaarsduik van Egrnond aan Zee. Zie YouTube: 'Nieuwjaarsduik Egrnond aan Zee 2010!'. Zomers is er een verenigingsstop in de maanden juli en augustus. Wordt er dan niet gedoken? Reken maar van wel! De één in het warme water van Phuket en de ander haalt zijn hart op in een spannend wrak in de Noordzee een aantal mijl uit de kust. Wil je meer weten? Neem dan contact op met OSVE. En als je wilt kan je meteen lid worden van deze sportieve club en dezelfde maand aan je opleiding beginnen! Info: www.OSVEgmond.nl. ATLETIEK HEILOO - Afgelopen weekend hebben de D-meiden (tot en met 13 jaar) in Groningen de zevende plaats behaald tijdens de landelijke competiefinale. De finale dag begon met de vier keer zestig meter estafette. Zoé de Jong, Emma van der Pal, Femke Brink en Charlotte Hopman werden keurig derde en verpulverde meteen hun beste jaarprestatie met een halve seconde en brachten het op 32.80 seconden. Andere uitstekende prestaties waren er voor sprintster Femke Brink die weer onder de negen seconden liep op de zestig meter (8.75), Melanie van der Most die de tien meter nadert bij het kogel stoten (9.90 meter)en tevens vijfde werd in de wedstrijd met de twaalf beste ploegen van Nederland. Meerkampster Charlotte Hopman was goed op de onderdelen zes tig horden (11.15) en verspringen (4.60). Emma van der Pal sprong 1.35 hoog, terwijl Kathy Agasi en Zoé de Jong beide een hele goede duizend meter liepen. Pella Canis wierp uiteinde lijk de speer naar 25.54 meter. Aankomend weekend is het de beurt aan de vrouwenploeg die in Maastricht moet gaan strijden in de landelijke finale. De jongste jeugd van AV Trias gaat aankomend weekend naar het Olympisch sta dion waar de competitie finale gaat plaatsvinden. De afgelopen twee maandagen werden de introductieduiken van dit seizoen gehouden bij duikclub OSVE, ook bekend als 'Derp Divers'. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19