Ludieke filmavond vol verrassingen Concert door gemengd koor Crescendo Castricum legt sluitende begroting voor aan raad Brouwerij Dampegheest presenteert Bockbier De leukste Limmer filmfragmenten regio 17 NIEUWS UIT DE REGIO Oud-penningmeester Kees de Jong nieuwe voorzitter Limmen Ludiek Koopman blijft wel zeer nauw betrokken bij Limmen Ludiek Met inwoners in gesprek over bezuinigingen Sam's Kledingactie in Limmen v ,1. "T DORP LIMMEN 13 OKTOBER 2010 Het organiserende team van Limmen Ludiek heeft met de filmavond in de Burgerij hét Limmer eve nement van 2010 definitief afgesloten. Aangeleverde foto LIMMEN - De Vredeburg in Limmen was afgeladen vol zaterdag 9 oktober voor de première van de dvd Limmen Ludiek Lego gemaakt door Kees Bos. Ruim 120 ludieke vrijwilli gers waren afgekomen op deze unieke filmavond. Voorzitter André Koopman nam aan het begin van de filmavond het woord om samen met de aanwezi gen terug te blikken op het zeer suc cesvolle evenement. Twee records (Limbonita en de Legotoren), ruim 30.000 bezoekers over vier dagen, vlekkeloos verlopen samenwerking met de gemeente, sponsoren en scholen, ruim 1.800 vrijwilligers jong en oud en niet onbelangrijk een zeer positieve financiële eind balans. Zo positief zelfs dat Limmen Ludiek nu al kan melden dat ze in 2015 weer iets spectaculairs zullen gaan organiseren. Koopman maakte van de gelegen heid gebruik om zijn eigen afscheid als voorzitter aan te kondigen. Na tien jaar voorzitterschap met drie record evenementen, namelijk de grootste cocktail van de Benelux in 2001, De grootste kratten piramide in 2005 en natuurlijk de Lego toren in 2010, werd het tijd om zijn rie tenhoedje aan de wilgen te hangen. Symbolisch gaf Koopman zijn rie tenhoedje door aan Kees de Jong de nieuwe voorzitter. Kees de Jong is geen onbekende binnen Limmen Ludiek. De Jong heeft tien jaar met precisie en pas sie het penningmeesterschap van Limmen Ludiek onder zijn hoede gehad. Koopman blijft wel zeer nauw betrokken bij Limmen Ludiek, want hij zal de rol van vieevoorzitter gaan vervullen binnen het bestuur. Toen was het tijd voor de Limmen Ludiek 'the movieHet hele Lego evenement kwam in kleurige beel den voorbijin een prachtig gernon- EGMOND - Op zaterdag 16 oktober geeft gemengd koor Crescendo uit Egmond-Binnen een concert in dorpshuis De Schulp in Egmond-Binnen. Aanvang 20.15 uur. De avond staat onder leiding van Pirn Abbestee en de pianobe geleiding is in handen van Mariëlle Tromp-Zentveld. Onder de bezielende leiding van de dirigent Pirn Abbestee heeft het koor grote vooruitgang geboekt in de laatste jaren. Op deze avond zal ondermeer ten gehore worden gebracht: romantische liederen van Ralph Williams, een ballade over de zee genaamd The Sea Fairies, een lied Adeline op een gedicht van Tennyson en ten slotte, liederen uit de musical de Cats en The sound of music. Verdere medewerking aan deze avond wordt verleend door de sopraan Ivera Museh en de tenor Ralph Beckers. Ivera Museh treedt al vele jaren op in oratoria, opera- en operetteconcerten in Nederland, Duitsland en Engeland. Ralph Beckers treedt op in Duitse theaters de Nederlandse opera en Hoofdstadoperette. Zij vertol ken onder andere liederen uit de opera La Traviata en de operette Die Fledermaus en Das Land des Lachelns. Door medewerking van de sopraan Ivera Museh, de tenor Ralph Beckers en een strijkers ensemble is het mogelijk geworden om een zeer gevarieerd programma samen te stellen, waarbij zowel klassieke als modernere muziek ten gehore wordt gebracht. De toegangsprijs bedraagt 7,50 per persoon. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. REGIO - Het college van de gemeente Castricum legt op 4 november een sluitende begro ting voor aan de gemeenteraad. Dat was gezien de verminder de inkomsten uit de Algemene Uitkering van het rijk een stevige opgave. Het college trof hiervoor een aantal aanvullende maatrege len op de weg die het reeds had ingezet. Het college anticipeerde reeds op de sombere verwach tingen uit de rijksuitkering in het coalitieakkoord. Daarnaast heeft het college een aantal extra maat regelen getroffen om de begroting sluitend te maken. Ten eerste bezuinigt het college sterk op de eigen bedrijfsvoering. Daarnaast dringen burgemeester en wethouders de onderhoudsuit- gaven voor één jaar voor wegen en groen sterk terug, wordt het budget investeringsimpuls Buitengebied verlaagd en worden de uitgaven voor de zwembaden verminderd. Bovendien zijn de uitgaven voor de inhuur van externe adviesbureaus sterk teruggedrongen. De onroe rende zakenbelasting (OZB) wordt verhoogd met de prijsindex (2%). De afvalstoffenheffing blijft gelijk aan 2010 en de tarieven rioolheffing stijgen conform eerde re afspraken. Dat houdt in dat de lastendruk voor de inwoners niet extra stijgt. Dit was een van de uit gangspunten van het college in het coalitieakkoord. Voor 2011 gaat het vooral om aanvullende en incidentele maat- regelingen. Daardoor blijft er voor raad, college en burgers nog vol doende ruimte om samen tot struc turele maatregelen te komen. Het meerjarenperspectief biedt immers een minder gunstig beeld. Over de maatregelen voor de komende jaren, organiseert het college onder andere een publieks- dag waar inwoners, instellingen en organisaties kunnen meedenken over de bezuinigingen. teerde film gemaakt door Kees Bos. En iedereen genoot met volle teu gen. Onder het genot van een natje en een droogje ging een ieder weer even terug in de tijd. Voor slechts 5,- vlogen de geli miteerde dvd's van Limmen Ludiek over de toonbank. Er zijn nog enkele Limmen Ludiek 2010 dvd's beschikbaar voor de vrije verkoop. Mail naar andre@limmenluduek. nl wamreer je een van deze laatste dvd's wil scoren. Na de film nam Kees de Jong het woord. In zijn nieuwe functie als voorzitter mocht hij een vierdaags verblijf voor vier personen naar Denemarken verlo ten. Vanuit het rietenhoedje werd vrijwilligster Nicole Groentjes getrokken als winnaar. Nicole was als vrijwilligerster heel nauw betrokken bij de bouw van Limbonita. Zij gaat samen met haar gezin in 2011 lekker genieten in Denemarken. Het was een zeer gezellige en geslaagde filmavond waar veel mensen van genoten heb ben. Nu gaat de organisatie van Limmen Ludiek in een lange winter slaap, tot in 2015! LIMMEN - Limmen heeft sinds enige tijd een eigen bier brouwerij onder de naam Dampegheest. Het afgelopen jaar werden al drie soorten bier gebrouwen en geheel in de oktobertraditie is daar nu een herfst- Bockbier aan toegevoegd. Deze Dampegheestboek wordt op zondag 24 oktober gepresenteerd in het protestante kerkje te Limmen. Daar zal het eerste glas worden aan geboden aan de burgemeester van Castricum, mevrouw Emmens-Knol. Belangstellende bierliefhebbers zijn hierbij van 15.00 tot 17.00 uur welkom en ook zij worden in de gelegenheid gesteld te proeven. Het eerste glas is gratis. - :.-w.-rVT-'-:.A-/ T LIMMEN - Van 27 tot en met 30 oktober vindt in Limmen de kledinginzamelingsactie van Sam's Kledingactie voor Mensen in Nood plaats. U kunt uw goede, nog draagbare kleding, schoei sel, huishoudtextiel en dekens in gesloten plastic zakken bij mevrouw Van Lieshout, Visweg 20 (hier kunt u het hele jaar kle ding brengen) en mevrouw Neelen, Kapelweg 15. De opbrengst van de ingezamelde kleding gaat naar de projecten van Cordaid Mensen in Nood. Voor meer informatie over Sam's Kledingactie en de gesteunde projecten kunt u kijken op www.samskledingac- tie.nl of bellen naar tel. 073-6871060. Aangeleverde foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 13