Open huis Danscentrum Luut Griffioen Lezing van Abeltje Hoogenkamp 1 Rond de Waterput op bezoek bij Sint Nicolaas Lego film van Limmen Ludiek in première Openingsconcert in de Slotkapel van Egmond REGIO i8 INGEZONDEN MEDEDELING Bloemlezing: 'Symbolen worden tot Cimbalen' KORTOM Collecte KWF kankerbestrijding Mantelzorgcafé open Romantische vioolmuziek in historisch perspectief 't Praethuys Het programma opent met de Frühlingssonate van Van Beethoven 29 SEPTEMBER 2010 CASTRICUM - Danscentrum Luut Griffoen bestaat ruim 25 jaar. Het danscentrum heeft de beschikking over twee grote zalen, ingericht met bars, moderne (led)lichtshow, draaitafel en geluidsapparatuur en sfeervolle zitjes, waar ook regelmatig feesten en partijen worden gehouden. De zalen kunnen worden gehuurd voor groepen tot driehonderd personen, eventu eel met een aanvullend arrangement voor drankjes en hapjes en zelfs een uitgebreid buffet. Dansen is van alle tijden en voor alle leeftijden; je bent nooit te oud om het te leren. Bij veel oudere mensen hoorde stijldansen bij hun opvoeding. Na het uitkomen van populaire bioscoopfilms, zoals Dirty Dancing, werd dansen onder jongeren ineens weer booming. Toch komt het vaak voor dat jongeren pas aan stijldansen gaan denken, als hun eigen bruiloft of die van vrienden in zicht komt. Voor hen is er de spoedcursus stijldansen, om privé of in een kleine groep in korte tijd de basis onder de knie krijgt. Ga je liever voor de zwoelheid van de salsa, de beleving van de Argentijnse tango of juist voor swinging Rock&Roll? De cursussen worden gegeven in korte blokken van twaalf lessen. Daarnaast is het ook mogelijk om in danscentrum Luut Griffioen streetdanee, hiphop, showdanee of Zumba te leren bij Luut's partner Mariska Tauber. Men kan zich nu inschrijven voor het eerstvolgende lesblok in elke gewenste categorie. Op zaterdag 2 oktober is er vanaf 21.00 uur open huis met een proefles. Deze avond kan iedereen vanaf 20 jaar vrijblijvend ken nismaken met het danscentrum. En 'last but not least': Rock Roll dan cing is back! Luut Griffioen en Mariska Tauber, Dorpsstraat 72, 1901 ED Castrieum, telefoon: 0251-655060, privé: 0251-672192, www.danscen- trumluutgriffioen.nl, luutgriffioen@ziggo.nl. AKERSLOOT - Op zondag 3 oktober wordt er een levensbe schouwelijke lezing gehouden in de Dorpskerk in Akersloot, aanvang 14.30 uur. Toegang 7,50 inclusief consumptie. Abeltje Hoogenkamp heeft onlangs een bloemlezing met reli gieuze gedichten samengesteld: 'Symbolen worden tot Cimbalen', de honderd mooiste Nederlandse gedichten over geloof en inspiratie. In de lezing - wellicht is de naam workshop een betere term- zal zij aan de hand van een interview ingaan op de vraag hoe ze tot het samenstellen van deze dichtbundel gekomen is. Wat is haar drijfveer en motivatie hierbij? Wat waren de criteria voor het samenstellen van de bundel: waarom deze gedichten en andere juist niet? Wat maakt een gedicht zo bijzonder? Wat zijn de persoonlijke voorkeuren? En wat is de verbinding met haar overige werk als geestelijk verzorger? Zij zal ook een paar gedichten voordragen en uitvoeriger en dieper bespreken. Abeltje Hoogenkamp is predikant in dienst van de Protestantse Kerk Amsterdam en werkt als geestelijk verzorger in het Sint Lucas Andreas Ziekenhuis. In 2006 won ze de publieksprijs van De Preek van het Jaar, een nationale preekwedstrijd georganiseerd door Trouw en de NCRV. Ze is de bedenker van het succesvolle project, De Preek van de Leek, waarbij spraakmakende bekende Nederlanders - gelovig of juist niet - voor één keer de kan sel beklimmen. Tijdens de work shop zal er gelegenheid zijn voor enkele mensen om een zelf gekozen gedicht voor te dragen en te vertel len waarom het aanspreekt of ont roert. Igor Ruhadze en Bart van Oort verzorgen een programma dat in het teken staat van de Vroeg-Romantische vioolmuziek. Eigen foto REGIO - Op dinsdag 5 oktober houdt het Oecumenisch Beraad van de parochie in Akersloot en de PKN-gemeente Uitgeest en Akersloot een gezamen lijk uitstapje per trein naar Amsterdam en bezoekt daar de drie kerken, die gewijd zijn of waren aan Sint Nicolaas. De eerste is de Oude Kerk aan het Oudekerksplein, gebouwd in de tweede helft van de dertiende eeuw. In de zestiende eeuw, na de reformatie mochten de katholieken geen openbare samenkomsten meer houden. De Oude Kerk werd pro testants en de katholieken weken uit naar de schuilkerk Ons Lieve Heer op Solder, de tweede kerk, die we bezoeken. Tenslotte gaan we naar de Sint Nicolaaskerk, die in de negentiende eeuw werd gebouwd. Alle drie de kerken liggen op loop afstand van het Centraal Station. De organisatie is in handen van pastor Henk Hudepohl en Koosje Wiegman tel. 0251-319171. LIMMEN - De collecte voor KWF kankerbestrijding in Limmen heeft het mooie bedrag van 4.096,- opgebracht. Wie de col lectant heeft gemist kan alsnog een gift overmaken op giro 26000 te name van KWF kanker bestrijding in Amsterdam. REGIO - Op woensdag 6 oktober is er een mantelzorgcafé in het Rode Kruisgebouw in Castrieum. Deze keer zal de voortgang van het café worden bespro ken. Aanvang is om 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg Limond, tegenwoordig Tandem en de Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castrieum. Als uw partner, ouder of kind langdu rig ziek blijft gaat uw leven ver anderen. Het is prettig met lotge noten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest et cetera. Er zijn kosten aan deze bijeenkom sten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar Tandem, tel. 023- 8910610. EGMOND - De Van Swieten Society opent op vrijdag 1 oktober om 20.00 uur het con certseizoen in de Slotkapel. Ditmaal zijn het violist Igor Ruhadze en fortepianist Bart van Oort die van zich doen horen in een programma dat in het teken staat van de Vroeg-Romantische vioolmuziek. Fortepianist Bart van Oort is stuwende kracht achter de Van Swieten Society en is al sinds jaar en dag verantwoordelijk voor de programmering. Tijdens het programma dat u vrijdag in de Slotkapel kunt beluisteren wordt u getrakteerd op de romantische meesterwerken uit de laat 18de en begin 19de eeuw. Het programma opent met de Frühlingssonate van Ludwig van Beethoven en bevat voorts grote werken van Robert Schumann, Felix Mendelssohn-Bartholdy en Franz Schubert. Igor Ruhadze werd al op vierjarige leeftijd toegelaten tot de beroemde Moscow Central Music School en later studeerde hij aan Moscow Conservatorium. Hij won vele prijzen en speelt over heel Europa als solist en kamer musicus. Igor Ruhadze is een van de oprichters en artistiek leider van het oude muziekfestival Period Music en van het barokorkest Concerto Moscow, twee vooraan staande culturele evenementen in Moskou. Bart van Oort won al al in 1987 de eerste prijs en de publieksprijs op het Mozart Fortepiano concours in Brugge. Daarna studeerde hij in Amerika, waar hij in 1993 de titel Doctor of Musical Arts in Historical Performance Practice behaalde. Locatie: Slotkapel, Slotweg 19, Egmond aan den Hoef. Vrijdag 1 oktober, aanvang: 20.00 uur. Toegang: 17,50 (inclusief consumpties). Kaarten zijn vanaf 19.30 uur verkrijgbaar in de Slotkapel. U kunt ook reserveren, tel. 072- 5065973, e-mail: info@slotkapel- egmond.nl. Meer informatie op www.slotkapel-egmond.nl. ALKMAAR - Loop eens binnen in 't Praethuys, centrum voor men sen met kanker en naasten op Westerweg 50 in Alkmaar. Voor informatie, een gesprek, massa ge, Reiki, een gezichtbehandeling of voor deelname aan een crea tieve activiteit. Openingstijden maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.30 uur. Kijk voor meer informatie www. praethuys.nl, 072-5113644 of mail naar info@praethuys.nl. Dinsdag 5 oktober is er een work shop Schilderen van 13.30 tot 15.30 uur, lekker bezig zijn met kleur, vorm en materiaal om op die manier weer een eindje verder te komen; materiaalkosten: 5,- per keer. Dinsdag 5 oktober kunt u ervaren wat Mindfulness is en wat het u kan brengen. De oefeningen begin nen om 19.30 uur en eindigen om 20.30 uur. Woensdagmiddag 6 oktober is de masseur in huis. Massage geeft ontspanning voor lichaam en geest. Voor Reiki of een gezichtsmassage kunt u op maandag en donderdag terecht. Ook hiervoor moet u een afspraak maken. LIMMEN - Zaterdagavond 9 oktober houdt stichting Limmen Ludiek een gezellige filmavond in de Vredeburg te Limmen. Hier kan met maxi maal 125 ludieke geïnteresseer den worden teruggekeken op het succesvolle Legospektakel van deze zomer. Kees Bos heeft de mooiste beel den van dit meerdaagse ludieke evenement geselecteerd en deze tot een mooie film gemaakt. Deze Limmen Ludiek film is uitsluitend op de avond te koop voor slechts 5,- per stuk. De drie basisscholen uit Limmen beten het spits eind mei af door met elkaar in vier dagen tijd Limbonita te bouwen in Sporthal De Enterij. Ruim achthonderd kinderen hebben uiteindelijk 135.000 Lego steentjes gebruikt om een pop van bijna vier meter te laten verschijnen. Een wereldprestatie welke door AmazingBriekCreation uit Heiloo van A tot Z werd begeleid. Op don derdag 3 juni was er de Culinaire Koren Battle in de feesttent. Ruim driehonderd gasten genoten zicht baar van een culinair vijfgangen menu (Lute Rootz en Kwartje Koffie) met tussen de gangen door spetterende optredens van lokale koren en muziekverenigingen. Wat vooraf als een experiment begon, groeide uit tot een culinaire topavond waar nog lang over werd nagepraat in Limmen. De Enterij was in dit weekend even het Lego middelpunt van de wereld, met een zeer unieke tentoonstelling van allerlei Lego projecten. De Waag van Alkmaar stond te schitteren, maar ook bijvoorbeeld Joe Cocker en Michael Jackson. Leden van lego bouwclub De Bouwsteen en de Belgische Dirk Denoyelle waren verantwoordelijk voor het omtove ren van De Enterij naar een Lego locatie. En natuurlijk waren er ook nog eens honderden vrijwilligers, die volgens een strak bouwplan vier dagen lang aan de hoofdact (de hoogste Legotoren van de wereld) werkten. Op zondag 6 juni werd rond 16.00 uur het laatste steentje op dertig meter en 52 centimeter geplaatst, een wereldrecord. Wilt u er ook bij zijn? Meld u aan via wil- mer@limmenludiek.nl, want er zijn nog slechts enkele vrije plekken beschikbaar. De hoogte Lego-toren van de wereld. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 18