Driemaal winst voor Judoclub Groefsema in Westfriese Competitie Burgemeester voetbalt tegen AZ SV Vredeburg schaakt massakamp tegen Heiloo Jort Min Nederlands Kampioen windsurfen na finale in Aalsmeer SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Karateka Fabrice de Boer wint Banzai-cup in Berlijn Dit jaar doen de judoka's voor het eerst mee met deze competitie Amak wandelt De finale van het Nederlands kampioenschap vond plaats op de Westeinderplas JUDO HEILOO - Dit jaar doet Judoclub Groefsema voor het eerst mee in de Westfriese Judocompetitie. Dit is judo competitie in Noord-Holland waar verschillende judoclubs twee keer per jaar tegen elkaar judoën. Een team bestaat uit jeugd en senioren oplopend in gewicht van -42 tot en met +90 kilo. Zaterdagavond reisde het team van Judoclub Groefsema af naar Amsterdam om daar drie partijen te judoën. De eerste partij voor Judoclub Groefsema was tegen Fuyiama uit Amsterdam. Hier wis ten Saeha Bos, Max Aiders, Wesley Groefsema, Jeroen van der Zwet, Rick Kaandorp en Joris Molenaar de winst voor Judoclub Groefsema binnen te halen. Uiteindelijk werd er gewonnen met 12-6 van Fuyiama (voor een winst partij krijg je twee punten). De tweede partij tegen Sport en Judoclub uit Amsterdam werd gewonnen met 16-4. Saeha Bos, Kirsten Ente, Max Aiders, Wesley Groefsema, Paul van der Zwet, Sander Groefsema, Riek Kaandorp en Joris Molenaar wisten hun partijen te winnen. Deze avond zou er ook nog een partij tegen Toradoshi uit Beverwijk worden gejudood, maar Toradoshi kon jam mer genoeg geen team op de been brengen. Zo werd deze partij met 20-0 gewonnen. Tijdens de eerste ronde kwamen de volgende judoka's in actie voor Judoclub Groefsema: Margot van der Bent, Saeha Bos, Kirsten Ente, Max Alders, Wesley Groefsema, Jeroen van der Zwet, Paul van der Zwet, Robbert Visseher, Sander Groefsema, Riek Kaandorp, Joris Molenaar. Na de eerste ronde staat Judoclub Groefsema op de eerste plaats in het klassement. De volgende ronde is thuisronde voor Judoclub Groefsema. 13 november zullen alle teams in sportcentrum de Enterij te Linunen tegen elkaar in actie komen. Voor wedstrijdver slagen en informatie kijk op www. judoclubgroefsema.nl. VOETBAL HEILOO - Karateka Fabrice de Boer heeft zaterdag de Banzai- cup in Berlijn op zijn naam geschreven. Aan dit internationale evenement namen ruim zeshonderd deelnemers uit onder andere Duitsland, Frankrijk, Rusland, Georgië, Iran, Pakistan en Zuid- Afrika deel. De 17-jarige karateka van Funakoshi heeft met deze overwinning een belangrijke stap gezet op weg naar kwa lificatie voor de Europese Kampioenschappen voor junioren in februari, aangezien het toernooi in Berlijn door de Karate-do Bond Nederland was aangewezen als meetmoment. Lavinia Bijl was eveneens goed op dreef, maar verloor met gering verschil de strijd om de derde plaats van haar Duitse tegenstandster. De derde Funakoshi karateka die op de mat kwam was Ivan Fung, hij werd in de tweede ronde uitgeschakeld. Aangeleverde foto SCHAKEN LIMMEN - Vrijdag 24 septem ber speelde SV Vredeburg de traditionele massakamp tegen het bevriende SV Oppositie uit Heiloo. Ditmaal was Vredeburg de gastheer. Zoals ieder jaar werd het een gezellige en sportieve happe ning, waarbij er op vele borden fel gestreden werd. Maar zoals de laat ste jaren steeds het geval: bij het opmaken van de eindbalans trok Vredeburg aan het kortste eind: 5,5 tegen 9,5. Niettemin waren er enkele goede resultaten te noteren voor Vredeburg, zoals een mooie overwinning van clubkampioen B. Stolp, die dieper rekende dan zijn tegenstander Maas, een al even fraaie overwinning van zijn vader, de sluwe E. Stolp, en een remise van Pouw tegen de sterke Manni. De talentvolle B. Hollander liet zijn tegenstander Jonkheer ont snappen met remise, terwijl de doorgaans sterke Kramer verloor van de Oppositie-topper Woudstra. R. Termes werd over de knie gelegd door Oppositie-talent Timardi Verhoeff en Wellink kwam er niet aan te pas tegen Huffnagel. In het voorprogramma bestreden de jeugd spelers van Vredeburg en Oppositie elkaar en daar was wel sprake van een mime overwinning voor Vredeburg. Onder het motto 'wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' kan vooruitgekeken worden naar de massakamp van volgend jaar, die dan weer in Heiloo zal plaats vinden. Komende vrijdag vangt de interne competitie voor het seizoen 2010/2011 aan. HEILOO - Zondag 3 oktober wordt er door Amak gewandeld in Austerlitz, over een lengte van 25 kilometer. Vertrek is 08.30 uur vanaf Het Kruispunt MozartlaaiV hoek Raadhuisweg. Belangstellenden zijn welkom. Voor inlichtingen: Tinie Leijen, tel. 0251-315137 of Kees Deijlen, 0251-310715. HEILOO - Zondag 3 okto ber speelt het Nederlands Burgemeesters Elftal (NBE) tegen een gelegenheidsteam van AZ. In het team van NBE is Hans Rorneyn, burgemeester van de Gemeente Heiloo, één van de spe lers. De wedstrijd wordt gespeeld op het AZ sportcomplex 't Lood aan de Loodpolderweg te Alkmaar, de aanvang is om 11.30 uur. Na afloop van de wedstrijd zal door gelegenheidssponsor Dura Vermeer Infrastructuur een cheque van 1500,- worden uitgereikt, welke door het NBE zal worden door gegeven aan de Leprastichting. Daarna zullen de burgemeesters op de tribune van het AFAS sta dion plaatsnemen om de wedstrijd AZ - Heracles te bekijken. Het Nederlands Burgemeesters Elftal is een voetbalteam welke bestaat uit burgemeesters van diverse gemeenten uit heel Nederland. Het uitgangspunt van de burgemeesters is prettig en plezierig, maar tege lijkertijd ook serieus, voetballen. Bovendien voetbalt men voor een goed doel, de Leprastichting. WINDSURFEN HEILOO - Zondag 26 septem ber vond de finale plaats van het NK Windsurfen op de Bic Techno293 in Aalsmeer op de Westeinderplas. Tijdens de eerste dag, 20 juni, werd in Almere een spectaculaire wedstrijd gevaren. Terwijl de wind steeds verder toenam, gingen de Techno surfers ook steeds sneller de baan rond. Op het Gooimeer ging de zestienjarige Jort Min overtui gend aan de leiding. Er werden vijf heats gevaren. Met een voorsprong van enkele minuten was hij z'n ach tervolgers iedere race weer te snel af. De weersomstandigheden waren tijdens de finaledag totaal anders. Bij aankomst was het meer in dikke mist gehuld en er stond geen zucht je wind. De eerste start om 11.00 uur werd een half uurtje uitgesteld, maar toen konden ze toch het water op, er was voldoende zicht. De wind was echter minimaal, hooguit zeven knopen. De surfers moesten keihard werken om toch de baan rond te kunnen komen. Voor Jort zijn dat niet zijn sterkste omstandigheden en was het zaak om de schade zo beperkt moge lijk te houden. Joris van Essen uit Overveen, die slechts vijf punten achterstand had, was er op gebrand om de titel van Jort te veroveren. Ondanks de slechte windeonditie's werden er toch vijf heats gevaren in zeer moeilijke omstandigheden, want de minimale wind draaiden ook menigmaal tijdens de races. Jort wist er twee goede races uit te persen, een eerste en tweede en tijdens de andere drie niet te veel te verliezen. Uiteindelijk had hij zijn voorsprong toch weten uit te bouwen naar acht punten op nummer twee en 18 punten op nummer drie. Matthijs van 't Hoff uit Blaricum deed het erg goed vandaag en wist van een vierde naar de tweede plaats te klim men. Joris werd derde. Bij de meisjes werd Sara Wennekes uit Almere eer ste voor Eelke Meily, Leiderdorp, en Annelotte Tak uit Nieuw Beijerland. Jort Min (midden) viert zijn overwinning. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 19