Kennismaken met kleine geloofsgemeenschappen Corns Bigband Jazz speelt bil' Session Club Geschiedenis van het water: de kust gaat terug De geschiedenis van de nieuwe abdij REGIO 17 De leukste Limmer filmfragmenten aller tijden Bij elkaar komen om ervaringen te delen en te bidden KORTOM Meditatieve wandeling Teken- en schilder- groep HU IB 30 jaar Alzheimer Café KORTOM Katholiek Vrouwen Gilde Limmen Opbrengst Collecte Nierstichting Limmen Egmond aan Zee verdween in de 17de eeuw in zee Lezing over speurwerk in de archieven van de abdij LIMMEN Heldere kijk op 'Het nieuwe Duitsland'gewaardeerd UITKIJKPOST 13 OKTOBER 2010 LIMMEN - Op maandag 22 oktober geeft de Stichting Oud Limmen een filmavond in de Burgerij, aanvang 20.00 uur. Een potpour ri van verzamelde filmfragmenten van vele bekende Limmers door de jaren heen. Het belooft een leuke, gevarieerde avond te worden. De samensteller, Jaap Adrichem, beschikt over een rijk gevuld archief waar hij de vele bijzondere leuke opnames uit heeft gehaald. Tevens zullen er beelden van Kees Bos en Gerard Driessen vertoond worden. Meer informatie vindt u op www. oudlimmen.nl. De entree voor deze avond is vijf euro inclusief koffie. Kaarten aan de deur, maar ook af te halen op maandag van 10.00 tot 12.00 of 19.00 tot 21.00 uur bij Stichting Oud Limmen aan de Schoolweg 1. Aangeleverde foto EGMOND - Huisgemeente of kleine geloofsgemeenschap. Zo heet een groep van acht tot twaalf mensen, die eens in de drie weken een middag of avond bij elkaar komt om zich te bezinnen, een schrifttekst of tekst van een inspirerende schrijver met elkaar lezen, levenservaringen delen en om te bidden. Er groeit verbondenheid, vooral in de dagelijkse beleving van het geloof in alles wat je doet en laat. Deelnemers voelen zich verrijkt. Zij ervaren in het gesprek met elkaar dat hun geloof wordt ver diept en opnieuw vitaal wordt. Deze nieuwe vorm van geloofsbeleving en geloofsverdieping is in Afrika, Azië en in de Verenigde Staten ontstaan. Men spreekt daar van Small Church Communities. Arthur Baranowski is er zo'n dertig jaar geleden mee CASTRICUM - Op donderdag avond 14 oktober geeft Diederik Aten, historicus van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, een lezing in de bibliotheek Castricum over de geschiedenis van de Noord- Hollandse kustverdediging. De kustverdediging kent een lange voorgeschiedenis. Aan de Hondsbossehe Zeewering wordt bij voorbeeld al sinds 1421 onafgebro ken gewerkt. Het oude vissersdorp je Egmond aan Zee verdween in de 17de eeuw in zee. In 1717 stond de kerktoren nog op het strand, maar in 1741 stortte hij in. Tijdens de lezing volgt men begonnen. De laatste jaren zijn zulke groepen ook in ons land aan het ontstaan, onder andere in Lelystad en Deventer. Op zaterdag 30 okto ber, van 14.00 tot 16.30 uur, kunt u kennismaken in de Benedietushof van de Abdij van Egmond met deze vorm van geloofsbeleving en ont moeting. Marianne Baijens, die een project van deze geloofsgemeen schappen leidde, informeert over de kracht van zo'n groep, de stap pen om daartoe te komen en de val kuilen. Enkele leden van een Kleine Geloofsgemeenschap uit Lelystad vertellen van eigen ervaringen. Als het gewenst wordt, orga niseert Benedietushof een ver- volgbijeenkomst. Kosten: 5,-. Aanmelden: benedietushof® abdij- vanegmond.nl (met vermelding van postadres) of stuur een berichtje naar Sint-Adelbertabdijter attentie van Peter Denneman, Abdij laan 26, Egmond-Binnen. deze ontwikkelingen aan de hand van oude kaarten, prenten en foto's. Zo ontstaat een verrassend beeld van het dynamische karakter van de Noordzeekust. Deze lezing wordt gehouden in samenwerking met de Volksuniversiteit Castricum. Als u deze lezing wilt bijwonen bent u wel kom in Bibliotheek Kennemerwaard locatie Castricum, Geesterduinweg 1. De aanvangstijd is 20.00 uur. Kaarten zijn voor 6,50 per stuk te koop bij de Klantenservice in de bibliotheek. Reserveren is mogelijk op tel. 0251-655678 of per mail via eastrieum@bibliotheekkennemer- waard.nl of bij de Volksuniversiteit Castricum: info@vucas.nl. Kaarten zijn ook te koop aan de zaal. LIMMEN - Op zondag 17 okto ber speelt vanaf 16.00 uur de Corns Bigband The Swing Masters bij de Jazz Session Club Vredeburg. Na de zeer succesvolle start van het twaalfde seizoen in september van de Jazz Session Club, met een prima gastoptreden van de Lola Garcia Band, geweldige sessiemu zikanten en een zeer enthousiast publiek (volle bak) nu weer iets totaal anders. Er komt namelijk een gastoptreden van de Corns Bigband The Swing Masters, een 19-koppig orkest onder leiding van André Elders. Het orkest bestaat ruim twintig jaar en speelt in een traditionele bigband bezetting met vijf saxofoons, vijf trompetten, vier trombones en een ritmesec tie plus een zangeres. Het orkest heeft zich in die twintig jaar ontwik keld tot een buitengewoon goede formatie, die op televisie voorna melijk bekendheid kreeg door de EGMOND - Zaterdag 16 oktober houdt Benedietushof van de Sint- Adelbertabdij in het duingebied van de Egmonden een medita tieve wandeling. Deze staat in het teken van de herfst en Allerzielen. Het begint om 14.00 uur in de Benedietushof, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen met een inleiding door broeder, monnik Adri Kortekaas. Daarna de wan deling van eirea 15 kilometer, grotendeels in stilte. Terug in Benedietushof is er tijd voor het uitwisselen van ervaringen. Ten slotte kan men deelnemen aan de Vesperdienst in de abdijkerk. Kosten: 5,-. Aanmelden: bene dietushof abdij vanegmond. nl of Sint-Adelbertabdij, ter attentie van Peter Denneman, Abdijlaan 26, Egmond-Binnen. AKERSLOOT - Teken- en sehil- dergroep HUIB bestaat 30 jaar wat gevierd wordt met een expositie in de geheel nieuwe ruimte aan de Rembrandtsingel 1 (ingang naast de bibliotheek) te Akersloot. De expositie is geopend zaterdag 16 oktober van 11.00 tot 17.00 uur en zon dag 17 oktober van 11.00 tot 16.00 uur. Iedereen is welkom om de door de leden gemaakte werken te komen bekijken. REGIO - Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familiele den en vrienden. Ook hulpverle ners en andere belangstellenden zijn daar van harte welkom. In het Alzheimer Café wordt dementie bespreekbaar gemaakt en levert daarmee een grote bijdrage aan de maatschappelijke acceptatie en integratie van mensen met dementie. In elke bijeenkomst staat er een onderwerp centraal. Op 20 oktober is dit dementie en creativiteit. Wijkcentrum Overdie, Ruusbroeekhof 97, Alkmaar, aanvang: 19.30 tot ±21.30 uur. Inloop vanaf 19.00 uur. Entree: gratis, evenals koffie en thee. Info: M. Steenhoek - Gravesteijn, tel. 072-5337612, E. Schoutsen- Bolten, tel. 072-5334319. begeleiding van Latin Dance kam pioenschappen in het Kurhaus in Seheveningen. De opnames van de spetterende optredens in het Kurhaus hebben ertoe bijgedragen dat de band gevraagd werd voor het gala van de Hollandse Club in Singapore. Dat was zo succesvol, dat The Swing Masters ook werden gevraagd door de KLM, de Britse Club en de Nederlandse Ambassade in Singapore. Niet slecht voor een amateurorkest. Het is ruim twee jaar geleden,dat ze voor het laatst in de Vredeburg te zien waren. De organisatie vindt het een eer, dat ze weer een gastoptreden gaan verzor gen op 17 oktober. De volgende sessiedata zijn op 14 november, 12 december, 16 januari, 20 februari, 20 maart en 17 april. De toegang is vrijmaar u kunt ons steunen door lid te worden voor 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel./fax. 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. EGMOND - De beschikbare literatuur over de abdij van Egmond heeft veelal betrekking op onderzoek naar de abdij, dat in 1573 is verwoest en het ont staan van wat er voor die tijd is geweest moet zijn. De geschiedenis van de totstand koming van de abdij van Egmond, zoals wij die nu kennen, is min der bekend. Daarom nu een lezing gericht op de jongste geschiedenis, met name gericht op de personen, die zich eind 19de en begin twin tigste eeuw hebben ingezet om een stuk historie van de Benedictijnen en daarmee verbonden graven van Holland in herinnering te LIMMEN - Op 20 oktober is er een ledenavond van het Katholiek Vrouwen Gilde Limmen in de Burgerijaanvang 20.00 uur. Oorspronkelijk zou tijdens deze avond de 'zingende groenteman' zijn opluistering maken, maar door een ongeluk is hij verhinderd. Hij zal worden vervangen door mevrouw Sijm, zij is tenenlezer. Op 27, 28 en 29 oktober is de kledingaetie voor mensen in nood. Kleding kan worden ingeleverd bij mevrouw van Lieshout en mevrouw Neele. LIMMEN - In de week van 19 tot 25 september zijn er weer vijftig collectanten op pad geweest om te collecteren voor de Nierstichting. Samen hebben ze 2930,50 bij elkaar gebracht. Een prachtig resultaat. brengen via de herbouw van de abdij. Uitgangspunt hierbij was de betrokkenheid van architect Jan Stuyt. Speurend in de archie ven van de abdij zelf en in vele andere relevante bronnen is men heel wat wijzer geworden over wat zich tussen 1573 en heden heeft afgespeeld. Dat stuk geschiede nis wil men met u delen. Zaterdag 16 oktober van 18.30 tot 21.00 uur in de Benedietushof (naast Abdij kaarsen), Vennewatersweg 27. Kosten 3,- per persoon. De lezing door de heren T. Brugman en K. Hennekes. Aangepaste tijden om de Benedictijnen in staat te stellen om, voor de dagsluiting met de comple ten, de avond bij te wonen. LIMMEN - Streekgenoot Margriet Brandsma, bekend als NOS- verslaggever met als standplaats Berlijn, gaf afgelopen donder dag met haar lezing in de bibliotheek van Limmen een heldere kijk op 'Het nieuwe Duitsland'. Het in groten getale aanwezige publiek maakte volop gebruik van de mogelijkheid haar te bevra gen over haar carrière bij de media en haar visie op het dage lijkse leven in Duitsland. De organisatie, Limmen Cultuur en Bibliotheek Kennemerwaard, kijken terug op een zeer geslaagde avond. Foto: Ricardo Mareker

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2010 | | pagina 17