contact m Omgevingsvergunning HEILOO GEMEENTE Openingstijden Raad en (raads)commissies Werk in uitvoering Heeft u vragen? Bel meteen!! UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 2010 nieuws en informatie voor de inwoners van Heiloo GEBR.APELDOORN BOUWBEDRIJF Telefoon 072-5061351 Egmond Binnen bouwbedrijf Egmond Binnen Tel. 072 www.gebfSgfficJoo Eén aanvraag, één vergunning Wilt u (ver)bouwen of slopen en een inrit aanleggen? Met de nieuwe omgevingsvergunning wordt een vergunning aanvragen simpeler. De omgevingsvergunning voegt 25 oude vergunningen samen. Kom voor vooroverleg met uw plannen naar de balie 'bouwen en wonen' in het gemeentehuis. Of vul de vergunningcheck in op www.omgevingsloket.nl om te zien of u een vergunning nodig heeft voor uw plannen. Wie tot nu van een oude schuur een garage wilde maken, moest verschillende vergunningen aanvragen, zoals een sloop-, bouw- en inritvergunning. Per 1 oktober wordt de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) ingevoerd. Doel van de wet is het aanvragen van vergunningen te vereenvoudigen. Vergunningen voor onder andere wonen, ruimte en milieu zijn daarom in één omgevingsvergunning samengevoegd. Vooroverleg biedt u voordeel Om u te helpen uw vergunningaanvraag zo goed mogelijk voor te bereiden, bieden wij het vooroverleg bij ons in het gemeen tehuis aan. Het vooroverleg helpt u om de aanvraag zo com pleet en correct mogelijk in te dienen. Dat kan tijd besparen. Aanvragen op papier of via internet U kunt een omgevingsvergunning op papier of digitaal aan vragen. Op afspraak helpen wij u met het invullen van het aan vraagformulier. Aanvragen kan ook via www.omgevingsloket.nl. Van veel vergunningen naar één De omgevingsvergunning vervangt 25 vergunningen zoals de: - bouwvergunning - gebruiksvergunning - inritvergunning - kapvergunning voor bomen op de bomenlijst - milieuvergunning - monumentenvergunning - reclamevergunning - sloopvergunning - toestemming om af te wijken van het bestemmingsplan Vragen of vooroverleg? Een afspraak maken voor een vooroverleg kan via telefoon nummer 072 535 66 66 of u kunt een mailtje sturen naar info@heiloo.nl. U kunt ook gewoon even langskomen bij de balie 'bouwen en wonen' in het gemeentehuis. Misschien moet u dan wel even wachten. Meer informatie over de omgevingsvergunning vindt u op www.heiloo.nl/omgevingsvergunning. GEMEENTEHUIS Raadhuisplein 1 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66, info@heiloo.nl www.heiloo.nl Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 12.30 uur maandagavond 18.00 - 20.00 uur Op andere tijden na afspraak. BEHEER OPENBARE RUIMTE AFVALBRENGPLAATS Rosendaal 2 Postbus 1, 1850 AA Heiloo t 072 535 66 66 Openingstijden mat/mvrij 08.00 - 15.45 uur zaterdag 09.00 - 12.00 uur Vergadering gemeenteraad De gemeenteraad vergadert maan dag 4 oktober in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toe gankelijk. U bent van harte welkom. Inspreekrecht Tijdens de raadsvergadering kunt u inspreken op onderwerpen die op de agenda staan. De leden van de gemeenteraad hebben oor voor uw mening en betrekken deze bij de afwegingen die zij maken over onder werpen die de inwoners van Heiloo aangaan. Wilt u gebruik maken van het inspreekrecht dan vragen wij u dit voorafgaand aan de raadsvergadering te melden. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Inspreekrecht 4 a. Loting voor de volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatie van sprekers over hamerstukken 5. Mondelinge mededelingen 6. a. Vaststellen notulen raadsverga dering van 14 juni 2010 b. Vaststellen notulen raadsverga dering van 5 juli 2010 7. Ingekomen stukken Behandelde en verzonden stukken Hamerstukken (dit zijn raadsvoor stellen waarover in de raadsver gaderingen geen discussie plaats vindt) 8. Afvaardiging verbonden partijen portefeuillehouders 9. Aanpassing horecabeleid Heiloo 10. Algemene Plaatselijke Verordening 2010 11Vergaderschema 2011 Bespreekstukken (dit zijn raads voorstellen waarover in de raads vergadering discussie mogelijk is) 12. De raad als werkgever 13. Sluiting Meer informatie of aanmelden inspreken Voor meer informatie over de agenda of aanmelden om in te spreken, kunt u contact opnemen met de Griffie van de gemeenteraad, telefoonnummer 072 535 67 92 of via griffie@heiloo.nl. Monumentencommissie Op donderdag 30 september vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De vergadering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B en W-kamer in het gemeentehuis. Agenda 1Opening vergadering 2. Mededelingen en ingekomen stuk ken 3. Verslag 27 augustus 2010 4. GGZ-hoofdgebouw, herbestemming 5. Landschap en historische geografie: stand van zaken 6. Archeologie: stand van zaken 7. Samenwerking met de Welstandscommissie 8. Voorlichtingsaspecten: Evaluatie Open Monumentendag 2010 9. Rondvraag Vierde fase reconstructie Plan Oost Op maandag 11 oktober starten de werkzaamheden voor de vierde fase in Plan Oost. In vervolg op de werkzaamheden van eerdere fasen wordt een volgend deel van de wijk opnieuw ingericht. De straten die nu opgeknapt worden zijn: de Kleine Olven, Paardeweijdt, Poortweijdt en W.J. Hofdijkweg plus gedeeltes van de Hoghe Weijdt, de Laghe Weijdt, Kleijn Barlaken en Laan van Frans. De uitvoering is in handen van de aan nemerscombinatie V.O.F. De Kroften. Omschrijving van de werkzaamheden De werkzaamheden bestaan uit vervanging van de riolering, nieuwe klinkerverharding op de wegen en - waar nodig - kappen van bomen. Uiteraard planten wij hiervoor nieuwe bomen terug. Ook vervangen wij de huisaansluitingen van de riolering tot aan de erfgrens. Meer informatie Aanwonenden ontvangen een brief met informatie over de planning van de werkzaamheden. Voor overige infor matie over de werkzaamheden kunt u kijken op www.planoostheiloo.nl De tekening en planning van de werkzaamheden kunt u vanaf de start van de werkzaamheden bekijken in de hal van het gemeentehuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13