Japanse prenten van geisha's en courtisanes H E I L O O Opgespoorde wonderen DEUTEKOM Corso Bioscoop Eat Pray Love BOEK VAN DE WEEK Opgespoorde wonderen Opgespoorde wonderen door Rudy Kousbroek Boek van de week door Rudy Kousbroek voor 39,90 Tiny ten Dam Olij exposeert bij Rozing KORTOM Ivo de Wijs in De Beun 'Niet Stoffig' in kapel GGZNHN Keramiek/boetseren in het nieuwe seizoen UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 2010 Liz Gilbert (Julia Roberts) heeft alles wat een moderne vrouw zich maar kan wensen: een echtgenoot, een huis, een succesvolle car rière. Maar in plaats van gelukkig te zijn wordt ze overspoeld door paniek, verdriet en verwarring. Net gescheiden besluit Elizabeth een radicale stap te nemen: ze gaat een jaar lang alleen op reis. Op haar zoektocht naar evenwicht en geluk bezoekt ze drie landen: Italië, India en Indonesië. Italië staat in het teken van eten en leert ze la dolce vita kennen, in India schrobt ze tempelvloeren en leert ze de kracht van meditatie kennen en in Indonesië de balans tussen ernst en lichtvoetigheid en ontmoet ze haar grote liefde in Bali. Eat Pray Love is gebaseerd op de bestsel ler van Elizabeth Gilbert Eat, Pray, Love (Eten, Bidden, Beminnen). Met onder andere Julia Robert. Alleen op woensdag 6 oktober om 20.00 uur: Eat Pray Love arrange ment. De voorverkoop van het spe ciale Eat Pray Love arrangement is gestart. Voor 13 euro krijgt u een premièrekaartje, inclusief koffie of thee met iets lekker voor de voor stelling. Tijdens de pauze krijgt u een drankje naar keuze aangebo den. De fotosyntheses verzameld Het doel van het leven, schreef Rudy Kousbroek in dit boek, is het opsporen van wonderen. De vind plaatsen van zulke wonderen zijn vaak foto's, gewone foto's, aange leverd door het toeval: Uit kranten, tijdschriften, fotoboeken en van de vlooienmarkt. Over deze wonde ren schreef Rudy Kousbroek proza dat tot het mooiste van zijn werk behoort: geestig, speels, erudiet en vol verlangen. Kousbroeks foto syntheses vertegenwoordigen een genre waar geen ander voorbeeld van bestaat. Hier zijn de drie delen fotosyntheses - Opgespoorde wonderen, Verborgen verwant schappen en Het raadsel der herkenning - in één band verza meld. Opgespoorde wonderen, Fotosynthese 1werd bekroond met de Jan Hanlo Essayprijs 2005. Uit het juryrapport: Kousbroeks stilistische, compositorische en conceptuele kwaliteiten maken het lezen en het bekijken van Opgespoorde wonderen tot een betoverend genoegen. HEILOO - Van 2 oktober tot 15 november kunt u een vijftigtal bijzondere Japanse houtblok- prenten van geisha's en cour tisanes bekijken in Silhouet Binnenhuisarchitectuur aan de Kennemerstraatweg 99-103 in Heiloo. Geisha's en courtisanes kennen wij als de amusementsvrouwen van Japan. Al in begin 1600 had je in de grote stad Edo, het huidige Tokio, een legale bordelenwijk. Het was vier voetbalvelden groot en er woonden circa 2500 men sen. Bordelen en prostituees waren er in verschillende rangen. Van straatprostituees tot onder andere de courtisanes. Allemaal stonden ze onder contract. De courtisanes hadden in Japan een hoge sociale status. Ze waren er niet alleen voor pleziertjes, maar wisten op cultu reel gebied ook van wanten. Maar voordat je deze status bereikte moest je een heel traject afleg gen, dat al op zeer jeugdige leeftijd begon. Omdat klanten vaak moes ten wachten op een courtisane werd in de 18de eeuw bedacht om de klanten tijdens deze waehtperiode te amuseren met dans en muziek. Dit werd uitgevoerd door de zoge naamde geisha's. Van courtisanes en geisha's zijn vele vaak zinnen prikkelende prenten gemaakt. Ron Baas is verzamelaar/handelaar in deze prenten en exposeert een deel van zijn verzameling. Ook zijn er verschillende kimono's en andere artikelen te zien die gebruikt wer den door courtisanes. Op zaterdag 2 oktober en 9 okto ber, aanvang 14.00 uur, houdt Ron Baas een lezing over de leefwereld van courtisanes en geisha's. De toe gang is gratis en de vrouwen kun nen hun lippen verven op dezelfde wijze en met exact dezelfde lippen verf als de courtisanes en geisha's dat destijds deden. Na afloop is er een hapje en drankje alsmede gele genheid tot koop van de prenten. Van 2 oktober tot 15 november kunt u bijzondere Japanse hout- blokprenten van geisha's en courtisanes bekijken bij Silhouet Bin nenhuisarchitectuur. Aangeleverde foto HEILOO - Creativiteit en kleur hebben in het leven van kunstenares Tiny ten Dam- Olij door de ja ren heen altijd een grote rol gespeeld. Het schilderen is voor haar een uitlaatklep van gevoelens en emoties, waarbij van te voren niets is vastgelegd. Niets is bedacht, steeds opnieuw gaat zij op ont dekkingsreis. Ze laat zich leiden door haar ervaringen,haar stemming van dat moment en de daarbij behorende emoties. Het sterke kleurgebruik van Tiny maakt haar composities krachtiger en hebben daarnaast allen hun eigen betekenis en waarde. Naast Kubistische schilderijen zijn er ook meer intu- itief geschilderde werken van van Tiny te zien, wat de expositie een veelzijdig karakter geeft. Op dit ogenblik exposeert zij in Heiloo bij de firma Rozing aan de Westerweg 261 in Heiloo. Aangeleverde foto HEILOO - Ivo de Wijs en Pieter Nieuwint treden met hun Literair VariéTwee zondagmiddag 3 oktober op in De Beun. Er is nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. In de jaren zeventig maakten ze allebei deel uit van het nu al legendarische cabaret van Ivo de Wijs. Daarna gingen ze apart verder. Maar nu hebben ze elkaar weer gevonden. Zo vervlechten zij hun repertoire tot een Literair Variété met raadsel- rijmen, oogrijmen en stuntrijmen (door Ivo)nieuwe gezangen en gloedvol pianospel (door Pieter) en een enkel nostalgisch duet. De vorm bleef hetzelfde: het podium, de piano, een tafeltje en een overhead-projector alsmede twee heren in gedekte kostuums. Een heerlijk zondagprogramma, vond de programmacommissie van De Vrienden. Ze haalde Ivo en Pieter over om in Heiloo nog een keer met hun Literair Varié op te treden. Kaarten zijn te bestellen via www.vriendenvan- debeun.nl of verkrijgbaar aan de kassa van De Beun, van 13.30 tot 17.00 uur. HEILOO - In de 'stoffige' ruimte, waar het vanwege de hoogte moeilijk schoonmaken is, van de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, in Heiloo exposeert onder de titel 'Niet Stoffig' een groep dames die zich bezig houdt met 'vrij werk'. De expositie is geopend op zaterdag 2 en 9 oktober van 12.00 tot 17.00 uur, en op zondag 3 en 10 oktober van 12.30 tot 17.00 uur, en is gra tis te bezoeken. De vereniging 'Vouwen van Nu' verzorgt al jaren cursussen op het gebied van diverse handwerktechnie ken. In Noord-Holland is ook een groep die zich uitsluitend wijdt aan vrij werk, uitgaande van traditionele technieken. Deze groep maakte onder andere een feestelijk gedekte tafel, vrijwel geheel gedekt met servies ver vaardigt van wolvilt. Daarnaast zijn er prachtige kragen, sjaals, en sieraden te bewonderen. Een hoogtepunt vormt, naast de feesttafel, een galajurk met hoed, geheel gemaakt van binnenban den van fietsen. Dit exemplaar is draagbaar en op de catwalk geshowd. Gezien de onzekere toekomst van de prachtige, voor Heiloo, markante kapel, is dit een mogelijkheid om naast deze prachtige expositie ook de ruim te te bewonderen. HEILOO - Bij het Nivon Heiloo zijn plaatsingsmogelijkheden in het nieuwe seizoen voor de bestaande keramiek/boetseercur- sus en de nieuwe introductiecur sus onder leiding van keramiste Marjan Beussen. Beide cursus sen vinden plaats op donderdag ochtend eenmaal per veertien dagen van 09.30 tot 11.30 uur in het Open Huis. Voor degenen die reeds eerder kennismaakten met keramiek start binnenkort de cursus van twaalf lessen. De introductiecursus (drie lessen) start na de herfstvakantie. Voor informatie of opgave kunt u bel len met Reina Mulder, tel. 072- 5333127 en Daisy Groenland, tel. 072-5330088 of via e-mail: R.Oudgenoeg@zomret.nl of via www.nivonheiloo.punt.nl. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 11