Autorijschool Afra Vluchtelingenwerk wint Hardop-spellen-competitie H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 KORTOM Open dag bij' het knaagdierencentrum Teken- en schildercursus Een zwakke apostel over de bron van leiderschap De j'uweeltj'es? van Bibliotheek Heiloo Henk Docter Groei Bloei scoort op Nederlands Kampioenschap UITKIJKPOST 29 SEPTEMBER 2010 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het ver spreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Foto: Carolien Breed Afra Rohling, Het Maalwater 9e, 1852 RH Heiloo, tel. 06-40462762, www.autorijsehoolafra.nl,info@autorijsehoolafra.nl. HEILOO - Veel jongeren uit Heiloo zullen haar nog kennen als juf Afra uit hun basisschooltijd, want Afra Rohling was jarenlang werkzaam als gymlerares, onder ander op De Paulussehool. Haar pedagogische vaardigheden en -inzichten komen in haar nieuwe beroep als rijinstruc- teur zeer goed van pas. Afra houdt van lesgeven; ze heeft bovendien veel affiniteit met auto's en autorijden! Dit was mede één van de rede nen waardoor zij vorig jaar besloot de opleiding tot rij-instructeur te gaan volgen. Om het meteen maar grondig aan te pakken, heeft zij zich hierna gespecialiseerd tot RIS instructeur. Ook leerlingen, die meer aan dacht nodig hebben of moeite hebben iets nieuws te leren, worden bij Autorijschool Afra deskundig en met geduld begeleid. Afra: „Ieder mens is verschillend. Dankzij mijn jarenlange onderwijservaring weet ik hoe ik op een professionele manier op het individu kan inspelen." Afra timmert met Autorijschool Afra sinds 1 maart als zelfstandig rij schoolhouder gestaag aan de weg; hiervoor heeft ze weloverwogen geko zen. Aan de sleutelwoorden van Autorijschool Afra -kleinschalig, per soonlijk en plezierig- hecht Afra namelijk zeer veel waarde! „Leerlingen kunnen bij Autorijschool Afra ervan op aan van wie ze les krijgen. Op deze manier ben ik bovendien zeer flexibel bij het inplannen van de rij lestijden. Veel jongeren of werkende mensen hebben alleen 's avonds of in het weekend tijd voor autorijlessen. Voor mij is dat geen probleem, ik geef desgewenst zelfs op zondag les." Afra is gecertificeerd RIS instructeur, zogeheten Rijopleiding in Stappen. Hierbij krijgt men stapsgewijs autorijles in een logische volg orde, waarbij men geleerde handelingen, zoals wegrijden, afslaan of inhalen in de handelingsscripts (vol handige gebruiksaanwijzingen) van het lesboek kan nalezen. Op de bijbehorende leerling-kaart houdt Afra als rij-instructeur de vorderingen van leerlingen bij. „Op deze manier kunnen leerlingen precies zien, wat ze al beheersen en waar nog aan gewerkt moet worden. Het lesprogramma is ingedeeld in vier modules. Iedere module eindigt met een toets. Een leerling begint pas aan de vol gende stap, wanneer de voorafgaande module succesvol is afgesloten. De toets voor de derde module wordt afgenomen in aanwezigheid van een CBR examinator. Hierin kan een leerling vrijstelling verdienen voor de manoeuvres op het praktijkexamen. Zo wordt al doende enige rijexa menervaring opgedaan en spelen de zenuwen in de regel minder parten tijdens het uiteindelijk autorijexamen." Het praktijkexamen voor het fel begeerde roze papiertje en tevens de vierde module wordt afgenomen door een RIS examinator van het CBR. Afra: „De Rijopleiding in Stappen is een andere manier van lesgeven. Onderzoek heeft uitgewezen, dat mensen die op deze manier hun rijbe wijs hebben gehaald, beter zijn voorbereid op deelname in het verkeer en zich veiliger op de weg begeven." Dus wie de voorkeur geeft aan een persoonlijke benadering, een kleinschalige rijschool en plezierig lessen kiest voor Autorijschool Afra! HEILOO - Het afgelopen weekend werd in Nijmegen de wedstrijd om de titel beste amateurbloemschikker van Nederland gestre den. In vijf klassen werd uitgekomen door de deelnemers. De ver- nieuwingsprijs in de select A klasse viel ten deel aan onze plaats- genote Marja Boom. Haar arrangement viel op door een eigen vormgeving, ritme en kleurgebruik. Het was in de tentoonstel lingsruimte het meest vernieuwende stuk. Aangeleverde foto REGIO - Het Knaagdierencentrum in Heiloo houdt op zondag 3 okto ber een open dag. Iedereen is dan welkom om een kijkje te nemen achter de schermen en kennis te maken met de aanwezige knaag diertjes. Op de dag zelf worden geen dieren geplaatst, om de impulsieve aanschaf van een huis dieren te voorkomen. Wel is het mogelijk een afspraak te maken voor een ander moment. Op zondag tussen 12.00 en 16.00 uur is er van alles te doen. Er wor den pannenkoeken gebakken en er is live muziek. Het belangrijkste op deze dag zijn echter natuurlijk de dieren. Bezoekers kunnen ken nis maken met de vele konijnen, cavia's, hamsters, ratjes, muisjes, gerbils, degoes en chinchilla's die het Knaagdierencentrum biedt. De vrijwilligers zullen iedereen te woord staan om informatie over de dieren en hun verzorging te geven. Het Knaagdierencentrum is zater dag 2 oktober gesloten vanwege de voorbereidingen voor de Open Dag. HEILOO - Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de teken- en schil dercursus voor kinderen en één bij de cursus voor volwassenen. Er wordt met verschillende materialen gewerkt naar de werkelijkheid en naar de fantasie. Ook wordt ver teld over de Oude Meesters onder leiding van Anneke Hemelrijk, tel. 06-15023543 in lokalen van de Hobbyfarm, Mariënstein 178A, Heiloo. HEILOO - De apostel Paulus bleek in de geschiedenis van de kerk grootleverancier van teksten ter ondersteuning van kerkelijke dog ma's. Eigenlijk erg jammer, want zijn teksten werden her en der uit de brieven geplukt, die met een heel ander doel zijn geschreven. Als je de teksten als brief leest, die met het oog op een speciale situatie zijn geschreven, worden ze ineens veel spannender, niet zelden actueler. De lezing staat onder leiding van Ds. J. Tulp. De lezingen zijn op dinsdag 5 en 19 oktober, van 20.00 uur tot 22.00 uur. De plaats van samenkomst is het Willibrordushuis aan de Westerweg, in Heiloo. Kosten: 3,- per persoon per bijeenkomst. HEILOO - Ook deze zomer leverde de actie: Juweeltje? weer leuke reacties op. Bibliotheek Heiloo selecteerde een aantal dunnere boeken van meestal tamelijk onbe kende schrijvers als Juweeltje? en vroeg de lener aan te geven of het gelezen boek daadwerkelijk een Juweeltje was. De leden van de bibliotheek stortten zich mas saal op deze bijzondere boeken en waren het meestal eens met de keuze van de bibliotheek. Dit blijkt bijvoorbeeld uit een reactie op het boek Wees van Paul Dentz: 'gewel dig hoe de ik-persoon zijn puber tijd in de jaren 50 beschrijft'. Of de mening over De schlemiel van Suomussalmi, van Roy Jaeobsen: 'ik kon het boek niet wegleggen voor ik het uit had, zo geboeid was ik door de bijzondere sfeer'. En ook het boek De verborgen doch ter van Elena Ferrante leverde een positieve reactie op: weer eens iets heel anders dan alle literaire thril lers; heel subtiel van schrijfstijl'. HEILOO - Vrijdagavond 24 sep tember werd als laatste acti viteit van de TaallOdaagse de Hardop-spellen-competitie in Bibliotheek Heiloo gehouden. Drie teams streden om de bokaal van deze Heilooër voorronde. De dames Heykoop en Visser van het team '50+leest voor' startten zeer goed, maar bij het om de beurt spel len van een lang woord moesten zij de teams 'Vluehtenlingenwerk Heiloo', bestaande uit de dames: Piët, Bolten, Blom en Jongerius en 'De vriendinnen', bestaande uit de dames Kempers, Van der Laken, Liebegut en Feith voor laten gaan. Het was een spannende en plezie rige avond. Dit kwam ook door de vermakelijke presentatie van Gert Floor en juryvoorzitter Kees Monster, die over een aantal woor den leuke weetjes wist te melden. Toen het woord 'limerick' gespeld werd, signaliseerde de presentator dat in het publiek Jaap Spier aan wezig was en hij vond hem bereid om een limerick voor te dragen. Uiteindelijk bleek in de finale het team 'Vluchtelingenwerk Heiloo' de sterkste. Zij zullen zich melden bij de provinciale finale van de hardop-spellen-competitie op zon dag 17 oktober in de bibliotheek van Alkmaar. Het team 'Vluehtenlingenwerk Heiloo', bestaande uit de dames Piët, Bolten, Blom en Jongerius won overtuigend. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 5